Grote kans permanente plaatsing van half-pipe Schoolkinderen zetten zich in voor voedselinzameling Dorkas Inbraken in woningen Werkgevers krijgen eenderde deel loonkosten gesubsidieerd Raad Bruinisse verdeeld over reden desinteresse Dorpsraad Bouw Bruse brandweerkazerne i HERFSTTINTEN.... VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 NR 2607-1 7 Voorstraat 15 - tel. 0166-652490 - vvo.mid. gesloten PRACHTIGE COLLECTIES MANTELS COATS ZIERIKZEE - Een 55-jarige bewoner van de Zandkreekstraat in Zierikzee deed aangifte van inbraak in zijn woning donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.20 uur. Het gehele huis werd doorzocht. Er werden een kistje met waar depapieren en een onbekend geldbedrag ont vreemd. Een vijftigjarige inwoner van Den Haag deed aangifte van inbraak in zijn vakantiewo ning aan de W. G. Bootlaan in Burgh. De inbraak vond vermoedelijk plaats in de nacht van 30 okto ber. Er wordt niets uit de wo ning vermist. De 21-jarige be woonster van een huis aan de Zijpestraat in Zierikzee deed aangifte van een poging tot in braak in haar woning donder dagavond tussen 17.30 en 20.30 uur. ZIERIKZEE - Werkgevers in het bedrijfsleven krijgen ongeveer eenderde deel van de loonkos ten gesubsidieerd als ze bij de aanstelling van een medewerker gebruik maken van het Mel- kert 2-banenproject. Het Melkert 1-project richt zich vooral op banen in de collectieve sec tor. Bij de Melkert 2-banen gaat het om het creë ren van arbeidsplaatsen binnen de profitsector. Het Instroomproject Zeeland, een samenwerkingsverband tussen RBA (Regionale Ar beidsvoorzieningen), Start en FNV houdt zich al bijna een jaar specifiek bezig met de be middeling en de begeleiding in het kader van deze Melkert 2- banen. Voor de regio's Ooster- scheldebekken, De Bevelan- den, Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen werden specifieke contactpersonen aangesteld. Els van Ammers is belast met de totale coördinatie van het project. Zij laat weten dat er inmiddels voor ruim tachtig langdurig werklozen in het kader van dit Melkert 2-banenproject succes vol bemiddeld kon worden. Echter niet op Schouwen-Dui- veland want Jerry van der Wekken, contactpersoon voor het Oosterscheldebekken, heeft tot nu toe al zijn aan dacht nodig gehad voor De Be- velanden. Directeur van de Sociale Dienst Schouwen-Duiveland, M. P. de Broekert, trok daarop aan de bel met het dringende verzoek ook deze regio daad werkelijk bij het Instroompro ject Zeeland te betrekken. Extra impulsen in dit gebied gaat coördinatrice Van Am mers hier nu zelf geven. Maan dagavond gaf zij een toelich ting op het Melkert 2-ba nenproject tijdens de vergade ring van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland. Het project is in de eerste plaats bedoeld om langdurig werklozen en mensen, die be horen tot kansarme groepen aan een baan te helpen, hetzij voor de duur van een jaar, het zij voor een langere periode. Van de kant van de kandidaten mag, volgens Van Ammers, veel mo'titvatie en inzet wor den verwacht. Bij de werkge ver dient de bereidheid te be staan om mensen een eerlijke kans te bieden en om na een proefperiode van een jaar ver der met hen in zee te gaan. Van Ammers laat weten, dat afhankelijk van het gewenste profiel gezocht wordt naar de de juiste kandidaat. Het vol gen van een sollicitatieproce dure en het aanbieden van tij delijke contracten waarin de reguliere proeftijd van twee maanden opgenomen is, dra gen daar volgens haar toe bij Verdienste Bij de verdienste in het kader van een Melkert 2-baan wordt uitgegaan van een maximale verdienste van 120 procent van het minimumloon. Het bedrag dat de geplaatste arbeids kracht aanvankelijk als bij standsuitkering ontving, ont vangt de werkgever als subsidie in de loonkosten. Dat komt volgens Van Ammers neer op ongeveer eenderde deel van de totale loonkosten. De werkgever heeft twee keu zemogelijkheden. Er wordt een volwaardig arbeidscon tract voor een jaar afgesloten, uiteraard met inachtneming van twee maanden proeftijd of - indien de werkgever het wat voorzichtiger wil - de betrok kene wordt op basis van een zogenaamde detacheringsover eenkomst met Start aange steld; Daar zijn voor de werk gever wel wat extra kosten aan verbonden, maar hij geeft er ook een deel van het werkge versrisico en administratieve