Volleybalsters Kwiek missen een type als Tonie van Breda In de schijnwerper ZV Haamstede geen partij voor arm PJZ All-Ready scoort vijf goals in elf minuten Goede start d'Antilopen bij rolstoelbasketbal Zonnemaire ontbreekt op indoor-soccertoernooi De Nooijer tot aan de winterstop uitgeschakeld Van der Wielen damt 't beste 1 DINSDAG 26 NOVEMBER 1996 NR 26085 9 Vechtlust Bruse mannen tegen Fikszo beloonddames verliezen Janita van der Have en haar ploeg lieten de zege onnodig liggen. Met haar poging de bal te redden, ontneemt ze het zicht van een ploeggenote. Maar wie is dat eigenlijk? (Foto: Marijke Folkertsma BRUINISSE - Eigenlijk zou er een vrouwelijk uitvoering van Tonie van Breda moeten zijn. 'Zij' zou uitstekend passen in het volleybal team van Kwiek als de dames de laatste punten niet kunnen maken. Het gebrek aan vechtlust brak de ploeg het afgelopen weekeinde op. Van Breda zelf was bij de heren een toonbeeld van gezonde agressiviteit. Hij pepte zijn teamma- ten op om alweer de punten in Bruinisse te hou den. De goede instelling leidde bij de heren tot 3-1 winst (5-15 15-3 15-10 16-14) op Fikszo/Lekker- kerk, deslechte mentaliteit- van de Bruse dames kreeg in sporthal De Vanger logischer wijs geen beloning tegen Spi rit, 0-3 verlies (14-16 14-16 13- 15). De damesploeg zou toch onder hand beter moeten weten en scoren. Steeds als zij thuis spe len, moeten ze wachten op de wedstrijd van de heren om in de arena te mogen. En iedere keer weer staat daar ene Tonie van Breda. Te beuken, te vech ten, te schreeuwen. Omdat de coach van Kwiek'wil ;winnen; al moet zijn lijf eronder lijden. Het sprekende voorbeeld staat dus voor de ogen van de dames. Zaterdagavond flikte Van Bre da het weer. Bij een 0-7 achter stand in de vierde set zette Van Breda zijn ploeg nog een keer op scherp. Als hij een punt scoorde, keek hij de bal na èn. de mannen uit Lekkerkerk diep in de ogen. Zo van: weer een punt, dat pak je ons niet meer, op naar het volgende punt. Dat missen de Kwiek-da- mes, die instelling. Dame van 47 Bij het Barendrechtse Spirit, de oppenent van de Kwiek-da- mes, liep niet een killer als Van Breda rond, wel iemand die in verdedigend opzicht voor elke bal ging. Een nieuw, enthousiast talent misschien? Welnee, een dame van 47 jaar die de moeder van ^1 haar ploeggenoten had kunnen zijn. Tot verbazing van de toeschou wers sprong en dook deze vol- leybalsters van Spirit vanuit alle hoeken en standen. Menig sporter zou er absoluut voor te kenen als je je zo op je 47e kan voortbewegen. De 'oude' dame en de andere vijf speelsters van Spirit kwa men er in de beginfase van de eerste niet aan te pas. De basis van Kwiek (Marjo Arensman, Janita van der Have, Louise Vleugel, Addy van der Zande, Marjan Polfiet en Henny van Liere) barstte los, 8-0. Spirit herstelde de breuk aardig door gelijk te komen, 9-9. Kwiek schrok weer wakker, maar vier setpunten op 14-10 waren niet voldoende om de eerste periode te pakken. Spirit slóeg op haar eerste meteen toe, 14- 16. Het verlies van de eerste set was de mentale tik die Kwiek net niet kon gebruiken. De tweede akte verloor Kwiek on danks het inbrengen van jeugdspeelsters Crista van Kooten - volgens Kwiek-coach Peter Daver moet de zeven tienjarige dit seizoen voor druk op de gevestigde orde zorgen - met dezelfde cijfers. Een ruime voorsprong in de derde periode en twee punten van setwinst af waren weer niet genoeg om toe te slaan. Te grote druk en te weinig agres sie en scherpte dompelde Kwiek in rouw, drie sets lang net niet goed genoeg. ,,Ze lie ten het afweten in de afwer king," sprak Spirit-coach Ron Lemmers over de prestatie van Kwiek. ,,Ze zijn niet op elkaar ingespeeld. Volgend seizoen zie ik ze wel in de top van de eerste divisie als de ploeg bij elkaar blijft." Daver zuchtte eens diep. „Niemand