Bijna negen ton ministerie voor projecten verbeteren van milieu /□\APON J Bliksem slaat in boerderij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Acties Borrendamme zijn nu onafwendbaar WORDT HET STIL ALS DAAN VAN DER WEKKEN DE TROM ROERT? dé krant van schouwen - duiveland! 3 AFRIKAMARKT 5 GROENLINKS 7 VERKEER Uitbaggeren Weversinlaag en herinrichting Galgepolder Auto beschadigd Reliëfborden Lions Club Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving "18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I 1 I "1 I J I j j 1 I J I J I j 1 bank-/gironummer vermelden: I1l 1III 111I II II 3d Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. UI 7j STEVIGE BUIEN HET WEER Half tot zwaar bewolkt en buien, sommige met hagel en onweer. Min.temp. omstreeks 5, middagtemp. ongeveer 9 graden. Wind uit zuidwest tot west, matig tot vrij krachtig, 4 tot 5, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig tot hard, 6 tot 7. Nog tot en met morgen Afrikaanse muziek en lek kernijen in stadhuis Zierikzee. GroenLinks wil overlaadstations om overlast vrachtverkeer in binnenstad te voorkomen. Schouwse kinderen winnen prijzen in tekenwed strijd voor veiliger verkeer. 1 1 BILJARTEN Biljartvereniging Witte van Haemstede viert vol gende week het vijftigjarig bestaan. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEESCHE ©NIEUWSBODE VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26075 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Nooit is de natuur met de wijsheid in strijd. l/nnr al iuai arhilrlar- Voor at uw schilder-, behang- en witwerk winterschilderspremie Vlakestraat 48, 4301 XL Zierikzee, 0111-417576 Fax 417576 - Autotelefoon 06-53163456/06-53750494 Directeur eist via rechter baan terug ZIERIKZEE - Het personeel van Zorgcentrum Borrendam me in Zierikzee gaat actie voe ren voor de terugkeer van de directeur H. F. Zeegers. Het overleg met het bestuur is op niets uitgelopen. Zeegers eist inmiddels via dA kantonrech- ter zijn baan terug. Het overleg tussen de Onder nemingsraad en de vakbond Abva/Kabo aan de ene en het dagelijks bestuur van Borren damme aan de andere kant is op niets uitgelopen. Nadat het overleg in een impasse was ge raakt, gingen beide partijen begin deze week weer om de ta fel zitten. De OR en de Abva/Kabo wil len dat de situatie bij Borren damme genormaliseerd wordt, zoals die was voor 1 juli van dit jaar. Toen maakte het bestuur het voornemen bekend een ontslagprocedure te willen starten tegen Zeegers. Inmid dels heeft het bestuur een for mele eis bij de kantonrechter neergelegd om het contract met Zeegers te ontbinden. Volgens de OR en de vakbond is het besluit van het bestuur echter niet voldoende onder bouwd. Zij eisen dat er eerst een onafhankelijk onderzoek wordt uitgevoerd. ,,Wij zullen de uitkomst als bindend be schouwen. Ook al zou dat bete kenen dat Zeegers weg moet. Het bestuur weigert echter een onderzoek met bindende resul taten. Dat is een teken van zwakte," aldus OR-voorzitter Nel Ringelberg. Omdat de gesprekken op niets uitgelopen zijn beraden QR en vakbond zich nu over acties. Voor maandag is een perso neelsbijeenkomst belegd. Vol gens Ringelberg staat het per soneel achter de acties. Zij verwacht dat de acties een lu diek karakter zullen hebben. Zeegers eist inmiddels via de kantonrechter zijn baan als di recteur terug. In de dagvaar ding bestrijdt Zeegers zijn op non-actiefstelling. Volgens bestuursvoorzitter D. van der Wekken is een onder zoek zoals de OR voorstelt niet aan de orde. „Een onderzoek naar het functioneren van mensen in de brganisatie acht het bestuur niet opportuun, omdat het ten aanzien van de heer Zeegers al een besluit heeft genomen. Dat besluit zouden wij dan terug moeten draaien. We hebben in alle openheid ons best gedaan om uit te leggen wat ons bewogen heeft om dit besluit te nemen. Maar de OR blijft met een aan tal zaken zitten waar ze het niet mee eens is. Dat is jam mer. Maar daar kunnen wij als bestuur weinig aan doen. bied. Bij het inrichtingsplan gaat het om de aanleg van een gebied waar vogels kunnen broeden en foerageren. Het is de bedoeling dat er een aantal eilandjes in ondiep water wor den aangelegd. De grond die daarbij vrijkomt kan worden gebruikt voor dijkverzwaring. Waterschap Zeeuwse Eilanden draagt ruim 45 mille bij aan het project. Het baggerwerk in de Wever sinlaag is een voortzetting van het herstelwerk dat in 1992 daar werd uitgevoerd. Er was toen geen geld om het karwei verder af te maken en dat is er nu wel. Bij het baggeren wordt voedselrijk slib van de bodem verwijderd en dat komt de wa terkwaliteit ten goede. In de Flaauwersinlaag wordt niet alleen gebaggerd, maar ook een geul gegraven. Deze geul moet de doorstro ming van het water verbeteren zodat de broedeilandjes ter plaatse beter geïsoleerd wor den. Daardoor hoopt het wa terschap de broedvogelstand te behoeden voor een verdere terugloop. Het baggerwerk in Wevers- en Flaauwersinlaag is volgens voorlichter A. van der Wel van waterschap Zeeuwse Eilanden al enige