Veerhaven Bru mogelijk nieuwe stek voor Maaskant Shipyards Architect opent polikliniek i asfcg Stroosnijder r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eis rotonde Rondweg valt slecht in Smalstad "MET JAARBOEK WILLEN WIJ GROTE GROEP AANSPREKEN" Aanlegplaatsen voor tien mosselkotters in Vluchthaven Geslipt door de gladheid Gereedschap gestolen Fietsendief ,Goede voorzieningen en hoge standaard medische zorg. 2 9 3 o s: 5 9 L dé krant van schouwen - duiveland! J ■^öoelbO^- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ook voor al uw ELEKTROTECHNISCHE INSTALLATIES! Boerenweg 4a, Zierikzee Telefoon 0111-413588 VRIJDAG 22 NOVEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26083 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 In de Vlucht- en Veerhaven komt ruimte voor tien mosselkotters. De firma Maaskant verhuist mogelijk van de huidige stek naar de Veerhaven en het aanliggende gebied. Op de foto de Vluchthaven. (Archieffoto) BRUINISSE - Er begint eindelijk schot te ko men in de ontwikkeling van de Vluchthaven en de Veerhaven in Bruinisse. De Veerhaven wordt mogelijk de nieuwe stek van Maaskant Shipy ards en in de Vluchthaven komen tien aanleg plaatsen voor mosselkotters. In de Vluchthaven wordt ook een openbare loswal aangelegd. Dat is het resultaat van een haalbaarheidsstudie Vlucht-, Veer-, en Vissershaven, een in- richtingsschets Vlucht-, en Veerhaven en de intentiever klaring tot verdere bedrijfs matige ontwikkeling van de havens in combinatie met de realisering van het bedrijven terrein. Uit de haalbaarheidsstudie vloeide uiteindelijk een inrich- tingsschets voor de Vluchtha ven en de Veerhaven voort. De firma Roukema, die zich bezig houdt met scheepsbevoorra- ding, mag op haar stek in de Vluchthaven blijven leggen en ook de hijsinstallatie van de firma Bal hoeft niet weg. Aan de westelijke havendam in de Vluchthaven komen tien aan legsteigers voor mosselkotters en als het echt nodig mocht zijn kunnen er nog meer gereali seerd worden volgens het col lege. Aan de zuidzijde van de haven moet een openbare los wal komen. Subsidies De oostelijke kom van de Vluchthaven in Bruinisse blijft in gebruik als vluchtmo- gelijkheid. De firma Maaskant tenslotte zou kunnen verhui zen naar de Veerhaven en het aanliggende gebied. Of de plannen doorgaan is afhanke lijk van de vraag of de gemeen te subsidies los kan peuteren. De gemeente werkt aan een Publieke Private Samenwer king (samenwerkingsovereen komst) met de Grontmij met wie ze de plannen verder wil uitwerken. De afgelopen jaren heeft Bruinisse megr en meer te kampen gekregen met ge brek aan ruimt0 in de Vissers haven. Ook wordt al jarenlang gezocht naar een manier om de Vluchthaven en de Veerhaven - die beide nauwelijks nog ge bruikt worden - weer nieuw le ven in te blazen. Samen met de Stichting Stimulering Werkge legenheid Zeeland-Noord heeft de gemeente het afgelopen jaar gewerkt aan plannen voor een bedrijfsmatige bestemming voor Vlucht- en Veerhaven. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van donderdag 28 no vember. Het herinrichtingsplan van de Bruse havens staat in nauwe relatie met die van de uitbrei ding van de jachthaven in Zie rikzee. Zierikzee mag de haven met veertig vaste ligplaatsen uitbreiden van de Stuurgroep Oosterschelde. Als meest aan gewezen plaats komt hiervoor de loswal in aanmerking. Dat kan echter alleen maar wan neer de bedrijfsmatige activi teiten die momenteel plaats vinden in de Zierikzeese haven naar Bruinisse verhuizen. Voor Zierikzee spelen daar naast de hoge kosten een be langrijke rol. Een ambtelijke werkgroep concludeerde dat de uitbreiding van de haven aan de loswal een niet verant woorde investering is. Het col lege zet alles in het werk de uitbreiding toch te realiseren. Op dit moment wordt onder zoek verricht naar de diverse mogelijkheden. Fietsveer Op de agenda van de Bruse raadsvergadering staat ook het voorstel van het college om 6.250 gulden uit te trekken voor het opstarten van een voet- en fietsveer tussen Brui nisse en Tholen. Doel is om ge durende de zomermaanden - in juli en augustus - een veer dienst voor voetgangers en fietsers te onderhouden. C. Smits uit Sint