Directeur Schouw krijgt eerste cd van Cornelia Bewonerskoor Logopedie in Zierikzee Actie Kinderpostzegels PVVV-Zeeland vreest voor verdwijnen watersportgids Cursus professionalisering voor kleinschalig kamperen Nieuwe secretaris Lezing RPF'er Concert ingezonden stukken Geboden toegang DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 NR 26074 Heroverweging advies commissie gevraagd "Mooi was m n kindertijd' Het Cornelia bewonerskoor gaf gisteren tijdens de presentatie een voorproefje van de cd. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - 'Mooi was m'n kindertijd', is de titel van de cd van het Bewonerskoor van Ver pleeghuis Corneliastichting in Zierikzee. Giste ren werd het eerste exemplaar door Mar van der Veer overhandigd aan de directeur van het ver pleeghuis Ad Schouw. Mar van der Veer zou Mar van der Veer niet zijn als de over handiging van de eerste cd niet op muzikale wijze zou gebeu ren. Met een aangepaste tekst op het welbekende kinderlied je 'Poesje Mauw' (Meneer Schouw, kom eens gauw. Ik heb iets heel moois voor jou. Een cd van het koor. En hij is geweldig hoor) nodigde hij de directeur uit de eerste cd in ontvangst te nemen. Die deed dat maar al te graag. Want het is immers ook een beetje „mijn koor," zei hij gis teren. „Fantastisch," vond hij het om, vier jaar na het eerste optreden van het Cornelia Be wonerskoor in het openbaar, als eerste de cd in handen te krijgen. Vier jaar geleden luis terde het koor de opening op van de nieuwe verpleegafde- ling van de Corneliastichting Toen onder gelegenheidsdiri gent A. Dijkwel; de toenmali ge Zeeuwse gedeputeerde van gezondheidszorg. Gisteren had zoals gebruikelijk Van der Veer de muzikale leiding in handen. Want het koor gaf tij dens de presentatie van de cd alvast een voorproefje van de- nummers die erop staan. Van der Veer en de koorleden zijn vanaf januari van dit jaar bezig geweest met het maken van de cd. Behalve het Bewo nerskoor zijn ook kinderen van de openbare basisschool Binnen de Veste op de cd te be- MIDDELBURG - Als er niet meer financiële steun komt is het volgens de Provinciale VVV- Zeeland nog maar de vraag of er ook in 1998 een Deltagids - een integrale watersportbrochure voor het hele Deltagebied - kan worden uitge bracht. Dat schrijft de PVVV in een brief aan de provincie. Dit naar aanleiding op een negatieve reactie van de provincie op een subsidieverzoek van de PVVV. Open dag in de Corneliastichting ZIERIKZEE - Op donderdag 14 november wordt in de Cor neliastichting open dag gehou den voor de logopedie. Op 14 november wordt de Eu ropese dag van de Logopedie gehouden, met de titel: 'Praten over praten'. In verband daar mee houden de logopedisten van de Corneliastichting, Mo nique Schol en Petra van der Weele, open huis op deze dag. Belangstellenden worden ont vangen op de afdeling logope die van het verpleegtehuis. Schol en Van der Weele geven een demonstratie met het com puterprogramma 'Logogsys- tem'. Dit programma wordt ge bruikt bij de behandeling van afasiepatiënten. In de hal van het verpleeghuis is een kraam ingericht met meer informatie over logopedie. Er wordt na der ingegaan op zaken als: lo- luisteren. En het draaiorgel Alanti van M. A. Gieskes. De begeleiding was in handen van Wolfert Jumelet (accordeon), André van der Schelde (key board, slagwerk en bas) en Mar van der Veer zelf (piano en keyboard). Vroeger Ook de kinderen van Binnen de Veste waren gisteren aan wezig bij de presentatie. Sa men met het Cornelia Bewo nerskoor zongen zij het liedje 'De Speeltuin'. Dat is één van de in totaal 26 nummers die op de cd staan. Stuk voor stuk liedjes die herinneren aan vroeger. Het liedje 'Mooi was m'n kindertijd' is dan ook niet zomaar tevens het titelnum mer van de cd. En ook de subti tel; 'Muziek-plezier in het ver pleeghuis Corneliastichting te Zierikzee' spreekt boekdelen. Dat was ook duidelijk te zien tijdens de korte optredens van het koor gisteren. Met. veel en- gopedie en ouderen, logopedie en het verpleegtehuis, oplei ding tot logopedist en er wordt uitgelegd wat logopedie pre cies is. C or neli astichting belangstelenden kunnen te recht in de Corneliastichting 's morgens tussen 10.00 en 11.00 uur, 's middags tussen 12.00 en 13.