Plan waterskibaa kabel Grevelinger Plan waterskibaan aan kabel Grevelingenmeer Gaslek in Renesse Drie geografisch verspreide servicepunten op het eiland Snel nader onderzoek declaraties Dietvorst Verkeersremmers in Havenweg Burghsluis Recreatieschap besluit over initiatief E. J. van Nunen Recreatieschap besluit over initiatief EJvan Nunen Vergadering dorpsraad Zonnemaire Terreinbeheer vraagt vrijwilligers Avond over druggebruik Diefstal uit auto's Kraan vernield Ouderensoos ekstreem mooi ekstreem Bewoners klagen over hardrijders Nieuwe gemeenten gelijk verdeeld over de partijen DONDERDAG 14 NOVEMBER 1996 NR 26078 5 Een kabel-waterskibaan teleskibaan zoals die sinds enkele jareiï in gebruik is in het Brabantse Loon op Zand. Een dergelijke baan wordt volgens plan ook gebouwd bij de Kabbelaarsbank in het Grevelingenmeer. BROUWEKSDAM - De Brabantse ondernemer E. J. van Nunen is van plan een kabel-waterski baan te bouwen bij de Kabbelaarsbank in het Grevelingenmeer. De Raad van Bestuur van het Grevelingenschap neemt hierover vanmiddag, donderdag, een besluit. NIEUWERKERK - Het vervolgonderzoek naar de declaraties van drs. C. Dietvorst moet bin nen drie weken afgerond zijn. „Dat is een rede lijke termijn," aldus J. J. P. M. Asselbergs. ZONNEMAIRE - De uitbrei ding van de sportkantine en het oefenveld van V.V. Zonne maire komen aan de orde tij dens de dorpsraadvergadering van 18 november. Tevens zal de stand van zaken op de activiteitenlijst aan de orde komen. Ook zal er infor matie verstrekt worden door de politie, wordt het verslag van de vergadering van 23 sep tember besproken en wat er verder ter tafel komt. Vooraf gaand aan de dorpsraadverga dering hebben personen op de publieke tribune de mogelijk heid tot inspreken op zaken buiten de orde van de agenda. Voorafgaande aan elk agenda punt, met uitzondering van de rondvraag, bestaat die moge lijkheid ten aanzien van het betreffende onderwerp. De dorpsraadvergadering wordt gehouden in het Dorpshuis te Zonnemaire, op maandagl8 november om 20.00 uur. SEROOSKERKE - De Werk groep Actief Terreinbeheer roept vrijwilligers op om za terdag mee te helpen tijdens een werkdag in de Schelphoek. De Schelphoek, bij Seroosker- ke, is een natuurgbied met wa ter, oeverlanden en bos. Het bos beslaat ongeveer 33 hecta ren. In samenwerking met Staatsbosbeheer en de Stich ting Landschapsbeheer Zee land zal één van de volgroeide singels door de Werkgroep Ac tief Terreinbeheer van de Na tuur- en Vogelwacht van Schouwen-Duiveland afge zaagd worden. Deze singel is circa honderd meter lang en tien meter diep. Sommige bo men hebben al een diameter van twintig centimeter. De werkzaamheden bestaan uit het op kniehoogte afzagen van de bomen en het afkomend takhout opwerpen rondom de stobben. Dit om de jonge uit loop in het voorjaar tegen ko nijnen te beschermen. Zater dag 16 november van 9.00 tot 16.00 uur zijn vrijwilligers welkom. MIDDELBURG - De vereni ging van Ouders van drugge bruikers organiseert een ge- spreksavond met het thema: 'detentie en wat de gevolgen zijn voor de jongere in zijn om geving'. Gastspreker op deze avond is de heer Hr. de Wan, drughulp verlener en reclasseringsamb- tenaar bij het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs. De gespreksavond is op 18 november om 19.30 uur in het gebouw van de aan de Brakstraat 30 te Middelburg. ZIERIKZEE - Een 55-jarige in woner van Nieuwerkerk deed aangifte van diefstal