VVD voor servicewoningen in plan Scharendijke-West Stichting Jeugd gooit roer om met klein en slagvaardig bestuur Westerschoumn Gs eens met tweede lift tehuis De Wieken 89,00 Maaike de Jong nieuwe voorzitter Ommezwaai richting CDA AOB Brabant en SKOA Zeeland gaan samen Stropend echtpaar Witlofteler beloond Seminar agrarische sector Controle Inbraak auto 1 i DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 NR 26082 Jongeren tussen de twaalf engestien jaar, zoals die op de foto in Brouwershaven bij de opening van Jeugdsoos The Trump een maand geleden, willen steeds meer een eigen plek in de woonkern. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Met het aannemen van de nieuwe statuten bekrachtigde de Stichting Jeugd dins dagavond haar nieuwe organisatiestructuur, zo als beschreven in het beleidsplan '1994 en ver der...'. Dit plan werd twee jaar geleden uitgebracht. Tot nieuwe voorzitter werd dins dagavond Maaike de Jong gekozen. Zij neemt deze taak over van Wijnand Renden. om te gooien. Aan het hoofd van de stichting staat nu een dagelijks bestuur, met Maaike de Jong in de rol van voorzit ter. Het huidige gemeente raadslid van Zierikzee, neemt deze functie over van Wijnand Renden. Renden was bijna drie jaar voorzitter van de Stich ting Jeugd. De Jong wordt in het dagelijks bestuur terzijde gestaan door Co de Feijter (se cretaris) en Sam Dorst (pen ningmeester). „Klein en slag vaardig." Dat is volgens Elenbaas het doel van de nieu we bestuursvorm. Volgens jeugdwerker Jaap Elenbaas, een van de twee be taalde krachten van de Stich ting Jeugd, was de wijziging van de organisatiestructuur een pure noodzaak. Maar liefst achttien leden telde het alge meen bestuur. Zij vertegen woordigden zo'n beetje alle ge ledingen uit de maatschappij. Van bijvoorbeeld de classis van de kerken tot en met de jeugdsosen. Alles was verte genwoordigd in het bestuur. Elenbaas: „Zo-!n< breed opgezet bestuur werkt niét meer in der ze tijd. De bestuursleden had den te weinig contèct. met de achterban. Daardoor was er geen sprake meer van terug koppeling en voeding. En tij dens de vergaderingen werd regelmatig het quorum niet ge haald om besluiten te nemen, zodat deze achteraf werden ge sanctioneerd." Het gevoel dat het op deze ma nier niet langer kon, was voor het bestuur aanleiding het roer van de gemeente(n) meer. Tot dinsdag maakte Daan van der Wekken, namens de vereni ging van Burgemeesters, Wet houders en Secretarissen Schouwen-Duivelapd, deel uit van het bestuur van de Stich ting Jeugd. De vier secties moeten de con tacten onderhouden met het ei- landelijk jeugd- en jongeren werk. „Instellingen en vere nigingen kunnen bij de Stich ting Jeugd aankloppen voor bepaalde activiteiten of dien sten. Wij bieden daarvoor on dersteuning in welke vorm Secties De Stichting Jeugd zelf is in de nieuwe opzet verdeeld in vier secties: kinderwerk; jeugd werk; jongerenwerk; en cur suswerk. De vier sectiehoof den vormen samen met het dagelijks bestuur het alge meen bestuur. In dit bestuur zit geen vertegenwoordiger Maaike de Jong dan ook. En als de activiteit af gelopen is, dan haken ze weer af," aldus Elenbaas. Volgens Elenbaas is het be langrijkste doel van het nieu we bestuur „bewerkstelligen dat het jeugd- en jongerenwerk van Schouwen-Duiveland aan sluit bij de projecten van de Stichting Jeugd". In eerste in stantie zal dat, behalve door het bieden van service, infor matie en middelen, gebeuren door een aantal zaken te stroomlijnen. Zoals bijvoor beeld de activiteiten van de kleinere jeugdsosen. „Het wordt tijd dat we deze bij el kaar brengen om bepaalde za ken uit te wisselen." Deze jeugdsosen, zoals 't Kot in Kerkwerve, The Trump in Brouwershaven en The Pit in Zierikzee, zijn volgens Elen baas een voorbeeld van jeug- dactiviteiten die de laatste ja ren in de lift zitten. „Er is een tijd geweest dat er met name aandacht was voor speelplaat sen en dergelijke; Voor een groep tieners, Vanaf zestien jaar, werd te weinig gedaan. Zij willen echter steeds meer een eigen plek in de woonkern. Of dat