is blij." Verdiende zege De Kwiek-mannen zijn al we ken blij. Na de verdiende zege op Fikszo nestelde de Bruse formatie zich op de tweede plaats in de eerste klasse B. Het team deelt die stek met Volley Voorne. Koploper Alexandria lijkt met dertien punten en een wedstrijd min der gespeeld de gedoodverfde kampioen. Toch kende Kwiek tegen de Lekkerkerkse volleyballers, die nogal wat grijze haren en kalende kruinen vertoonden, een slecht begin. De eerste keus (Erik van Breda, Dirk- Michiel Roest, Eelco van Len ten, Tony van Breda, Michel Versaevel en René Giljam) werden volgens coach Van Bre da in de pan gehakt. „We wer den helemaal gek van die prik- ballen achter het net." Met Cees Arensman en Michel Duivendijk voor Giljam en Roest in de tweede set stond Kwiek zo vast als een huis. Met winst in de tweede en derde pe riode legde de thuisploeg de basis voor de latere zege. Even sloop lamlendigheid in de ploeg. „We stonden te spelen met een ruggegraat als een meel worm," sprak de trainer over de eerste punten van het vierde bedrijf. Onder aanvoe ring van Van Breda rechtte Kwiek de rug. De cijfers van de set, 16-14. Dat moet de da mes van Kwiek bekend voor komen. Overige uitslagen Heren 3e klasse H: Kwiek 2- Kriekel 3-0, meisjes A topklas se: Kwiek-DVO 3-0, meisjes B poule C: Kwiek-Rowido 3-0, meisjes C poule C: Kwiek-In- termezzo 2 3-1. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Michel Winkels 'In de schijnwerper'. De voetballer kwam ruim een jaar geleden langs de kant te staan vanwege een zware knie blessure, opgelopen tijdens het voetbal en skiën. Middels een operatie kreeg Winkels een nieuwe voorste kruisband. Met een herstelde knie stond Winkels afgelopen weekeinde voor het eerst op het veld. In een oefenwedstrijd van Zierik- zee speelde hij als laatste man. Winkels is dus op de weg te rug. Naam: Michel Winkels Geboren: 21 mei 1971 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Ja. Club: Zierikzee. Beroep: Programmeur. Hobby's: Voetbal, puzzelen, vissen. Favoriete sporten: Alle sporten om te zien, behal ve hockey en paardrijden. Laatste boek: Ballenjongens van Harry Vèr- meegen. TV-programma's: Sport voornamelijk. Kranten/ tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode en de leesmap. Muziek: Alles behalve klassiek en ope- Eten: Frikadel speciaal. Drinken: Een baco of biertje. Uitgaan: Laatste tijd niet zoveel meer. Het was Renesse. Mooiste plekje op Schouwcn- Duiveland: De bossen en strand van Wes- tenschouwen. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Israel. Geloof: Niets. Heeft hekel aan: Schijnheiligheid en liegen. Slechtste eigenschap: Altijd te laat komen bij mijn partner. Beste eigenschap: Laat ik aan anderen over. Mooiste sportmoment: Kampioenswedstrijd .Zierik- .zee-Luctor'88 (1994/1995). Vervelendste sportmoment: Steen uit, toen scheurde mijn voorste kruisband af. Blessures: Ik hoop niet meer. Voorname lijk knieën. Sportief doel: Dit jaar mijn rentree maken. Sportvrouw/sportman: Marco van Oeveren. Beste trainer: Jan Meulmeester. Slechtste trainer: Die moet ik nog krijgen. Zierikzee 1: Handhaven dit jaar. Grootste angst: Oud worden. Herfst in Zeeland: Kloten. Sport 7: Nee. Politiek: Ik houd me er niet mee bezig. Waar blijf je voor thuis: Voetbal op tv. Rentree: Na de winterstop. Kruisband: Volhouden jongen! Zaalvoetbal Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - ZV Haamstede kende in Sport- en Recreatiecentrum geen mededogen met rode lantaarndrager PJZ. Het puntloze vijftal redde afgelopen week slechts de eer te gen de koploper, 11-1. ZV Haamstede leidt de zaalvoetbalcompetitie in Burgh-Haamstede ruim met de maximale score uit zeven duels. Stulp/Schovers volgt op een al eerbiedige afstand van zes punten. De nummer twee ver sloeg Ankies Kadoshop met 7- 3. De duels tussen Fennet Boys-SHZ/SRW en Delta Wa- renhuis-Pigalle eindigden in een gelijkspel. Airpack en Super Sonnemans Sisters leiden de dans in de da mescompetitie. Laatstgenoem de won de afgelopen duels van De Banjaard en Cornelia Stich ting. Airpack was te sterk voor Fire Control en De Banjaard. Uitslagen en standen lc klas v. Vossen Soccer X - Neffen d'cule 3-1 AZC - Ecfcafc Scharend. 