van een draagbare autotelefoon uit een vrachtwagen, die geparkeerd stond op een bouwterrein aan de Deltastraat te Zierikzee. De diefstal vond plaats tussen 12 november 17.00 uur en 13 no vember 8.00 uur. Op 13 november werd ingebro ken in een personenauto aan de Strandweg te Nieuw-Haam- stede. Van de 55-jarige eige naar, een inwoner uit Goes, werden waardepapieren weg genomen. Uit de auto van een 33-jarige inwoner van Renesse zijn een onbekend bedrag aan geld en enkele goederen ont vreemd. De personenauto stond tussen 8 november, 12.35 uur en 11 november, 15.10 uur aan de Emmaweg te Renesse. ZIERIKZEE - Behalve dat de ruiten van een kraan afgelo pen weekend zijn ingegooid op een bouwterrein aan de Boe- renweg in Zierikzee, is er aan een kraan ook nog eens voor vierduizend gulden vernield. Dat maakte de politie woens dag bekend. Het bouwterrein aan de Boerenweg is volgens een woordvoerder van de poli tie, zeer in trek bij jongeren. Ze gebruiken het terrein als speel terrein. De politie zoekt de da ders van de vernielingen, ech ter onder de oudere jeugd. ,,Het heeft onze aandacht. Maar we kunnen niet 24 uur per dag controleren. De vernie lingen worden steeds 's avonds aangericht. En het is vroeg donker." aldus een woordvoer der van de politie. Het gaat om een rechthoekige opstelling van vier masten met daaraan twee staalkabels. Aan één van de masten zit een elec tromotor die een kabel rond trekt. Aan die kabel zitten tien touwen, waaraan waterskiërs zich voort kunnen laten trek- Deze vergadering wordt don derdag 21 november gehouden. De bewoners van de Nieuwe Havenweg klagen al geruime tijd over verkeer, dat te hard zou rijden op deze weg. Op de Nieuwe Havenweg komen - als Dat maakte J. J. P. M. Assel bergs disndagmiddag bekend, namens de Stuurgroep Herin deling Schouwen-Duiveland. Dat de steunpunten er komen ligt volgens Asselbergs vast. ,,We moeten alleen nog laten onderzoeken wat het gaat kos ten en waar ze kunnen worden ondergebracht." Voor Bruinisse en Wester schouwen als vestiging voor een servicepunt heeft de Stuur groep gekozen in verband met de „emoties in deze gemeenten die er in het verleden zijn ge weest tegen de herindeling". Een onderzoek naar de relatie tussen bestuurders en bestuur den heeft ook uitgewezen dat de behoefte naar een dergelijk steunpunt in deze twee ge meenten erg groot is. De Brouwse wethouder G. van de Velde-De Wilde maakte dit overigens twee weken geleden al bekend op een partijbijeen komst van de WD. Dat daar nu Brouwershaven is bijgeko men. ligt volgens Asselbergs voor de hand. „De behoefte doet zich in deze gemeente niet zo voelen. Maar door het stad huis is de mogelijkheid er ge woon. En bovendien zijn de servicepunten dan mooi over het eiland verdeeld." ken. De baan is driehonderd meter lang en honderd meter breed. Het geheel vergt een wateroppervlakte van onge veer vier hectaren. Van Nunen wil bij de baan een eenvoudig gebouwtje neerzet ten met kleedkamers, een op- de commissie akkoord gaat met het voorstel - dezelfde soort plateaus, zoals op de Lao- ne in Renesse zijn aange bracht. Dit jaar wordt nog niet begonnen met de werkzaamhe den, omdat sprake is van een Als vestiging denkt de Stuur groep in de richting van loca ties die een ruime openingstijd hebben en goed toegankelijk zijn, zoals banken, dorpshui zen of verzorgingscentra. „Maar er is op dit moment nog geen enkele optie die waarge maakt kan worden. Dat moet