Schouwse kinderen succesvol bij tekenwedstrijd van ROVZ Geen Bruse headbangers exposities GLTO wil leden bijstaan bij vervolg mestboycot Open middag Open School voor ouderen Zierikzee ingezonden stukken Stuiptrekking! Middelburgse genomineerd scriptieprijs Lezing van schrijfster in MFC Julian van 't Hof en Irma Timmermans bij winnaars VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 NR 26075 7 Driekwart miljoen voor 'Praktijkcijfers ZIERIKZEE - Het hoofdbestuur van GLTO Zuid Midden Oost heeft een definitief stand punt ingenomen met betrekking tot de mest boycot. Ze heeft besloten bij voortzetting van de mestboycot de leden/deelnemers op dezelfde wijze hand- en spandiensten te blijven verle nen, zoals dat tot nu toe is gebeurd. Het hoofdbestuur van GLTO verbindt vergaande conse quenties aan de uitkomst van het project 'Praktijkcijfers'. Om dit project alle kans van slagen te geven besloot het hoofdbestuur een financiële bijdrage van ongeveer 750.000 gulden beschikbaar te stellen. Uit deze bijdrage wordt een re gionale projectleider aange steld. Aan de hand van resultaten van het project moet duidelijk worden of het voorgestelde normen- en heffingentraject haalbaar en betaalbaar is. De uitkomsten van 'Praktijkcij fers' zijn maatgevend voor het toekomstige mestbeleid. Het GLTO-bestuur wil zich met de leden richten op dit project, de herstructurering van de niet- grondgebonden veehouderij en de invoering van MINAS (mi- neralenaanvoer'en registratie systeem). GLTO vindt dat de discussie over het toekomstige mest- en ammoniakbeleid de afgelopen maanden te zeer gericht is ge weest op de boycot en te wei nig op de inhoud. Het GLTO- bestuur is van mening dat hierin verandering moet ko men. Het doel van de mestboycot - haalbare verliesnormen wordt door het bestuur volle dig onderschreven. Om deze reden is het bestuur bereid een eenmalige financiële bijdrage van 200.000 gulden te leveren voor gemaakte kosten van de lopende boycot. GLTO blijft bij het standpunt dat de boycot de verantwoor delijkheid is van de deelne mers aan de actie. In gebouw Oosterschelde College Julian uon Hof uit Brouwershaven, op de foto met de kalender van vorig jaar. is een van de twee eilandelijke minnaars van de tekenwedstrijd van het ROVZ. (Foto: Marieke Mandemaker ZIERIKZEE - De Open School voor ouderen in Zierikzee houdt donderdag 21 november een open middag. De bezoeker wordt duidelijk ge maakt wat de werkwijze en bedoelingen van de Open School zijn. Do redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent met dat de inhoud tioor tie redactie wordt onderschreven Ingezonden stukken zijn buiton verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de bnetschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Rort voor het einde van het be staan van de gemeente Zierik zee, willen ze nog even laten zien wat ze allemaal wel kun nen! Zo werd op 6 november 1996 begonnen met de aanleg van een verkeersobstakel in de Ha- ringvlietstraat, vlakbij het kruispunt met de Vlakestraat en de Krabstraat. Dit lijkt mij een zeer verkeersonveilig ge beuren. Op 6 november ver trok ik 's ochtends richting Delft, via een normale Haring- vlietstraat. Toen ik om 17.30 uur terugkwam, bleek er een betonnen ovaal te liggen - on verlicht. Een lampje installe ren was, vanwege het slechte weer, niet mogelijk. Op 7 november vorderden de werkzaamheden niet echt. Een telefoont je met de gemeente le verde niets op. De volledige af deling gemeentewerken was in vergadering. De politie zegde toe te willen onderzoeken wat de bedoeling van de gemeente was. Ondertussen wachten de bewoners, in spanning af, wan neer en hoe 't eerste ongeluk op dit kruispunt plaats zal vin den. Mevr. drs. TH. R. E. v. d. DUIJN, Zierikzee De bijeenkomst wordt gehou den in het gebouw van het Oos terschelde College aan het Jan- newekken. De Open School is opgezet om volwassenen die vroeger niet de kans hebben gehad door te leren, nu gele genheid te bieden hun kennis op te verrijken. De aanpak wijkt sterk af van wat vroeger op school gangbaar was. Deel nemers bepalen gezamenlijk aan welke onderwerpen aan dacht wordt besteed. Neder landse taal is ook een vast on derdeel in het programma. Er wordt dan vooral naar de prak tische kant gekeken. Centraal staan zaken waar deelnemers iets aan hebben in de dagelijk se praktijk. Dat kan variëren van kritisch leren lezen tot het schrijven van een brief of het bespreken van een boek of ge dicht. Donderdag 21 november staat het omgaan met de atlas en het kaartlezen op het pro gramma, evenals een taalspel en een creatieve taaloefening. De leiding van de Open School in Zierikzee is in handen van Jan Vierenhalm. De open mid dag is van 13.30 tot 16.00 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 0113- 231170. BREDA - De Middelburgse Na- tascha Volkers is genomineerd voor de Toon Hommel-scrip tieprijs van de Hogeschool West-Brabant. De prijs bestaat uit een bedrag van 3500 gulden. Verder wor den er twee aanmoedigings prijzen van elk 