Fusie Corneliastichting en Duinoord van de baan Toneel brengt kinderen van zes nationaliteiten bijeen 2e pantalon gratis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE bij kostuum of combinatie 3509 deurloo Drankrijder Overlast vuurwerk Aanrijding 3 9 5 O a: 7 9 Twan Robbeson directeur Concertzaal in Zierikzee „NIET TE SNEL HOPEN DAT U VAN JUSTITIE AF BENT" r dé krant van schouwen - duiveland! i J ^Odelbü?^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 15 NOVEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26079 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 1 —mannen Mol 7, Zierikzee Nauwere samenwerking alle zorginstellingen gewenst In januari 1996 werd de intentieverklaring om te komen tot een fusie tussen Corneliastichting en Duinoord ondertekend door v.l.n.r. directeur Corneliastichting A. Schouw, bestuursvoorzitter mr. J. Duinoord-directeur J. Martens. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE- De voor juni 1997 geplande fusie tussen Verpleeghuis Corneliastichting in Zie- rikzee en de Stichting Zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede is van de baan. Dat staat in een gezamenlijk persbericht. Een fusie tus sen alleen Duinoord en de Corneliastichting is in de visie van de besturen van beide instelling gen op dit moment niet wenselijk. Liefst willen zijn een nauwe samenwerking van alle zorgin stellingen op Schouwen-Duiveland. Asselbergs, bestuursvoorzitter Duinoord H. Tees en toenmalig Begin 1996 tekenden de bestu ren van de Corneliastichting en Duinoord een intentiever klaring waarin zij aangaven per 1 juni 1997 of zoveel eerder als mogelijk te willen fuseren. Vanaf dat moment is gewerkt aan de voorbereiding van die fusie. „De beide besturen zijn echter door voortdurend in zicht tot de conclusie gekomen dat de ontwikkelingen op het gebied van de wet- en regelge ving en ontwikkelingen in de zorgvraag om een samenhan gende structuur vragen van de zorgvoorzieningen voor oude ren op Schouwen-Duiveland," aldus de gezamenlijke verkla ring. Het fusieproces wordt stopge zet en 'er wordt gestreefd naar een gestructureerde vorm van samenwerking' tussen de Cor neliastichting, Duinoord en al le overige zorfinstellingen op Schouwen-Duiveland. Inclu sief die met een christelijke signatuur. Cornelia-directeur A. C. M. Schouw wil het woord fusie niet in de mond nemen. „Daar koersen we zeker niet op af. Het gaat om nauwere sa menwerking en dat kan op al lerlei manieren. Je kunt bij voorbeeld een gezamenlijke personeelsafdeling of een geza menlijke administratie op po tente zetten. Identiteit Uitgangspunt daarbij is de on langs door de besturen van de zorginstellingen vastgestelde regiovisie. In die regiovisie wordt een raamwerk neergezet voor de toekomstige ouderen zorg op Schouwen-Duiveland. Schouw: „Er staat in dat alle instellingen vinden dat zij hun aanbod beter op elkaar af moe ten stemmen en dat zij de zorg zo dicht mogelijk bij de men sen willen brengen." De eigen identiteit van de verschillende zorginstellingen op Schouwen- Duiveland is volgens Schouw niet in het geding. Efficiënter Doel van de voorgenomen in tensivering van de samenwer king tussen verpleeghuis de Corneliastichting (Zierikzee), de verzorgingscentra Duin oord (Haamstede), De Wieken (Zierikzee), In 't Opper (Brui- nisse) Borrendamme (Zierik zee) en woonzorgcentrum De Poortershof (Brouwershaven) is het efficiënter besteden van de beschikbare middelen en verbetering van de zorg. „De middelen die ons ter beschik king worden gesteld staan niet in verhouding met de kosten die we hebben," motiveert Schouw. „En er is minder zor gaanbod dan vraag om zorg." Daar komt bij dat er allerlei ontwikkelingen gaande zijn in de zorg voor ouderen. Zorg op maat is het sleutelbegrip. „We moeten