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur. thousiasme werden de num mers, waaronder 'In een rijtui- gie', 'Het Angelus' en 'Daar bij die molen' ten gehore ge bracht. Niet aanwezig: op de cd is het popkoor Blaaat. Het mocht echter wel optreden tijdens de presentatie. „Een goedmaker- tje," aldus Van der Veer. On der leiding van Josie Kneep- kens zong Blaaat vier nummers. Het CorneliaBewonerskoor sloot de avond af met het ge bruikelijke slotnummers van de repetitie. „Adieu wij moe ten elkander groeten. Adieu, vaarwel tot wederziens." 'Tot wederhoren' was gisteren be ter op zijn plaats geweest. De CD'Mooüïoas m'n kinder tijd' van hei Cornelia Bewo nerskoor is verkrijgbaar aan de Balie van dé Corneliastich ting, Delta Discs in Zierikzee, Radio Bru in Bruinisse en Frank Kadoshop in Renesse. Prijs: f 20.00 1 HULST - Mr. H.J. van Gees- bergen is per 1 november be noemd als secretaris van Zevi- bel. De Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, de ZEVIBEL,1, heeft per 1 no vember een nieuwe secretaris, de heer Mr. H.J. Geesbergen. Deze is de opvolger van de heer Piet de Baare, die op 5 juni van dit jaar plotseling overleed. Geesbergen is gemeentesecre taris van Hulst en daarnaast lid van de Proviciale Staten van Zeeland. BURGH-HAAMSTEDE André Rouvoet, Tweede Ka merlid van de RPF, houdt maandag II november een le zing in Hotel Bom in Burgh- Haamstede. Het lid van de'commissie Van Traa spreekt over '24-uurs eco nomie' en 'Nederland maffias- taat?' De bijeenkomst begint om 20.00 uur. RENESSE - Het Zierikzees koor Cantare geeft zaterdag 16 november een concert in de Ja- cobuskerk in Renesse. Het programma is zeer geva rieerd. Begonnen wordt met enige van de Redeloze Zangen van Albert de Klerk. Na een orgelsolo volgt kerkmuziek van Buxtehude, Mendelssohn, Kaminski en Max Reger. Het programma wordt besloten met de indrukwekkende Ko raalcantate nr. 4: 'Meinem Je- sum lasz ich nicht'. Medewer king aan het concert wordt verleend door Saskia Gerrit sen (sopraan), Rien Balkenen de (orgel en piano), Petra Flip- se (viool en altviool), Frans Passenier (viool). Het geheel staat onder leiding van de vaste dirigente van het koor, Willie den Hollander. Het concert begint om 16.00 uur. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland onderkent het belang van de door de pro vinciale VW uitgebracht wa tersportgids en toont zich in principe bereid een eenmalige subsidie van 25.000 gulden te verlenen. „Wij delen de me ning van de PVW Zeeland over het grote economische be lang van de watersport in onze provincie. Goede en eenduidi ge voorlichting over de water sportmogelijkheden in deze provincie is een belangrijk in strument om de watersport in de breedte verder tot ontwik keling te brengen. Daarmede kan de economische betekenis van de watersport door onze Oe redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn builen verantwoordelijkheid van do redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Heel blij ben ik, mede namens vele andere mensen in Malta, met de gerepareerde trottoirs. Hier hoef ik voorlopig niet meer te vallen als 's winters het lopen voor mij, in verband met gewrichtsproblemen, moeilijk wordt. En eer die eer toekomt. Zonder de goede begeleiding van D66, op wiens spreekuur ik dik wijls om advies vroeg, en de publiciteit in de: Zierikzeesche Nieuwsbode, was dit mis schien wel nooit voor elkaar gekomen. Bij de instanties, waar mensen de pet van 'Gebo den toegang' dragen, kreeg ik in het begin geen luisterend oor. Maar de aanhouder wint, zei mijn moeder altijd. En ik wist dat ik mede in belang van vele andere mensen in Malta streed. Menig keer kreeg ik.een compliment van mensen die ik tegen kwam