het onderzoek uitwijzen," al dus Asselbergs. Het streven is om een breed dienstenpakket aan te bieden, uiteenlopend van foldermateriaal, tot het in zien van collegevoorstellen en bestemmingsplannen. Het is de bedoeling dat de ser vicepunten in ieder geval twee keer per week bemenst wor den. De burgers kunnen er te recht voor vrijwel alle voorko mende zaken van de afdeling burgerzaken, zoals bijvoor beeld het aanvragen van een paspoort. Volgens Asselbergs gaat de slogan 'klaar terwijl u wacht' in deze gevallen echter niet op, omdat de blanco pas poorten zeer veilig opgeborgen moeten worden. „Iemand kan bij het servicepunt een pas poort aanvragen en de formu lieren invullen. De ambtenaar neemi deze aanvraag mee naar het gemeentehuis in Zierikzee. En een paar dagen later kan de bergruimte en een kantine met terras. Het gebouw meet onge veer honderd vierkante meter. De kabel-waterskibaan, ook wel teleskibaan genoemd, en het gebouw samen vergen een investering van ruim een half miljoen gulden. „Verder zal ik nog een flinke investering moeten doen in het verlengen van de krachtstroomkabel vanuit de richting Ouddorp of Scharendijke," zo verwacht Van Nunen. Van Nunen is een fanatiek windsurfer en weet uit onder vinding hoe frustrerend het is om naar de Brouwersdam af te lange levertijd van de drem- pelblokken. De verwachting is dat half januari 1997 de blok ken geleverd worden. Als de verkeersremmers zijn aange bracht komt het college van de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland waarschijnlijk in januari met het voorstel de Nieuwe Havenweg dertig-kilo- metergebied te maken. Het is dan de bedoeling der'tig-kilo- meterborden te plaatsen. In juli dit jaar vergaderde de commissie openbare werken al betreffende persoon zijn pas poort ophalen bij het service punt." De mensen die direct een paspoort willen, moeten naar Zierikzee. Specialist In eerste instantie zullen de ba liemedewerkers de service punten bemensen. „Maar als blijkt dat er behoefte is om er een specialist op een bepaald terrein neer te zetten. Dan kan dat. Bijvoorbeeld 's zomers, wanneer veel mensen huursub sidie aanvragen," aldus Assel bergs. Projectleider M. Sas voegt daar aan toe, dat de erva ring moet uitwijzen waar pre cies behoefte aan is. De vraag óf er behoefte is aan steunpunten, komt volgens hem niet aan de orde. „Er zijn gemeenten waar servicepun ten na verloop van tijd geslo ten werden, wegens gebrek aan belangstelling. Daar ben ik hier niet bang voor. De be hoefte is erg groot en boven dien is Schouwen-Duiveland geografisch gezien een groot gebied." Bus niet Volgens Sas is ook de moge lijkheid van een rijdend servi cepunt in het onderzoek mee genomen. „Een bus scoort echter niet hoog vergeleken met een vast servicepunt. Daarmee denken we niet in te spelen op de behoefte in Brui nisse en de Westhoek. reizen om daar te ontdekken dat er geen wind staat. „Dan heb ik het alternatief. Aan de Brouwersdam gaat het voor tachtig procent om Duitsers. Als mijn baan er staat, blijven die hier. Of het nu waait of niet. Dat is dan ook mijn be langrijkste doelgroep," aldus de 30-jarige ondernemer. „Ik ken de regio al vijftien jaar. De Kabbelaarsbank is de ideale plek voor een teleski baan. Het is een drukbezocht recreatiegebied en mijn plan past goed in de upgrading die momenteel gaande is van het gebied. Volgens Van Nunen is zijn baan milieuvriendelijk. De baan wordt electrisch aange