3-1 PJZ-ZV Haamstede 1-11 Fennel Boys - SHZ/SRW 4-4 Stulp/Schovers - Ankics Kadoshop 7-3 Delta Warenhuis - Pigalle 2-2 ZV Haamstede 7 Stulp/Schovers 7 Pigalle 7 v. Vossen Soccer X 7 Fennet Boys AZC SHZ/SRW Neffen d'eule Ankies Kadoshop Delta Warenhuis Eefcafe Scharend. PJZ I 2 1 0 0 0 21 43- 14 0 2 15 33- 27 1 2 13 33- 14 1 2 13 ,31- 26 1 2 13 24- 25 0 3 12 25- 17 2 2 11 27- 22 0 4 9 32- 22 1 4 7 22- 26 4 5 1,6- 20 6 3 8- 39 7 0 13- 55 Dames Westerschouwen- Cornelia Stichting - Egelantier 6-3 Super Sonnemans Sisters - De Banjaard 5-1 Fire Control - Airpack 1-3 Fire Control - Egelantier 2-5 Cornelia Slichting - Super Sonnemans Sisters 1-2 De Banjaard - Airpack 1 -7 Airpack 4 3 1 0 10 14- 3 Super Sonnemans Sisters 4 3 I OIO 11 - 3 Cornelia Stichting 4 2 0 2 6 12-11 Egelantier 4 1 2 1 5 10-10 Fire Control 4 1 0 3 3 6-11 De Banjaard 40040 5- 20 DEN HELDER - d'Antilopen, de rolstoelbas- ketbalploeg van Schouwen-Duiveland, is de competitie goed begonnen. Door drie zeges en een verliespartij komen ze op de tweede plaats terecht. De ploeg moest afgelopen weekeinde in Den Helder eerst spelen tegen Rolling Gameset ters. Omdat deze ploeg niet kwam opdagen, won d'Antilo pen reglementairmet 20-0. Door onderschatting en ge makzucht verloorde Schouwse ploeg de tweede partij met 45- 24 van het thuisspelende JBC. Het duel tegen aartsrivaal RBVM uit Middelburg werd een wedstrijd waarbij ieder een op het puntje van zijn stoel zat. Na een spannend scoreverloop sloeg d'Antilopen met 18-16 toe. Uit deze winst haalde het team zoveel inspiratie dat de vierde partij een makkie werd, 44-24 tegen het Ridderkerkse ISR. Korfballers verslaan 'oude'coach ZIERIKZEE - All-Ready leek afgelopen week einde in de derde zaalwedstrijd af te stevenen op een even zovele nederlaag. De Zierikzeese korfballers hadden in de laatste elf minuten lucht genoeg over om vijf doelpunten te maken. Bij Atlas, de tegenstander, was het pijpje leeg, van 6-9 werd het in sporthal Onderdak 11-9. Jan Voshart, coach van de Wat later legde Maurice Brul korfbalploeg, verwachtte niet dat Atlas zo sterk voor de dag zou komen. De overwinning kreeg extra cachet omdat de ploeg uit Ritthem getraind wordt door de voorganger van Jan Voshart, Jan Quist. All-Ready moest nogal wat pech incasseren om toch te winnen. Bij een 5-7 achter stand na de pauze miste Wou ter van Marle een strafworp. aan voor een strafworp. Hij mikte evenmin juist, de re bound benutte hij wel. Bij 9-9 verwaarloosde Atlas de defen sie en was het voor de thuis ploeg een koud kunstje de eer ste punten bij te schrijven. Doelpuntenmakers All-Ready: R. Snoek 3, In 't Veld 2, E. Snoek 2, Torensma 1, Brul 1, VanTiggelhoven 1, Voshart 1. Wolters'1/it.straling krijgen BURGH-HAAMSTEDE - Zonnemaire neemt als enige ploeg op Schouwen-Duiveland niet deel aan het indoor-soccertoernooi in Burgh- Haamstede. Dit zaalvoetbalevenement wordt begin januari voor het eerst gehouden in Sport en Recreatiecentrum Westerschouwen. Bruse Boys komt met een tweede keus olmdat het eer ste elftal in trainingskamp zit. De bedoeling van de organisa toren Lesly Wolters en Rinus Kooman is het toernooi in de loop van de jaren uit te laten groeien tot een officieel kam pioenschap van Schouwen- Duiveland. „Het moet uitstra ling krijgen," zegt Wolters. Dat Zonnemaire niet meedoet, is voor het toernooi een geluk bij een ongeluk. Hierdoor kon den er vier poules van drie ploegen worden