Annaland wil die veerdienst onderhouden met ms. Diana S. Een schip dat ook als sportvis- en rondvaart boot gebruikt wordt. Het college .denkt dat de veer dienst in haar eerste seizoen niet kostendekkend zal zijn. Daarom is het gewenst dat de betrokken gemeenten, in het geval dat het aantal passagiers beneden het geraamde aantal blijft, een deel van de geraam de exploitatiekosten garande ren. Voor Bruinisse betekent dat een bedrag van 6.250 gul den. De gemeente Tholen dient hetzelfde bedrag op tafel te leggen. De gemeenteraadsvergadering wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 ZIERIKZEE - De auto van een 36-jarige inwoner van Zeewol- de raakte gisteren, donderdag, beschadigd bij een eenzijdig ongeluk. De man reed met zijn auto over de Lange Blokweg, ko mende uit de richting Schud- debeurs. Door een plotselinge hagelbui werd het wegdek glad en verloor de man uit Zee- wolde de macht over het stuur. Hij belandde met zijn auto links van de weg in de berm, ramde een bermpaaltje en een hectometerpaaltje. Vervol gens schoof de auto over afge zaagde boomstronken om ver volgens nog een bermpaaltje te pikken. De auto liep schade op aan de linkerzijkant en aan de achterzijde. NIEUWERKERK - Uit een af gesloten aanhangwagen op in dustrieterrein De Weel in Nieuwerkerk is in de nacht van donderdag op vrijdag voor 7000 gulden aan gereed schap gestolen. Door het forceren van een slot kon men in de aanhangwagen komen en het daar liggende ge reedschap zoals laser-appara- tuur, magneetwaterpassen, slijptollen en moersleutels wegnemen. Een werknemer van een aannemingsmaat schappij uit Alphen aan de Rijn deed aangifte. ZIERIKZEE - Een 14-jarige in woonster van Zierikzee deed bij de politie aangifte van dief stal van haar ATB-fiets. De fiets werd gestolen vanuit het fietsenhok van een school aan het Hatfieldpark in Zierikzee. erg gelukkig met de vernieu wingen. ,,En ik kan wel zeggen dat ik dan namens alle chirur gen en verpleegkundigen spreek. Er is veel ruimte ge creëerd om te werken, het is helder en fris en goed ver licht." Volgens De Morree zijn de wachtruimtes voor de pa tiënten tegenwoordig veel fat soenlijker. „Vroeger leek het hier meer op een noodgebouw. Iedereen zat op de gang te wachten en struikelde over el- kaars benen. Gelukkig is dat voorbij en is het een volwaar dig ziekenhuis geworden zoals dat hoort tegenwoordig." De Morree is vooral erg te spre ken over de afdelingen oog heelkunde en de keel-, neus- en oorafdeling. Deze zien er vol gens hem zeer modern uit. En bijna alle specialismen hebben nu een aparte poliklinische ruimte. Bovendien is ook veel nieuwe apparatuur aange schaft. Geruststelling De patiënten ervaren de ver bouwing volgens De Morree als een geruststelling. „Ik heb al diverse keren horen zeggen dat men gerustgesteld is door dat men ziet dat er weer geld in het ziekenhuis gestoken wordt. Vaak was men bang dat het gesloten zou worden en dat men in de toekomst afhanke lijk zou worden van het Zie kenhuis in Goes. We hebben echter een ziekenhuis met goe de voorzieningen en een hoge standaard van medische zorg." Dat betekent niet dat alle wen sen van het ziekenhuis vervuld zijn. Volgens De Morree rest er nog één: De renovatie van het hoofdgebouw. Ook Verijzer is die mening toegedaan: We hopen dat dit een stap is naar een geheel vernieuwd zieken huis. De voorbereidingen voor de renovatie van de verpleeg- afdeling zijn in de afrondende fase. Zoals het er nu uitziet zal de bouw medio 1997 van start kunnen gaan." ZIERIKZEE - De renovatie van de polikliniek van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis nadert zijn voltooiing. Vrijdag 13 december wordt de officële opening verricht door de architect van de renovatie, ir. J. D. Poley. Bijna een half jaar lang is men bezig geweest met de verande ringen. Behalve een gemoder niseerde polikliniek is er ook een stuk nieuwbouw gereali seerd, waarin de oogartsen en de keel-, neus- en oorafdelin gen zijn gehuisvest. Mevrouw L. Verrijzer, hoofd van de Poli kliniek in Zierikzee, is zeer te vreden. De oude ruimtes wa ren niet groot genoeg. Ook de wachtruimtes zijn nu veel pa tiëntvriendelijker. Op deze manier kunnen we meegaan met de