NS blijken toch bereid tot onderhandelen met bonden Protest van taxichauffeurs verloopt zonder problemen Verontwaardiging over journalistieke aanpak SGP'ers veroordelen hun eigen wethouder Onderzoek naar Ierse visfraude met makreel Tabaksaccijns gefaseerd ingevoerd I Laatste poging staking maandag te voorkomen Last van gladheid Twijfel over kooigevecht Man (38) verongelukt Tegen wegvallen regionale vervoersgrenzen agenda 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verhaal SBS6 over babydiefstal DEN HAAG (ANP) - In de gezondheidszorg is zeer verontwaardigd gereageerd op de wijze waarop de televisiezender SBS 6 een vermeend probleem in de ziekenhuizen had willen aan pakken. Het verhaal ging dat het heel gemakkelijk zou zijn om 's avonds kinderen van een zie kenhuisafdeling te ontvoeren, omdat het ontbreekt aan vol doende toezicht. De redactie van het programma ,,Het hart van Nederland" stelde daar be gin deze week in een aantal zie kenhuizen een onderzoek in na dat ze daarover was getipt. Ouders in onder meer het Aca demisch Medisch Centrum in Amsterdam werden aan het bed van hun kinderen bena derd door een man en een vrouw die zich uitgaven als re dacteuren van het programma. Zij vroegen de ouders mede werking om hun kinderen te la ten ontvoeren voor het oog van een verborgen camera. Die mensen, zo verzekert hoofdredacteur Jean Mentens van het SBS 6-programma vrij dagmorgen, waren geen mede werkers van SBS 6, maar moge lijk gefrustreerde tipgevers. Wel erkent hij dat een journa liste naar aanleiding van de tip in een paar ziekenhuizen is we zen kijken.Zij is echter op de redactie teruggekomen met de opmerking 'dit is volslagen be lachelijk, dat is absoluut geen onderwerp voor ons'. Daarna hebben we er verder niets meer mee gedaan." Verantwoordelijk Woordvoerder J. Kortenay van het AMC vindt dat Mentens zich daarmee te gemakkelijk van de zaak probeert af te ma ken. ,,Hij werkt met tipgevers die hij betaalt als er wat met hun tip gedaan wordt. Daar is hij verantwoordelijk voor, hij is er niet mee af door te zeggen dat het geen redacteuren van SBS zijn." In gemeenteraad Goedereede GOEDEREEDE (ANP) - Drie van de vijf SGP'ers in de gemeenteraad van Goedereede hebben donderdagavond de handelwijze van hun dinsdag opgestapte wethouder J. Klepper en partijgenoot A. van der Wende scherp ver oordeeld en er zich van gedistantieerd. Het duo stelde een brief op voor een bewoner, waarin WD- fractievoorzitter X. den Hol lander werd beschuldigd van belangenverstrengeling. De opgestapte wethouder, die wel als raadslid aanblijft, er kende dat hij iets had gedaan wat hij niet had moeten doen. Maar hij 'vond het orïbégiijpè- lijk daf niéts met de inhoud van de brief is gedaan. Daarin stond dat Den Hollander de zoon van de bewoner wilde steunen bij bedrijfsvestiging in Goedereede in ruil voor de ver koop van een stuk grond. Den Hollander heeft dit ontkend. Volgens Van der Wende zou de WD'er af moeten treden, om dat hij „aangschoten wild" is geworden. De liberaal weigert dat. Donderdagavond werd overi gens bekendgemaakt dat bur gemeester Sinke van Goederee de een onderzoek heeft inge steld naar de mogelijke onge- öorlopfde dubbele pet die Van der Wéndè op v heeft. Hij is raadslid èn hoofd basiseenheid van het politiedistrict De Ei landen, waaronder ook Goede reede valt. Een politie-functio- naris mag niet werken in de plaats waar hij ook raadslid is. De gemeente heeft juridisch ad vies aangevraagd. BRUSSEL (ANP) - De Europe se Commissie stelt een onder zoek in naar het beweerde ges joemel van de Ierse vissers met de vangsten van makreel en horsmakreel. Dat schrijft Eurocommissaris Bonino (Visserij) in antwoord op vragen van het Nederlands Europarlementslid Van der Waal (SGP/GPV/RPF). Net als de parlementariër signaleert Brussel „discrepanties" in de vangst- en verkoopcijfers van de Ieren. De