Zoekplaatje Rode Kruis zet 'meubelstuk' Henry Dunant in het zonnetje Open informatieavond ZOC plannen binnenstad ekstreem nieuw ekstreem Enquête kwaliliteit van blad 'Milieutijdingen' Jaarboek van Stad en Lande Bekeuringen Wandeltocht lIQVQnSQ 75 jaar/1921-1996 Bronzen onderscheiding voor Bruse vrijwilliger Auto tegen lantarenpaal VRIJDAG 15 NOVEMBER 1996 NR 26079 3 Verwachting t/m dinsdag 19 nov. Oude plannen voor nieuwe gemeente ZIERIKZEE - De plannen voor de binnenstad en het havenkwartier in Zierikzee worden be handeld op woensdag 20 november tijdens een informatieavond van de Zierikzeese Onderne mers Centrale. Deze avond is beslist niet alleen voor leden van de ZOC iedereen die belangstel ling heeft is welkom. Tijdens deze bijeenkomst wor den onder auspiciën van de ZOC de mogelijke plannen voor de binnenstad (Haven plein - Havenpark - Kraan plein) en het havengebied (Ha venkwartier - Nieuwe Haven) besproken. In de afgelopen ja ren zijn er veel ideeën, plan nen, contacten en bijeenkom sten geweest over de herstructurering van de bin nenstad. Er zijn rapporten ge maakt waaronder een ver- keersstructuurplan en een ruimtelijk economisch onder zoek, over een maatschappe lijk aanvaardbaar toerisme, de herinrichting vap het Haven plein en het Havenkwartier. Het Havenpark, Havenplein en het Kraanplein zijn intus sen heringericht en inmiddels zijn er terrassen bijgekomen, er zijn verkeersmaatregelen genomen en nu staat het be langhebbend parkeren voor de deur. Er is in 1991 een plan ge maakt voor het Havenkwar tier en de Nieuwe Haven, maar na veel praten is er nog niet zo veel gebeurd. Om aan de behoefte te voldoen de plannen en ideeën nog eens onder de aandacht te brengen wordt er een open avond geor ganiseerd door de ZOC. Ieder een die hierin interesse heeft en er bij betrokken is, kan meepraten. De avond is uit drukkelijk openbaar, zodat ie dereen, maar zeker de betrok ken bewoners en ondernemers hun zegje kunnen doen. De aanbevelingen van deze avond worden neergelegd bij de nieuwe gemeente Schou- wen-Duiveland. De avond wordt begeleid door architec tenbureau Kort Verton en vindt plaats in de foyer van Mondragon. De aanvang is 19.45 uur. Sint Nicolaas Sint Nicolaas en zijn Pieten zullen op 23 november, om streeks 14.00 uur de Oude Ha ven binnenvaren. Daarna zal er een ontvangst zijn aan het Havenplein. Tijdens de decem- beractie die hiermee gepaard gaat, zal net als de vijf voor gaande jaren gebruik gemaakt kunnen worden van een strip penkaart. Verder heeft de ZOC heeft voor maandag 18 november een spe ciale avond gepland, die zal gaan over winkelcriminaliteit. Deze bijeenkomst verzorgd door bureau Van Os Part ners. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de ZOC Advertentie vanaf 21 november a.s. visstraat12 zierikzee Vaak te lange verhalen MIDDELBURG - De lezers van het blad Milieu tijdingen willen minder abstract taalgebruik en kortere artikelen. Door de bank genomen krijgt het tijdschrift een ruime voldoende. Dat blijkt uit een lezersonderzoek. Eenderde van de lezers wil een grotere diversiteit in onder werpen en tevens meer achter grondartikelen. Een ruime meerderheid geeft te kennen dat het aantal actuele onder werpen moet worden uitge breid en een kwart geeft aan bepaalde onderwerpen te mis- Provinciale ambtenaren lezen het blad vooral beroepsmatig. Bij andere categorieën spelen vooral persoonlijke interesses een belangrijke rol. De lezers geven aan milieu als belangrijkste onderwerp te be schouwen, boven respectieve lijk natuur en waterbeheer. Aan artikelen over ruimtelijke ordening geeft men weinig pri oriteit. De helft van de lezers wil de frequentie van het blad verhogen. Eenderde wil het aantal pagina's uitbreiden. Dit kwam uit de enquête naar vo ren. Het blad 'Milieutijdingen', ooit begonnen als voorlich tingsblad voor de provinciale ambtenaren die betrokken wa ren bij de opstelling van het eerste milieubeleidsplan, is in de loop van de tijd uitgegroeid naar een periodiek met een op lage van 1500 exemplaren. Het betreft èen blad van de provincie over het beleid op het gebied van ruimte, milieu, water en natuur. Vooral het aantal particulieren dat geïn teresseerd is in het provinciale milieubeleid, nam sterk