de zorg dichter bij de 'klant' brengen," stelt Schouw. „En we zullen er ook gezamenlijk voor moeten knokken om de voorzieningen overeind te houden." Op de vraag op welke termijn die nauwere samenwerking tus sen de Schouwen-Duivelandse zorginstellingen nader gestal te moet krijgen houdt Schouw een slag om de arm. „Er zijn verkennende besprekingen ge weest en ik ben optimistisch maar het is moeilijk te zeggen hoe lang het gaat duren." De gesprekken tussen de betrok ken instellingen worden op korte termijn voortgezét. KERKWERVE - Een 31-jarige inwoner van Serooskerke moet over enige tijd voor de rechter verschijnen omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. De man werd in de nacht van woensdag op donderdag om 2.15 uur op de N59 bij Kerk- werve aangehouden voor een verkeerscontrole Daarbij bleek dat hij 395 mi crogram alcohol in het bloed had, 175 microgram meer als toegestaan. Hij kreeg een rij verbod van drie uur en een dagvaarding om zich op 21 ja nuari te melden bij de politie rechter in Middelburg. NIEUWERKERK - Naar aan leiding van klachten uit de buurt over het afsteken van vuurwerk heeft de politie gis teravond, donderdag, in Nieu- werkerk zeven jongeren be keurd. Het gaat om kinderen in de leeftijd tussen 13 en 16 jaar. Al len kregen een bekeuring. Drie jongeren moesten voor ver hoor mee naar het bureau in Zierikzee. Ze zijn bekeurd we gens baldadigheid en het voor handen hebben van vuurwerk. BRUINISSE - Een 18-jarige Bruenaar heeft woensdagoch tend de bedrijfsauto waar hij in reed, beschadigd. Hij reed over de parellelweg langs de N59. In de bocht bij het Greve- lingenrestaurant verloor hij de macht over het stuur en reed tegen een lantarenpaal. BURGH/HAAMSTEDE - „Als je de waarheid spreekt, krijg je een beloning, maar als je liegt gaat je kop eraf", sprak de koning streng tot de jager. Een scène uit de toneelvoorstelling, die kinderen van zes verschillende nationaliteiten donderdagmiddag opvoerden in openbare ba sisschool 'De Kirreweie' in Haamstede. dag na schooltijd komen vijf tien kinderen bijeen om onder leiding van Karen toneel te spelen. De kinderen zijn af komstig van 'De Kirreweie' en uit het Asielzoekerscentrum (AZC). Dat betekent een grote De wekelijkse toneelmidda gen in deze school onder lei ding van Karen Verseput zijn een initiatief van de Stichting Vluchtelingenwerk Nederland in samenwerking met 'De Kir reweie'. Elke donderdagmid- variëteit aan nationaliteiten: Iran, Irak, Afghanistan, Ango la, Somalië en Nederland. Karen volgde enkele jaren ge leden de middenkader-oplei ding kindertheateratelier van het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater en heeft zelf ook veel ervaring met trainin gen voor theatersport. Die ba gage komt haar goed van pas. Aanvankelijk vormde de taal een barrière binnen de groep, maar nu er meer hechtheid is ontstaan, blijken de kinderen elkaar ook op vele punten te helpen. Karen heeft inmiddels erva- Otidanks taalbarrières gaven de kinderen een spannende voorstelling van 'De jager en de blauwe beer\ (Foto: Marieke Mandemaker) ren, dat toneel ook binnen zo'n gemêleerde groep een uitste kend middel is om tot samen spel te komen. Donderdagmiddag werd het resultaat getoond van enkele weken oefenen met een span nend verhaal over 'De jager en de blauwe beer'. De werkwijze is enigszins vergelijkbaar met de manier, waarop dat destijds gebeurde in 'De Krakeling' in Amsterdam. Dat concept biedt veel ruimte aan de eigen fanta sie van de kinderen. De ver kleedkist en de schminkdoos bieden talrijke mogelijkheden de personages te accentueren. Ten behoeve van de openbare voorstelling voor ouders en overige familieleden donder dagmiddag in 'De Kirreweie' werden met veel toewijding summier enkele essentiële zin netjes tekst uit