GOED KOOP 'Trots als een aap omdat ruim 700 vogels waren ingeschreven Afscheid staat centraal tijdens brandweeravond in Brouwershaven De VVD komt vrijdag met voorstel coalitie Te snel Inbraak Teveel gedronken Botsing kop-staart Onder invloed Oosterlander vat inbreker in de kraag IGLO VISSTICKS Cö Poging tot autodiefstal ekstreem wonen treem MAANDAG 18 NOVEMBER 1996 NR 26080 Laatste bijeenkomst onder gemeente Brouwershaven Advertentie Burgemeester De Haan bedankte de scheidende brandweermensen. (Foto: Marieke Mandemaker) BROUWERSHAVEN - Het begrip afscheid speelde een belangrijke rol tijdens de brand weeravond, die vrijdag werd gehouden in Brou wershaven. C. J. Slager uit Brouwershaven en A. P. Braai uit Dreischor stonden in het middel punt van de belangstelling omdat zij de Brouw- se brandweer moesten verlaten. En burgemees ter A. P. de Haan memoreerde dat het de laatste brandweeravond was, die werd gehouden onder verantwoordelijkheid van de gemeente Brou wershaven. „Voor het brandweerkorps zelf zal er niet zoveel verande ren, als ze vanaf 1 januari func tioneren onder de nieuwe ge meente Schouwen-Duiveland. Maar voor de heren Slager en Braai valt de opheffing van de gemeente samen met hun af scheid als brandweerman. Voor hen verandert er veel." De woorden van De Haan wer den bevestigd door de reacties van de scheidende brandweer lieden. „Ik ben in hart en nie ren brandweerman geweest en dat zal ik altijd blijven. Wan neer de brandweer uitrukt ko men ze meestal met de wagen bij ons langs. Het is heel moei lijk als je dan niets mag doen Een trots die nog groeide toen de acht keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers zich vol lof toon den over de hoge kwaliteit van de vogels die in Renesse wer den tentoongesteld. De bijzon dere vogeltentoonstelling omdat je niet meer bij de brandweer bent," aldus Sla ger, die sinds 1 oktober op 'non-actief' staat. Brandweergevoel De 57-jarige Brouwenaar wist zijn afscheid nog twee jaar uit te stellen door bij de gemeente dispensatie te vragen voor het functioneel leeftijdsontslag dat dreigde op zijn 55e. Slager kreeg het brandweergevoel met de paplepel binnen. Als kind ging hij reeds met zijn va der, ook brandweerman, mee naar 'de brand'. Tijdens de ruim 35 jaar dat hij actief was werd gehouden ter ere van het zilveren jubileum van de Schouwse vogelvereniging. In plaats van de ongeveer 250 siervogels, die jaarlijks wor den gepresenteerd tijdens de gebruikelijke tentoonstelling, werden nu bijna drie keer zo- in het Brouwse brandweer korps werd hij onderbrand meester. Hij was mede-oprich ter van de vrouwenbyandweer van het korps - de Fire Lady's - en aqtief in de feestcommissie van de brandweer. De plaats van Slager wordt in het korps ingenomen door R. Meuldijk. Brandweerman Braai moest om gezondheidsredenen af scheid nemen van het korps. Hij was 23 jaar actief bij de brandweer, waarvan een groot deel als hoofdbrandwacht. Hij was actief met de bevoorra ding van de kantine. Braai staat bij het korps bekend van wege een hachelijk avontuur dat bij zijn afscheid diverse ke ren werd opgehaald. Bij het' blussen van een boerderij- brand aan de Gaanderseweg bij Dreischor viel de topgevel van het gebouw over hem heen. Braai overleefde dat om dat hij precies op de plek stond waar het kozijn neerkwam. Veel tijd Burgemeester De Haan eerde beide brandweerlieden met een oorkonde en een cadeau bon. Zij werden ook toegespro ken door brandweercomman- veel gevleugelde dieren bijeen gebracht. De vogels kwamen uit alle de len van Zeeland, Goeree-Over- flakkee en Zuid-Holland. Zij werden een voor een bekeken en beoordeeld door de