toe; een ontwikkeling die nog steeds gaande is. Verstandig Aangezien het blad in de afge lopen jaren niet meer alleen het pure milieuterrein bes treek, maar ook natuur en wa terbeheer, leek het verstandig om de mening van de lezers te polsen, alvorens met sugges ties voor een nieuwe opzet te komen. SCHARENDIJKE - De Commissie Jaarboek van de Vereniging Stad en Lande presenteert donderdag 21 november haar jaarboek 'Kro niek van het land van de zeemeermin'. Deze bijeenkomst wordt ge houden in het Middenschouw- se gemeentehuis in Scharendij- ke. De commissie biedt de eerste exemplaren aan de bur gemeesters van de zes Schou- wen-Duivelandse gemeenten aan. Aansluitend houdt dr. Q. J. Munters een korte lezing over de uitslag van de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad Schouwen-Duiveland. Mun ters, verbonden aan de Land bouwuniversiteit Wageningen, schrijft in de Kroniek over het einde van de dominantie van boeren in de gemeenteraden op Schouwen-Duiveland. Verder onder meer een bijdrage van dr. A. Doedens over het Zierik zeese oproer van 1845. J. F. H. Schwartz schrijft in de Kro niek over de achtergronden en nasleep van de ramp met een Zierikzeese Oostindiëvaarder. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. Advertentie WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht west 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht N.west 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 1 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht z.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 nov. Zon op 08.02, onder 16.45 Maan op 12.36, onder 22.24 17 nov. Zon op 08.04, onder 16.44 Maan op 13.12, onder 23.39 18 nov. Zon op 08.06, onder 16.43 Maan op 13.34, onder Eerste Kwartier: 18 nov. (02.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een tamelijk zonnige dag moeten we het vanaf morgen met minder doen. Wolken spelen dan de hoofdrol. De zon laat zich slechts af en toezien. Zaterdag is het nog fris. De dagen daarna worden vooral de nachten minder koud. Vannacht komt het met name in de- westelijke helft van het land nog tot een paar graden vorst. Elders over heerst de bewolking al en koelt het niet verder af dan tot net boven nul. Het blijft droog. Morgen overdag maken het westen en noordwesten de meeste kans op wat zon. In veel thermometers haalt het kwik amper het vijf graden-niveau. Het waait daarbij nauwelijks. Zondag bepaalt een oceaanstoring het weer. Het is meest bewolkt en het regent enige tijd. 's Middags wordt het een graad of 7 en er staat een matige westen wind. Ook de komende week blijft de wind over de Noordzee waaien. De atmosfeer is bovendien onstabiel zodat gemakkelijk buien ontstaan. Voor de zon is weinig ruimte, 's Nachts ligt het kwik net boven het vriespunt; overdag wordt het maxi maal 6 graden. OOSTERLAND - Zesentwintig automobilisten krijgen bin nenkort een onaangename ver rassing in de bus. De politie heeft donderdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur een radar controle uitgevoerd op de N59 ter hoogte van Oosterland. De snelste reed 120 kilometer per uur. De politie controleerde 895 auto's en motoren. VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging De Vrolijke Tippe laars houdt zaterdag 23 novem ber in Vlissingen de Sint Nicolaastocht.De start is tus sen 10.00 en 13.00 uur bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskfensburgplein. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SU Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1.25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. Nieuwerkerk 0111-641368 UNAstraat 10 technisch installatieburo Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 Kees Hoogerwerf uit Bruinisse ontvangt de bronzen onderscheiding uit handen van mevrouw Balkenende. (Foto: Marieke Mande- maker) BRUINISSE - Kringcommissaris mevrouw Bal kenende uitte donderdagavond op de jaarverga dering van de Rode Kruis afdeling in Bruinisse veel waardering voor de vrijwilligers en vrij willigsters in het vissersdorp. Eén persoon springt er volgens mevrouw Balkenende met kop en schouders bovenuit. De Zeeuwse kringcommissaris doelde op Kees Hoogerwerf, de man die zich totaal verbouwe reerd hardop