'Bij dirigeren voel ik of koor mij 'licht of zwaar op de armen' ligt' Het extraatje van Duyvis en Calvé. Feestmaand vanwege vier jaar optiek Alex de Nie D'N DIECK Nieuwe Beaujolaiswijnen UITNODIGING! 'DECO HOME ZORGT ERVOOR DA T IK MOOIER WOON' clecox HOME ADVERTEER GRATIS IN HET EXTRA NIEUWSBLAD pof" 2.29 Deze week alleen bij Albert Heijn. Cd HET WmNIEUWSBLAD WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 Alex de Nie in zijn zaak aan de Burghse Ring. BURGH-HAAMSTEDE - „We willen graag iets an ders doen, iets raars en bijzonders om extra aan dacht te vestigen op onze zaak." Zo motiveert regis ter-optometrist Alex de Nie de feestmaand, die tot en met zaterdag 14 december wordt gehouden ter ge legenheid van het vier-jarig bestaan van zijn gelijk namige opticiën/optiek zaak in Burgli. De Nie wil op deze wijze met zijn klanten de vreugde de len, die het bedrijf aan de Burghse Ring hem en zijn echtgenote schenkt. „We hebben het hier prima naar onze zin." De Nie nam de op tiekzaak over van zijn vroe gere leraar Boer, nadat hij zijn drukke opticiënzaak in (Foto: Marieke Mandemaker) Den Haag moest afstoten om het wat rustiger aan te kun nen doen. Reductie Hij runt de zaak in Burgh sa men met zijn echtgenote en Edward Schotte. Tijdens de jubileum-feestmaand geven zij dertig procent reductie op het aankoopbedrag van een bril of lenzen. Verder kan ie dereen de winkel binnenlo pen voor een gratis oogmee ting en een onafhankelijk advies. Na de opleiding tot optometrist, die De Nie in 1970 voltooide, studeerde hij verder voor register-optome trist. Een titel die fungeert als een extra kwaliteitsaan duiding. De Nie verrichtte de afgelo pen jaren onder meer oog- meetingen bij ouderen, die deelnamen aan de Senioren dag van Veilig Verkeer Ne derland. Daarbij leggen de ouderen een rijproef af om hun vaardigheid in het ver keer te testen. „Een oogmee- Advertentie Oostdijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 Ruim de zolder maar'es op Plaats een GRATIS EXTRAATJE en bereik ruim 30.000 brievenbussen! (Zie advertentie elders in deze krant) STRAATKINDEREN ZIERIKZEE - Het Leger des Heils houdt vrijdag 22 november, in samen werking met Dorkas, een schrijf- en informa tieavond. Deze avond worden dia's over straatkinderen in Colombia vertoond. Be langstellenden kunnen een brief schrijven naar de regering van Colom bia om aandacht te vra gen voor het probleem van de straatkinderen. Om aandacht te vragen voor het probleem van kinderprostitutie kan een brief geschreven worden naar de regering v-an de Filipijnen. De bij eenkomst in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat begint om 19.45 uur. Voor nade re inlichtingen: telefoon 417483. Elvira Vos-Simons veertig jaar actief bij Nu met Hope BURGH-HAAMSTEDE - Als klein meisje sloop ze 's avonds uit bed om bovenaan de trap te kunnen zit ten. Daar kon ze de muziek beter horen, die haar va der beneden maakte met zijn ensemble Sybelius. Als tiener absorbeerde ze elk woord van Muziek schoolleraar Johan Mendels, tijdens stemvor- mingslessen waarbij zij alleen aanwezig was voor de muzikale begeleiding. Als dirigente van het koor Nu met Hope voelt ze tijdens de repetities of het koor haar licht of juist zwaar 'op de armen' ligt. Muziek en zang zijn een we zenlijk onderdeel van het le ven van de 59-jarige Elvira Vos-Simons uit Haamstede. „Muziek is altijd mijn hobby geweest. Mijn adrenaline gaat stromen zogauw ik daarmee bezig ben. Muziek geeft me vreugde en energie. Soms voel ik me 'versleten' als ik naar een repetitie avond van het koor ga, ter wijl ik me aan het eind van de avond herboren voel." Veertig jaar Dit jaar is het veertig jaar ge leden dat Elvira Vos bij het neutraal gemengd koor Nu met Hope haar intrede deed als muzikaal