nu een soos is of een ska- tebaan. Ze laten steeds duide lijker van zich horen en moe ten ook nadrukkelijker de aandacht krijgen," aldus Elen baas. Professionaliseren Behalve stroomlijning zal ook professionalisering in de na bije toekomst onder de aan dacht worden gebracht van het jeugd- en jongerenwerk. Wat dit betreft is de omslag die Brogum gerpaakt heeft van jeugdsoos naar podium een goed voorbeeld. „Voortgedre ven door de. professionalise ring binnen de popmuziek en het theatergebeuren, is Bro gum min of meer gedwongen de zaken anders aan te pakken. En professionaliseren bete kent eenvoudigweg ook het be vorderen van de deskundig heid van de vrijwilligers." Volgens Elenbaas werkt. de Stichting Jeugd al.enige ,tijd,~ tot tevredenhèid, volgens dé nieuwe organisatiestructuur. j „We zitten nog in een proces van opbouw. Dat betekent veel praten en mensen warm maken. Het duurt even voor dat dit zijn weerslag heeft. Ie dereen is druk bezig met de ei gen toko.'MaarTangzaamaan is er sprake van overleg en uit wisseling. Wat ze precies bij ons kunnen halen zal de tijd le ren. Alles moet nog groeien." SCHARENDIJKE - Binnen de gemeenteraad van Middenschouwen tekent zich een meerder heid af voor realisering van een servicewonin- gencomplex voor ouderen aan de Elkerzeese- weg in Scharendijke-West. Dat is het gevolg van een ommezwaai van de VVD die zich eerder uit sprak tegen een ouderencomplex op die plaats. servicewoningencomplex aan de Dijkstraat. Waarom de WD nu wél voor een service woningencomplex in Scharen dijke-West is werd tijdens de vergadering niet duidelijk. Wel legde Coomans uit waar om zijn fractie het servicewo ningencomplex graag in de buurt van de aan de Elkerzee- seweg te bouwen supermarkt wil hebben. „Ouderen willen iets zien gebeuren. En een'su permarkt binnen handbereik maakt het voor hen ook veel makkelijker om zelf bood schappen te doen.' Verrast De CDA-fractie - gekend voor stander van de locatie Scha rendijke-West - was aange naam verrast door de om mezwaai van de liberalen. De PvdA toonde zich bij monde van G. A. M. Cobussen niet zo blij. „Ik begrijp niet zo goed waarom de VVD hier nu ineens voor kiest. Ik ga ook nu geen advies geven. Voordat ik dat doe wil ik eerst overleg plegen met partijgenoten, aldus Co- bussen. Door de ommezwaai van de li beralen is een merkwaardige situatie ontstaan. Binnen de raad is nu een meerderheid - VVD en CDA - ontstaan voor realisering van een servicewo ningencomplex in Scharendij ke-West. Maar waarschijnlijk lukt het niet om de kwestie nog op de agenda van de laat ste gemeenteraadsvergadering van de gemeente Middenschou wen te krijgen en is de beslis sing aan de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland Overtuigen Daarbij komt dat Woning bouwvereniging Beter Wonen - die de plannen voor een servi cewoningencomplex heeft ont wikkeld - volgens commissie voorzitter W. den Boer vooralsnog vasthoudt aan de locatie Dijkstraat. „Dat zal de grootste hobbel worden, voorspelde Den Boer. Of het inderdaad een grote hobbel wordt laat ir. Ph. van Doorne, directeur van Be ter Wonen, in het midden. H. Coomans (VVD): Ouderen willen iets zien gebeuren. WD-vertegenwoordiger H. Coomans kwam met zijn ver rassende mededeling tijdens de vergadering dinsdag van de commissie algemene en be stuurlijke zaken. Op de agenda van die vergade ring stond bestemmingsplan Scharendijke-West. Feitelijk was het plan voor het service woningencomplex helemaal niet aan de orde want een meerderheid van de gemeente raad sprak zich in september uit voor realisering van een G. A. M. Cobussen (PvdA): ,,lk begrijp niet zo goed ivaarom de VVD hier nu ineens voor kiest." „Vooralsnog blijven wij zoe ken naar een locatie binnen de bebouwde kom, maar als dat onmogelijk blijkt te zijn sluit ik die locatie aan de Elkerzee- sewegniet uit." Belangrijk criterium voor Be ter Wonen is de nabijheid van voorzieningen. Ook de veilig heid speelt een belangrijke rol. Het is in de visie van de wo ningbouwvereniging niet ge wenst dat bewoners van een servicewoningencomplex