en dat stimuleer de mij. Het is alleen jammer dat de trottoirs maar vier tegels breed zijn door de bomen. Het zou daarom heel prettig zijn, wanneer de mensen, vooral en kele in de De Brauwstraat, de beplanting, de heggen en hun coniferen eens twee of drie te gels zouden snoeien in hun voortuinen. Met goed fatsoen kun je er niet langs. Dat men sen dit zelf niet inzien verwon dert me. Ik vind het heel on wellevend. Egoïstisch, zou ik haast zeggen. De gemeente Zierikzee heeft voor het project 75.000 gulden uitgetrokken voor iedereen in Malta. Dus mensen, wees a.u.b. zo wellevend en maak het trottoir begaanbaar voor iedereen. De stoepen in de stra ten moeten 'Geboden toegan kelijk' zijn voor iedereen. JO DORSMAN Zierikzee Het op peil houden of verbete ren van de kwaliteit van het kleinschalig kamperen staat centraal in ieder les. Hiervoor worden steeds gastdocenten uitgenodigd, die de cursisten met name praktische tips ge ven. In de cursus wordt onder ande re aandacht besteed aan admi nistratieve zaken, zoals pro motie, reserveringen, annuleringen, gastenadminis- tratie en verzekering. Daar naast wordt uitgebreid stilge staan bij de kwaliteit van de dienstverlening op de camping en hoe deze te toetsen is. Daar bij hoort ook een goede klach tenafhandeling. Een ander aspèct dat aan de or- provincie wordenvergroot," aldus GS. De commissie economische za ken van de provincie oordeel de echter in meerderheid an ders en bracht tot teleurstelling van de PVW tij dens de vergadering van begin oktober een negatief advies uit. De PVVV vraagt de com missie heroverweging van het advies. „Voor onze organisatie staat voortzetting van een zelf standige watersportgids aller minst vast, tenzij het draag vlak ervoor alsnog kan worden vastgesteld. Wij vre zen dat deze gids zal moeten verdwijnen bij het uitblijven van voldoende financiële ZIERIKZEE Mosselavond Voor de Unie Van Vrijwilli gers, de UW, wordt op woens dag 13 november een mossel avond gehouden. Zoals gewoonlijk wordt er eerst ver gaderd. De mosselen worden aangeboden door Esther en Bram Versluis, ter ere van hun 35-jarig huwelijk. De avond begint om 18.30 uur en wordt gehouden in het UW-gebouw. Klaverjassen De Unie van Vrijwilligers (UW) houdt woensdag 20 no vember een prijs-klaver ja- smiddag in het UW-gebouw aan het Kerkhof in Zierikzee. Opgeven voor deze middag kan tot en met 15 november bij de heer G. Merle, telefoon 413800. Het klaverjassen be gint om 13.30 uur. Postzegelbeurs De Postzegelvereniging Schou- wen-Duiveland houdt zater dag 23 november een postze gelbeurs in het Scouting- gebouw aan de Van Veenlaan in Zierikzee. Op deze beurs zijn onder andere postzegels, mapjes en eerstedagenvelop- pen. Ook is er een dubbeltjes- hoek met zegels, die niet meer dan een dubbeltje of een kwartje kosten. Verder zijn rondzendboekjes verkrijg baar. De beurs is van 10.00 tot 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Klaverjaswedstrijd In Dorpshuis De Schutse wordt zaterdag 16 november een klaverjaswedstrijd gehou den. De aanvang is 19.30 uur. Deelnemers kunnen zich tot 15 november inschrijven bij R. Verseput, telefoon: 653628. Jubileum De ouderensoos Haamstede viert woensdag 20 november het veertigjarig bestaan. Het jubileumfeest wordt gevierd in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede en begint om 14.00 uur. De zaal is open de komt in de cursus is de pre sentatie van het bedrijf. Hier bij wordt ervan uitgegaan dat kamperen bij de boer of in een fruitgaarde, de kampeerder iets extra's biedt; een kennis making met het agrarisch be drijf. Volgens de cursusleiding is het belangrijk dat de geïnte resseerde kampeerder hier over op een vlotte manier wordt geïnformeerd, bijvoor beeld door het houden van rondleidingen. Deze soort in formatie moet zich echter niet tot het eigen bedrijf beperken. Ook kennis van de omgeving, de ontstaansgeschiedenis van Zeeland en cultuurhistorische objecten zijn belangrijk. De cursus bestaat uit