Statenvergadering Provincie Zeeland Stichting Vluchteling, Den Haag Geef voor de vergeten vluchtelingen Negen milieuverbeteringen Jaarverslag commissaris In beroep Commissies iOfficiële Mededelingen mm Twee beroemde Hollandse natuurprodukten de moeite waard WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Vroongronden op Schouwen-Duiveland De provincie heeft van het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieubeheer (VROM) een subsidie van ruim 8,7 ton gekregen om de kwaliteit in negen milieubeschermingsge- bieden te verbeteren. De negen projecten zgn: Verbetering van de waterkwaliteit en de natuurwaarde van de Zwartenhoekse Kreek door het aanleggen van een omleidings- sloot, baggeren van de voedselrij ke sliblaag, actief biologisch beheer, aanpassing van de oevers en peilverhoging. Herstel van vochtige vroongron den bij Westkapelle door het verwijderen van een kartingbaan, waarna het gebied wordt ingericht als natuurontwikkelingsgebied. Uitbaggeren van de Weversinlaag, waardoor de waterkwaliteit wordt verbeterd. Aanleg van een natuurvriendelijke oever langs het Isabellakanaal; hierdoor wordt een aanzet gege ven voor de ecologische verbin dingszone tussen de Zwartenhoekse Kreek over het Kanaal van Gent naar Terneuzen naar de Braakman, via het kreken- gebied bij Assenede in Oost- Vlaanderen. Inventarisatie van planten op de vroongronden van Schouwen, wat moet leiden tot een juist beheer van hele zeldzame planten van duinblauwgraslanden. Voortgangsonderzoek op de vroongronden van Schouwen naar aanleiding van eerdere maatregelen die ten doel hadden het verdwijnen van zeldzame plantensoorten te voorkomen. Ondersteuning van het Schelde Informatie Centrum, waardoor het centrum beter in staat wordt gesteld de doelstellingen van het beleidsplan Westerschelde te realiseren. Stimulering van milieuvriendelij ke landbouw door onder andere de hoeveelheid gewasbescher mingsmiddelen en (kunst)mest- stoffen te verlagen. Herinrichting van de Galgepolder- West, waardoor een geïsoleerd natuurgebied ontstaat dat aan trekkelijk is voor (kustlvogels. In Zeeland zijn veel gebieden die extra bescherming en aandacht nodig hebben. Voor deze rrjilieu- beschermingsgebieden kunnen stimuleringssubsidies worden verkregen van het ministerie van VROM. pit gebeurt vanuit de Bijdragenregeling Gebiedsgericht Milieubeleid (BGM). De subsidie die de provincie heeft gekregen bedraagt 872.775 gulden. Met de uitvoering is echter een bedrag gemoeid van ruim 2,5 miljoen gulden. Zowel de provincie als andere overheden, organisaties en individuele landbouwers heb ben het aanvullende bedrag beschikbaar gesteld. Sommige projecten zorgen rechtstreeks voor kwaliteitsverbetering in de gebieden, andere kunnen ook op termijn dit doel verwezenlijken. Het ministerie heeft voor het uitvoeren van de BGM in Zeeland een kleine 5 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de periode 1996-1999. Voor dit bedrag zijn projecten uit te voeren ter grootte van zo'n zestien miljoen gulden. Door de stimule ringsregeling van VROM is het dus mogelijk veel verbeteringen door te voeren. Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder doet over de periode september 1995/96 verslag van zijn bezigheden. Genoemd worden onder meer de uitreiking van de Four Freedoms Awards Middelburg en bezoeken van ambassadeurs aan Zeeland. Ook over rampenbestrijding, burgemeestersaangelegenheden en koninklijke onderscheidingen wordt het een en ander vermeld. In het verslag zijn opgenomen de ambtsinstructie en enkele toe spraken uit de verslagperiode. Het jaarverslag is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum,. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Nieuws Provinciale staten vergaderen vrijdag 22 november, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering is openbaar. In vergelijking met de de begro tingszitting van" afgelopen vrijdag hebben de statenleden een betrekkelijk kleine agenda af te werken volgende week. Energie De staten spreken zich uit over het energiebeleid dat de provincie de komende jaren wil voeren. Er lijken nogal wat veranderingen aan te komen in de organisatie van de energiesector, vooral doordat het particuliere bedrijven vrij staat stroom te gaan leveren. De gevolgen hiervan voor de nv Delta Nutsbedrijven werken recht streeks door voor de provincie, want die heeft 50 procent van de aandelen van het nutsbedrijf. Behalve aan die organisatorische ontwikkelingen wordt in de nota aandacht besteed aan de verschei denheid in energie-opwekking. In de algemene vergadering van aandeelhouders van Delta Nutsbedrijven op 16 december komt de organisatructuur aan de orde. De staten beraden zich in hun vergadering op het standpunt. dat de provinciale aandeelhouders daar moeten uitdragen. Ook moet een standpunt worden ingenomen over het onderne mingsplan 1997. Economie Ter stimulering van de werk gelegenheid heeft het ministe rie van economische zaken onderzocht hoeveel ruimte er is in Nederland voor economi sche activiteiten en wélke problemen zich daarbij voor doen. De vraag spitst zich toe op het voldoende en op maat voorhanden zijn van industrie- en bedrijventerreinen met de daarbij horende voorzieningen in alle provincies. De staten wordt gevraagd een ton uit te trekken voor onderzoek in Zeeland. Het rijk heeft toege zegd ook aan het onderzoek bij te dragen. ■Goedkeuring wordt gevraagd voor :de jaarstukken 1995 van de Stichting voor economische ontwikkeling Zeeland (SEOZ). De stichting werd in 1983 opgericht ter financiële ondersteuning van de toenmalige Koninklijke Maatschappij De Schelde bij de verzelfstandiging vanuit het RSV- ccncern. Verslag wordt gedaan van de ontwikkelingen bij de huidige Koninklijke Scheldegroep. Zo wordt gemeld dat de orderpor tefeuille in 1995 ruim 1,5 miljoen bedroeg. Fractievergoeding Voor de bekostiging van het werk van de statenfracties wordt een vergoeding verleend die is geba seerd op een algemeen bedrag' en en bijdrage per.fractielid. Om ook de kleine fracties voldoende financiële armslag te geven, - wordt voorgesteld de bedragen De adviescommissie bezwaar schriften houdt dinsdag 19 november viermaal zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De eerste zitting is om 15.00 uur. Gehoord wordt Petroplus International bv in Rotterdam, die bezwaar maakt tegen de weige ring van subsidie voor infrastruc turele en milieutechnische activi teiten. Volgens de provincie voldoet de aanvraag niet aan de regels van het economisch- toeristisch ontwikkelingsfonds (ETOF). Ook de provincie wordt gehoord. Stichting Artemis, buro voor vrouwenhulpverlening in Middelburg, heeft geen subsidie gekregen voor cursussen voor vrouwen van 60 jaar en ouder, omdat het niveau van de cursus sen niet voldoende is gericht op emancipatie en kadervorming/ deskundigheidsbevordering. Om 15.30 uur hoort de commis sie Artemis en een vertegenwoor diger van het provinciaal bestuur. In de zitting van 16.00 uur gaat het om de provinciale weigering verklaringen van geen bezwaar te verlenen aan de gemeente Zierikzee voor de uitbreiding van het project dagverzorging in verzorgingshuis De Wieken. Volgens het provinciaal bestuur is er geen geld voor de uitbreiding in Noord-Zeeland. Alle partijen worden gehoord. Duikschool Dynamic Waves in aan te passen. Het algemene bedrag komt, als de staten ermee instemmen, op 6.000 gulden per jaar. Fracties krijgen voor het eerste tot en met het derde lid per persoon 1.500 gulden en vanaf het vierde lid 2.000 gulden per persoon. Bodegraven wordt om 16.30 uur gehoord over een groepsaan- vraag voor een duikvergunning. De provincie geeft alleen duikver- gunmngen aan individuele duikers en niet aan groepen. De school is het hiermee niet eens. Alle zittingen zijn openbaar De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 18 november, 13,45 uur in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Onderwerpen zijn de financiering van de ouderenzorg na de opheffing van de Wet op de bejaardenoorden en de financiële situatie van het Zeeuws Orkest. Op de agenda staan verder het jaarverslag van de commissaris van de koningin en de inwerking treding van