Europese biologen hebben enkele weken geleden voorge steld om het vangstquotum voor horsmakreel voor vol gend aanzienlijk te verlagen, omdat er dit jaar heel veel van gevangen zou zijn en de vis soort anders uitsterft. De Ne derlandse vissers, die voor hun broodwinning deels afhanke lijk zijn van de horsmakreel, bestrijden echter dat er zoveel binnen is gehaald. Volgens hen zouden de Ierse vissers, ille gaal, de makreel die ze hebben gevangen opgeven als horsma kreel. De Europese visserijminister beslissen volgende maand over de nieuwe vangstquota, mede op basis van het biologenad- vies. Tijden en standen volgens getijdetabel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 23 nov. 01.50 168 07.40 -115 14.10 159 20.10 -141 24 nov. 02.40 171 08.25 -120 14.55 167 20.50 -137 25 nov. 03.25 172 09.05 -125 15.40 175 21.25 -132 23 nov. 00.05 172 06.35 -110 12.25 164 18.55 -140 24 nov. 00.55 179 07.10 -119 13.10 176 19.35 -140 25 nov. 01.35 183 07.50 -128 13.50 185 20.10 -138 23 nov. 02.05 174 07.50 -124 14.35 163 20.10 -150 24 nov. 03.10 180 08.30 -130 15.30 175 20.55 -147 25 nov. 04.00 184 09.15 -135 16.20 185 21.30 -143 23 nov. 01.50 174 07.545 -120 14.15 163 20.10 -147 24 nov. 02.50 177 08.30 -126 15.10 172 20.55 -143 25 nov. 03.40 179 09.15 -131 15.55 179 21.30 -139 WEMELDfNGE Springtij: 27 november Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 UTRECHT (ANP) - De spoorwegen zijn toch be reid te onderhandelen met de vervoersbonden van FNV en CNV en met de spoorbond FSV. Dat heeft NS-onderhandelaar R. Lantain de bonden vrijdagmorgen laten weten. Donderdagmiddag wezen NS onderhandelingen nog af. Don derdagnacht boden de bonden opnieuw aan te onderhandelen en schreven NS dat ze een „ope ning" bieden. Lantain schrijft nu: „Gelet op het belang van het voorkomen van acties, stellen wij er prijs op van u exact te horen wat de door u geboden opening is." De NS bekijken later of de ge sprekken beperkt blijven tot het aanhoren van de opening van de bonden of dat er daad werkelijk wordt onderhan deld. De tijd voor onderhandelingen dringt, want de dreiging van de vakbonden om maandag en dinsdag het treinverkeer plat te leggen is nog niet ingetrok ken. Het ultimatum loopt zon dag om middernacht af. De vakbonden verwezen don derdagnacht in hun brief naar een overleg dat het afgelopen weekeinde had plaatsgehad. De bonden zeggen dat ze toen informeel een opening hebben geboden. Wegens het vertrou welijke karakter van dit over leg is het niet bekend om welke toenadering het gaat. Opmerkelijk is dat ook NS'er Lantain niet meer precies weet waar de bonden het over heb ben. Hij spreekt over „gedach ten" van de bonden die ter spra ke zijn geweest die hem „niet in volle herkenbaarheid voor ogen kunnen staan". De vak bonden beraadden zich vrij dagmorgen nog over de brief van NS. Arbitrage Donderdagochtend stelde de NS-directie voor om het con flict met de bonden op te lossen door middel van arbitrage. Woensdag deed NS-onderhan delaar R. Lantain in een brief aan de bonden enkele kleine toegevingen op het vorige NS- bod. Een team van drie arbiters zou zich vervolgens over de laatste voorstellen van beide partijen moeten buigen en daarnaa een bindende uitspraak doen. De bonden leken donderdag middag ingenomen te zijn met de arbitrage, maar wezen dat gisternacht van de hand. Weinig begrip Zoals eerder gemeld, zullen de bonden bij een staking op wei nig begrip van de reizigers kun nen rekenen. Bijna de helft (47 procent) vindt zelfs dat een sta king verboden zou moeten wor den. Dat heeft onderzoek onder 600 treinreizigers aan het licht gebracht. Bijna driekwart van de reizi gers vindt dat de vakbonden al leen rekening houden met de ei gen belangen en niet met de belangen van de reizigers. Een der zegt eventuele schade als gevolg van een staking te zullen verhalen op de NS. DRIEBERGEN (ANP) - Het verkeer