dreven en de acht meter hoge masten zijn van een openge werkte constructie, zodat ze op enige afstand vrijwel onzicht baar zijn. „Ik verwacht dat het watervak voor de snelle ple- ziervaart er aanzienlijk min der door. gebruikt zal worden. De capaciteit van de skibaAn maakt het gebruik van zo'n •dertig speedboaten overbo dig." Positief Het ambtelijk advies van het Grevelingenschap aan zijn be stuur luidt positief. Van Nu nen speelt goed in op de toene mende vraag naar actieve recreatie, levert een aanvul ling op de surfmogelijkheden en biedt het schap inkomsten in de vorm van pacht en par- keergelden. Volgens het schap geeft de baan door de vier masten wel enige landschappelijke bezwa ren voor de naaste omgeving. Maar het plan heeft geen nade lige effecten op de natuurdoel stelling voor het gebied. Als Van Nunen van Grevelin genschap en de gemeenten Goedereede en Schouwen-Dui veland het sein 'go' krijgt, is hij in staat om eind april zijn teleskibaan te openen. over dit onderwerp. Een nipte meerderheid tekende zich toen af voor het aanbrengen van de verkeersremmers. De kosten van de reconstructie bedragen ongeveer een ton. De commissie buigt zich ook over het betaald parkeren. De overdracht van een gedeelte van de Stoofweg en de directie voering over het Transferium komen ook aan de orde. De vergadering in het gemeente huis in Burgh-Haamstede be gint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De ouderensoos Burgh viert woensdag 20 november haar veertigjarig bestaan. Dat ge beurt in De Schutse in Haam stede. Het feest begint om 14.00 uur. Asselbergs zei dat dinsdagmid dag na afloop van de vergade ring van de Stuurgroep. Het vervolgonderzoek wordt uit gevoerd door VB Accountants uit Bergen op Zoom. Dit bu reau nam ook het onderzoek naar de financiële administra tie voor zijn rekening naar aanleiding van het opstappen uit de Stuurgroep door L. J. van Gastel. Tijdens dit onderzoek kwam het „onzorgvuldig declaratie gedrag" van, inmiddels ex- voorzitter, Dietvorst aan het licht. In het vervolgonderzoek ne men accountants samen met Dietvorst alle declaraties door. Dietvorst zal hierbij met name voor de specificaties moeten zorgen van de declara ties, zoals bijvoorbeeld het aantal dagdelen dat hij precies gewerkt heeft. Dan kan ook het aantal verreden kilometers gecontroleerd worden. Het woord 'fraude' is volgens Asselbergs (nog) niet aan de or de. „Dat is het pas wanneer ie mand willens en wetens han delt. Ik ga pas oordelen als uit de screening blijkt hoe het de claratiegedrag van Dietvorst werkelijk is. Pas als blijkt dat dit handelen frauduleus is, dan wordt dat uitgesproken. Ik ga niet nu al iemand aan de schandpaal nagelen." Ook over de hoogte van het be- Van de kleinere partijen speel de de SGP de belangrijkste rol. Het CDA bleek de grootste in (Nieuw) Veere, de PvdA won in Middelburg en de WD kreeg de meeste stemmen op Schou wen-Duiveland. De kiesbureau's in de drie nieuwe gemeenten hebben dat gisteravond laten weten. In de nieuwe gemeente Veere (waar in Domburg, Valkenisse, Ma- riekerke en Westkapelle zijn samengevoegd) haalde het CDA 26,6 procent van de stem men. De VVD bleef steken op 21 procent terwijl de PvdA 13,2 procent haalde. De socialisten werden hier voorbijgestreefd door de SGP met 17,4 procent. D66 haalde 6,1 procent. Het aantal inwoners van de drag dat eventueel te veel is ge declareerd wilde Asselbergs geen uitspraken doen, omdat hij