Kwiek krijgt geen loon naar werken in leuke bekerstrijd In de schijnwerper HSD-teams doorbreken negatieve spiraal niet Overtuigende zege voor badmintonners Heren Kwiek bekeren na 'oefenduel' verder van der wielen Kampioenen Ziipe gehuldigd Ruim verlies van MEVO'80 wint marathon Kaarten DINSDAG 5 NOVEMBER 1996 NR 26073 7 Bruse damesploeg verliest met 1-3 van HJPV uit Rotterdam BRUINISSE - In een enerverende bekerwed strijd tegen het Rotterdamse HJPV is het eerste damesteam van Kwiek er niet in geslaagd het bekeravontuur te verlengen. Ondanks een grote inzet en een enthousiast publiek kwamen de Bruse dames tekort om de eveneens goed spe lende tegenstander met een nederlaag naar huis te sturen. Dat de gehele wedstrijd span nend was, bleek wel uit het feit dat de toeschouwers op sommi ge momenten op het puntje van hun bank zaten en beide ploe gen hard schreeuwend naar de overwinning probeerden te lei den. Vooral voor de Bruse da mesploeg was het extra inte ressant om tegen deze tegenstander voluit te spelen omdat HJPV in de competitie een punt boven hen staat en volgende week in de competi tie hetzelfde treffen op de rol staat. De basisopstelling (Marjan Polfiet, Marjo Arensman, Ja- nita van der Have, Lidewey Vleugel, Addy van der Zande en Hennie van Liere namen in het begin van de eerste set een grote voorsprong op hun tegen standers, 10-4. Kwiek kreeg de smaak te pakken en zette het goede spel door tot 13-8. Hier na bracht de coach van de te genpartij een langere speelster in die aan het net voor het no dige gevaar zorgde. Bij een gelijke stand van 13-13 was Kwiek-coach Daver zelfs genoodzaakt om een wissel uit te voeren. Hij bracht Annelies van Oudheusden in voor Marjo Arendsman. De HJPV-ploeg ging, geruggesteund door een enthousiast meegereisd pu bliek, op het laatste moment met de setwinst aan de haal, 14-16. 'In het begin van de tweede set nam Kwiek wederom een klei ne voorsprong. De Bruse ploeg, op hun beurt gesteund door het eigen publiek, nam door veel werklust en een goed gevarieerde aanval een 12-4 voorsprong. Hierna stokte de keurig lopende machine bij Kwiek. Dit leidde tot concen tratieverlies dat duidelijk in het spel was terug te zien. Een time-out bij 12-8, om de rust bij de ploeg terug te brengen, ver beterde het spel van Kwiek. Het won derhalve de set met 15-8. Variatie In het begin van de derde set ging Kwiek wederom goed van start. De service-pass was goed, zodat de speelverdeel- ster alle mogelijk aanvallen kon variëren. Kwiek liep uit naar een 11-5 voorsprong. Net als in de eerste set stokte het spel van Kwiek en was de zo goede pass van het begin volle dig verdwenen. Daver probeerde met het in brengen van Polfiet extra ver dedigende kwaliteiten in het veld te brengen. Helaas voor Kwiek kon het tij niet worden gekeerd en kwam HJPV terug tot 11-11. Na een aantal per soonlijke Bruse fouten en het goed benutten van de openval lende plekken in het speelveld door HJPV, kwam Kwiek met 14-11 achter te staan. Ondanks de inzet ging ook deze set ver loren met 15-11. Lidewij Vleugel (rechts) reageert net te laat om de smash van HJPV te keren. (Foto: Marieke Mandemaker) Wilde Kwiek het. bekeravon