het hoofd ge leerd. Het Somalische jonge tje, dat de rol van koning speelde, nam die taak opmer kelijk serieus en legde zich vooral toe op een krachtige ar ticulatie. Een groot deel van het verhaal werd echter zoveel mogelijk non-verbaal, door middel van beweging en dansvormen, tot uiting gebracht. De magie van de voorstelling had, volgens Karen, duidelijk invloed op de eenheid binnen de groep. „Ze waren allemaal best een beetje zenuwachtig en na afloop ook heel tevreden met wat ze had den laten zien." De leidster erkent, dat een middag kindertoneel in deze vorm heel wat inspanning vergt, maar het is volgens haar ook heel bijzonder. „En na af loop heb je het voldane gevoel dat je als een beer hebt ge werkt." Alles hangt samen en er is van alles iets in alles. Antoine de la Salie WEINIG ZON HET WEER Wolkenvelden, maar in het westen eerst nog weinig bewolking. Droog. Minimumtemperatuur omstreeks min 2 graden. Middagtemperatuur ongeveer plus 4 graden. Wind uit uiteenlopende richtingen, zwak tot matig, kracht 3 of minder. MEDAILLES Medailles en onderscheidingen voor leden Bruse Rode Kruis-colonne. SCHELPHOEK Staatsbosbeheer wil ms Erna uit haven Schelp- hoek weg hebben. HERVORMINGEN Zeeuwen lieten zich bij hervormingen niet beteu gelen door de doodstraf. BILJARTEN Jan Berrevoets 34 jaar lid van halve eeuw oude biljartvereniging Renesse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Tandem weer compleet ZIERIKZEE- Twan Robbeson uit Etten-Leur wordt met in gang van 1 februari directeur van de Concertzaal Zierikzee. Robbeson is thans nog adjunct directeur van theater 'De No- belaer' in Etten-Leur. Hét is de bcdoe^fi& dat Rob beson tevens adjunct-directeur wordt van de nieuw te vormen Stichting Exploitatie Schouw burgen Zeeland, waar. Gerard Peijs centraal directeur van wordt. Deze nieuwe stichting vormt dan de centrale organi satie van waaruit podiumaan bod, abonnementenadminis tratie, techniek en horeca worden verzorgd. Met de aanstelling van Twan Robbeson als adjunct-direc teur van de nieuwe stichting en als directeur van de Concert zaal Zierikzee herstelt Peijs de tandem, die hij voorheen met Robbeson vormde als direc teur van 'De Nobelaer) in Et ten-Leur. Peijs werd drie jaar geleden benoemd tot directeur van de Stadsschouwburg/Con certzaal Middelburg en werd vervolgens door de gemeenten Goes en Zierikzee benaderd om als adviseur een visie te formuleren betreffende de ac commodaties voor professio nele podiumkunsten. Die visie heeft hij gepresenteerd in de nota 'Theater tot in de eeuwig heid.' De gemeente Zierikzee besloot enkele maanden geleden tot aankoop van restaurant Mon- dragon, dat bouwkundig een twee-eenheid vormt met de Concertzaal, die reeds gemeen telijk eigendom was. Al be langrijkste motivatie voor die aankoop werd het-veiligstellen van de podiumkunsten ge noemd. Ten behoeve van de toekomsti ge organisatie heeft de ge meente Zierikzee thans be langstellenden opgeroepen om zitting te nemen in een Be heersstichting Mondragon. Ta ken van die beheersstichting zijn het afsluiten van het dienstverleningcontract met de centrale stichting in Middel burg, het vaststellen van de verhuurtarieven en het afleg gen van verantwoording aan de gemeente ten aanzien van het gevoerde beleid door die stichting. Advertentie BEVEILIG ZEKER ING. JAAP VISSER ELLEMEET0111-671875 Erkend Lid V.E.B (kantonrechter tot vrijgesproken scheepsbewoner) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA. ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Qeb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 1 L—I iI I IJ II II II 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzèesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, j-ift Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1