het sociaal statuut voor de personele gevolgen van de opheffing van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. Aan de orde komen bijdragen voor mobiele luchtmeetappara- tuur, voor de stichting De Zeeuwse Taele en voor het plattelandstoerisme in Euregionaal verband. De commissie behandelt de herstructurering van de welzijns sector, het plan jeugdhulpverle ning, een krediet voor onderzoe'- ken naar een fiets/voetveer Vlissingen-Breskens bij de inge bruikneming van de Westerschelde oeververbinding en budgetfinanciering voor de Zeeuwse sportraad. Ook wordt gesproken over een activiteiten budget voor de welzijnsinstellin- gen die in het Klaverblad in Goes samenwerken. De vergadering begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Van Bommel Nature: Houten klompen: ambachtelijk voetcomfbrt, ambachtelijk produkt, genaakt van Danil p- femaaktvan 97% milieu- K#||Am|f|f|nT 100% milieu vriendelijke IIU Ml HHlc t vriendelijke materialen. M CX ~f~ M A-* materialen Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregelen rotonde Stoofweg (ged. N651) nabij Renesse Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om enkele verkeersmaatregelen te treffen in verband met de aanleg van een rotonde in de Stoofweg, ged. van de provinciale weg Serooskerke - Renesse (N651). Het betreft de volgende maatre gelen: a. regeling voorrang; het verkeer op de rotonde heeft voorrang; b. aanduiding verkeersplein; de rotonde is aangewezen als verkeersplein; c. aanduiding verplichte fietspa den; de paden rond de roton de zijn aangewezen als ver plicht fietspad. Het besluit ligt van 14 november 1996 tot en met 3 januari 1997 tijdens kantoor-uren ter inzage bij de Directie infrastructuur en vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer C 107 en in het regiokan toor Zierikzee, Havenpark 8. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 1997 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Snelheidsbeperking op Helleweg (ged. N652) nabij Renesse Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om op een gedeelte van de Helleweg, ged. van de pro-vinciale weg Scharendijke - Renesse (N652), een snelheidsbeperking tot 60 km per uur in te stellen. Het gaat om het weggedeelte tussen km 1,0 en km 1,7. Om het verkeer te dwingen snelheid te verminderen, worden tevens snel-heidsremmende voorzieningen (verhoogde pla teau's) aangelegd. Het besluit ligt van 14 november 1996 tot en met 3 januari 1997 tijdens kantoor-uren ter inzage bij de Directie infrastructuur en vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer C 107 en in het regiokan toor Zierikzee, Havenpark 8. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 1997 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Milieu Onttrekken grondwater Gedeputeerde Staten van Zeeland willen het Bodemsaneringsfonds Subat te Rotterdam een vergun ning Grondwaterwet verlenen voor het onttrekken van grondwater voor een grond(water)sanering ter plaatse van het voormalige verkooppunt voor motorbrandstof fen aan de Burghseweg 58 te Burgh-Haamstede. De aanvraag, ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen ter inzage vanaf 13 novem ber tot en met 11 december 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en tevens in het gemeentehuis van Wester-schou- wen, Kloosterweg 60 te Burgh- Haamstede, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en desgevraagd (0111-651651, tst 240) op maandagavond van 18-21 uur. ledereen kan tot en met 11 de cember 1996 schriftelijke beden kingen indienen bij Gedeputeerde ■■■■HM Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking kan daartoe telefonisch een afspraak maken (0118-631104). Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld bij de gedachtenwisseling aanwe zig te zijn. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp beschikking en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen tegen het (ongewij zigde) besluit beroep instellen. Vergeet ze niet! Oiro 000 Stichting LEZEN, Keizersgracht 391. 1016 EJ Amsterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5