end V KTIJK Concert Franse chansonier Philippe Elan in het Prieel PAATIWF HET SUM NIEUWSBLAD YOUNG INTERNATIONAL Nieuwe Peugeot Break in januari op de markt Jan van Soest landelijk kampioen wintertriathlon Op vrijdag 22 november Stationcar op basis van de 406 II t WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Toten met donderdag 28 november Burgh-Haamstede Poppen van Mien in den Bosch. Galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Toten met vrijdag 29 november Burgh-Haamstede Vrouwfiguren in gouache. Galerie 't Zuuddek. Donder dag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot vrijdag 29 november Ouddorp Oogstsymbolen en decora ties van stro gemaakt door Lia Roodzant. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. ZatercLag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Aquarellen uit gemeentemu seum Maassluis. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00-16.30 uur. Toten met zaterdag 30 november Middelharnis Blikje frisdrank. Gemeen schapsbibliotheek. Tijdens openingsuren. Tot en met 12 december Herkingen Mexicaanse kunstnijver- heidsprodukten en foto-ex positie Mexico. Theetuin De Bongerd. Tot en met herfst vakantie dagelijks (behalve donderdag) van 10.30 tot 21.30 uur. Daarna alleen op zaterdag en zondag. Tot 31 december Neeltje Jans Authentiek materiaal waterwerken. Hal Topshuis. Tijdens openingstijden Delta Expo. Woensdag 20 november Goedereede Verkoping vrouwenvereni ging Bidt en Werkt. De Ark. 09.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.30 uur. Sommelsdijk Rommel en kadomarkt. Re monstrantse kerk. 09.30 tot 15.30 uur. Wintermarkt. Verpleeghuis De Samaritaan. 11.00 tot 15.30 uur. Donderdag 21 november Dirksland Geldbingo. Victeriahal. 20.00 uur. Oude-Tonge Bazar Rode Kruis-afdeling. Verzorgingshuis Ebbe en Vloed. 13.30 tot 16.00 uur. Vrijdag 22 november Sommelsdijk Concert van Philippe Elan. Franse chansons. Het Prieel De Staver. 20.15 uur. Middelharnis Voorlichtingsavond door oud-leerlingen. Sjem-ge- bouw Regionale Scholenge meenschap G-O. 19.30 uur. Optreden Franse chansonier Phillipe Elan en pianist Mar- tijn Breebaart. Het Prieel. 20.15 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 13 november Middelharnis Theatervoorstelling Dat is de kleine man. Dienstencen trum. 14.00 uur. Vergadering adviescommis sie onderwijs/welzijn/socia le zaken. Gemeentehuis. 19.00 uur. Open speelavond badmin tonvereniging Sommid. Re creatiecentrum De Staver. 20.15 tot 22.30 uur. Donderdag 14 november Dirksland Ouderendag. Zorgcentrum Geldershof. 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Film To Die For. Filmhuis. 20.00 uur. Oude-Tonge Verkoping handwerkclubs. Dienstencentrum. 14.00 uur. Ooltgensplaat Gemeenteraadsvergadering. Raadzaal. 14.00 uur. Vrijdag 15 november Sommelsdijk Zangavond met jeugdkoor De Blijde Klanken en het Christelijk jeugdkoor Bid en Zing. Nederlandse Hervormde kerk. 19.45 uur. Zaterdag 16 november Stellendam Herfst fancy-fair peuter speelzaal. Het Haegse Huus. 09.30 tot 15.30 uur. Film Fury to Freedom. In De Schuur, Bosschieterstraat. 19.30 uur. Dirksland Concert door koor Magnificat. Orgel: Wim Die penhorst, m.m.v. het blok fluitensemble Tibiarum Cantus. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Sommelsdijk Demo-presentatie Alice what's the Matter. Jailhou- se. 22.00 uur. Middelharnis Intocht St. Nicolaas. Haven. 13.30 uur. Triplum-concert met violist Hans van Kerckhoven en or ganist Sietse van Wijgerden. Rooms-Katholieke kerk. 20.15 uur. Herkingen Intocht Sinterklaas. Haven 09.30 uur. Oude-Tonge Intocht Sinterklaas. Vanaf de Kaai. 14.00 uur. Zondag 17 november Sommelsdijk Interkerkelijke dienst ver standelijk gehandicapten. Nederlandse Hervormde kerk. 14.45 uur. Maandag 18 november Oude-Tonge Spelavond 55-plussers. Info centrum SWOO. 19.30 uur. Vergadering adviescommis sie algemene zaken. Ge meentekantoor. 