MEVO kijkt toe in generale repetitie van Brouwershaven Delta Sport speelt tegen zichzelf Wedstrijd Dreischor ontaardt in 'veldslag' Het blijft schipperen voor elf Zonnemaire Ouwerkerk mist kans definitieve aansluiting Ploeg Potappel strijdt morgen in Klundert om eerste periodetitel Gelijkspel voor heren Kwiek Eerste misstap Zierikzeese handballers tegen Westlandia, 16-16 MAANDAG 18 NOVEMBER 1996 NR 26080 Gelijkspel tegen Groede, 3-3 DREISCHOR - De wedstrijd Dreischor- Groede (3-3) is gistermiddag' vijf minuten voor tijd gestaakt en daarna weer hervat. Na de 'onderbreking' gaf de scheidsrechter rood aan de Dreischor-spelers Jaime Tig- gelman en John van de Sande. De eerste trok de leidsman aan zijn mouw, de tweede duwde hem. Het duel tussen Dreischor en Groede was typisch een wedstrijd waarin alle in grediënten voor een kleine veldslag - voetbal is oorlog riep ooit een bekende gene raal - aanwezig waren. De feiten op een rijtje.' - De ellende begon in de ze ventiende minuut toen de scheidsrechter voor het on deruithalen van Jaime Tig- gelman in het strafschopge bied geen geel gaf. Piet de Jonge benutte de penalty. Vijf minuten later moest Leon Kloet de 'oorlog' ver laten. Bij een duel met een Groede-voetballer brak hij zijn scheenbeen. De verde diger is voor weken uitge schakeld. Diep in de eerste helft bracht Jan Pankow door een eigen doelpunt Groede op gelijke hoogte. Bayunga Tekadiamona zette de fout van zijn teamgenoot recht door drie minuten voor rust 2-1 te scoren. Piet de Jonge had de score kunnen ver groten. Hij miste echter vanaf elf meter. Weer werd Tiggelman gevloerd en weer viel er geen kaart. Veilige marge Dezelfde speler leek de thuisploeg vlak na rust op een veilige marge van twee goals te zetten, maar Groe de kwam terug. Deze ploeg maakte in de 65e minuut 3- 2. De gelijkmaker was een discutabele. Volgens Drei- schor-zijde zou een Groede- voetballer de doelman met bal en al in de goal hebben geschopt. Van de Sande zou de bal klemvast hebben ge had. Dreischor ging in elk geval over de rooie en Groe de deed driftig mee aan het duw- en trek werk. De scheidsrechter (tot Tiggel man: ,,Ik ben geen man van kaarten,") staakte de wed strijd, mhar hervatte hem toch. Tot overmaat van ramp keurde hij de derde treffer van Groede goed. Hierop verloren Tiggelman en Van de Sande hun zelfbe heersing en moest Drei schor met negen man en in het doel Peter van der Lin de de wedstrijd uitspelen. Dreischor - Groede 3-3 (-) - 17. De Jonge 1-0, 38. Pan kow 1-1 (eigen doel), 42. Te kadiamona 2-1, 53. Tiggel man 3-1, 65. 3-2, 85. 3-3, rode kaarten: Tiggelman, Van de Sande (Dreischor) Opstelling Dreischor: Van de Sande, Pankow, P. van der Linde, Verwest, Kloet (38. Van de Berg), Blaken- burg, De Jonge, W. van der Linde, Schouwenaar (65. Berrevoets), Tiggelman, Te kadiamona. CORTGENE - Wim Kommer heeft voor de wed strijd in Cortgene weer eens een beroep op zijn improvisatievermogen moeten doen. De was lijst met geblesseerden is inmiddels bijna tradi tioneel. De oefenmeester moest daarom een be roep dóen op spelers uit het tweede die ondanks het verlies van 7-2 een pluim voor de geleverde arbeid kregen. Volgende week kan Zonnemai re in ieder geval weef een be roep doen op Rutger Eijskoot die sinds het begin van de com petitie ontbreekt in de forma