GEMEENTE DlIIVELAND <8>HYunani v.d. vliet goes Raadsvergadering Aangevraagde bouwvergunningen Vrijstelling bestemmingsplan West Voorgenomen vrijstelling Wet milieubeheer KERSTMARKT in BRUSSEL TOURINGCARBEDRIJF VAN OEVEREN Westerschouiuen Haal aprilia in the house afspraakje, die eerste 1^5 CPB Tweewielers en motoren Kansen in tijdelijk werk ir randstad uitzendbureau unicef '4*) <s>HYunnni WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD GEMEENTE s^-ji Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon (011 I48I25I postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax (0 III) 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur tijdstip donderdag 28 november I996, 19.30 uur plaats gemeentehuis agenda o.m. - Garantstelling ten behoeve van: - voetgangers- en fietsveer Bruinisse-Sint Annaland - onderwijskundige opvang van leerplichtige anderstalige leerlingen - Opstellen totaalplan herinrichting speel- voorzieningen Westplantsoen - Krediet aanbrengen inbraakbeveiliging gebouwen VW en Musea - Voorlopige vaststelling overschrijding openbaar basisonderwijs 1991 -1995 - Voorbereidingsbesluit: - Dreef 2 bestemmingsplan West - Dijkstraat 16. Oudestraat 14 en Havenkade I, bestemmingsplan Bruinisse Kom - Nabij Dreef, bestemmingsplan Bruinisse West - Verkeersbesluit ten behoeve van aanwijzing invalidenparkeerplaats Molenweg - Verkeersmaatregelen Hageweg en Hoogerwerfs- weg - Aangevuld bekostigingsbesluit Riekusweel 3 - Verzoek herinrichting schoolplein p.b.s. Op Dreef - harmonisatie diverse belastingverordeningen - Inrichtingsplan gebied Havendijk-Parallelweg - Grondverkoop hoek Noordstraat, Weststraat en W.E. Stouten - Bruikleengeving diverse objecten - Bedrijfsmatige ontwikkeling havens en bedrijven terrein. - F. Niessen - bouw schuur, Plantage 33 - Rijkswaterstaat dir. Zeeland - bouw bedienings gebouw, Grevelingensluis - R.S. Renzefmann - bouw woonhuis, Hooger- werfseweg, De Elf Boompjes 61 - C.H. Knop - plaatsen dakkapel, Schipperslaan 26 .- C. Bal zn. - bouw kantoor, Jachthavenweg - D.J. v.d. Velde - bouw loods, Nijverheidsweg 5 - C. Bal zn. - verbouw loods, Weststraat 20 - Fa. de Keijser - bouw opslagloods, Havenkade - Albert Heijn - uitbreiding winkel, Dreef 2 - L. van Popering - bouw serre, Plantage 4 Belanghebbenden kunnen binnen twee weken hun bedenkingen naar voren brengen. (art. 19 WRO) Vanaf 21 november 1996 ligt twee weken ter inzage het verzoek om vrijstelling van het bestem mingsplan 'West'. Dit verzoek heeft betrekking op de bouwaanvraag voor de verbouw van het pand van Albert Heijn, Dreef 2. Gedurende genoemde termijn kunnen bedenkin gen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen worden ingediend bij het College. Aanvraag om vrijstelling is ingekomen van: - L. Verspoor - bouwen tuinhuisje schuin achter pand Burg. Hagelaan 9. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan Bruinisse Kom. Maar reali sering is mogelijk met toepassing van art. 18a WRO. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vrijstelling te verlenen. De stukken liggen gedurende twee weken ter in zage op de gemeentesecretarie. Gedurende deze periode kan iedereen bedenkingen indienen bij de gemeente. Ontwerp-vergunning - Mosselhandel Hoogerheide, Havenkade 18 - mosselverwerkings- en mosselverkoopbedrijf. Ter inzage De desbetreffende stukken liggen van 21 november t/m 18 december J996 op de gemeentesecretarie ter inzage. Aansluitend liggen de stukken van 6 t/m 20 januari 1997 ter inzage bij de afdeling Bouw- en milieutoezicht in het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiyeland, Hatfieldpark 3 te Zierikzee. Bedenkingen Gedurende genoemde periode kan iedereen schrif telijk bedenkingen inbrengen bij burgemeester en wethouders. Daarnaast kan worden verzocht om een hoorzitting. Op verzoek worden de gegevens van de inbrengers van bedenkingen niet bekendgemaakt. 