Sinterklaas- en Kerst-a ktie KIK Topgeuren tegen bodem-prijzen allemaal in feestverpakking Siecte>i&t<ici4, ofe Sc&o-ctcv-ert- 'Dcciv-e taart Extra koopavonden: Spetterende Zie hoe de wind waait.... SURPRISE KRANT 7 ZJERIKZEE - Ook dit jaar zaJ Sint-NicoJaas ons eiland weer bezoeken. Een dezer dagen werd het schema van de drukbe zette Qoedheiligman bij deze krant afgeleverd. De Spaanse kindervriend krijgt een druk programma af te werken. gen voor Sint-Nicolaas en om 10.15 uur worden Sint en zijn Pieten officiéél door Burgemeester Hokken welkom geheten. Daarna is er een optocht door het dorp. Om 11.00 uur, als men terug is bij 'Ons Dorpshuis, wordt het morgenprogramma binnen voorgezet en kan de Spaanse grijsaard de kinde ren ontvangen. 's Middags is er van 14.00 to 16.00 uur voor alle kinderen uit Nieuwerkerk een playbackshow in 'Ons Dorpshuis'. De zaal is open vanaf 13.45 uur en de prijsuitreiking is om 17.00 uur. Helaas kan men zich wegens het grote animo niet meer opgeven voor de playback show. In Zierikzee wordt de Sint met zijn vele Pieten verwacht op zaterdag 23 no vember. Met de klipper 'Mijn genoe gen' zal hij omstreeks 14.00 uur bin nenvaren in de Museumhaven. Behalve Sinterklaas en zijn Pieten is er ook muziek aan boord. 'Kunst en Eer' zal, bijgestaan door de 'Mini Stars' de intocht feestelijk begeleiden. Na zijn aankomst gaat de oude grijs aard per koets naar het Havenplein, waar hij opgewacht wordt door Bur gemeester Asselbergs, die hem om 14.20 uur officieel begroet. Na deze ontvangst heeft Sinterklaas alle tijd om de aanwezige kinderen een handje te geven en natuurlijk zijn ook de Pieten in de buurt met veel lekkere dingen. Sint-Nicolaas woont ook met de kinderen de eerste voorstelling bij van 'Flits en Lampie', die onder de 'Beuze' hun clownsacts laten zien. Zij geven voorstellingen om 15.00 uur, 15.45 uur en 16.30 uur. Behalve op 23 november bezoeken de Sint en zijn Pieten Zierikzee ook op 30 november, op dinsdagavond 3 en woensdagavond 4 december. Brouwershaven Sint-Nicolaas komt zaterdag 23 no vember om 13.00 uur aan in de haven van Brouwershaven. Met de boot vaart hij binnen aan de zuidzijde van de Oude Haven. Daarna gaat de Goedheiligman met de kinderen naar de Markt. Onder begeleiding van het muziekkorpsen de majorettes gaat de Sint naar de muziektent, waarbij ver welkomd wordt door wethouder G. van de Velde. Daarna gaat de Goed heiligman met zijn gevolg naar het Tonnenmagazijn, waar voor de kinde ren een gezellige middag is georgani seerd. Theater Kwark werkt hieraan mee. Deze bijeenkomst duurttotl 4.15 uur. De ondernemersvereniging Brou wershaven houdt net als voorgaande jaren een winkelactie van vrijdag 22 november tot en met donderdag 5 de cember. De zegeltjes hiervoor zijn ver krijgbaar bij aankoop van vijf gulden bij de deelnemende winkeliers. Een volle kaart met zegeltjes kan in de rode bus worden gedeponeerd bij Vishandel Van Beveren. De trekking is vrijdag 6 december en de uitslag wordt via de deelnemende winkeliers bekend ge maakt. Bruinisse Ook op 23 november bezoeken de Sint en zijn Pieten Bruinisse. Om 14.00 uur hopen zij te arriveren in de Vissers haven, waar zij worden opgewacht door de muziekvereniging 'Nu met Hope'. Daarna gaat de stoet naar de muziektent, waar burgemeester Vo gelaar, voor de allerlaatste keer als burgemeester van Bruinisse. de Goedheiligman toespreekt. Daarna gaan de kinderen uit de groepen één tot en met vier naar jeugdherberg 'De Stoofpolder' waar een heerlijke mid dag voor hen is georganiseerd. De kin deren uit de groepen vijf tot en met acht begeven zich van de muziektent naar jeugdsoos 'De Pul', waar zij kun nen genieten van een kinderdisco. Nieuwerkerk Ook op 23 november hopen de Goed heiligman en zijn gevolg Nieuwerkerk aan te doen. Om 9.30 uur verzamelen de kinderen zich op het plein bij 'Ons Dorpshuis', om vervolgens gezamen lijk achter de muziek aan naar het ge meentehuis aan de Kerkring te gaan. Daar worden welkomstliedjes gezon- 29 november Ouwerkerk Niet op zaterdag maar op vrijdag 29 november komt de Spaanse weldoe ner naar Ouwerkerk. Hier wordt de Sint op de Ring welkom geheten door burgemeester G. Hokken. De kinde ren uit de leeftijdsgroep tot vier jaar komen met hun ouders bij elkaar in Café Steilóre. Sinterklaas is daar van 16.15 tot 17.00 aanwezig. Daarna be zoekt hij tot 17.45 uur de basisschool kinderen, die bijeengekomen zijn in het-Dorpshuis en hettoneelstuk 'Spie- ge/beeld' bekeken hebben. Vervol gens neemt Sinterklaas weer afscheid van alle aanwezigen. 