had vrijdagochtend vroeg in grote delen van het land last van gladheid. Vooral in Twente regende het aanrijdingen, aldus de politie. Ook elders in het land deden zich botsingen voor. Persoon lijke ongelukken hebben zich voor zover bekend niet voorge daan. De meeste ongelukken gebeur den overigens op binnenwegen. De aanrijdingen op de grote we gen hadden vooral plaats op toe- en afritten of op viaducten. DEN BOSCH (ANP) - Het ge meentebestuur van Den Bosch twijfelt nog of het op 2 maart 1997 kooigevechten in sporthal De Maaspoort toe zal staan. De Bossche sportwethouder H. Goedhart wacht een principe verordening af van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten. Staatssecretaris Terpstra (Sport) weigerde eerder deze week over te gaan tot een alge meen verbod op kooigevech ten. Ze laat de beslissing over aan de gemeenten zelf. HOOGVLIET - Een 38-jarige man uit Oude Tonge is donder dagmiddag bij een arbeidson geval op een bedrijfsterrein aan de Vondelingenplaat in Hoogvliet om het leven geko men. Dat maakte de politie van Rot terdam donderdag bekend. De man was bezig met de repa ratie van het hydraulische sys teem van een transportband. Daarbij viel de band naar bene den, bovenop het slachtoffer. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. DEN HAAG (ANP) - Een protestactie van taxichauffeurs donderdag in Den Haag is vrijwel probleemloos verlopen. Ongeveer 1700 taxichauffeurs/,,eigen rijders" uit de vier grote steden demonstreerden in Den Haag tegen plannen van minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat om de concurren tie in het taxivervoer te bevorderen. De minister wil op den duur een losser tariefsysteem. Als het aan haar ligt vervallen verder de regionale vervoérs- grenzen en komt er een eind aan de 24-uursplicht voor het taxivervoer. De Taxinota waarin dat staat, komt vol gende weèk vrijdag in het ka binet aan de or&e. De nota kwam tot stand na overleg met de taxibranche, maar die branche onderschrijft de con clusies van de minister niet. In een petitie die de betogen de chauffeurs donderdag middag hebben aangeboden aan secretaris-generaal mr. L. Geelhoed van het ministe rie van Economische Zaken, stellen zij dat de voorstellen voor zowel de consument als de taxibranche desastreuze gevolgen zullen hebben. Zij willen dat de minister op nieuw gaat overleggen met de taxibranche. Als dq ministeriële plannen doorgaan dan krijgt de con sument te maken met stij gen- de tarieven, gaat de kwaliteit van het taxibedrijf achteruit en zullen er tijdens onrenda bele uren niet of nauwelijks taxi's beschikbaar zijn, zo stellen de chauffeurs. Ze overhandigden de petitie aan het slot van de betoging ook nog aan een topambtenaar van het ministerie van Ver keer en Waterstaat. De taxirijders krijgen het ge lijk aan hun kant van de klant: twee op de drie Neder landers voelt er niets voor te moeten onderhandelen over de ritprijs, leerde een enquê te. Voetbal De meeste protesterende chauffeurs gingen vanaf tien uur 's morgens vanuit Am sterdam, Utrecht en Rotter dam op pad naar Den Haag. Dat leidde alleen bij het Prins Clausplein nabij Den Haag kortstondig tot files. Het Malieveld werd voor korte tijd de grootste stand plaats van Nederland. Daar doodden ze de tijd met een spelletje voetbal tussen de plassen op het kletsnatte veld, met gesprekken onder ling en met belangstellende politici en met bezoekjes aan de snackkarren met warme snacks. Amsterdammer N. Monster: „De prijs mag van mij abso luut omlaag. Maar afdingen voor elke rit geeft chaotische toestanden. En dat vervallen van regiogrenzen vind ik he lemaal belachelijk. Ik ben een Amsterdamse taxi chauffeur. Ik ken de weg niet in Den Haag. Wat heb ik hier dan te zoeken?" Minderheid De betoging was georgani seerd door taxi- chau f f eurs/,ei geuri j d ers een minderheid in de taxi branche. Koninklijk Neder lands