keur meesters. De vogelkwekers van de jubilerende vereniging kwamen daarbij niet slecht uit de bus. Zo werd N. van Burg uit Noordgouwe gehuldigd om dat hij twee kampioenvogels (kanaries) inbracht en bleek te beschikken over vijf 'beste' vogels, die 92 of meer punten kregen. Daarmee werd Van Burg uitgeroepen tot algemeen kampioen. P. Vroegop uit Burgh-Haam- stede deed het ook goed met dant M. de Boer, post- commandant van de blusgroep Dreischor J. de Zeeuw en E. Overbosch- de Reijger van de Fire Lady's. Burgemeester De Haan vertelde dat ze in haar periode als waarnemend bur gemeester van Brouwershaven is, onder de indruk is gekomen van de inzet van de brandweer. „Ik denk dat maar weinig mensen beseffen hoeveel tijd wordt gestoken in oefenen en het volgen van cursussen." Zij huldigde W. de reus en M. J. Bodbijl uit Dreischor, die bei den 12,5 jaar bij de brandweer zijn-. Verder reikte ze aantal di ploma's en certificaten uit. Het certificaat levensreddende handelingen werd behaald door M. J. van de Weele en R. Meuldijk en het certificaat re pressie door S. van der Wek ken. C. J. M. Lameijn slaagdè voor de certificaten hulpverle ning algemeen, hulpverlener en pompen algemeen en het di ploma eerst klas. R. C. P Ver- cruijsse gehaalde het certifi caat hulpverlener en diploma eerste klas. A. J. de Rijke ont ving uit handen van de burge meester het certificaat bevel voerder hulpverlening en het diploma hoofdbrandwacht. twee kampioenvogels, een ze- bravink en een pruimekop. L. J. J. Verton uit Burgh-Haam- stede bracht de kampioensvo gel in, die de meeste punten be haalde: 93. Het betrof een grote parkiet die wordt aangeduid als Port Lincoln. Het was voor al vrijdagavond en zaterdag avond druk door alle belang stellenden die de vogels kwamen bekijken. Florerend De jubilerende vogelvereni ging groeide in 25 jaar van on geveer tien naar 65 leden. Na opheffing van de vogelvereni ging in Zierikzee, ongeveer twee jaar geleden, kreeg de vereniging een behoorlijke toeloop aan nieuwe leden. „We zijn een van de weinige flore rende vogelverenigingen", vertelde voorzitter Verweel trots. Veel vogelverenigingen werden opgeheven omdat bij de jeugd weinig animo is voor de hobby. Verweel geniet nog altijd met volle teugen van zijn hobby. „Ik heb ruim 130 vogels, iedere dag ben ik ruim een uur bezig met ze te voeren. Ik ken ze alle maal uit elkaar en praat tegen ze, terwijl ik daarmee bezig ben. Ze kennen mijn stem heel goed. Wanneer ik naar de hok ken kom gaan ze helemaal te gen het gaas aan zitten." De meeste vogelliefhebbers ge bruiken hun dieren ook om te fokken. Tijdens een vogelten toonstelling worden de resul taten daarvan bekeken en be oordeeld. „Dat is leuk. Maar het is altijd moeilijk om de vo gels in de handel te brengen omdat je er dan afstand van moet doen. Het is toch iets van jezelf dat dan weg gaat." aldus Verweel. .ZIERIKZEE - De VVD heeft als grootste partij de touwtjes in handen in de vorming van een coalitie uit de nieuwe ge meenteraad van Schouwen- Duiveland. De liberalen ko men vrijdag met een voorstel. Dat blijkt uit het overleg dat de aeven politieke partijen af gelopen zaterdag hebben ge voerd. De WD heeft de frac ties zaterdag een vragenlijst voorgelegd. Op basis van de antwoorden gaat de VVD een concept-programma maken. Als 'formateurs' van de nieu we coalitie zijn mevrouw G. van de Velde uit Dreischor en J. J. Geleijnse uit Zierikzee aangesteld. Vanavond, maandag, zal uit de politieke partijen een zoge noemde vertrouwenscommis sie worden samengesteld. Die commissie geeft een zwaarwe- ZIERIKZEE - Op verschillen de plaatsen op Schouwen- Dui- veland werden