tuur verlengen dan moest de vierde set gewonnen worden. Dat dit niet zou gebeuren, was al snel te zien aan het getoonde spel. Het was niet slecht maar miste de overtuiging en het zelfver trouwen van de voorgaande sets. Wederom zag Kwiek toe hoe de Rotterdammers deze set nipt met 16-14 en hiermee het bekertrefen wonnen. Daver roemde na afloop de inzet en enthousiasme van zijn dames. ,,We hebben heel behoorlijk gespeeld maar niet gekregen wat we uiteindelijk verdien den. De balans sloeg uit in het voordeel van HJPV. Die had net zo goed naar onze kant kunnen uitwijzen," vervolgde de coach. „Ondanks het verlies ben ik toch positief over deze wed strijd. Er waren vandaag een aantal uitblinkers aan onze zij de, maar die waren niet in staat het hele team aan zich te laten optrekken. De punten waarop de trainingen de laat ste tijd aandacht aan wordt be steed, zie je terug in de wed strijd. De stop en vooral de service gaan een stuk beter. BURGH-HAAMSTEDE - De basketballers van Coltof/ME- VO'80 hebben in Sport- en Re creatiecentrum Westerschou- wen een ruime nederlaag geleden tegen Oost Souburg 2, 54-92. Hoewel er een twee achter de naam van de tegenstander stond, was het zeker geen mid delmatige ploeg. Oost-Sou burg herbergt nogal wat oude rotten die op een hoger niveau hebben gespeeld. Het Zeeuwse team anticipeerde vooral goed met snelle breeklöpen omdat MEVO te snel het afstands schot uitprobeerde. MEVO, weer met Robert Hoe- vens en Ljubisha Radovanovic maar zonder Paul van der Sneppen en Marco Rave, had niet voldoende kracht om steeds na een afgeslagen aan val Oost-Souburg het hoofd te bieden. Toch vindt coach Bob Noomen dat het elke week een stukje beter gaat. Met de komst van nieuwkomer Aart lioubert zit de basketbalploeg in een opbouwfase. Doelpuntenmakers MEVO: M. Pikard 13, Loubert 13, De Ko ning 10, Radovanovic 8; Scher- penzeel 6, J. Pikard 2. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Marianne Uittenboog- aard 'In de schijnwerper'. De golfster, woonachtig op Greve- lingenhout aan de golfbaan, kende een uitstekend seizoen bij de gelijknamige vereniging in Bruinisse. Ze werd in twee onderdelen clubkampioene. Verder nam ze dit seizoen deel aan wedstrijden op de golf baan van St. Andrews in Schotland, één van de meest fameuze courts ter wereld. Naam: Marianne Uittenboogaard. Geboren». 5 augustus 1946 in Wassenaar. Woonplaats: Bruinisse. Sport: G°if. Partner: Ja, getrouwd. Club(s): Golfclub Grevelingenhout. Elf jaar geleden ben ik begonnen bij de Wouwse Plantage. Ik ben er op-mijn tenen heenge- sloperi. Beroep: Huisvrouw, mijn oorspronke lijke beroep is lerares naald vakken. Hobby's: Ik naai heel graag, in de zomer golfen en 's winters schaatsen en skieën'. Favoriete sporten: Kijken naar golf, tennis en sport in zijn algemeenheid. Laatste boek: Gods Geuzen. Schrijver: Jan de Hartog. TV - programma's: Ik Jbóu veel van documentai res. interessante praatpro gramma's en Villa Felderhof, een beetje van die aparte pro gramma's,maar helemaal niet naar series als GTST. Kranten/ tijdschriften: Telegraaf, tijdschriften koop ik te pas en te onpas. Muziek: Licht klassiek, populair ook, zwaar klassiek niet. Eten: Normale Hollandse kost. Drinken: Cognacje in de winter bij de openhaard. Uitgaan: Volgende week naar het theater. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Schorre bij Dreischor, wijd- se watergebieden als je op de Philipsdam rijdt. De kop van Schouwen vind ik ook prach tig. Favoriete stad in Nederland: Ik ga graag naar Den Haag. Vakantie: Australië. Geloof: Heb ik niet. Heeft hekel aan: Aan huishouden, heeft ieder een denk ik. Slechtste eigenschap: Ik zeg wel eens wat te vlug. Beste eigenschap: Moeilijk om van jezelf te zeg gen, ik probeer een ander wel te helpen. Mooiste sportmoment: Er zijn een heleboel mooie sportmomeneten. Vervelendste sportmoment: Soms erger ik me dood aan hoe sporters met elkaar omgaan. Sportverruwing in voetbal vind ik heel akelig, ook heel dom van sporters. Blessures: Heb ik niet. Sportief doel: Dat je een wedstrijd speelt om zo goed mogelijk te presteren en je eigen score te verbeteren. Ik heb nu handicap elf, ik wil de tien halen. Sportvrouw/sportman: Ik vind het schitterend om naar ritmische gymnastiek te kijken. Daar heb ik grote be wondering voor. Beste golfer: Corey Pavin. Slechtste golfer: Eamon Darcey. Concurrentie: Ik zou liever meer concurrentie, hebben, vooral van de dames- jeugd die niet in grote getalen aanwezig is op golfclub Greve lingenhout. Ik wil best wel af gelost worden. Grevelingenhout: Een hele mooie baan die nooit verveelt. Bruinisse: Een dorpje waar je alles kunt yinden. Bunker: Lastig zandkuil om uit te ko men, van mij mogen ze ze soms dempen. Herfst in Zeeland: Schitterend, vooral aan de golfbaan zelf met koperwie ken en patrijzen in de tuin. Winnen: Leuke bijkomstigheid. Putten: Een zeer zwak onderdeel ge weest de laaste drie jaren, maar nu gaat het goed. Hole-in-one: Heb ik een keer geslagen op de twaalfde hole van Grevelin genhout. Gemeenteraadsverkiezingen: Ga ik zeker doen. Zeer belang rijk omdat gemeenten worden samengevoegd. Ik stem op ie mand die hart heeft voor Gre velingenhout. Sport 7: Veel te veel voetbal. Ik kan me voorstellen dat een hoop vrou wen die twee gulden hebben te gengehouden. Te eenzijdig. TETERINGEN - De hockeyteams van HSD heb ben in Teteringen geen einde kunnen maken aan de negatieve spiraal waarin ze al weken verkeren. Zowel de heren als de dames verloren van een ploeg uit de Brabantse gemeente. De HSD-mannen kenden net als vorige week tegen Vlissin- gen een prettige start. Binnen tien minuten stond het team met 0-1 voor door een doelpunt van Jeroen Kroezeman. Twee strafcorners zetten de thuis ploeg voor rust aan de goede kant van de score, 2-1. Door een dekkingsfout aan HSD-zijde ontstond het derde Teteringse doelpunt. De Zie- rikzeese ploeg miste Dirk-Jan Limburg, Bert-Jan Zondag en André Hasselmeijer. Zorgen De damesploeg had veel meer persoonlijke zorgen. Een half elftal (Martine Verschoore, Kim en Vivian Bij de Vaate, Leontine Koeman, Saskia van Velthoven en Gonneke Arken bout) ontbrak in Teteringen. De selectie moest worden aan gevuld met A- en B-meisjes. Het werd een kansloze onder neming omdat het evenwicht in het gewijzigde elftal ver zoek was. Teteringen daaren tegen is een goed op