tie van Kommer. Tot dan blijft het roeien met de bekende rie men want ook De Vlieger en Peter 't Hart ontbraken. „Maar," tekent de oefenmees ter aan. ,,De tweede elftal-spe lers hebben naar hun mogelijk heden goed gepresteerd, het is alleen nog een stapje te hoog- voor hen." Zonnemaire vertrok met pre cies elf spelers naar Beveland toe waardoor het nog aardig puzzelen was om de juiste men sen op de plaatsen te zetten. Peter Simons'stond wel op zijn vertrouwde stek en prikte zijn tiende en elfde seizoenstreffer erin. Hierdoor deelt de spits nu de kop op de topscprerslijst van het eiland samen met Mi- cha van den Hoek van Renesse. Cortgene - Zonnemaire 7-2 (4-1) - 20. 1-0, 23. 2-0, 35. Simons 2-1, 38. 3-1, 40. 4-1,60. 5-1, 67.6-1, 73. Simons 6-2, 79. 7-2. WEST-KAPELLE - Ouwerkerk heeft in de wed strijd tegen Noormannen een uitstekende mo gelijkheid laten liggen om de defenitieve aan sluiting te bewerkstelligen. Terwijl de bovensten, waaronder koploper Biervliet, pun ten lieten liggen volgde Ouwerkerk dat voor beeld. Het verloor met 3-1. „We hebben gewoon drie pun ten laten liggen," lichtte de te leurgestelde Ouwerkerk-trai- ner Jaap Goud toe. In de eerste helft hadden zijn manschap pen in feite al het duel naar zich toe moeten trekken. Bijna alles lukte de ploeg uit Ouwer kerk: vlekkeloze combinatie's, goed inspelen van de bal, kan sen werden gecreërd. Enige manco vormde het benutten van die kansen. Slechts één kans werd er in de openingsfase benut door Pan- kov naar goed voorbereidend werk van Jakkoo Brouwer Met twee defensieve oneffen heden hielpen de Ouwerker- kers de Noormannen weer in het zadel, alvorens Erik Dale bout zijn 'zuivere' treffer door een iets te actieve grensrechter afgekeurd zag worden. Aan de 3-1 van de Noormannen zat vol gens Goud wederom een lucht je en hoe zijn manschappen ook aandrongen, aan de stand veranderde niets meer. Bowling Burgh-Haamstedc Divisie I: Zeeuwse Stromen Forever Young 3-0, Braber I Stichting Renesse 3-0, Braber II-Bonanza 0-3, Bonanza-Fore ver Young 3-0. Stand: 1. Bonanza 13 punten 4085 pins, 2. Zeeuwse Stromen 13-4392, 3. Braber I 10-4133, 4 Delta Boys 9-3589, 5. Schut tershof 7-2270, Braber II 6 3547, Stichting Rene; Forever Young 3134 Kegelen Zierikzee Klasse A: 10,5 7. Rac Klass 1. Club X 22 pur i), 2. Splinters 2i ?rs 12, 4. Sans st vema 8.6. Treffei :degradeert) 1. Plankhouder: rt), 2. VOP 12 4. VOC 10. 5. IJ: ROTTERDAM - De heren van Kwiek hebben de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse HJPV met een gelijkspel afgesloten. Mede dopr de afwezigheid van Tonie van Breda en het niet meespelen van Kees Arensman verloor de ploeg de eerste twee sets tegen een ploeg die zich in de onderste regionen van de ranglijst bevindt. Volgens Arensman is HJPV niet een ploegen waartegen Kwiek mooi en goed volleybal kan laten zien. „We kunnen goed meekomen met een tegen stander van niveau, maar zod ra het een wat mindere ploeg iè, komen we zelf ook in de pro blemen." De basis (Michel Versaevel, Dirk-Michiel Roest, René Gil- jam, Erik van Breda, Eelco van Lenten en Michel van Duiven- dijk) startte heel -moeizaam. Vooral in de eerste set liep de ploeg voortdurend achter de feiten aan, 15-12. Aan het einde van het tweede bedrijf gaf Kwiek een voorsprong van 13- 14 door persoonlijke fouten uit