de drukke Elkerzeeseweg over moeten steken om onder meer winkels, huisarts, buurtbus halte en dorpshuis te kunnen bereiken. „Wat dat betreft is de locatie aan de Dijkstraat perfect," stelt Van Doorne. „Alle andere locaties zijn min der goed. Alleen de kerk wil niet verkopen en het is dus on mogelijk om daar een service woningencomplex te bou- Alternatief Beter Wonen is nog steeds op zoek naar een alternatieve lo catie binnen de bebouwde kom van Scharendijke. „Een be langrijk criterium voor ons is ook dat de mensen zich niet weggestopt mogen voelen. Ze moeten zich gevoelsmatig be trokken voelen met het dorp," aldus Van Doorne. Echt enthousiast over een ser vicewoningencomplex aan de westzijde van de Elkerzeese weg is hij niet. In Scharendij ke-West staat weliswaar de bouw van tweehonderd wonin gen gepland maar het kan nog wel ruim twintig jaar duren eer die ook daadwerkelijk ver wezenlijkt worden. „En oude ren denken vaak niet meer in termi jnen van twintig jaar." Maximale bijdrage van kivart miljoen ZIERIKZEE - Het college van gs geeft groen licht voor de bouw van een tweede lift in De Wieken. Gedeputeerde staten gaan akkoord met deze al jaren gewenste aanpassing, onder voorwaarde dat de financiële bijdrage van het verzorgingshuis beperkt blijft tot maximaal 250.000 gulden. Bestuursvoorzitter T.C. Hek man bevestigt dat de financie ring nu na lange tijd eindelijk rond is, dankzij een grote bij drage van Woonzorg Neder land, de eigenaar van het ge bouw. De Wieken biedt ruimte aan zo'n zestig bewoners, waarvan velen zijn aangewezen op een rolstoel of ander mobiliteits hulpmiddel. Samen moeten zij het doen met één brancardlift, die de drie woonlagen van het zorgcentrum met elkaar ver bindt. Lange wachttijden en oplopende spanningen zijn het resultaat. „Het gaat om een hoog bedrag, omdat het een technisch inge wikkelde constructie is. Toch is het jammer dat het zo lang heeft geduurd. De overheid zou andere prioriteiten moeten stellen. Minder prestigepro jecten en meer geld voor de zorg, want op de grijze golf is nog steeds niet goed inge speeld," vindt Hekman. 'Resultaat' Ontevreden is hij niet. „Uit eindelijk telt alleen het resul taat." Het is nog niet bekend wanneer de tweede lift in het Zierikzeese verzorgingscen trum wordt geïnstalleerd. Bundeling deskundigheid en slagkracht GOES - Adviesbureau voor Opleiding en Be roep (AOB) voor Brabant en Zeeland. Dat is de naam van de organisatie die ontstaan is door de fusie van de Stichting Keuzebegeleiding Onder wijs en Arbeid (SKOA) uit Goes en het Advies bureau voor Opleiding en Beroep uit Tilburg. Met de fusie versterken de or ganisaties hun deskundigheid, slagkracht en efficiency. De fu siepartners willen investeren in kwaliteit en ontwikkeling. Schaalvergroting leidt op den duur tot verbetering van effec tiviteit en efficiency. Daar door wordt het rendement be ter. Verder vullen de twee partners elkaar aan op het ge bied van deskundigheid en af zetmarkt. De bedrijfsculturen van SKOA en AOB komen volgens de organisaties zelf goed overeen. De nieuwe organisatie gaat op 1 januari 1997 van start. Voor zitter wordt G. van Wijk. De vestiging van de voormalige SKOA in Goes blijft gehand haafd. Het werkgebied van de nieuwe organisatie strekt zich uit van Zeeuws-Vlaanderen tot het land van Cuijk. ZONNEMAIRE - Een echtpaar uit Zonnemaire is afgelopen nacht in deze plaats aangehou den wegens stropen. De 42-jarige man en de dertig jarige vrouw werden aan ge- houden op de Zeedijk. Ze wa ren in bezit van een kogelgeweer, munitie en een zaklantaarn. Deze werden, evenals de haas,die geschoten was, in beslag genomen. KERKWERVE - Witlofteler L. de Kok uit Kerkwerve ontving op dinsdag 19 november uit handen van de plaatsvervan gend directeur-generaal Mi lieubeheer G.J. Wolters een Certificaat van verdienste voor zijn project Hergebruik van water in de witlofteelt.. L. de Kok vestigt met zijn ini tiatief de aandacht op een moeilijk milieuprobleem. In de witlofteelt vormt de afvoer van water en de daarin opgeno men afvalstoffen