elkaar in gespeeld elftal dat al jaren in dezelfde samenstelling speelt en traint. Mirte Blom: „Daar hebben we nog nooit van ge wonnen." Zo ook deze keer niet, 6-0. Opstellingen HSD-heren: K. van Geer, Doe- leman, Timmermans, Jobse, B. van Geer, Van Breugel, Bij de Vaate, Huneman, Kroezeman, Loeve. HSD-dames: Kooman, Homah, Hasselmeijer, Smit, Blom, Van de Pols, Loudon, Deering, Gerritsen, Te Boekhorst. Praatsessie heeft uitwerking ZIERIKZEE - Het lijkt erop alsof coach Wil liam van der Maas en de badmintonners van Zierikzee weer op dezelfde golflengte zitten. Het eerste gemengde team behaalde in sporthal Onderdak een overtuigende zege op Rillandia, 7-1. De praatsessie over doelstel lingen heeft dus het gewenste effect gehad. Alleen het ge mengd dubbel van Andre Ver- loo en Jolanda van Groningen gaf Zierikzee na tweemaal 12- 15 tegen Angelique de Vos en Harold Roeland prijs. Verloo had in het herendubbel met Patrick Feeleus drie ga mes nodig om aan het tweede puntenverlies van de dag te ontkomen. Feeleus moest op zijn beurt drie games lang alles geven om Roeland van het lijf te houden, 11-15 15-6 15-9. Zierikzee - Rillandia 7-1 P. Feeleus-H'. Roeland 11-15 15-6 15-9, F. Koopman-T. de Vos 15- 5 15-7, J. van Groningen-A. de Vos 11-4 11-1, M. van derHa- ve-G. Dees 11-3 12-10, Fee- leus/Verloo-Roeland/De Vos 14-17 15-11 15-11, Van der Ha ve/Van Groningen-De Vos/ Dees 15-12 15-5, Verloo/Van Groningen-De Vos/Roeland 12- 15 12-15, Koopman/Van der Have-Dees/De Vos 15-11 15-10. Overige uitslagen: Zierikzee 2- Sjuttel 2 8-0, Zierikzee 3-Den Ossaert 2-6, Zierikzee 4-Mara- thon 7 5-3, Zierikzee 5-Rillan- dia 4 7-1. BRAKEL - De zege voor de herenploeg van Kwiek is in de bekerwedstrijd tegen Podarwic, ondanks het nipte verlies in de eerste set, geen moment in gevaar geweest. In een 'oefenpartij' •werd een ruime 3-1 overwinning geboekt. Nadat er in eerste instantie enige verwarring was over de plaats waar de wedstrijd ge speeld moest worden - niet in Aalst maar in het nabijgelegen Brakel - kon in de kleine gym zaal een start worden gemaakt met het bekerduel. Door afwezigheid van Cees Mol en Eelco van Lenten stuur de coach Tonie van Breda het team het veld in dat de laatste weken als basisteam fungeert: Michel Versaevel, Erik van Breda, René Giljam, Michel van Duivendijk.'Dirk Roest en zichzelf. Cees Arensman begon na een terugkeer van een bles- sure op de bank. Tijdens de eerste set bleek Po darwic een echte 'tweedeklas ser'. Met rommelig spel en het terugspelen van onmogelijke ballen werd Kwiek aange naam verrast'. De pass was tij- dens. .dqzq.^iset-: ook niet het sterkste wapen van de Bruse ploeg, die hierdoor snel op ach terstand kwam. Er werd meer tegen zichzelf gespeeld dan te gen de tegenstander. Dit enigszins gemakzuchtige idee werd tijdens de time-outs benadrukt door Van Breda. Ondanks de waarschuwing verbeterde het spel niet zodat Arensman aan het einde van de eerste set werd ingebracht. Deze wissel had wel effect op het spel, maar kon niet vermij den dat de set met 17-16 voor KWIEK verloren ging. De daaropvolgende sets werd het spel steeds beter en gingen de spelers steeds meer in eigen kunnen geloven. De