Ondanks sceptische uitlatingen meerderheid voor parkeerbeleid Koor Cornelia op televisie Stroosnijder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verdachte roofmoord Middelharnis opgepakt DAEWOO! Autobedrijf HESSELINK Camera gestolen 3 JEUGD O 4 HERINRICHTING 5 BASKETBALVELD 7 BILJARTEN "BESTUUR HAD TE WEINIG CONTACT MET ACHTERBAN" dé krant van schouwen-duiveland! Inbraken in de mossele Man rijdt van dijk af i Plaatsgenoot slachtoffer bekent MIDDELHARNIS - Met de aanhouding van een 27-jarige man uit Middelharnis heeft de politie de roofmoord van 12 april op de 66-jarige Hans Nippius opgelost. Dat maakte de politie woens dagavond bekend. De verdachte werd dinsdag na een langdurig recherche-on derzoek aangehouden in zijn woning. Hij heeft bekend de 66-jarige handelaar in oude metalen op diens opslagterrein in Middelharnis met een meta len voorwerp te hebben dood geslagen. Hierna nam hij de portemonnee van het slacht offer, met daarin enkele dui zenden guldens weg. Het geld is opgegaan aan schulden, drank en gokken. Nippius werd op vrijdagoch tend 12 april door familie le- Advertentie U bent toe aan een Bosdreef 1, Dirksland 0187-601357 venloos aangetroffen aan het Nieuwdorp in Middelharnis. Voorgeleid De recherche van het district De Eilanden heeft met vijftien man aan de zaak gewerkt. De verdachte wordt morgen, vrij dag, voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. ZIERIKZEE - In het centrum van Zierikzee is gistermiddag een 26-jarige man uit Beunin- gen beroofd van een videoca mera en oplaadapparatuur. De camera en bijbehorende op laadapparatuur lagen op het rekje onder een wandelwagen tje, waarmee de man door het centrum wandelde. Tussen 13.00 en 14.00 uur heeft iemand kans gezien de spullen van het rekje te pakken. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ook voor al uw ELEKTROTECHNISCHE INSTALLATIES! Boerenweg 4a, Zierikzee Telefoon 0111-413588 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26082 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De afwezigen hebben gelijk. Spreekwoord HET WEER Vannacht vooral in het noorden een winterse bui, verder ook enkele opkla ringen. Min. temp. van zo'h 3 graden in het noorden tot dichtbij nul in het zui den van het land. Overdag half tot zwaar bewolkt en kans op een bui. Middagtemp. ongeveer 6 graden. Stichting Jeugd gooit roer om met een klein en slagvaardig bestuur. Meer parkeerruimte in herzien plan herinrichting Markt Brouwershaven. Plan voor aanleg van basketbalveld bij tenniscom- piex in Zierikzee. Biljarter Op den Brouw in zinderende finale de beste in 4e klasse libre. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's, i1 (J Elenbaas over nieuwe koers Stichting Jeugd) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 i KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 I I HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 Cl HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! i Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats I Telefoon Geb.datum:i Handtek. Bij automatische afschrijving uw 1 bank-/glronummer vermelden: II II II II II II II II II 21 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. £Q Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. Hoorzitting belanghebbendenparkeren in Zierikzee slecht bezocht ZIERIKZEE - In het wooncom plex de mossele in Zierikzee is dinsdag in twee appartemen ten ingebroken. Getuigen heb ben twee mannen gezien. De inbraken werden gepleegd tussen 7.45 en 17.00 uur. De be treffende appartementen be vinden zich in het noordelijk gedelte van het complex aan de Hoge Molenstraat. Uit het ap partement van een 24-jarige vrouw werden sieraden ont vreemd. Uit dat van een 34-ja- rige vrouw stereoapparatuur, cheques en sieraden. Getuigen hebben twee