19.30 uur. Dinsdag 19 november Ouddorp Agrarische excursie Bedrijfs Interne Milieuzorg. Bedrijf Grinwis, Dijkstelweg 5. 19.30 uur. Middelharnis Ledenbijeenkomst Vereni ging van Bedrijven. Goeree- Overflakkee. Hotel-restau rant De Parel van de Delta. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 13 november Zierikzee Mini-instuif CJV. Gebouw De Driehoek. 14.00-16.00 uur. Cursus fietsreparatie. Cen- terpoint. 20.00-22.00 uur. Donderdag 14 november Noordgouwe Vergadering dorpsraad in het dorpshuis. 19.30 uur. Oosterland Tijdrede van ds. S. de Jong voor SGP in het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente. 19.30 uur. Vrijdag 15 november Zierikzee Familie-avond van de CNV- bonden. MFC. 19.30 uur. Brouwershaven Koor- en samenzangavond. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 16 november Burgh-Haamstede Oliebollenactie door zang vereniging Nu met Hope. Huis-aan-huisverkoop. Kindertheater Kabouter Pierelier in Jongerencen trum Big S. 14.00 uur. Open klaver jas wedstrijd in Dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Renesse Concert door Zierikzees koor Cantate. Jacobuskerk 16.00 uur. Brouwershaven Klaverjasavond in kantine ASV Brouwershaven (onder de molen). 20.00 uur. Dreischor Bejaardensoos. Gezellige middag met toneel en verlo ting. Zaal open 12.30 uur. Dinsdag 19 november Zierikzee Themamiddag PCOB. Ver zorgingscentrum De Wieken. 14.15 uur. Lezing schrijfster Rascha Peper. RSG Prof. Zeeman. 19.30 uur. Woensdag 20 november Zierikzee Open ochtend voor vrouwen. MFC. 09.15 uur. Prijs-klaverjasmiddag. UVV-gebouw Kerkhof. 13.30 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB in Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Lezing schrijfster Elisabeth Ardon. MFC. 19.30 uur. Donderdag 21 november Zierikzee ANBO-middag. In de Pater noster, Paternosterstraat. 14.00 uur. Oosterland Bijeenkomst NBvP Vrouw en kind in Japan. Oosterhof. 19.30 uur. Vrijdag 22 november Zierikzee Ledenvergadering Volkstuin vereniging Kaaskenshof in het MFC om 19.30 uur. Zaterdag 23 november Zierikzee Rommelmarkt/bazar in de zalen van de Christelijke Gereformeerde kerk, Zeven- getijstraat. Van 09.30 tot 15.00 uur. Postzegelbeurs Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland Scoutinggebouw Van Veen- laan. 10.00 tot 17.00 uur. Paranormale beurs in MFC. 12.00 uur. KRUISWERK SPIJKENISSE - Het Kruis- werk Zuidhollandse Eilan den Gezondheid Service houdt maandag 18 novem ber, 19.30 uur, een algemene ledenvergadering. De verga dering wordt gehouden in de vergaderzaal van het Kruis werk aan het Goudenregen- plein 9 in Spijkenisse. In de pauze toont het Kruiswerk aan belangstellenden de ver nieuwde thuiszorgwinkel/ Hulpmiddelencentrum. In deze winkel is een keur van artikelen verkrijgbaar, zoals rolstoelen, loophulpmidde len en fitnessapparatuur. KAASHAL MIDDELHARNIS - De Kaashal uit Middelharnis heeft een derde plaats be haald in de competitie 'Beste specialiteitenwinkel van Ne derland '96'. Zowel de vakju ry als de consumentenjury is te spreken over de wijze waarop de heer Koudstaal en zijn team het bedrijf profile ren. De vakjury spreekt over: 'Een ondernemer met visie en vakmanschap'. De consumentenjury vindt de Kaashal een zaak met een prettige sfeer, die uitnodigt tot kopen. WINTERMARKT SOMMELSDIJK - In ver- pleeghuis De Samaritaan wordt woensdag 20 novem ber een wintermarkt gehou den. Vanaf 11.00 uur staan in de recreatiezaal kramen op gesteld waar artikelen wor den aangeboden als