20 november 1996, Burgemeester en wethouders van Bruinisse vcm ©everen wasem per ,.van oeveren" touringcar naar de op zaterdag 07 december 1996 Prijs 65,- inkl. koffie/gebak heenreis diner op terugreis. Vertrek 08.00 uur Zierikzee, terug ca. 20.00 uur. Voor informatie boekingen: Zierikzee - Telefoon 0111 -412319 Postbus 18 4300 AA Zierikzee WELZIJNSUBSIDIES In verband met de samenvoeging van de gemeenten op Schouwen-Duiveland zal dit jaar geen openbare vergadering van de adviescommissie voor het Wel zijnsbeleid plaatsvinden. Implaats hiervan zullen de welzijnsubsidies voor het jaar 1997 besproken wor den in de vergadering van de commissie Bestuursza ken op 28 november 1996 om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Als bestuur van een vereniging/instelling, werk zaam op het gebied van welzijn in de gemeente Dui- veland, kunt u de vergadering van de commissie Be stuurszaken bijwonen. In verband met de beschikbare plaatsruimte wordt u derhalve verzocht zich door max. één persoon te laten vertegenwoordi gen. Tijdens de vergadering zal de mogelijkheid worden geboden uw aanvraag nader toe te lichten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Dui- veland, de secretaris, de wnd. burgemeester, F.C. Dieleman. G. Hokken. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 21 november 1996 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecre tarie (tijdens werkdagen gedurende de openstel lingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage het verzoek om vrijstelling van het bestem mingsplan "Loensweg", ingediend door dhr. C. Bax, ten behoeve van het plaatsen van een blokhut aan de Loensweg 6 te Nieuwerkerk, kadastraal bekend gemeente Duiveland sektie A nr. 1364 (ged.). Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Dit artikel biedt de mogelijkheid om vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan voor bouwwerken van beperkte betekenis, mits deze vol doen aan bepaalde voorwaarden en het verlenen van vrijstelling planologisch verantwoord wordt geacht door burgemeester en wethouders. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Dui veland, tegen het verlenen van vrijstelling van het betreffende bestemmingsplan. WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend dat bij hun zijn ingediend: A. Bouwaanvragen (art. 41 Woningwet): - K. Keijman, voor het vergroten woning Leeuwen burg 24 te Oosterland; - H.L. v.d. Maas, voor het vergroten woning Sandströmstraat 22 te Oosterland; - A. Dijkshoorn, voor het oprichten bedrijfsruimte Noord Hogeweg 2 te Sirjansland; - A. v.d. Waal, voor het oprichten woonhuis de Weel 16 te Nieuwerkerk; Mw. W.P. Gaanderse, voor het vergroten woon huis-)-garage Burg. van Eetenstraat 1 te Nieuwer kerk; - Mw. E.M. v.d. Berg- de Vos Klootwijk, voor het op richten overdekt zwembad Galgeweg 9 te Nieuwer kerk; - H. Friesen, voor het plaatsen dakkapel Dolfijn straat 3 te Nieuwerkerk; R. v.d. Wollenberg, voor het oprichten garage Burg. van Eetenstraat 26 te Nieuwerkerk; - L.C. v.d. Cingel, voor het oprichten 8 garages Mo lenstraat te Nieuwerkerk; - M.M. v.d. Berg, voor het vergroten praktijkruimte, EHBO en bibliotheek Weth. van Klinkenstraat 10 te Nieuwerkerk; - C.D. Hendrikse, voor het vervangen dakbedekking Noorsestraat 17 te Ouwerkerk; - Dir. Gemeentewerken, voor het oprichten peuter speelzaal Sint Joostdijk 27 te Oosterland; - P.C. Tieleman, voor het vergroten kantoor en ap partementen Esdoornstraat 1 te Nieuwerkerk. Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 3:40 van de Algemenè wet be stuursrecht eveneens het volgende bekend: A. Verleende bouwvergunningen (art. 46 Woning wet): - A. Dijkshoorn, voor het oprichten kassencomplex Noord Hogeweg 2 te Sirjansland; - J. van Damme, voor het oprichten landbouwloods Rijksweg 10 te Oosterland; - O.J. Verwest, voor het verbouwen schuur Noord Achterweg 6 te Ouwerkerk; - G.H. de Jong, voor het vergroten woning Geer- truidlaan 5 te Ouwerkerk; - R. Seelman, voor het oprichten bijkeuken St. Joostdijk 21 te Oosterland. B. Geaccepteerde meldingen (art. 42, lid 1 onder b. Woningwet): - J.C. de Bruine, voor het plaatsen blokhut Zeeaster straat 10 te Nieuwerkerk; Tegen de verleende bouwvergunningen en geaccep teerde meldingen kan een ieder binnen zes weken na deze bekendmaking bezwaar indienen bij ons colle ge. Tegelijkertijd kan de president van de arrondis sementsrechtbank te Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd.burgemeester, G. Hokken De secretaris, F.C. Dieleman. Nieuwerkerk, 19 november 1996. RECREATIEGEMEENTE HERZIENING BESTEMMINGS PLAN "RENESSE KOM" Burgemeester en wethouders van Westerschouwen maken bekend dat met ingang van 21 november 1996 bij de Afdeling RO. gedurende een termijn van 4 weken, voor een ieder ter inzage ligt: de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 november jl. vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Renesse Kom". Gedurende genoemde termi|n kan diegene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt alsmede iedere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat js geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruim telijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, schriftelijk bedenkingen tegen deze herziening in-brengen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middel burg. HERZIENING BESTEMMINGS PLAN "RAMPWEG" Burgemeester en wethouders van Westerschouwen maken bekend dat met ingang van 21 november 1996 bij de Afdeling RO, gedurende een termijn van 4 weken, voor een ieder ter inzage ligt: de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 november jl. vastgestelde 1e herziening van het bestemmingsplan "Rampweg". Gedurende genoemde termijn kan iedere belang hebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeente-raad kenbaar te maken, schriftelijk bedenkingen tegen deze herziening inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001 4330 LA te Middelburg. ART 19 WRO/ART 50 LID 5 WONINGWET Burgemeester en wethouders van deze gemeente zijn voornemens om met toepassing van: artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening/ artikel 50, lid 5 van de Woningwet (vrijstelling gel dend bestemmingsplan' en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning/vrijstelling tè verlenen aan: J. van de Zande voor het bouwen van een dienst woning op het perceel sectie F nr. 1404, Hogezoom 43a te Burgh-Haamstede. Bovengenoemd plan ligt met ingang van donder dag 21 november 1996 gedurende 14 dagen tér ge meentesecretarie, afdeling RO ter inzage. Geduren de deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkin gen indienen bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen zijn vermeld voornemen. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - Beter Wonen, plaatsen unit Sluispad 28 te Burgh- Haamstede; - L.M. Vlaander, veranderen eetcafé Korte Reke 1 te Renesse; - P.M. Kuzee, bouw tuinhuisje Sluispad 46 te Burgh-Haamstede; - P.J.M. Kort, bouw schuurtje Dreef 9 te Burgh- Haarpstede; - J.W. v.d. Zande, bouw garage Weeldeweg 40 te Burgh-Haamstede; - M.L. Daniels, vergroten garage Capelweg 20 te Renesse; - J, Bom-Kloet, bouw woning Irenestraat 44 te Burgh-Haamstede; - A.H.J. Lestraden, vergroten zomerwoning Wilgen- meet 11 te Renesse; - F. Kuipers, bouw garage Oude Havenweg 11 te Burgh-Haamstede; - L.J. de Bil, bouw schuurtje Ligusterlaan 7 te Burgh-Haamstede; VERKEERSBESLUIT Het college van burgemeester en wethouders van Westerschouwen maakt, ingevolge artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer, bekend dat de raad van deze gemeen te in de openbare vergadering van 11 november 1996 het volgende verkeersbesluit heeft genomen: - door het verwijderen