30 november Dreischor Op 30 november, om half zeven 's avonds komt Sint Nicolaas .in het Dorpshuis in Dreischor. Daar Wordt een gezellige avond gegeven voor alle kinderen van 4 tot12 jaar. Na afloop (ongeveer 20.00 uur) krijgen alle kin deren uit Dreischor een presentje. Sint Nicolaas komt dit keer niet alleen voor de kinderen; nadat hij in het Dorpshuis is geweest, brengt hij met zijn gasten een bezoek aan de bejaar den in'Stapelshof'. Noordgouwe Om 13.00 uur, ook op 30 november, staat de intocht van Sinterklaas in Noordgouwe gepland. Daar wordt de oude bisschop verwelkomd door wet houder M.P. Ketting-Koopman. Ook dit jaar wordt er weer een playback show gehouden, ledereen van 0 tot 80 jaar kan hieraan meedoen en in de ver schillende categoriën zijn leuke prij zen te winnen. Oosterland De hoogbejaarde Sint komt op 30 no vember, 's middags om 14.00 uur aan bij de weegbrug op Oosterland. Met medewerking van 'Oosterlands Fan fare' maakt hij een rondrit door het dorp. Aansluitend is er van 14.30 tot 16.30 uur een kindermiddag in dorps huis 'De Oosterhof'. Renesse Sint Nicolaas wordt hier op 30 novem ber om 13.00 uur verwacht op het par keerterrein aan de Laone. Na een rondgang met paard en wagen en onder begeleiding van het muziek korps 'Luctor et Emergo' gaat de Goedheiligman naar het dorpshuis om samen met de kinderen en het mu ziekkorps tot 14.15 uur liedjes te zin gen ter ere van zijn verjaardag. Vervol gens wordt er voor de kinderen een voorstelling gegeven door 'Mario de Magie Goochelaar'. Dit is voor alle leeftijden en het duurt tot 15.30 uur. Poortambacht Om 14.00 uur is er vanaf het Haring- viietplein in de Zierikzeese wijk Poor tambacht een sinterklaasoptocht. Het is de bedoeling dat kinderen, liefst ver kleed als Sint of Piet, een bezoek bren gen aan de echte Sinterklaas met zijn Pieten. Als het slecht weer is gaat men meteen naar binnen, waarna er een gezellige bijeenkomst is. Op de scholen zijn kleurplaten uitge- deeldtijdens deze bijeenkomst. Bij Bakkerij Verwijs en bij .Frituur Plan- West zijn nog kleurplaten verkrijgbaar. Tot uiterlijk 27 november kan men deze kleurplaten "op deze adressen ook weer inleveren. De prijsuitreiking zal ook op deze middag plaatsvinden. De organisatoren hopen op een leuke middag en zoeken nog vrijwilligers voor meerder activiteiten in de toe komst. (Voorinformatie: 417184) Zonnemaire Om 10.00 uur 's morgens op 30 no vember worden de Goedheiligman en zijn trouwe knechten verwacht aan de Veerdijk, ter hoogte van de molen. Daarna gaat de stoet, onder begelei ding van de harmonievereniging 'Nut en Uitspanning' naar het Dorpshuis. Voor de pauze is er gelegenheid voor de kinderen om de Sint en zijn Pieten toe te zingen. Na de pauze is er een Kinderbingo, waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Aansluitend is er nog een film voor de liefhebbers. Het avondprogramma begint om 19.00 uur. Zonnemairse playbackers zetten hier hun beste beentje voor. In de pauze is er een verloting. Na de pauze gaat de playbackwedstrijd ver der, waarna aansluitend de prijsuitrei king is in de verschillende leeftijdsca- tegoriën. Tot slot wordt er een gratis Disco gehouden, waarbij iedereen welkom is. 4 december Kerkwerve Op 4 december is er een Sinter klaasmiddag voor de kleintjes in de sportkantine van de sportvereniging WIK. Om 14.00 uur komt Sint Nicolaas aan op de Ring van Kerkwerve en gaat daarna naar de kantine 'De Vospit' aan de Verseputseweg. Daar deelt hij met zijn Pieten cadeautjes uit. Voor deel name kan men zich opgeven vóór 15 november via nummer 414946 of 412908. ledereen die WIK een warm hart toedraagt is welkom. dinsdag 3 december woensdag 4 december donderdag 19 december vrijdag 20 december zaterdag 21 december maandag 23 december Drogisterij-Parfumerie Dam 7 - Zierikzee Nieuwe Haven 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 26