natuur- decoraties, kaarten, poppen, speelgoed, keramiek, bloe men en sieraden. Hobbyisten tonen hun produkten en de monstreren hoe die worden gemaakt. Het evenement duurt tot 15.30 uur. ZANGAVOND SOMMELSDIJK - In de Ne derlandse Hervormde kerk in Sommelsdijk wordt vrij dag 15 november een zang avond gehouden. Aan deze avond werken mee Jeugdkoor De Blijde Klan ken uit Alblasserdam en Christelijk Jeugdkoor Bid en Zing uit Nieuwe-Tonge. Eri ca Moree-van de Kolk bege leidt de koren op dwarsfluit. De piano en het orgel worden bespeeld door Peter Wilde man. Ook de bewoners van enkele gezinsvervangende tehuizen brengen hun eigen repertoire ten gehore. De lei ding is in handen van ds. J. C. den Toom. De opbrengst van de zangavond is bestemd voor de aanschaf van een bus voor de gezinsvervangende tehuizen Salem, Sjaloom, Refugium en Ebenhaëzer. De aanvan^is om 19.45 uur. SOMMELSDIJK - In het Prieel van recreatiecen trum De Staver is vrijdag 22 november een concert van de Franse chansonier Philippe Elan. Hij wordt begeleid door pianist Martijn Breebaart. De voor stelling wordt gehouden onder auspiciën van de cul turele kring 'De Welle' Sinds hij, ongeveer negen jaar geleden, toevallig in Ne derland belandde, werkt Philippe Elan aan een carriè re als chansonier. Zijn CD De Franse chansonier Phi lippe Elan. (Foto: E. Melchior) met het Gemini-ensemble werd in 1991 bekroond met een Edison: Tegenwoordig treedt Elan op met pianist en toetsenist Martijn Bree baart, die tevens fungeert als aangever voor zijn teksten en refreintjes meezingt met de chansonier. Door zijn om vang vormt Breebaart een grappig tegenwicht met de tengere zanger. Samen creeërden ze een voor stelling waarbij verrassende vondsten het repertoire van Elan afwisselen. Bijvoor beeld door het lied 'Winter- dorp' van Drs. P., een spits Frans-Nederlands duet dat ooit opklonk bij het cabaret van Ivo de Wijs. Elan brengt verder chansons van eigen hand en een song van Cole Porter, die hij zingt in Azna- vour-achtig Engels. Elan beschikt over een wend bare zangstem, een expres sieve voordracht en een inne mende presentatie. Hij leidt zijn liedjes in met een Neder landse toelichting. Pianist Breebaart, die ze begeleidt, studeerde aan het Amster dams Conservatorium en speelde daarna in verschil lende groepen. Hij begeleid de onder anderen Marjol Flo re en won in 1990 een Edison als begeleider van Flore op de CD 'Kwetsbaar'. Breebaart maakt arrange menten, liedjes en chansons voor Elan. Toen de pianist en de chansonier elkaar vijf jaar geleden ontmoetten werd hun gemeenschappelij ke liefde voor het Franse chanson de drijfveer voor re petities, die avond aan avond werden voortgezet. De verlegen Franse zanger groeide uit tot een theater persoonlijkheid, die het pu bliek tijdens een voorstelling van de eerste tot de laatste noot aan zich weet te binden. Het optreden van Philippe Elan in het Prieel van De Staver begint om 20.15 uur. Toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar bij de VVV-kanto- ren in Middelharnis en Oud dorp en bij Hans Olieslager in Goedereede. Advertentie Het meesterlijke comfort van echt vakmanschap Het klinkt jongen grensverleggend, dat past ook goed hij de ontwerpen van internationale allure. Het zijn stuk voor stuk kunstwerken Die staan in je kamer. De Young International meubelen zijn echter meer Ze zijn namelijk oerdegelijk met de hand vervaardigd. Als je in zo n hank, fauteuil of stoel gaat zitten, dan hen je meteen verkocht aan het comfort Want het zit meesterlijk in dit Nederlandse vakmanschap \c dcze comb»iatje a \Vti Paauwe/ sUioonheid en <Jeï> 12000m2 showroom X lm. Lm. m-J Marconistraat 15. Goes e.u.ijii.M.iiM-iM-LiiJL.i Tel. 0113-220840 De Peugeot 406 Break ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Het was bekend dat Peugeot op basis van haar succesvolle 406 een Break zou introduceren. In januari is de nieuwe au to leverbaar. De 406 Break is zeventien centimeter langer dan de Sedan. Zijn vormgeving is net zo ele gant en hij heeft dezelfde dy namische eigenschappen en comfort. Daarnaast heeft de 406 Break veelzijdige ge bruiksmogelijkheden en veel ruimte. De achterklep omsluit de he le achterzijde en biedt ruime toegang tot de bagageruimte, dankzij gedeelde achterlich ten en een lage drempel. De extra lengte van de station car komt helemaal ten goede aan de bagageruimte, die een inhoud heeft van 1741 liter. De Break heeft hetzelfde in terieur als de Sedan. Alle sta tioncars zijn voorzien vpn een hoedenplank met rol- hoes, waarin praktische vak ken zitten voor het opbergen van kleine spullen. De ach terbank is zo ontworpen dat een vlakke laadvloer ont staat wanneer hij wordt in geklapt. De auto is voorzien van een airbag voor de be stuurder, ruitenwissers met regensensor en centrale ver grendeling met afstandsbe diening. De auto is helemaal opgebouwd vanuit het thema 'passieve en actieve veilig heid'. Onder meer met ver- stevigingsbalken in de por tieren. De Peugeot 406 Break is leverbaar in een groot aan tal uitvoeringen, waaronder vier benzine- en twee diesel motoren. Tijdens de autotentoonstel ling in Parijs introduceert Peugeot de 406 coupé. De au to werd ontworpen door de Italiaanse meester-carros- sier Pininfarina. Het resul taat is een voertuig met een sierlijke en gracieuze carros serie en dynamische rij-ei- genschappen. Het comfort en de veiligheid van de auto zijn gelijk aan Peugeot 406, die vorig jaar op de markt kwam. De 406 is zo succesvol dat er inmiddels 9000 exemplaren van zijn verkocht. Daarmee staat hij binnen zijn klasse op de vierde plaats. Informatie over alle 406-mo- dellen is verkrijgbaar bij de autogarages 'De Nobelpoort' in Zierikzee en J. A. Visser in Middelharnis. GEHANDICAPTEN SOMMELSDIJK - In Som- melsdijk wordt zondag 17 po- vember een interkerkelijke dienst voor gehandicapten gehouden. Tijdens deze dienst in de Nederlandse Hervormde kerk gaat ds. J. C. den Toom voor. De aan vang is om 14.45 uur. EERSTE PRIJS OUDE-TONGE - Het fanfa reorkest Vooruit uit Oude- Tonge heeft tijdens het KNF Bondsconcours in Nu mans dorp een eerste prijs behaald in ae ere-afdeling sectie fan fare. De jury schreef vol lof over de uitvoering van het jonge orkest, dat wordt geleid door Truus Migchielsen. De muzi kanten behaalden in totaal 297,5 punten. Voor het ver plichte werk 'Spectrum' van J. Curnow werden 147,5 pun ten toegekend, voor het keu- zewerk 'First Suite in Es' kreeg het muziekgezelschap 150,5 punten. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Een keurige man staat voor de deur. Of hij u even mag laten zien hoe fantastisch stofzuiger X werkt? Gut, denkt u, ik wil de net gaan zuigen, dus dat komt mooi uit, hoef ik het zelf niet te doen. En eigenlijk bent u ook wel een beetje nieuws gierig. U laat hem binnen en hij gaat ijverig aan de slag. Met succes: uw huiskamer ziet er in minder dan geen tijd pico bel- lo uit. Meneer kan niet alleen goed zuigen, maar ook prima praten. Voordat u het weet, heeft u toegehapt, 's Avonds kijkt u beteuterd naar uw nieuwe 'aanwinst'. Hoe heeft u zich zo laten inpakken? U had toch al een prima stofzuiger? Wat moet u er in hemelsnaam met twee?! Colportagewet Gelukkig is er een uitweg. De verkoper heeft het initiatief genomen, hij is naar u toegekomen. Dat betekent dat er spra ke is van colportage. Colportage is een overrompelende ver koopmethode: de verkoper komt meestal onverwacht, zonder dat de consu ment erom