vrijdag 15 no vember radarcontroles gehou den. Totaal 104 weggebruikers reden te hard. Tussen 13.10 en 14.30 uur was Serooskerke aan de beurt. Van de 660 bestuurders waren er 25 in overtreding. Hoogste snel heid: 103 kilometer per uur. Op een andere loaktie aan de zelfde weg werden tussen 14.00 en 16.00 uur 895 voertuigen ge controleerd. Daarvan waren er 26 in overtreding. De hoogste snelheid was 120 kilometer per uur. Bij Bruinisse was de controle- tijd tussen 11.10 en 12.15 uur. De meting werd gehouden op de N59, ter hoogte van hecto- meterpaal 27.5 Van de 385 voertuigen warén er 1.2, in.pver-J treding. De hoogste snelheid was 123 kilometer per uur. Even later werd tie controle ge houden bij Nieuwerkerk aan de N59 ter hoogte van hectome- terpaal 19.4. Tussen 12.20 en 13.00 uur bleken hier 5 van de 355 geregistreerde bestuurders de snelheid aan hun laars te lappen. De hoogste snelheid was 104 kilometer per uur. Tenslotte werd tussen 14.40 en 16.00 uur gemeten op de Weg naar de Val bij Zierikzee. Hier drukten 36 van de 715 automo bilisten te hard op het gaspe daal. De hoogste snelheid was hierl28 kilometer per uur. HAAMSTEDE - Van een wo ning aan de J. J. Boeijesweg te Haamstede is bij een poging tot inbraak de ruit van een schuifpui vernield. De aangifte werd gedaan door een inwoner van Haamstede op 17 november omstreeks 13.53 uur. Op het eerste gezicht leek er niets ontvreemd te zijn. Waarschijnlijk zijn de daders geschrokken van het alarm. BTJRGH - Een 47-jarige inwo ner uit Burgh werd in de nacht van zondag op maandag, om 02.30 uur aangehouden op het Duinwegje te Burgh. Een blaasproef wees uit dat hij teveel gedronken had en hij werd meegenomen naar het po litiebureau. Daarbij pleegde hij verzet. Na nog een blaastest bleek dat de man 375 ug/1 blies. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur opgelegd. BURGH Op de kruising Kraaijenstcinweg Zandweg te Burgh vond op vrijdag 15 no vember een kop-staart-aanrij- ding plaats tussen twee auto's die beiden uit de richting van de Oosterschcldekering kwa men. Een 54-jarige inwoonster uit Dortmund stond voorgesor teerd op de Kraaijensteinweg, om dc Zandweg op te rijden. Een 34-jarige inwoonster uit Westenschouwen had dit te laat in de gaten en botste ach terop de auto van de Duitse. Er ontstond alleen blikschade. gend advies aan de commissa ris van de koningin over de be noeming van de burgemeester van Schouwen-Duiveland. De leden van die commissie waren vanochtend nog niet al len te achterhalen. Zeker is wel dat namens de WD Van de Velde en Geleijnse hierin zit ting hebben, voor D66 is dat Jos van der Veer en voor GroenLinks Heieen de Vries. Voor de PvdA zal Daan van dei- Wekken waarschijnlijk plaats nemen in de comissie. Er ligt inmiddels een eerste ontwerp voor een profiel schets, waaraan de nieuwe eer ste burger zal moeten voldoen. Behalve een „reeks van alge meenheden" willen de van ochtend gebelde partijwoord voerders er niets over kwijt. D66 dringt „bij gelijke ge schiktheid" aan op een vrouw als eerste burger van Schou wen-Duiveland. ZIERIKZEE - Tijdens een sur veillance betrapte de politie in de nacht van zaterdag op zon dag in Zierikzee een 31-jarige inwoner van Oosterland op rij den onder invloed. De blaastest op het bureau wees uit dat de man 300 micro gram per liter alcohol in zijn bloed had. Het toegestane maximum is 225 microgram per liter. Het kwam de Ooster- lander op een boete van 320 gulden en een rijverbod te staan. OOSTERLAND - Een inwoner van Oostèrlahd heeft dit week end een inbreker in de kraag gevat en overgedragen aan de politie. Bij de politie kwam er op za terdagavond omstreeks 