nieuwe trend, waarbij er tegenwoordig veel meer mensen poliklinisch worden behandeld. Er wordt sneller gewerkt en er is veel techni sche vooruitgang. Ook het aan tal bezoeken is flink gestegen en alle specialisten uit Goes werken hier op de polikli niek," aldus Verrijzer. De afsprakenbalie is tijdens de renovatie ook onder handen genomen. Er is een extra aan- sluitmogelijkheid voor een computer gemaakt zodat er voortaan drie patiënten tege lijk te woord gestaan en/of in geschreven kunnen worden. Daarnaast is ook de ingang is verbreed. Rolstoelgebruikers kunnen daardoor veel gemak kelijker naar binnen dan voor heen. Het opnamekantoor, dat vroeger in de polikliniek zat, is verhuisd naar de centrale hal in het hoofdgebouw. Volwardig Ook H. de Morree, chirurg in De Keel-, Neus- en Oorafdeling in de nieuwe vleugel van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. (Foto het Ziekenhuis te Zierikzee, is Marieke mandemaker) De tijden veranderen en wij veranderen mede. Keizer Lotharius WINTERSE BUIEN HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele win terse buien, mogelijk met onweer. Mi- nimumtemp. rond het vriespunt. Mid- dagtemperatuur ongeveer 5 graden. Wind westelijk, matig kracht 3 tot 4, langs de kust overdag nu en dan krachtig, 6. ONDERHANDELEN Directie Nederlandse Spoorwegen wil toch weer om tafel met de vakbonden. KRONIEK In Scharendijke presenteerde Stad en Lande de nieuwe Kroniek van het Land van de Zeemeermin. LIEVE TIJD De tweede aflevering van Lieve Tijd handelt over Schouwen-Duiveland TRAINER Voetbalvereniging SKNWK vaart wel bij werkwijze met trainer én coach. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. BROUWERSHAVEN - „De provincie wil wel de lusten maar niet de lasten. Ik vind het best dat ze nieuwe inzich ten hebben, maar de gevolgen daarvan moeten ze niet af schuiven op de gemeente." CDA'er R. van der Wekken wond er geen doekjes om wat hij vindt van de eis ,van de pro vincie dat bij de aansluiting van de - nog aan te leggen - Rondweg op de Delingsdijk een rotonde gemaakt moet worden. Van der Wekken was niet de enige die zich tijdens de verga dering van de commissie alge mene zaken, ruimtelijk beheer en financiën van de gemeente Brouwershaven verontwaar digd toonde over de houding van de provincie, maar wel de eerste, die de term 'onbehoor lijk bestuur' in de mond nam. WD'er M. Mol liet weten voor al verbaasd te zijn over de jongste eis van de provincie. „We dachten dat het allemaal rond was en nu ineens is er een rotonde uit de lucht komen vallen." E. O verbosch-De Reijger (Pv dA) sloot zich daarbij aan. „Ik vind het nogal pretentieus om voor zo'n kruispunt van drie wegen een rotonde aan te leg gen. En ik vind dat de provin cie er te laat mee komt." D66er M. Weezepoel zei het helemaal eens te zijn met Van der Wek ken. Wat hem betreft is voor de handelwijze van de provincie de term onbehoorlijk bestuur zeker op zijn plaats. Ook P. van der Meide (SGP/ GPV/RPF) bleek die mening toegedaan. Doorgesudderd Ook burgemeester A. de Haan zei teleurgesteld te zijn „Tl: had gehoopt dat we de Rond weg nog dit jaar voor de bouw vak hadden kunnen aanbeste den. Dit hééft te lang doorgesudderd." De term on behoorlijk bestuur ging haar net iets te ver. „De provincie heeft een andere verantwoordelijkheid gekre gen. Eerst was de weg eigen dom van het waterschap en nu van de provincie. Die is nu ver antwoordelijk terwijl ze eerst adviseur was. Ik vind wel dat de provincie weinig begrip heeft voor de positie van de ge meente." Om toch snel door te kunnen gaan met de uitwerking van de plannen voor aanleg van de Rondweg legde het college aan de commissie het voorstel voor om de gewraakte rotonde op kosten van de gemeente aan te laten leggen. Dat vergt een ex tra investering van 450.000 gul den hetgeen de totale prijs van aanleg van de Rondweg op ruim drie miljoen gulden brengt. Dat voorstel werd door alle commissieleden, hoe ver ontwaardigd ook, gesteund. (F. Beekman over nieuwe Kroniek) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I bank-/gironummer vermelden: l 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, ■ir» Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1