handen, 16-14. Toch nam Arensman een stij gende lijn waar in het spel. HJPV had al zijn kruit ver schoten en maakte in de vol gende perioden absoluut geen vuist meer maken, 7-15 en 4-15 gewonnen. Arensman was on danks het gelijkspel toch con tent met het behaalde punt. „Als we zo langzaam onze pun ten bij elkaar kunnen verza melen, hebben we geen reden tot klagen." Overige uitslagen Derde divisie F: Schalmers 2- MEVO'80 2-3. Derde klasse H: Bernisse 4- Kwiek 2 0-3. Eerste klasse B: Bemisse- Kwiek 0-3. Meisjes A topklasse: OND/KRI-Kwiek 0-3. Meisjes B poule C: Spivo 2- Kwiek 0-3. Een kwartet MEVO-spelers (van links naar rechts: Anton Hoexum. Marcö van Zwol, Sjoerd Hamstra en Jan Heikamp) is kansloos op het tweede doelpunt van Brouwershaven. De handschoenen dragende Peter de Haan is de maker. (Foto: Marieke Mandemaker) BROUWERSHAVEN - Voor de Brouwershaven spelers Ruud Dekker en de gebroeders Dick en Clement van Splunder was de wedstrijd tegen MEVO er één met een speciaal tintje. Vorig jaar nog spelend in het oranje-wit van de Zierikzee- se club, nu actief bij de kampioensploeg in po tentie Brouwershaven, dat met de royale 7-1 winst de kop weer overneemt van naaste con current Klundert. Van het overgestapte drietal begon alleen Dick van Splun der niet aan het duel tegen zijn oude duppie uit Zierikzee. De stevige derby's tegen respec tievelijk ZSC en Duiveland hadden hun tol geëist. Een lich te knieblessure maande hem het nog even rustig aan te doen, ook met het oog op de 'kraker' dinsdagavond tegen Klundert. Bij een 6-1 score, diep in de tweede helft, besefte de blonde spits dat zelfs een rol als pinchhitter niet voor hem was weggelegd. Van Splunder had vrede met de score, maar baalde tegelij kertijd als een stekker. „Na tuurlijk vind ik het jammer dat ik niet tegen mijn oude ploegmakkers in actie kan ko men," verzuchtte Van Splun der. „Waarom ik destijds naar Brouwershaven ben gegaan? Wij waren alle drie denk ik toe aan wat nieuws. De vooruit zichten met dit Brouwersha ven whren zo dat tvij Rariséh" zagen óm mè't dë'eèrëre '£>lS$t-k sen mee'te doeh'en dat'ltikVtot op dit moment aardig." Eigenlijk kon de 26-jarige aan valler na tien minuten speel tijd al enigszins vermoeden dat hij gedurende de hele wed strijd in zijn trainingspak naast de dug-out kon blijven staan. Binnen dit tijdsbestek had met name André Goud zwaard duidelijk gemaakt dat hij met Brouwershaven niet weer een moeilijke pot tegen een ploeg van het eiland wilde. Opsteker Zo zorgde de creatieve rechts buiten in de tweede minuut voor een opsteker voor de for matie van Potappel door een passje in de diepte beheerst af te werken, 1-0. Een achttal mi nuten later nam de geblokte vleugelspits zelf het voortouw bij de tweede Brouwse treffer. Na fraai kap- en draai werk be diende Goudzwaard Arjan Vis ser die eveneens zijn tegen stander op techniek in de luren legde. De voorzet van links van Visser belandde uiteinde- --Tijk bij Peter de Haan die wel ^t'aad met het speeltuig wist, 2- 0. Na de beloftevolle openingsfa se van de thuisploeg viel Brou wershaven terug. Gemakzucht en het ontbreken van de ver eiste scherpte wekten de in druk dat de ploeg reeds met de gedachte was bij de strijd om de eerste periodetitel in het Brabantse land. En kon MEVO gedurende de eerste speelhelft met