19.00 uur een melding binnen, dat er een getuige van een woningin braak achter de dader aanzat. Na een korte schermutseling werd de dader van de inbraak overmeesterd. De verdachte, een 44-jarige man uit Bosnië, werd door de politie aangehou den en voor verder onderzoek overgebracht naar het bureau in Goes. De politie zocht de he le omgeving af naar een moge lijke tweede verdachte. Hier bij werd ook een speurhond ingezet. De ander verdachte werd echter niet aangetroffen. Niet alleen in Oosterland, maar ook op andere plaatsen was het inbrekersgilde actief. Op Schouwen - Duiveland werd dit weekend in totaal acht maal ingebroken. De plaatsten die met een bezoek vereerd werden, zijn Nieuwer kerk, Oosterland en Haamste de. Advertentie 10 stuks van 2^9 I? GECONCENTREERD CITROEN AFWASMIDDEL 0/A flacon 500 ml. A f%W van 129 >V/ VERSE WORST OF pQ0 SAUCIJZEN kilo van w AAP ïermtBV Ml 4W ELKE DAG GOED NIEUWS 5 Verwachting t/m vrijdag 22 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht n.oost 5 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht n.west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 19 nov. Zon op 08.07, onder 16.41 Maan op 14.12, onder 00.55 Volle Maan: 25 nov. (05.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Deze week staat in het te ken van guur weer. Er staat een fris se, meest noordwestelijke, wind en er vallen van tijd tot tijd buien, soms met winterse neerslag. De zon krijgt maar weinig ruimte. Het kwik ver toont nauwelijks enige dagelijkse gang. 's Nacht koelt het af tof dicht bij het vriespunt: overdag komt het kwik amper boven het vijf graden ni veau. In de eerste helft van de nacht blijft het nog bewolkt en spettert het in het noorden en noordoosten nog wat na. Naarmate de nacht vordert neemt de wind, op nadering van een rug van hoge druk, af en breekt de bewolking. Misschien dat de tempe ratuur net boven het aardoppervlak dan even onder nul komt en het vooral op bruggen en viaducten glad kan worden. Morgenochtend laat de zon zich af en toe zien. 's Middags wordt de bewolking dikker en gaat het, vanuit het westen, regenen. La ter in de avond is natte sneeuw niet uit te sluiten. Ook de zuidenwind trekt aan en neemt langs de kust toe tot hard, windkracht 7. De rest van de week blijft het aanhoudend guur met van tijd tot tijd winterse buien.weer en van tijd tot tijd winter se buien, 's Nachts temperaturen dichtbij het vriespunt. RENESSE - Een personenauto, die geparkeerd stond aan de Zeeanemoonweg te Renesse, is het doelwit geweest van auto dieven. Een 28-jarige inwoner uit^ 's- Gravenhage, die zijn auto op 17 november tussen 15.30 en 17.00 uur daar parkeerde, zag bij te rugkomst dat er was gepro beerd om in te breken in de au to en dat er gepoogd was om het voertuig mee te nemen. Het plaatwerk van het rechter voorportier werd over de hele lengte naar buiten gebogen. Uit de auto werd niets ont vreemd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE IH Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'B.T.W. In het Dorpshuis in Renesse waren ruim zevenhonderd vogels te bewonderen. (Foto: Marieke Man demaker) Vogelvereniging De Schouwse Zanger viert 25-jarig bestaan RENESSE - ,,U mag het gerust weten: toen bleek dat ruim zevenhonderd vogels waren in geschreven voor onze tentoonstelling waren wij zo trots als een aap." Dat schreef de voorzitter van de vogelvereniging 'De Schouwse Zanger' P. Verweel in het voorwoord van de catalogus van de bijzondere vogelshow die vrijdagavond en zaterdag werd gehouden in het Dorpshuis in Renesse. vrctflHnwmtoar51vbstMtC nriaau

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3