van de borden B4, B5, en B7 van bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 wordt de voorrangssitatie voor verkeer rijdend over de Laöne ter hoogte van de kruising met de Korte Moermondsweg opge heven. Het verkeersbesluit ligt gedurende 4 weken ter in zage ten gemeentehuize, afdeling Algemene Zaken, Een ieder kan op verzoek (tegen betaling van de kosten) een afschrift van de ter inzage liggende stukken verkrijgen. Tegen deze verkeersbesluiten kan men op grond artikel 6:4 van de Algemene wet bestuursrecht bin nen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij de raad. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA, Middelburg, op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Gulliver 50. Heel mooi kan dus toch praktisch zijn. Je had tevreden kunnen blijven met dat enehet begin, Zo niet, dan ben je toe n aan een GlilllVer. Voor Schouwen-Duiveland exclusief dealer Kom ze bekijken bij: Roterij 32, Burgh-Haamstede, 0111-653925 Cliëntadviseur m/v Voor een bank in Zierikzee zoeken wij met spoed kandidaten die voor lange tijd part-time en op afroep willen werken Voor deze functie zijn een opleiding op MBO-niveau en werkervaring vereist. Bent u commercieel, ondernemend, flexibel, in bezit van eigen vervoer en tevens bereid interne cursussen te volgen? Reageer dan snel op deze gevarieerde baan. Informatie bij Ineke Mol, tel. (0111) 41 70 00, Zierikzee, Lange Nobelstraat 5. Spaaradviseurs m/v Voor een landelijk werkende adviesgroep op het gebied van verzekeringen en spaarstructuren zoeken wij met spoed spaar adviseurs, die voor lange tijd fufl-time of part-time willen werken. Bent u commercieel, representatief, flexibel, in bezit van eigen vervoer en heeft u interesse om kennis op het gebied van verzekeringen te vergroten? Bel ons dan snel. Informatie bij Ineke Mol, tel. (0111) 41 70 00, Zierikzee, Lange Nobelstraat 5. Gisteren lachte de were|, me nog toe. Nationaal Reumafonds (<H) I OenHaig. Bink 70 70 70 Ml. De nieuwe UNICEF wenskaarten, spellen en geschenken zijn er! U steunt met uw aankoop de kinderen in de wereld. Bel voor de nieuwe catalogus NE0ERLANDSE KANKERBESTRI|DING KWF. SOPHIAIAAN 8 10/S BR AMSTERDAM Dit is niet zo gek! De Excel Hatchback voor slechts f 19.995,- en de elektro-Hyundai helemaal gratis! Maar het kan nog gekker. BIJ deze ruime en uiterst sportieve Hatchback met 1.3 liter motor tijdelijk een airco voor de meer prijs van slechts f 990,- i.p.v. f 2.500,-. Dus bij elkaar tot maxi maal f4.500,- voordeel! Tuurlijk, hij mag nu ook mee. De Hyundai Lantra Wagon nu voor slechts f 31.950,-. Deze riant uitgevoerde gezinsauto met 1.6 of 1.8 liter motor heeft nog veel meer te bieden. Zoals een airco voor slechts f 1.500,- (normaal f2.500,-) en dubbele airbag voor f990,- (normaal f2.500,-). Dit brengt het maximale voordeel opjiiet minder dan f4.000,-! Lichtmetalen velgen tegen meerprijs leverbaar. Alles en iedereen past erin. De H 100 Esprit van f 24.750,-* met een gratis dubbele cabine t.w.v. f 4.890,-. De dubbele cabine is ruim genoeg voor zes personen. Verder heeft de H 100 Esprit 3.400 liter laadruimte, 3 jaar garantie, een krachtige 2.5 liter dieselmotor en bedraagt de l houderschapsbelasting slechts f 164,- per kwartaal. Prijs excl. BTW Lichtmetalen velgen tegen meerprijs leverbaar Dat is snel verdiend! De Lantra Sedan voor f 30.950,- met gratis LPG-installatie t.w.v. f 3.250,- Privé of zakelijk. Bij deze representatieve mid denklasser met 1.6 of 1.8 liter motor krijgt u verschillende accessoires gratis. Bijvoorbeeld een gratis airco, een uitgestelde betaling of 3 jaar gratis* onderhoud. Plus dat u altijd de dubbele airbag kunt nemen voor f 990,-. Uw totale voordeel kan oplopen tot f 4.730,-! Tot mox. 50.000 km. Klein Frankrijk 23, tel. 0113' - 228751 HET NIEUWE WERELDMERK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5