heeft gevraagd. En zonder dat hij erop was voor bereid. Ter bescherming van de consument heeft de overheid daarom regels opgesteld, in de Colportagewet. Volgens deze wet heeft u - als u via colportage iets heeft gekocht van 75 of meer acht dagen bedenktijd. Binnen deze 'afkoelingsperio de' van acht dagen kunt u terugkomen op uw besluit. De koop wordt dan ongedaan gemaakt. Opzeggen Volgens de wet moet op de koopakte het adres van de colpor teur of van zijn bedrijf staan, en zit er ook een opzegbrief bij. Met die brief kunt u de koop opzeggen. Wacht niet te lang, u heeft immers maar acht dagen de tijd. Belangrijk om te we ten is dat de afkoelingsperiode pas begint zodra de colpor teur de koopakte heeft laten registreren bij de Kamer van Koophandel. Denk dus niet te gauw dat u te laat bent, maar handel wel snel! Als u wilt weten of u nog op tijd bent, kunt u bij de Kamer van Koophandel informeren of en wanneer de akte is geregistreerd. Met een beetje geluk heeft de verkoper daar een paar dagen overheen laten gaan. Trouwens, we hebben met colportage te maken bij verkoop aan de deur, maar ook bij een demonstratie tijdens een bus reis of een houseparty. Ook dan kunt u binnen acht dagen van de koop af als u iets heeft gekocht van 75 of meer. Maar het allerbeste is natuurlijk dat u zich helemaal niets laat op dringen. Leden van de Consumentenbond kunnen hun consumen- tenvragen en -problemen voorleggen aan de Consumenten bond, Postbus 1000, 2500 BA Den Haag, telefoon: 070 - 445 45 45. Verder kunt u voor informatie, advies en hulp onder ande re terecht bij Bureaus Sociaal Raadslieden. Adressen en telefoonnummers zijn in de telefoongids te vinden. Stellendammer Anton van de Croef vijfde STELLENDAM - Jan van Soest uit Stellendam is Nederlands kampioen Wintertriatlon geworden. De wedstrijd om de landelijke titel werd gehouden in Assen. Anton van de Groef, eveneens uit Stellen dam, eindige bij het sportieve evenement op de vijf de plaats. Onder zware weersomstan digheden, met regen en wind, liepen zij in Assen een route van twintig kilometer, fietsten honderd kilometer en schaatsten veertig kilo meter. Van Soest deed over de loopafstand 1.23 en ein digde daarmee op de 25e plaats. De atleet was daar niet tevreden over. ,,Ik heb deze afstand al eens gelopen in 1.17." Vanwege een bles sure lukte dat nu niet. Van de Groef, die bij de Stellenrun- ners traint, klokte 1.25. Fietsend zette Van Soest de achtervolging in op de koplo pers. Na ongeveer veertig ki lometer werd hij ingehaald door Van de Groef, die ver volgens bij hem weg wilde fietsen. Van Soest gaf zijn trainingsmaat te kennen dat niet op prijs te stellen omdat, ook bij honderd kilometer fietsen, koersinzicht van be lang is. Samen vervolgden zij hun weg en voerden al snel een groepje achtervol gers aan. Het resultaat was dat Van de Groef de fietsaf- stand als tweede beste afleg de, terwijl Van Soest als der de eindigde. De Stellendam- mers lagen daardoor op de elfde en zesde positie van de wedstrijd toen zij het ijs op stapten. Van Soest nam al snel de leiding en stond die ook niet meer af. Hij werd daardoor eerste in zijn cate gorie H40 en won de winter triathlon. Van de Groef werd vijfde in de categorie H40. EERSTE STEEN GOEDEREEDE - In Goede- ree wordt vrijdag 15 novem ber de eerste steen gelegd voor de bouw van zeven so cial e huurwoningen aan de Doornmeet. Deze officiële handeling wordt om 16.00 uur verricht door L. Visser, voorzitter van de Raad van Commissa rissen van Woningbouwver eniging Beter Wonen. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman S Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van dep Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13