tijd aan de gang. Het is de bedoeling dat het werk eind deze maand af gerond wordt. Planten De inventarisatie van planten op de vroongronden van Schouwen is volgens P. Ke- ijzer van de directie Ruimte, Milieu en Water van de Provin cie Zeeland zo goed als afge rond. Zij verwacht dat dfe re sultaten binnenkort bekend worden gemaakt. Het voort- gangsonderzoek is in feite een vervolg op de planteninventa- risatie. „We moeten eerst we ten wat er groeit om te kunnen bepalen hoe we het moeten be schermen," aldus mevrouw Keijzer. ZIERIKZEE - In de Poststraat in Zierikzee is gistermorgen de auto van een veertigjarige vtouw uit Noordgouwe aange reden door een ander motor voertuig, zonder dat de be stuurder daarvan een berichtje heeft achter gelaten. De vrouw parkeerde haar auto 's morgens in de Poststraat. Toen zij om ongeveer half twaalf bij haar auto terugkeer de bleek deze te zijn aangere den. Zowel het rechter voq»r- als ach- terprotier liep hierbij lakscha- de op. Het voorportier was bo vendien ingedeukt. Het precieze schadebedrag is niet bekend. ZIERIKZEE De Lions Club Schouwen-Duiveland heeft ac tie gevoerd om reliëfborden te maken voor het voor gehandi capten aangepaste gebied tus sen de Van Veenlaan en het Kaaskenswater in Zierikzee. Eén van deze reliëfborden wordt onthuld op maandag 18 november om 16.00 uur nabij het scoutinggebouw. Tevens plant de heer Alf Appleby een boom in dit park. Appleby is inwoner van Hatfield en ere burger van Zierikzee. Hij toont zich sterk betrokken bij alle jumelage-activiteiten tus sen Zierikzee en Hatfield. De Galgepolder bij Zierikzee gaat op de schop. (Foto: Marijke Folkertsma) Het gebied tussen de Van Veenlaan en het Kaaskenswa ter werd vorig jaar ingericht als een parkachtig gebied met een speelplaatsje, een dieren weide, een vissteiger, een wan delroute en een picknick plaats. Daarnaast zijn er diverse voorzieningen voor ge handicapten: een op rolstoel hoogte aangepaste volkstuin en een zogenaamd 'blinden- pad'. Tijdens het hevige noodweer donderdagmiddag sloeg in Zonnemaire om 17.37 uur de bliksem in bij de boerderij van de 63-jarige S. van de Velde. De bewoner was met zijn vrouw juist in de paardenstal toen ze een hevige klap hoorden. De klap werd voorafgegaan door een fel bliksemlicht. Een vuurbal trof de woning en vervolgens klapte een gedeelte van de voorgevel naar beneden en werd de woning nagenoeg geheel ontdaan van dakpannen. Binnen in de woning ontstond een chaos door een uit elkaar gespatte meterkast, leidingen en stopcontacten. Ook werden alle ruiten van de woning vernield. Het brandweerkorps Brouwershaven, dat even na 18.00 uur werd gealarmeerd, hoefde geen bluswerkzaamheden te verrichten, omdat er geen brand was ontstaan. Volgens A. van den Hoek van de Brouwse brandweer hebben de leden van het korps met verbazing geconstateerd dat deze blikseminslag met een enorme kracht en snelheid heeft plaatsgevonden. Van den Hoek meent, dat wellicht juist door die snelheid geen brand is ontstaan. De leden van de brandweer zijn geruime tijd bezig geweest met hulp- en dienstverlening. Zo werden de dakpannen weer grotendeels op hun plek gelegd, de gaten in het dak met zeilen afgedekt en de kapotten ruiten met hout dichtgetimmerd. Na overleg met Delta Nuts werd de geëxplodeerde meterkast afgesloten. (Foto: Marieke Mandemaker) 1.494.100 gulden op tafel om uitvoering van de plannen mo gelijk te maken. De vier projecten op Schou wen-Duiveland zijn: het uit baggeren van de Weversinlaag, de inventarisatie van planten op de vroongronden Schou wen, een voortgangsonderzoek op diezelfde vroongronden en het plan voor herinrichting van de Galgepolder-West bij Zierikzee. Met het uitbaggeren van de Weversinlaag is inmid dels begonnen. De provincie wil de Galgepol der - bij de aanzet van de Zee- landbrug - in oude staat terug brengen. Het gaat over een ge bied met een oppervlakte van 7.30 hectare tussen de slaper dijk en de zeedijk. In 1994 werd de plas/dras-inlaag ten westen van de Galgep^ der aangepakt en nu wil de provincie de Gal gepolder zelf onder handen ne men zodat een geïsoleerd na tuurgebied ontstaat. Grondwaterpeil Het gebied grenst aan land bouwgebied en ten behoeve daarvan wordt het grondwa terpeil laag gehouden. Daar door verdroogt het natuurge- Het geld put het ministerie uit de Bijdragenregeling Gebieds gericht Milieubeleid. De pro vincie Zeeland betaalt 221.890 gulden mee en waterschapp- pen De Drie Ambachten, Zeeuwse Eilanden, gemeente Westkapelle, Staatsbosbeheer, ministerie van Landbouw Na tuurbeheer en Visserij (LNV) en individuele landbouwers leggen samen een bedrag van ZIERIKZEE - Het ministerie van Volkshuisves ting-, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer draagt 872.775 gulden bij aan in totaal negen Zeeuwse projecten om de kwaliteit van het mi lieu in verschillende gebieden te verbeteren. Vier van die projecten spelen op Schouwen-Dui veland. Uitvoering van de plannen kost alles bij elkaar ruim 2,5 miljoen gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1