ZW II I n 6& &et Ideate 4,c&atea <ao>o* de (44,ag,ae&i<M ocietttawp cucwmttcfyt (foed idee, cvódeteu üt %ieni6$ee! IOC SURPRISE KRANT Dool 'O Rinth is een behendigheids- spelletje dat uit twee delen bestaat: om een glad kunststof staafje van ongeveer tien centimeter lang schuift een holle cilinder, die aan de binnenkant een onzichtbaar dool hof bevat. Men moet de cilinder van de staaf zien te krijgen door hem op de tast via het patroon van het doolhof eraf te schui ven. Daar is veel geduld voor nodig, en er zijn zes versies met een oplopende moeilijkheidsgraad. Hoe moeilijk de Dool 'O Rinth is, kan worden afgelezen aan de kleur. Sinds enige tijd is er een model bijgekomen waar veel liefhebbers van het spel naar hebben uitgekeken, de zwarte versie. Het spelletje is een Nederlandse vondst. De naam van deze breinbre ker is afgeleid van de woorden doolhof en labyrinth. De Dool 'O Rinth kost circa tien gulden. Wat heeft Sinterklaasdit jaar voor vader in petto? Alweer aftershave? Stropdassen heeft hij ook al genoeg. Goed gereedschap scoort hoge ogen op zijn verlang lijstje. Met een decoupeer- en figuurzaagtafel of een boorstandaard kan zijn feestavond niet meer stuk. De decoupeer- en figuurzaagtafel is met een adapter geschikt voor elk merk decoupeerzaag. De tafel is een doordacht stykje vakwerk en kan ge makkelijk op de werkbank worden be vestigd. Uniek is dat deze tafel het mogelijk maakt om met een decoupeerzaag te figuurzagen. De hobbyist heeft daarbij beide handen vrij om het werkstuk te begeleiden. Gemakkelijk De tafel is in een handomdraai om te zetten van decoupeer- naar figuur zaagbegeleiding door slechts een deel të verwisselen. Verstellen in hoogte en afstemmen van de gelei- dingsrol zijn éénvoudige handelingen, waar geen gereedschap aan te pas komt. De decoupeer- en figuurzaag- bladgeleiding zorgt ervoor dat mis sers onmogelijk zijn en een minimum aan materiaal verloren gaat. De tafel kan gebruikt worden voor het decou- peerzagen van werkstukken van 35 mm dik en voor het figuurzagen van werkstukken van maar liefst 50 mm dik. Met een decoupeer- en figuurzaagta fel zijn mannen in hun nopjes. (foto Wolfcraft) Een belangrijk voordeel van de magnetron is dat je er ge rechten in kunt ontdooien en opwarmen in dezelfde kunst stof schalen waarin de inhoud ook ingevroren is geweest. Wil men verwarmde gerechten hierin bovendien opdienen, dan is dat even eens mogelijk, maar wie van een smaakvol gedekte tafel houdt, kiest dan wel voor een schaal met stijl. Deze overweging heeft voor Brabantia een grote rol gespeeld bij de opname van de Micro-Frost Collection, polypropy- leen magnetronschalen. De vormge ving is zowel smaakvol en bijzonder - van boven rond, van onderen vierkant - als uiterst praktischDe schalen heb ben geen zichtbare handgrepen maar pen brede rand waaraan men overal een goed houvast heeft zelfs als de schaal boordevol zit en warm uit de magnetron komt. Hij heeft geen scher pe hoeken of randen waarin tijdens het machinaal afwassen water kan blijven staan. Het deksel behoudt bij deze be handeling bovendien zijn vorm zodat perfect sluiten blijft gegarandeerd. Wanneer een schaal in koelkast of vriezer wordt geplaatst kan het deksel er klemvast (reukdicht) worden opge- zet. Bij opwarmen in de magnetron legt men het deksel Omgekeerd op de schaal om spatten en vochtverlies tegen te gaan. Omdat het deksel bijna transparant is kan men altijd goed zien wat erin zit. Voorlopig brengt Braban tia een nest van drie in elkaar passen de schalen met een inhoud van 0,75/1,25/2,25 liter. Ze worden als complete set in geschenkverpakking geleverd voor 25,-. Het behendigheidsspelletje Dool 'O Rinth is erin zes varianten. (foto Lohman). De Cento Therm is leverbaar In zwart en wit. De Cento Therm is een koffiezetap paraat van Rowenta met een on breekbare warmhoudkan van een liter, goed voor acht a tien koppen koffie. Op de Cento Therm zit een jaar garan tie. Hij kost ongeveer 110,-. Het zwarte of witte apparaat heeft een afneembaar waterreservoir en een uit wendige waterindicator om nauwkeu rig direct onder de kraan met water te vullen. In de warmhoudkan blijft de koffie urenlang warm zonder het aroma te verliezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 32