setstan den 15-12, 15-5 en 15-10 gaven aan dat de wedstrijd niet meer dan een oefenpartijtje was voor de Bruse vollyballers. Van Breda was hier niet geheel ontevreden over. „Doordat we een smalle selec tie en een aantal afwezigen hebben, moeten een aantal jon gens worden ingepast. Dat vergt tijd, maar door deze wed strijden krijgen ze daar ook de kans toe. Met de huidige basis en^^ulling gunnen we leu ke attractieve wedstrijden spe len. Als er iemand van die ba sis wegvalt, kun je dat direct terugzien in het spel," aldus Van Breda. Overige uitslagen Derde- klasse H: [romjShell- Kwiek 2 1-3. Heinkenszand Al-Zierikzee Al 0-6, ZSC Al-Oostkapelle Al 4-2, DFS Al-Vogelwaarde Al 1-6, Duiveland Al-MEVO Al 3- 4. Zierikzee Bl-Roosendaal BI 1- 1, RCS B2-SKNWK BI 7-1, SSV '65 Bl-Dreischor BI 7-0, We- meldinge Bl-Duiveland BI 0- 19, Zonnemaire Bl-Bruse Boys BI 2-5, Zierikzee B2-Patrijzen BI 6-2, DFS Bl-Domburg Bl 1- 20, Renesse Bl-Middelburg B2 1-8. Middelburg Cl-Zierikzeè Cl 9- 1, WIK Cl-Arnemuiden Cl 1-7, Domburg Cl-DFS Cl 0-14, Dui veland Cl-MEVO Cl 3-8, Re- nesse Cl-SKNWK Cl 7-4, Zie rikzee C2-Wemeldinge Cl 6-3, ZSC Cl-SSV'65 Cl 0-11. Zierikzee Dl-GPC Dl 6-0, Bru se Boys Dl-Zierikzee D2 11-0, MEVO Dl-SKNWK Dl 14-0, DFS Dl-Arnemuiden Dl 6-2, Renesse Dl-ZSC Dl 12-1, Zon nemaire Dl-Vlissingen D2 14-0, Duiveland Dl-Brouwershaven Dl 9-3, Zierikzee D3-DFS D2 3- 8, Dreischor Dl-Colpl. Boys Dl 1-8. DEN HAAG - Leon van der Wielen heeft de eerste geweste lijke marathon voor A-rijders gewonnen. De Zierikzeese schaatser on derstreepte op de baan van Den Haag al vroeg in het sei zoen zijn vorm. Nadat enkele concurrenten een gevaarlijke voorsprong hadden genomen, reed Van der Wielen in zijn eentje het gat dicht. Met een halve ronde voorsprong finish te hij ver voor zijn tegenstan ders. De wedstrijd in Den Haag is de eerste van vijf gewestelijke marathons. Alle resultaten worden opgemaakt in een eindklassement. GUATAMALA-STAD (DPA) - De zakelijk leider van een voetbalclub in Guatamala- stad is opgepakt in verband met de recente stadionramp in het land. René Augusto Arroyo Hernan dez is gearresteerd omdat hij mede verantwoordelijk zou zijn voor het WK-kwalificatie- duel tienduizend kaarten te veel te hebben verkocht. Zo vader, zo zoon. Met een totale lengte van respectievelijk 27.99 en 18.84 meter zijn Bas (rechts) en zijn zoon Chris Gooshouwer uit Papendrecht de winnaars geworden van de ckubkampioensehap- pen voor senioren en junioren van hengelsportvereniging Het Zijpe in Bruinisse. Voorzitter J. Wie- brens (links) reikte de prijzen uit. De winnaars namen in het achterliggende hengelsportseizoen deel aan diverse 'bootwedstrijden' op de Oosterschelde. Van de circa 175 leden, afkomstig uit heel Zuid-West-Nederland, doen gemiddeld een kleine veertig leden aan mee aan deze kampioenschap pen. Het Zijpe nam afscheid van de bestuursleden C. Giele en J. Roon-StoutjesdijkDoor een her verdeling van de taken is het aantal bestuursleden van negen naar zeven personen teruggebracht. Giele vervulde maar liefst 25 jaar een bestuursrol. mevrouw Roon acht jaar. (Foto: Marieke Man- demaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7