niet mee wilde doen „aan speculatieve spelletjes". Backing Asselbergs kon dinsdag geen argumenten geven, waarom L. J. van Gastel, als verantwoor delijke voor de financiële af wikkeling van de herindeling, geen bestuurlijke backing kreeg. Dit was bijvoorbeeld wel het geval bij de huisves ting. „Het is niet verstandig ge weest, maar inmiddels is het aangepast," aldus Asselbergs. Volgens Sas had dit met name te maken met de budgetten. „Omdat deze zo groot werden, is de systematiek gewijzigd. Dat is nog voor de uitkomsten van het accountantsonderzoek bekend werden." Asselbergs wees er dinsdag ook op, dat de onzorgvuldighe den van Dietvorst in ieder ge val aan het licht gekomen wa ren, omdat er sowieso een accountantsonderzoek uitge voerd zou worden naar de uit gaven van de Stuurgroep. „Dat onderzoek zou alleen pas na 1 januari plaatsvinden. Ik ben blij dat dit nu al ontdekt is, onder verantwoordelijk heid van de Stuurgroep van de huidige gemeenten." plattelandsgemeente Walche ren (Nieuw Veere) dat ging stemmen was in vergelijking met landelijke opkomstcijfers vrij hoog: 68,8 procent van de 16.747 stemgerechtigden maakte de gang naar het stem lokaal en dat was meer dan in de andere twee gemeenten. Middelburg In Middelburg, waar Arnemui- den bijkomt, kwam slechts 49,8 procent van de stemmers opdagen. De PvdA behaalde met 19,6 procent een nipte overwinning op het CDA (18,8) en de WD (15,4). Een goede vierde werd het SGP met 11,9 procent terwijl de combinatie RPF/GPV 10,7 procent van de stemmen naar zich toetrok. Behoefte met name groot in Bruinisse en Westerschouwen NIEUWERKERK - Zowel in Bruinisse, Wester- betreffende persoon zijn pas- poort ophalen bij het service- schouwen als Brouwershaven komen na de her- pUnt." De mensen die direct indeling gemeentelijke servicepunten. Behalve een paspoort willen, moeten i naar uieriiczee. Brouwershaven, waar het stadhuis een voor de hand liggende locatie is, is nog niet bekend .„i. 2 specialist waar precies de steunpunten worden onderge bracht eers^e instantie zullen de ba- Bij graafwerkzaamheden aan de Hogezoom in Renesse werd dinsdag een gasbuis kapot getrok ken. De brandweer werd ingeschakeld om het gat weer te dichten. Dat bleek nog niet zo eenvoudig. ..Het bulderde echt die pijp uit. Er zat 100 bar druk achter," aldus brandweercommandant S. I. de Feiter. Om te voorkomen dat het zand onder de bestrating zou worden weggeblazen werd een zwa re bak op het lek geplaatst, ivaarna drie noodvergrendelingcn iverden gemaakt. Uit voorzorg werd een deel van de Hogezoom afgesloten voor alle verkeer. De winkels aan de Hogezoom waren daar door onbereikbaar, maar op dinsdagmiddag zijn de meeste dicht in Renesse. Volgens De Feiter was de Delta Nutsbedrijven NV - in wiens opdracht het graafwerk werd uitgevoerd - wel op de hoogte van de ligging van de gasbuis. ,,Maar zoiets kan gebeuren. Het ligt hier allemaal op en naast el kaar. "(Foto: Marijke Folkertsma) Advertentie vanaf 21 november a.s. visstraat 12 zierikzee BURGH-HAAMSTEDE - Het college van de ge meente Westerschouwen stelt in de vergadering van de commissie openbare werken voor op de Nieuwe Havenweg in Burghsluis vijf verkeers remmers aan te brengen. PvdA wint in Middelburg MIDDELBURG (ANP) - De drie nieuwe ge meenten in Zeeland zijn gisteren tijdens de eer ste raadsverkiezingen eerlijk verdeeld tussen de drie grote partijen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5