blanke mannen gezien. Een van hen had helblond haar en was on geveer 1,90 meter lang. De an der had bruin haar en was iets korter. DREISCHOR - Een 29-jarige man uit Zonnemaire is giste ren met lichte verwondingen overgebracht naar het zieken huis in Zierikzee, nadat hij on der invloed van alcohol in de polder bij Dreischor, van een dijk gereden was. Uitgaande van de sporen op de weg vermoedt de politie dat de man op de Roterijdijk reed en uit de richting van Schudde- beurs kwam. Op de T-splitsing met de Zuiddijk en de Drei- schorsedijk is hij rechtdoor de dijk af gereden. De man raakte bekneld in de auto en is met lichte verwondingen met een ambulance vervoerd naar het ziekenhuis. Volgens de politie verkeerde de man onder in vloed van alcohol. Er werd een bloedproef bij hem afgeno men. de Oude Haven na 18.00 uur juist toe in plaats van af, zoals de ge- Volgens bewoners neemt de druk op de parkeergelegenheid aan meente Zierikzee van mening is. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Dat er maar 26 mensen aanwezig waren op de eerste hoorzitting over het belang- hebbendenparkeren in Zierikzee vond wethou der P. de Rijke gisteren „zeer teleurstellend". De uitslag van de mini-enquête die aan het eind van de avond gehouden stemde hem waar schijnlijk beter. Hieruit bleek dat een meerder heid voor invoering van het belanghebbenden- parkeren is. Dat een meerderheid (dertien tegen negen) voorstander zou zijn van invoeren van het be- langhebbendenparkeren kwam als een onverwacht re sultaat uit de bus rollen van de mini-enquête. Tijdens de hoor zitting waren namelijk nogal wat sceptische geluiden te ho ren over het Parkeerbeleids- plan van Zierikzee, waarvan het belanghebbendenparkeren deel uitmaakt. De gemeente wil door het aanwijzen van plaatsen als respectievelijk be stemd voor belanghebbenden-, betaald en vrij parkeren, de parkeercapaciteit in de bin nenstad reguleren. De hoorzitting gisteren, be stemd voor de inwoners van de noord-oosthoek van de Zierik- zeese binnenstad, was de eer ste in een reeks van vijf. Met name de bewoners van de Wan deling lieten van zich horen. Zij plaatsen allereerst vraagte kens bij het tijdsregime dat voorgesteld wordt. Volgens dit regime geldt het belangheb bendenparkeren van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.30 uur met op don derdag een verlenging tot 21.00 uur. ,,Na 18.00 uur krijgen we dan wildwest-taferelen in onze straat, van automobilisten die een plekje willen bemachti gen. En de Wandeling wordt juist veel gebruikt door wan- delaars. Voor hun wordt het le vensgevaarlijk," aldus één van de bewoners. Bewoners van de Oude Haven noordzijde vrezen hetzelfde. Volgens hen neemt de druk op de parkeercapaciteit aan de Oude Haven na 18.00 uur al leen maar toe en wordt dat niet alleen veroorzaakt door de ei gen bewoners. Volgens E. Cas- pers, die namens de gemeente het parkeerbeleidsplan pre senteerde, is de angst van de mensen ongegrond. Omdat er na 18.00 uur geen sprake meer is van betaald parkeren, komt er volgens hem een heleboel gratis parkeercapaciteit be schikbaar. Aan de tijden kan echter gesleuteld worden, zo gaf hij aan. Ontheffingen Om aan het probleem in de Wandeling een eind te maken werd door de bewoners voor gesteld een systeem van ont heffingen in te voeren, zoals vroeger het geval was. Volgens Van Zetten wordt dat moei lijk. „Als de straat voor u ge schikt is om te parkeren, dan geldt dat ook voor een toerist, luidde diens antwoord. De opmerking, dat de weg te smal is voor vakken, deed vol gens Van Zetten meer terzake. Zei het in het nadeel van de be woners. Volgens de bewoners is de Wandeling slechts 4.10 meter breed. Omdat de vakken twee meter breed blijft er in hun ogen onvoldoende ruimte over voor overig rijdend ver keer als er