namelijk een duidelijk knelpunt. De milieu winst van het project is tweele dig. Een spaarzaam gebruik van water enerzijds en een be perking van de belasting van het oppervlaktewater ander zijds. De organiserende stich ting, de Nederlandse Tuin- bouwmilieuprijs.complimente erde L. de Kok 'met het feit dat hij het project geheel" op eigen kracht ontwikkelde. De witlofteler vervult daar mee een voorbeeldfunctie voor bedrijfsgenoten. ZIERIKZEE - In de Concert zaal in Zierikzee wordt woens dagavond 11 december een se minar gehouden met als titel: Resultaatvergelijking in de agrarische sector. Tijdens het seminar worden door deskundigen drie lezin gen gehouden. Ing. A. N. Vroe- gindeweij, directeur van WE A Bedrijfsadviseur, gaat in op hetgeen bedrijfsvergelijkênde resultaten leren over de toe komstige bedrijfsontwikke ling in de akkerbouw. Ing. J. D. van der Scheer, eveneens werkzaam bij WEA, doet het zelfde ten aanzien van de vee houderij! Belastingadviseur mr. D. J. de Korte Fb houdt een lezing over 'de Groene bv'. Na de lezingen is er gelegen heid tot het stellen van vragen aan de inleiders. Het seminar wordt georgani seerd door de Rabobanken op Schouwen-Duiveland in sa menwerking met Westelijke Accountantskantoren Zee land. De aanvang is 20.00 uur. Advertentie M. van den Boogert Handelsonderneming B. V. Hofdijksweg 30 w Postbus 43 3253 ZG Ouddorp kV Tel. 0187-681804 i Fax 0187-684386 SPIJKERBROEKEN Advertentie RECREATIEGEMEENTE BUREAU BURGERZAKEN GESLOTEN Maandag en dinsdag 25/26 november zal het bureau burgerza ken gesloten zijn, behoudens voor aangiften van geboorten en overlijden. Zulks i.v.m. omscholing personeel in het kader van de gemeentelijke herindeling. Verwachting t/m maandag 25 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 5 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht z.west 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 5graden Mid.temp. 6 graden Windkracht n.west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 22 nov. Zon op 08.12, onder 16.38 Maan op 15.34, onder 04.39 Volle Maan: 25 nov. (05.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Gure herfstdagen staan op het programma en het einde is voor lopig nog niet in zicht. Buien en wind zijn weerbepalend. Wel worden na het weekeinde de nachten minder koud. Komende nacht klaart het, op nadering van een zwakke rug van hogedruk, vooral in het zuiden op. Het koelt er flink af. De temperatuur daalt tot dicht bij het vriespunt. In de rest van het land is nog vrij veel be wolking aanwezig en valt van tijd tot tijd een bui, soms met winterse neer slag. De minima liggen er rond 3 gra den. Morgen overdag laat de zon zich nu en dan zien, maar de kans op een bui blijft bestaan. Veel thermo meters wijzen 's middags 6 graden aan. Boven land staat een matige westen- tot zuidwestenwind. Langs de kust en op het IJsselmeer is de wind krachtig of hard, windkracht 6 tot 7. Buiencomplexen, nu nog in het zeegebied tussen IJsland en Schot land, bepalen vanaf vrijdagavond het weer. Winterse neerslag wordt niet verwacht. Pas zaterdag later op de dag verbetert het weer. Het klaart op en het wordt droger. Dit is maar tijdelijk. Naarmate de zondag vor dert, neemt de buienkans weer toe. SEROOSKERKE - Bij een snelheidscontrole op de Ser- ooskerkseweg (N59) zijn dins dagmorgen dertien ovetredin- gen geconstateerd. De controle werd uitgevoerd tussen 11.30 en 12.15 uur. Er passeerden in totaal 202 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid was 122 kilometer per uur. WESTENSCHOUWEN - Uit de auto van een 44-jarige man uit Goes zijn dinsdagmiddag di verse waardepapieren gesto len. De auto van de man stond aan de Kraaijensteinweg in Westenschouwen. De inbraak werd gepleegd tussen 13.00 en 15.00 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ii Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nou weiand Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen; De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrarrt maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3