Vervoer Taxi, de groot ste werkgeversorganisatie van Nederlandse taxionder nemers, stond afwijzend te genover de landelijke de monstratie. Ze vond de actie voorbarig en vreesde voor rellen, zoals indertijd bij de komst van de treintaxi. Ove rigens is ook KNV Taxi ge kant tegen de ministeriële voornemens. In Nederland rijden ruim 20.000 taxi's. DEN HAAG (ANP) - Het kabi net overweegt de accijns op ta bak niet ineens te verhogen, maar geleidelijk over een pe riode van 3 jaar. Op deze manier hoopt het de be zwaren van de WD tegen de ac cijnsverhoging weg te nemen en een dreigend tekort van structureel 200 miljoen gulden te voorkomen. Het tekort van 200 miljoen (135 miljoen in 1997) zou ontstaan als een Kamermeerderheid een WD-voorstel steunt om hele maal van de accijnsverhoging af te zien. Donderdagavond werd duidelijk dat WD- woordvoerder Hoogervorst vasthoudt aan zijn amende ment om de accijnsverhoging van 50 cent op shag en sigaret ten niet door te laten gaan, ook als zijn financiële dekking niet op een Kamermeerderheid kan rekenen. Suske en Wiske "het grote gat" Tussen die tier paaltjes is alles m mijIn ik ben hel beosleeds maar -teworden lastif(coattenMtie zyn al de tweede1 door Willy Vandersteen '\fn uit waren de eerstenJ Twee kinderen, een kale en een soort kleerkast me! een baard1 Haar dat m ome mennen i Uaarnjnie' Vrijdag 22 november Zierikzee Ledenvergadering Volkstuin vereniging Kaaskenshof in het MFC om 19.30 uur. Schrijf- en informatieavond straatkinderen Colombia. Gebouw Leger des Heils, Poststraat. 19.45 uur. Concert van het Bruinissser Visserskoor in de Concert zaal. 20.00 uur. Brouwershaven Oliebollenactie. Huis-aan- huis. Vanaf 12.00 uur. Concert The Bayous, 't Swarte Schaep. 20.30 uur. Ouwerkerk 16.00 uur Intocht St. Nico- laas. Aansluitend St. Nico- laasmiddag tot 17.45 uur. Zaterdag 23 november Zierikzee Rommelmarkt/bazar in de zalen van de Christelijke Gereformeerde kerk, Zeven- getijstraat. Van 09.30 tot 15.00 uur. Postzegelbeurs Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland. Scoutinggebouw Van Veen- laan. 10.00 tot 17.00 uur. Paranormale beurs in MFC. 12.00 uur. Sinterklaas intocht vanaf 14.00 uur museumhaven. Aansluitend rondrit door centrum. Voorstellingen Flits Lampie: 15.00 uur, 15.45 uur en 16.30 uur. Renesse Jaarlijkse verkoopdag van de Hervormde vrouwen groep Martha. Nederlandse Hervormde kerk. Tussen 10.00 en 16.00 uur. Zonnemaire Intocht St. Nicolaas 10.00 uur Veerdijk ter hoogte van de Molen. Aansluitend kin derbingo film in dorps huis. 19.00 uur playback- avond met verloting en disco. Nieuwerkerk Sinterklaasintocht vanaf 9.30 uur bij „Ons Dorps huis". Aansluitend ochtend programma tot 12.00 uur. Vanaf 13,45 uur middagpro gramma tot 17.00 uur. Bruinisse Sinterklaasintocht vanaf 14.00 uur Vissershaven. Aan sluitend Sinterklaasmiddag en kinderdisco. Zondag 24 november Zierikzee Optreden koor/combo Esperance. Gereformeerde kerk. 18.30uur. Praise-avond. Christenge meente. MFC. 20.00 uur. Maandag 25 november Zierikzee Gemeenteraadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Bijbelstudie. Christenge meente. MFC, lokaal 18. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Schrijf avond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk. Van 19.00-20.30 uur. Brouwershaven Schrijf avond Amnesty Inter national. Gereformeerde ker, Bostonplein. Van 19.00- 20.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Zwanenburgseweg 12. Van 19.00-20.30 uur. Dinsdag 26 november Zierikzee Vergadering commissie wel zijn en sociale zaken. Stad huis. 19.30 uur. Vergadering commissie openbare werken en milieu. Stadhuis. 19.30 uur. Concert cellist D. Ferschtman en pianist M. Baslawskayo. Vierschaar. 20.00 uur. Noordgouwe Schrijf ochtend Amnesty International. Dr. Wortmanstraat 21. Van 10.00-12.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 2