begeleidster. In 1982 nam ze het dirigent schap over van M. Hogen- stein. Sinds zes jaar heeft zij ook de muzikale leiding van De Westhoekzangers, het mannenkoor dat op haar ini tiatief uit Nu met Hope werd gevormd. „Ik ben helemaal vergroeid met die groep mensen. Ik zou het erg missen als ik niet meer bezig kon zijn met Nu met Hope." Elvira Vos komt uit een muzikaal nest. Haar vader Anton Simons, die in Haamstede een kapsalon had, was zeer muzikaal. „Hij speelde prachtig viool, maar ook piano, cello en alle kope ren instrumenten. In de oor log richtte hij een strijkje op; het ensemble Sybelius. Daar luisterde ik altijd naar als ze 's avonds bij ons thuis oefen den." Elvira's moeder is af komstig uit het 'culturele bolwerk' Antwerpen. „Zij was dol op opera." Trots Op negenjarige leeftijd leer de Elvira Vos de eerste be ginselen van het piano spe len. „Mijn vader vond dat ik maar op les moest, omdat we thuis een piano hadden staan." De lessen waren geen straf voor de jeugdige mu ziekliefhebster. Al snel speelde ze 'zo aardig' dat haar vader vol trots de bin nendeur van zijn kapsalon open zette als ze aan het oefe nen was. „Hij wilde de klanten tij dens hun behandeling laten genieten van mijn pianospel. Gelukkig wist ik niet altijd dat de deur open stond." Een en ander had tot gevolg dat de muzikale faam van 'de dochter van Simons' werd verbreid. Steeds vaker werd een beroep op haar gedaan voor de muzikale begelei ding van groepjes en solis ten. Ze werd onder meer muzi kaal begeleidster van een balletgroep op de Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee, en speelde ook piano bij de stemvormingslessen van John Mendels. De wetens waardigheden die Mendels zijn leerlingen vertelde over het gebruik van de zangstem, vonden ook bij Elvira achter de piano een gewillig oor. „Hoewel ik daar niet als leerling zat, heb ik van die man veel geleerd over zang." Op haar achttiende werd El vira Vos de vaste muzikale begeleidster van het kinder koor Westelijk Schouwen, waar ze zelf sinds haar acht ste in had gezongen. „Ze had den een nieuwe dirigent no dig. Marien 'Hogenstein wilde dat wel doen als ik be reid was om het kinderkoor te begeleiden." Op dezelfde manier kwam ze bij Nu met Hope terecht, toen Hogen stein ook daar dirigent werd. Aangewezen persoon Ruim 25 jaar begeleidde El vira Vos het koor als pianis te. Terwijl Hogenstein Nu met Hope leidde. „Bij het in studeren van de verschillen de partijen zong ik zelf ook wel eens mee achter de piano, want ik zing heel graag." In 1982 stopte Ho genstein met zijn werkzaam heden. Hij liet aan Elvira Vos weten dat zij naar zijn mening de aangewezen per soon was om hem op» te vol gen. „Ik wilde het proberen voor één jaar, maar ik vond wel dat ik dan een professionele cursus moest volgen voor het dirigentschap." Elvira Vos ging naar het Conservatori um in Den Haag voor de Kurt Thomas-opleiding. Ook toen ze, in samenspraak met de koorleden, reeds had beslo ten Nu met Hope te blijven leiden bleef ze cursussen vol gen. Ze ging naar het Rotter dams Conservatorium en volgde lessen bij de Stichting Nederlandse Koren. „Stil stand is achteruitgang. Je leert steeds weer wat nieuws. Ik voel bijscholing ook als een verplichting te genover mijn mensen." Met de tenen Elvira Vos was in het begin zo intensief bezig met de taak die ze op zich had geno men dat ze er 's nachts van wakker lag. „Ik lag in bed met mijn tenen de verschil lende partijen te dirigeren. Dirigeren lijkt simpel, maar het is ingewikkeld. Je moet heel geconcentreerd zijn, om dat je met beide handen iets verschillends doet." In het begin was de dirigente ook een beetje bang dat haar lei ding niet geaccepteerd zou worden door de koorleden. „Als dirigent moet je gezag hebben. Maar