het verkregen balbezit nog weinig doen, zeven minuten na de onderbreking presenteerde de jonge ploeg van Ed van Lent een tussentijdse rekening. Na een terugspeelbal op Van Mourik schoot de keeper de bal met een vreemde curve precies in de voeten van Eric Wijsman. Zijn aflegger werd prima dia gonaal in de touwen gewerkt door Dennis Lasar, 1-2. Van Lent riep naar zijn man schappen: „Zie je wel dat het kan" en zag zijn hoop op een puntje groeien. Maar m plaats dat MEVO de thuisploeg met de rug tegen de muur zette, schudde de tegentreffer Brou wershaven wakker. De titel- pretendent zette het verzet een tandje hoger en na de 3-1 vijf minuten later van Goud zwaard - hard van afstand bij de tweede paal - was er op een gegeven moment geen houden meer aan voor de Zierikzeese verdediging. Van Lent nam na de tweede treffer van Goud zwaard achterin maatregelen door één op één te gaan spelen. Hij wenste niet zo weinig mo gelijk doelpunten tegen te krij gen, maar daadwerkelijk nog wat aan de achterstand te doen. Brouwershaven kreeg hier door meer ruimte achterin en benutte deze uitstekend. Bin nen tien minuten liep het goed combinerende Brouwershaven uit naar een royale 6-1 voor sprong. Eerst maakte weder om Goudzwaard met zijn prin cipe 'niet depken maar knallen' zijn derde goal. Arjan Visser toonde hierna met zijn twee treffers aan dat de ploeg uit Brouwershaven volwassen aan het worden is. Het gemis van Dick van Splunder werd door Visser, getuige zijn aan deel in de eerste twee doelpun ten en zijn eigen treffers, goed opgevangen. Kort voor tijd maakte René Dalebout met een fraai stiftje over Hamstra de zevenklapper compleet. Met dit laatste doel punt manoeuvreerde hij zijn ploeg weer boven Klundert dat Stavenisse thuis met 1-4 opzij zette. Het doelgemiddelde na dit weekeinde valt nu weer in Brouwershavens voordeel uit. De 7-1 overwinning tegen ME VO vormde voor de ploeg van Potappel een geweldige opste ker richting het belangrijke lichtduel van aankomende dinsdag dat destijds afgelast werd. Daar het doelgemiddel de over de eerste periode van Klundert positiever is, zal er in Brabant gewonnen moeten worden. Reeds veertig Brouw- aanhangers hebben een plaats je gereserveerd in de suppor tersbus met de missie 'op naar de eerste periodetitel'. De Haan moet bij deze wed strijd verstek laten gaan. De marine waar de grillige spits zorgde bij te zijn, houdt hem dan ook vast. Dick van Splun der maakt dan waarschijnlijk weer zijn opwachting. Dan kan hij de irritatie, die hij door het gemis van het weerzien met de club waar hij sinds zijn jeugd actief was, op een positieve manier wegwerken. Brouwershaven - MEVO 7-1 (2- 0) - 2. Goudzwaard 1-0, 10. De Haan 2-0, 52. Lasar 2-1, 57. Goudzwaard 3-1, 68. Visser 4-1, 72. Goudzwaard 5-1, 75. Visser 6-1, 85. Dalebout 7-1, scheids rechter: C. Dorrena (Heinkens- zand). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Quist, Dekker, Van Splunder, Duinhouwer, Kraayenbrink, Lievense (59. Hartog), Dalebout, De Haan, Visser, Goudzwaard. Opstelling MEVO: Hamstra, A. van Zwol, R. Verwijs, Hei kamp, Groenleer, Hoexum, M. van Zwol, Berreboets, Lasar, W. Verwijs (74. Kordic), Wijs man. volledig gebasseerd op het creëren van een overtal-situ- atie. De thuisspelende ploeg trapte daar niet in. Aanval lend daarentegen was Delta Sport zoekende en onzorgvul dig en bleef de tegenstander bij, 8-8 na 24 minuten. Dankzij een verdedigende omzetting van De Brauwer werd het voor de bezoekers makkelijker. Delta Sport dacht hiermee de vaart uit het spel te halen. De realiteit pakte anders uit. De ZIERIKZEE - De handballers Nutsspaar- bank/Delta Sport hebben zondagmiddag in een zeer matig duel de punten moeten delen met middenmoter Fides/Westlandia uit Naaldwijk. De koploper uit de tweede divisie kwam niet verder dan een 16-16 gelijkspel. „Het gaat in zulke wedstrijden om de details. Vandaag zijn die details door ons niet benut. In die zin liggen winst en verlies dicht bij elkaar," sprak aan voerder Bert de Vos na afloop. Het was in grote lijnen aan hem te danken dat Delta Sport de opponent kon bijblijven. De Vos nam vijf van de zestien treffers voor zijn rekening en daarmee de ploeg op sleep touw. Het tekende direct het manco aan van de blauwhemden. „Het is een teken aan de wand als ik zoveel doelpunten moet scoren," vervolgde De Vos.. „Als dat zo is, dan is dat een slecht teken voor Delta Sport. Ik zou de kansen moeten cree- ren," Duidelijk was dat Delta Sport in deze wedstrijd een 'af- ronder' miste. Peter Lefèvre, een persoon daarvoor, ontbrak vanwege vakantie. Trainer Alex de Brauwer: „Zonder Pe ter zullen we technisch en Col lectief moeten spelen. Ik wil totaal niets afdoen aan de kwa liteiten van hem( maar in de vorige competitie hebben we bewezen ook zonder hem te kunnen spelen. Dat het tactische concept een rol zou spelen, werd naarmate de wedstrijd vorderde duide lijk. Delta Sport begon zeer voortvarend aan de wedstrijd. De aanvallers van Westlandia zagen op geen enkele manier kans om door het blauw-witte cordon heen te breken. De trend was gezet. Delta Sport maakte evenals in de voor gaande wedstrijden de dienst uit. Het spel van Westlandia was ploeg verloor de grip, maar ging toch met een voordelige stand rusten, 11-10. Direct na de pauze kregen de bezoekers door dat er wat te halen viel in Zierikzee. West landia profiteerde met gretig heid van de geboden ruimte in de Delta Sport-verdediging. De vele personele omzettingen in de thuisploeg werkten niet in het voordeel. Gelukkig was de tegenstander van een zoda nig kaliber dat Delta Sport mee kon blijven doen. De thuisploeg had teveel kansen nodig om te scoren, speelde vooral tegen zichzelf en miste gisteren de nodige creativiteit. Na 21 minuten stond het score bord op een voordelige marge van twee punten, 16-14. In de resterende negen minuten scoorde Delta Sport niet meer. De tegenstander daarentegen zocht en vond de aansluiting. „We hebben meer verdiend. Gezien het spelbeeld is deze uitslag niet terecht," sprak Westlandia-trainer Menno de Klerk. „We hebben heel goed gespeeld. Vooraf hield ik als voorbeeld de Nederlandse vol- leybalploeg in Atlanta. Niets blijkt onmogelijk. Delta Sport heeft zich laten overdonderen door ons jeugdig elan." Doelpuntenmakers Delta Sport: E. Schaalje 6, B. de Vos 5, R. Flipse 4, J. Vleeshouwer 1. Uitslagen tweede divisie: EMM-Roda'71 25-16, Hercules- DWS 18-17, HEC-Hermes 27-18, Snelwiek-Thrifty/Aalsmeer 3 22-12. Jacco Vleeshouwer lijkt in een flits langs zijn tegenstanders te gaan. Het spel van Delta Sport was minder flitsend. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9