afvroeg wat er al lemaal loos was binnen de wanden van het redelijk bezet te Durpsuus. Hoogerwerf blijkt in de afgelopen vijftien jaar maar liefst vijfentwintig keer met het motorhospitaal- schip op reis geweest om het de gehandicapte gastqn tijdens - het voor hen waardevolle uit stapje zo gezellig mogelijk te maken. Voor mevrouw Balke nende staat het vast: Kees Hoogerwerf is het zonnetje in het leven van veel merisen. Omdat Hogerwerf het vrijwil ligerswerk 'wel zo verschrik kelijk graag doet' heeft hij door de jaren heen een fiks aantal verlofdagen belange loos opgeofferd voor zijn lief dediensten. De markante Bru- enaar heeft het graag over voor die gehandicapten die toch al zoveel gewone dingen moeten ontberen.. 'Opvanger' Verblijft Hoogerwerf een weekje op de Henry Dunant, dan draagt hij op allerlei ma nieren zijn steentje bij. Niet al leen fungeert hij tijdens de vaartochten over rivieren en stromen als opperhoofd in de wasserette, tussendoor mani festeert hij zich met evenveel enthousiasme als kok, clown, conferencier, schoonmaker, 'opvanger' van gasten en als de nood aan de man komt neenit hij zelfs de honneurs waar voor de kapitein. Zonder overdrij ven kan de zanglustige Bru- enaar bij de inventaris van het hospitaalschip wofden gerang schikt. Toen begin dit jaar de laatste hand aan de nieuwe Henry Dunant werd gelegd was het bijvoorbeeld Kees Hoogerwerf die naar Limburg afreisde en zodoende tot de 'soppers' van het eerste uur behoorde. Nadat mevrouw Balkenende de bron zen onderscheiding had opge- gespt ventileerde Hoogerwerf zijn dank door spontaan het blijmoedige Henry Dunant- lied te zingen. Kwetsbaren Tijdens de jaarvergadering in het Durpsuus stonden nog twee jubilarissen in de schijn werpers. Mevrouw C. van der Velde-Timmerman werd ge huldigd voor tien jaar trouwe dienst en P. Beije blijkt reeds twintig jaar voor het Rode Kruis in de weer. De Bruse Rode Kruiscolonne bruist volgens het jaarverslag van waarnemend kolonnecom- mandant P. Beije van de acti viteiten. In het kader van de vormgeving aan de zorgverle- nende kerntaken heeft de Bru se kolonne momenteel een handvol vrijwilligers in oplei ding om de deskundige hulp verleners in de toekomst ade quaat te kunnen assisteren. Ook de jaarverslagen van de Welfare en het Rode Kruis wer den behandeld. In zijn jaarrede kaartte voor zitter Th. Ketting aan hoe het Rode Kruis zich constant met de 'zorg voor elkaar' bezig houdt. Deze woorden bleken mevrouw Balkenende uit het hart gegrepen. ,,Zorg voor el kaar! Wij zullen de open plaat sen moeten innemen want het leger kwetsbaren groeit in ons land." BRUINISSE - Een 18-jarige Bruenaar heeft woensdagoch tend de bedrijfsauto waar hij in reed, beschadigd. De automobilist reed over de parellelweg langs de N59. In de bocht bij het Grevelingenres- taurant verloor hij de macht over het stuur en reed tegen een lantarenpaal. De man bleef ongedeerd, de auto moest worden weggesleept Het Zoekplaatje in de krant van vrijdag 8 november was geen makkie. Slechts tien mensen herkenden de plek op de foto en stuurden hun oplossing in. Op de luchtfoto was de boerderij van de familie Op 't Hof aan het Steenzwaan te zien en dat wisten niet alleen inwoners van het nabijgelegen Nieuwerkerk maar ook Zierikzeeënaars. De meesten van hen wisten zelfs de naam van de hoeve te melden: Boerderij Hooggelegen. Het water links op de foto is het Steenzwaan. Uit het stapeltje juiste inzendingen werd die van H. J. van Driel, UNAstraat 26, Nieuwerkerk ge trokken. Naar hem of haar wordt de cadeaubon van vijfentwin tig gulden opgestuurd. Het Zoekplaatje van deze week laat een plekje zien dat er nog niet zo lang geleden heel anders uitzag en dat er nu ook al weer anders uitziet dan op de foto. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van houdt dit Zoekplaatje heeft geschoten kan de oplossing per brief of briefkaart opsturen naar de redactie van de Zierik zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De inzendin gen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 worden gedeponeerd. Inzendingen moe ten voor woensdag 20 november binnen zijn. Op de buitenzijde graag het woord Zoekplaatjevermelden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3