zes les- steun." De PWV brengt al jaren een watersportbrochure uit maar elke keer weer kost het veel moeite om het geld dat daar voor nodig is bij elkaar te krij gen. „Het blijkt veel moeite te kosten om hiervoor voldoende draagvlak te vinden en dat geldt voor alle initiatieven die door welke organisatie dan ook op watersportgebied wor den ontplooid," klaagt de PVW. Face-lift Om de Deltagids commercieel aantrekkelijker te maken wil de PVW de gids een face-lift geven. Op die manier hoopt men bedrijfsleven en belan genorganisaties wel te kunnen bewegen aan het product bij te dragen. Volgens de PVW is er ook behoefte aan een Engelsta lige versie van de Watersport gids. „Engels is de voertaal in de scheepvaart en daarmee ook in de watersport." Een En gelstalige versie van de gids kost volgens de PVW 25.000 gulden. vanaf 13.30 uur. SCHARENDIJKE Zendingsdienst In de Bethlehemkerk van de Samen Op Weg-gemeente wordt zaterdag 10 november weer een Zendingsdienst ge houden. Het thema van de dienst is 'Het werk van de Zen ding en verantwoordelijkheid daarvoor'. Medewerking wordt verleend door het En semble Sint Laurens uit Sint Laurens. De aanvang van de dienst is 10.00 uur. Da. H. Graafland uit Scharendijkeleidt de dienst. KERKWERVE Oud papier Sportvereniging WIK uit' Kerkwerve houdt zaterdag 9 november een oud papieraktie in de kernen Kerkwerve, Noordgouwe en Schudde- beurs. De ophalers gaan om 10.00 uur uit de startblokken. OOSTERLAND Oliebollenactie Op zaterdag 2 november heb ben vrijwilligers ten behoeve ,v'an peuterspeelzaal 't Kraaie- nest in Oosterland meer dan 1800 oliebollen gebakken en verkocht. Van zes uur 'smor- gens tot drie uur 's middags is men druk in de weer geweest. De actie is goed geslaagd en heeft een kleine 1500 gulden opgebracht. Het geld wordt gebruikt voor de inrichting van de nieuw te bouwen peuterspeelzaal in Oosterland. BRUINISSE Jeugddienst In de Hervormde kerk wordt zondag 10 november een Jeugddienst gehouden onder leiding van dominee J. Smit. Medewerking wordt verleend door het gospelkoor 'In Touch' uit Middelharnis en organist Lennard Hoekman. Het thema van de dienst is: 'Ik geloof, so what?' De aanvang is 17.00 uur. avonden en twee dagexcursies. De lessen worden gegeven in het dorpshuis van Ellemeet. De eerste les is op donderdag 14 november. Behalve deelne mers van Schouwen-Duive- land kunnen ook mensen uit de rest van Zeeland deelnemen aan de cursus. De cursus wordt georganiseerd door Stichting Educatief Toe risme Zeeland Oranjezon uit Oostkapelle. Bij deze stichting is ook andere informatie te verkrijgen en moeten belang stellenden zich aanmelden. Subsidie Vorig jaar werd eenzelfde cur sus gegeven op Walcheren. De cursus bleek in een behoefte te voorzien. Voor de provincie was dit aanleiding subsidie te verstrekken, om ondernemers elders in Zeeland ook in de ge legenheid te stellen zich bij te scholen. De verkoop van de nieuwe serie Kinderpostzegels is gisteren gestart. De opbrengst van de kin derpostzegelactie is bestemd voor kinderen in binnen-en buitenland die in moeilijke omstandighe den verkeren. De Stichting Kinderpostzegels Nederland vindt dat alle kinderen - of het nu kinderen met een handicap zijn, straatkinderen of zwerfkinderen - recht hebben op een volwaardige plaats in de maatschappij. In Zierikzee spannen 25 vrijwilligers zich in voor de kinderpostzegelverkoop. De verkoopstand staat van 6 tot en met 22 november en van 9 tot en met 21 december in de Golff Su permarkt aan het Havenplein in Zierikzee. De vrijwilligers van deStich ing Kinderpostzegels zijn daar elke werkdag van 09.30 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.30 tot 13.00 uur te vinden. (Foto: Ma rijke Folkertsma ELLEMEET - Voor ondernemers en medewer kers in de sector Kleinschalig Kamperen start volgende week een cursus professionalisering. De cursus wordt uitgevoerd in het project Plat- telandstoerisme Zeeland. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5