750 gulden uit gereikt. Volkers maakt haar scriptie voor haar studie maatschappe lijke werk en dienstverlening aan de sociaal-agogisch onder wijs academie Markendaal. De scriptie heet Het verstaan van een vergeten Taal en gaat over de betekenis van symbolen in de hulpverlening aan kinderen met een traumatische erva ring. Tot en met donderdag 28 november Burgh-Haamstede Poppen van Mien in den Bosch. Galerie Jose- fine. Dinsdag, woensdag en donderdag van' 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met vrijdag 29 november Burgh-Haamstede Vrouwfiguren in gouache. Galerie 't Zuud- dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Schrijfster Eli sabeth Ardon houdt woensdag 20 november in het MFC in Zie rikzee een lezing over 'een in nerlijk groeiproces naar aan leiding van de dood van een kind'. In haar boek 'Kunnen breuk lijnen sporen worden?' be schrijft ze de periode rondom de dood van haar twaalfjarige zoon Martin. Onder breuklij nen worden onder andere ver staan: scheiding, de dood van je kind of partner. Ook een verliep van een baan, een onge val en ziekte horen in dit rijtje thuis. Door dit soort situaties komt iemand in een stress-si tuatie terecht. De dood is meer dan een stress-situatie. Je kunt immers het verlies van een baan niet vergelijken met de dood van je kind. Ardon wil aangeven dat na een periode van hevig verdriet, je dit verdriet om kunt zetten in een innerlijke groei. Zodat je het leven weer aan kunt. De aanvang van de lezing is om 19.30 uur. Dat Bruenaars rebellen zijn is bekend, maar headbangers zijn de meesten niet en al helemaal geen producenten van snoeiharde 'metal'.* Door een misverstand belandde gisteren de foto van Bruenaars die optrekken naar Middelburg om de gemeente te vrijwaren voor de herindeling bij de aankondiging van een optreden van Gorefest in podium 't Beest in Goes. Het wordt een kennisma king met een vernieuwd Gorefest. Sinds de laatste cd Soul Survivorheeft de rauwe Death-metal plaats gemaakt voor 'metal for the nineties'. De mannen van Gorefest hakken met moddervette rif fs en dubbelstemmige gitaarsolo's in op het publiek. In het voorprogramma treden de popgroepen Frozensun en Transpunk voor het voetlicht.De aanvang is om 21.00 uur. Auteur en televisiemaker Jef Rademakers verzorgt donderdag 14 november een optreden in podi um t Beest. Het programma begint om 20.30 uur. ZIERIKZEE - Julian van 't Hof uit Brouwers haven en Irma Timmermans uit Ouwerkerk zijn een van de twaalf winnaars uit de provincie Zeeland in de tekenwedstrijd 'Kind en Ver keersveiligheid van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ). De winnende tekeningen worden verwerkt in een kalender, die verspreid wordt onder alle basisscholen. De tienjarige Julian, leerling van de openbare basisschool de Schoener wist niet wat hem overkwam toen hij hoorde dat hij een van de winnaars was. „Wat gaat er nu allemaal ge beuren, dacht ik. Het is ontzet tend leuk en ik ben er heel blij mee, dat ik een van de win naars ben." De tekening die hij instuurde had als thema de ac tie 'Slik op de weg'. Hij had een weg op een dijk getekend met naast de dijk een sloot. Op de weg lag allemaal slik en de tractorsporen waren duidelijk te zien. Door de slik op de weg was een auto geslipt en in de sloot beland. Dat hij hiermee een prijs zou winnen had Ju lian eigenlijk niet verwacht. Al vindt hij van zichzelf wel dat hij best goed kan tekenen. Waslijst Voor Julian was het de eerste keer dat hij een prijs won. Dat kan van de achtjarige Irma van de openbare basisschool 't Stoofje niet gezegd worden. Op de vraag of zij al eerder in de prijzen is gevallen somt zij een hele waslijst op. De meeste prijzen heeft zij gewonnen met kleurwedstrijden en bouwpla ten Dus eigenlijk was het voor haar helemaal niet zo vreemd om ook deze keer te winnen. Ze vindt het echter nog steeds „leuk" dat ze ge wonnen heeft in de wedstrijd van het ROVZ. Wat ze precies getekend heeft weet ze niet meer. Er stonden in ieder geval twee fietsers op. „En de teke ning heb ik ingekleurd met rib beltjes. Want ik wilde eens een keer wat raars doen." Aan de tekenwedstrijd werd deelgenomen door 105 Zeeuw se basisscholen. Van iedere school werden tien tekeningen ter beoordeling ingezonden. Door de uitverkiezing hebben Irma en Julian voor hun school 750 gulden verdiend. Veilig Verkeer Nederland district Zeeland krijgt van het ROVZ tienduizend gulden. WN krijgt deze prijs voor de ge- dragsbeïnvloedende activitei ten van verkeersdeelnemers, die deze instantie jaarlijks or ganiseert. Daarnaast eert de jury, onder voorzitterschap van J. J. Hen- nekij (voorzitter van het ROVZ), de inzet van het WN- voorlichtingsteam bij de on dersteuning van het Gericht Verkeerstoezicht, de verkeers- veiligheidscampagne Zeeuws- Vlaanderen en grensover schrijdende acties. Met deze activiteiten levert VVN vol gens de jury „een belangrijke bijdrage in de strijd tegen de heersende verkeersonveilig heid".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7