ik was jonger dan veel koorleden en ze ken den me alleen als pianiste." In de praktijk bleek dat erg mee te vallen. „Het koor ac cepteerde me direct, ook als ik streng was. Af en toe voel ik me net een schooljuf frouw. Vooral als er storm in de lucht zit, zijn de koorleden rumoerig. Dan ga ik stil staan met mijn armen over elkaar tot ze rustig worden of ik klop in mijn handen. Dat is meestal voldoende." Advertentie Kortingsactie en onafhankelijk advies BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - 'De glimlach van Frankrijk'. Zo wordt Sélection Spéciale 1996 omschreven; een van de nieuwe Beaujolaiswijnen, die in november op de markt komen. Bij de firma Gebroeders Ver ton in Burgh-Haamstede wordt de nieuwe, jonge wijn omschreven als: rond en har monieus, met een goede ba lans tussen souplesse en zuurgraad. De wijn heeft een kersenrode kleur, een bloe mig bouquet en een subtiele suggestie van citrusschillen. Het karakter van de wijn is fris en enigszinds exotisch. De nieuwe Beaujolais werd samengesteld door Jean- Claude Jambon, die in 1986 werd uitgeroepen tot de bes te sommelier van de wereld. Hij stelde de afgelopen jaren een aantal succesvolle cuvées samen en componeerde dit jaar de Sélection Spéciale 1996. De nieuwe Beaujolais wordt op de Nederlandse markt gebracht door de sa menwerkende groep slijter wijnhandelaren Pinot. Bij de Gall Gall zaken in Zierikzee zjn vijf verschil lende Beaujolais Primeurs verkrijgbaar, Eén daarvan is de magnum, die in een fles van anderhalve liter zit. Be halve de 'klassieke' Beaujo lais brengt Gall Gall een aantal primeurwijnen uit landen als Italië, Spanje en Portugal. Advertentie Ook de wijze waarop tijdens de repetities wordt gezongen is verschillend. „Tijdens het zingen voel ik of de koorle den mij zwaar of juist licht 'op de armen' liggen; of het moeizaam gaat of juist lek ker." Onder invloed van El vira Vos ontwikkelde het re pertoire van Nu met Hope zich zeer breed. Het koor zingt zowel nummers uit ope ra, operette, musicals als volksliedjes. De afgelopen jaar groeide het aantal koorleden naar bijna zeventig mensen, af komstig van heel Schouwen- Duiveland, Middelburg en Vrouwenpolder. Hoewel de onderlinge gezelligheid en sociale contacten een grote rol spelen, is de dirigente constant bezig met kwali teitsverbetering. Aparte oe fenbijeenkomsten met de mannen van het koor ('Ik wilde wat meer geluid uit hen halen') leidden, zes jaar geleden, tot de oprichting van het mannenkoor West hoekzangers. Barbershop De Westhoekzangers bestaat inmiddels uit 23 mannen, die optreden met een repertoire van volksliedjes, klassieke nummers en Russische solda tenliederen. Vanuit Nu met Hope werd ook the New Ho pe Singers gevormd; een groepje vrouwen dat bar- bershopnummers zong. „Dat idee ontstond toen ik in de Scheldehallen in Vlissin- gen was, waar Rob van der Meulen die zangvorm presen teerde." Elvira Vos nodigde hem uit voor een lezing bij Nu met Hope. Een aantal leden werd daardoor zo enthousiast dat de damesbarbershopgroepT- he New Hope Singers werd opgericht. Enkele jaren gele den ging de groep zelfstandig verder onder een andere naam. Mis uit dankbaarheid De dirigente heeft vele goede herinneringen aan de perio de bij Nu met Hope. „Het fes tival in het Belgische Alde- bieze waar we aan deelnamen. De eerste prijs die we drie jaar geleden ont vingen tijdens de Zangers manifestatie en de uitvoe ring ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van het koor." Met ontroering denkt ze ook 'terug aan de Heilige Mis uit dankbaarheid, die dé koorleden het afgelopen voorjaar lieten houden t.er gelegenheid van haar veer tigjarig lidmaatschap van Nu met Hope. „Ik vind het heerlijk dat ze dat zo spon taan hebben gedaan. Het is tekenend voor