geformeerd. Het zaalvoetbaltoernooi wordt met boarding, zoals op grote indoortoernooien in Duitsland, gespeeld. In- en uit- ballen worden dus niet ge bruikt. Het zaalvoetbalevenement vindt waarschijnlijk vrijdag 3 en zaterdag 4 januari plaats. Aanvankelijk was er een zon dag bij gepland, maar vanwe ge de bij voetbalclubs heersen de geloofsovertuiging is een derde dag geschrapt. Een ande re datum dan 3 en 4 januari is onmogelijk omdat een week eerder het sportcentrum volge boekt is en zeven dagen later er een inhaalprogramma op het veld is. Indeling Poule A: Zierikzee, SKNWK, Bruse Boys, poule B: MEVO, WIK, Ouwerkerk, poule C: Duiveland, DFS, Renesse, pou le D: Dreischor, Brouwersha ven, ZSC. - j! Duiveland Al-SSV'65 Al 0-4, Nieuwdorp Al-MEVO Al 0-6, Sluiskil Al-DFS Al 1-1, Zie rikzee Al-RCS A2 4-2. Zonnemaire Bl-DFS BI 4-3, Domburg Bl-Duiveland BI afg., Drieschor Bl-RCS B3 1-1, Bruse Boys Bl-Kloetinge B2 afg., Renesse Bl-Zierikzee B2 3-1, Jeka Bl-Zierikzee B2 afg. SKNWK Cl-Renesse Cl afg., Duiveland Cl-SSV'65 Cl afg., WIK Cl-ZSC Cl 10-1, Bruse Boys Cl-Wissenkerke Cl afg., MEVO Cl-Zierikzee C2 1-7, Zierikzee Cl-VES'35 Cl 0-2. Zierikzee Dl-Dauwendaele D2 8-1, Lewed. Boys Dl-MEVO Dl 10-0, SKNWK Dl-Bruse Boys Dl afg., Zeeland Sport D2-DFS Dl 0-11, Zierikzee D2-Kruinin- gen Dl 3-1, DFS D2-Dreischor Dl 2-4, Zonnemaire Dl-Renes- se Dl 9-2, ZSC Dl-Zierikzee D3 uitg., Brouwershaven Dl-Dui- veland Dl 3-7. ROTTERDAM (ANP) - Dennis de Nooijer komt dit jaar niet meer in actie voor Sparta. De spits raakte gistermiddag gewond bij een auto-onge luk in de Heinenoordtunnel. Hij raakte met zijn wagen door het natte wegdek in een slip, botste tegen de vangrails en kwam daarna on der een vrachtwagen. Het is nog onzeker wanneer de aanvaller weer mag spelen. De topschutter van de Rotterdam se club liep een hersenschud ding en een kaakfractuur op. De Nooijer moest uit zijn wrak worden gezaagd. Hij zat alleen in de auto. „Dennis heeft vre selijk veel geluk gehad," zei Kasper van Eijck, de dokter die speler onderzocht. „De hele voorkant van de wagen hing los." Dennis de Nooijer was op weg naar huis. na in Rotterdam te hebben getraind. Hij is opge nomen in het ziekenhuis Dijk- zigt in Rotterdam. Daar zal hij in ieder geval de komende dagen verblijven. „Het is met een zware hersen schudding belangrijk hem re gelmatig te controleren. Bo vendien moeten we afwachten of de kaak op de goede plaats blijft. De huidige stand is pri ma, maar bij verschuiving is een operatie noodzakelijk. Hij mag voorlopig niet eten en krijgt vloeibaar voedsel." Trainer Henk ten Cate was on der de indruk van het ongeval. „Achteraf vallen zijn verwon dingen nog mee," stelde hij. „Dennis heeft een zware schui ver gemaakt. Doof aquapla ning is hij gaan tollen. Wan neer hij weer kan voetballen, is nu even niet belangrijk. Eerst moet hij helemaal her stellen. Dat is van veel meer belang dan het winnen of ver liezen van een wedstrijd. Dat besef je na zo'n gebeurtenis eens te meer." ZIERIKZEE - Chris van der Wielen heeft in de onderlinge competitie van damclub Zie rikzee het minste puntverlies. In een positioneel sterk ge speelde partij won de Nicu- werkerker overtuigend van Jos de Wild. De verrassing van de avond was de zege van Adri Flik- weert. De nestor versloeg rege rend clubkampioen Rinus van der Wielen. In de tweede groep is er volop spanning na de ne derlaag van Abraham Flik- weert tegen Piet Kramer en de winst van Kees Bakker op Da vid de Waard. Uitslagen: K. Bakker-P. Kra mer 0-2, Ab. Flikweert-D. de Waard 2-0, J. Honig-M. van de Wielen 0-2, C. Boot-A. Flik- weert 2-0, J. Honig-A. Flik- weert 2-0, P. Kramer-Ab. Flik- weert 2-0, J. Honig-C. Boot 2-0. J. de Wild-C. van de Wielen 0-2, A. Flikweert-M. van de Wielen 2-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9