auto's geparkeerd staan. „Dat moeten we name ten. Maar als blijkt dat het klopt wat u zegt, dan komen er helemaal geen vakken," aldus Van Zetten. Mosselboomgaard P. R. M. van der Sneppen, oud directeur van de katholieke basisschool Willibrordus, wees op een ander probleem. Hij voorzag juist wild-westtafere- len op het parkeerterrein Mos selboomgaard. Dit terrein is bestemd voor vrij parkeren. Dat trekt in de optie van Van der Sneppen auto's aan. En omdat twee scholen een uit gang hebben op het parkeer terrein is dat niet gewenst, in verband met de veiligheid van de kinderen, zo opperde hij. De gemeentelijke vertegen woordiging gaf hem hierin ge lijk. Als oplossing voor dit pro bleem kan op de te plaatsen verwijsborden naar de ver schillende parkeerterreinen de boodschap 'vol' of 'vrij' ge plaatst worden. Hiervoor moet echter wel een elektronisch de tectiesysteem in de oprit van het parkeerterrein worden aangelegd. „Dat kan mooi be taald worden met die ton die jullie overhouden op de invoe ring van het belanghebbenden- parkeren," aldus een van de aanwezigen. Bij dit voordelige resultaat voor de gemeente werden door enkele aanwezi gen ook vraagtekens ge plaatst. Cameraploeg Middageditie verrast door enthousiasme school. Het koor wordt ge steund door een aantal vrijwil ligers, die erg behulpzaam zijn bij het halen en brengen van de bewoners, maar ook bij het op zoeken en aanwijzen van de tekst en bij het meezingen van bijvoorbeeld een tweede stem. Ook deze morgen werd er steeds even vooraf gerepeteerd om voor de camara een zo ge woon mogelijke koor-repetitie te laten zien. De grote inzet van de dirigent werkte aanste kelijk en dat was mede bepa lend voor het resultaat. Jarig: Er bleek iemand uit het koor jarig te zijn en zij mocht zelf zeggen met welke liedjes zij toegezongen wenste te worden. De jarige Mevrouw Slui koos voor 'Het spruit aan de bomen 'en 'Ranja met een rietje', wat een goede keus bleek te zijn, want iedereen zong enthou siast mee. Mevrouw Slui, die ook in de bewonersraad zit, vierde deze dag haar 69ste ver jaardag en had daarom eigen lijk liever niet willen komen. Maar vanwege de tv-ploeg kwam ze toch. Tevreden was ze niet hele maal: „Ik had de ochtend zelf liever anders ingevuld. Ik had liever gehad dat we alleen nummers gezongen hadden die we goed kennen, en ik had lie ver niet laten horen dat er af en toe even gerepeteerd wordt. Maar je hoort op deze manier wel hoe het er hier toe gaat. Dat er een gezellige sfeer heerst en dat de mensen g^aag zingen. En dat zal de bedoeling wel zijn". ZIERIKZEE - Naar aanleiding van de uitgave van de CD 'Mooi was mijn kindertijd' werden gisterenmorgen tv-opnames gemaakt van een repetitie van het Bewonerskoor van de Corne- liastichting. Onder leiding van dirigent Mar van der Veer werd er enthousiast gezongen door de leden van het koor. Zelfs de cameraploeg was verrast door het goede resultaat. De opnames werden gemaakt door een opnameploeg van het TV-magazine 'Middageditie' van de samenwerkende omroe pen Vara, VPRO, NPS, en de RVU. De bedoeling is dat de uitzending aanstaande vrijdag al te zien is tijdens de 'Midda geditie' van 12.00 tot 13.00 uur op Nederland 3. Hoewel er van 9.30 tot circa 10.45 uur opna mes zijn gemaakt, zal de wer kelijke uitzending niet meer dan vijf minuten duren. Het is ook mogelijk dat het pas maandag of dinsdag uitgezon den wordt. Het bewonerskoor repeteert elke woensdagmorgen van 9.30 tot 10.45 uur onder leiding van Mar van der Veer, die dirigent is van verschillende koren in de omgeving en die muziekdo cent is aan een middelbare Tijdens de opname van het Bewonerskoor was de camaraploeg druk in de weer. Behalve muziekop names werden er ook diverse intervieiotjes afgenomen. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1