de onderlinge band van de groep." De jaaruitvoering van Nu met Hope, vrijdag 29 novem ber in De Schutse, draagt de titel 'Rondom veertig'. De koorleden bezingen daarbij onder meer het jubileum van hun dirigente. Elvira Vos kijkt met plezier uit naar het evenement. „Samen zingen en muziek maken is iets heer lijks. Muziek is een taal die overal wordt verstaan. Waar je het ook hoort, je voelt je erbij betrokken." Lange Reke 1-2 4325 AA Renesse Tel: (0111) 462124. Advertentie ma wederom maanden sjouwen en verbouwen is be) zover dat de laatste fase van ons bedrijf "■Hot Schouwsc Ponnokockcn en Ontbijtliuis" door burgemeester HTc^s van Wcstcrschouwcn geopend zal worden op vrijdag 22 november 17.00 uur. Ter gelegenheid hiervan nodigen wij alle vrienden, bekenden, elieniièle en geïnteresseerden (i.p.v. kaarlen) langs deze weg ail om onder het genot van een drankje en een hapje, naar onze nieuwe aanwinst, waarin onze dochter de scepter zwaait te komen bekijken. U bent allen van harte welkom op vrijdag 22 november tussen 16.00-22.00 uur. yvWht u op deze datum of tijd niet kunnen houdt u ren drankje of kopje koffie tegoed gedurende de komende maand waarin wij geopend zijn op vrijdag-zaterdag-zondag van 10.°°-20.no uur. V>AULA, Hy\RRY V\Vstrnsfhonwrnsfw»fg 22', tri. 0111 -654375 Wcstrnsdwuurn Elvira Vos-Simons tijdens een oefenavond van het gemengd koor Nu met Hope. ting kan van groot belang zijn om het zelfvertrouwen te sterken van mensen die aan het verkeer deelnemen." Contactlenzen De Nie is ook gespecialiseerd in contactlenzen. Een artikel dat tegenwoordig in vele vormen op de markt is. Be halve uit harde of zachte len zen kan een keuze worden gemaakt uit zuurstofdoorla- tende-dubbel focus- of cilin dervormige lenzen. Verder zijn 'wegwerplenzen op de markt, die twee weken, 'één week of één dag worden ge dragen, eventueel ook 's nachts. ,Het grote voordeel van weg werplenzen is dat de ogen meer zuurstof krijgen en geen vloeistoffen nodig zijn om ze schoon te houden." De optometrist bepaalt op basis van, onder meer, traanvocht- samenstelling, traanvocht- voorziening en de oogafwij king of het dragen van lenzen mogelijk is. „Dat is niet bij iedereen het geval." Mpnsen die binnen lopen in de winkel aan de Burghse Ring kunnen daar de nieuw ste brilmonturen bekijken. De Nie heeft ze van bijna alle merken, onder andere Dior, Pro-desin, Rodensteck, Joop, Zeiss en Lunor; een merk dat vooral gouden monturen heeft. „Mode is belangrijk, maar zeker ook kwaliteit. Een bril is altijd in contact met de huid en moet daarom van materiaal zijn dat niet oxydeert." De nieuwste trend in brilmo- de zijn monturen met dunne kunststof randen. De Nie is ook in staat om 'maatbrillen' te vervaardigen. Dat houdt in dat een bril speciaal wordt gemaakt op basis van wen sen van een klant of aange past aan zijn of haar gezicht. Verder zijn bij De Nie ge- hoorbrillen te zien. Brillen met poten waarin een ge hoorapparaat past. Oudere'n die de opticiën/optiekzaak willen bezoeken, maar pro blemen hebben met het ver voer, worden door De Nie opgehaald en weer thuis ge bracht. Advertentie (Foto: Marieke Mandemaker) sateh-Curiv, en kies uit drie titels: "Dribbels eerste video". "De avonturen van Dribbel" en "Dribbel leert tellen". Duyvis Tijgernootjes, Cheese- Onion. Bacon-Kaas en Sateh-Curry zak 200 gram 20% gratis 2«f i Knabbelnoten. Oriental, of Provenpale. O AQ gram Calvé Borrelnootjes. Nu bij 1 zak nootjes van Duyvis of Calvé S?|.c,?nn Speclal een spannende kindervldeo van het 55,-„",z /M grappige hondje Dribbel voor maar lu1(>gralls 995 Iwinkelwaarde 1995). Denk aan Nu met Dribbel-video Iter waarde de Sinterklaas, die al heel dlchtbil Is van 19.951 voor maar 9.95.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1