werkzaamheden mee uit han den. De contactpersonen van het In stroomproject Zeeland zorgen ook voor de begeleiding tij dens de duur van het arbeids contract. Belangrijkste doel stelling van het project is ongeveer vijftig procent van de langdurig werklozen, voor wie op deze wijze bemiddeld kon worden, aan een vaste baan te helpen. Els van Ammers zal ten behoe ve van de stimulering van dit project op Schouwen-Duive land de komende tijd wat va ker aanwezig zijn op het Ar beidsbureau in Zierikzee. Zij benadert zoveel mogelijk be drijven in deze regio om de Melkert 2-banen onder de aan dacht te brengen en waar mo gelijk vraag en aanbod op el kaar af te stemmen. BRUINISSE - „We zullen onszelf in de toe komst nog tegenkomen," voorspelde CDA- raadslid J. S Wiebrens donderdagavond naar aanleiding van het collegevoorstel af te zien van de instelling van een dorpsraad in Bruinis se. Door het ontbreken van voldoende positieve signalen vanuit de bevolking zien Ijenw geen aanleiding voor de verdere voorbereiding tot oprichting van een dorpsraad. Wiebrens acht een aanspreek punt binnen Bruinisse na de gemeentelijke herindeling van groot belang. Zijn fractie be treurde het, dat er vanuit het college niet wat meer bekend heid was gegeven aan de moge lijkheid een dorpsraad in te stellen. Wiebrens-fractiegenoot N. P. de Danschutter benadrukte, dat het CDA graag de deur wil openhouden om in de toekomst alsnog een dorpsraad in te stel len als er alsnog positieve sig nalen komen. C. v.d. Berge(Lijst v.d. Velde) zag het minder somber: ,,Het is een pluim op de hoed van de huidige bestuurders. De bevol king heeft daar volledig ver trouwen in en daarom is er geen behoefte aan een apart praatgroepje." Mocht er in de toekomst toch behoefte be staan aan een dorpsraad, dan moet daar volgens Van de Ber ge wel de mogelijkheid voor open gehouden worden. H.J. van den Ouden (AB) kon zich daar volledig bij aansluiten. Hij vond dat je mensen toch moeilijk kunt dwingen om in een dorpsraad zitting te ne men. M. C. Maaskant-Okkerse vulde nog aan, dat het Alge meen Belang nooit had staan te springen om dit overlegorgaan in te stellen. Als er iets niet naar de zin van de bewoners gaat, zullen ze de weg naar de bestuurders toch wel weten te vinden, meent deze fractie. Raadsvoorzitter burgemeester A. Vogelaar voerde in ant woord op de CDA-fractie aan. dat er voldoende over een dorpsraad is gezegd en ge schreven en dat er genoeg mo gelijkheden zijn geweest om daar vanuit de bevolking op te reageren. De raad ging ten slot te voltallig akkoord met het Voorstel geen verdere stappen voor een dorpsraad te onderne men. ,,Je kunt niet alles tegen houden," luidde de reactie van de raadsvoorzitter op de me ning van CDA-er de Danschut ter dat er in het bestemmings- gebied Buitengebied gaan enkele vorm van intensieve veehouderij dient te worden toegestaan. Danschutter ba seerde zich daarbij op proble men voor de volksgezondheid, die volgens hem kunnen ont staan door intensieve veehou derij. Wethouder G. E. Houtekamer stelde vast, dat de Bruse CDA- fractie met die mening wel een afwijkend standpunt inneemt in vergelijking met hoe het CDA hier regionaal over denkt. ,,U bent bezig agrarisch Schou wen-Duiveland naar beneden te halen," vond Ph. van de Velde (AB) naar aanleiding van het standpunt van Dan schutter. Van de Berge (lijst v.d. Velde) vestigde de aandacht op het be lang van vrij ondernemer schap en vond dat niet alle mo gelijkheden voor intensieve veehouderij de nek omge draaid mogen worden. Hij vond met het college dat mini maal toch het minimaal moge lijke moet worden toegestaan. De CDA-fractie stemde tegen dit onderdeel van de herzie ning bestemmingsplan Buiten gebied. Voor dU nieuwe najaar laat de herfslcolleclie schitterende kleur-scha- zien. stijlvolle collectie is opgebouwd uit vele betaalbare kwali teitsmerken- Prachtige stoffen, diep- wartne uajaarstinten en niettwe modeldin gen dragen zorg voor vele sfeervolle contblna- tle-*mogclljkbeden. Goede samenwerking tussen betrokkenen De nieuwbouw van de brandweerkazerne annex Rode Kruis-afdeling in Bruinisse verloopt vol gens het werkschema. Ondanks wind en regen zijn dakbedekkers er gisteren, donderdag, in ge slaagd om de beplating aan te bren gen. ,,We leveren op tijd op," reageerde uitvoerder A. van Oos- terhout van bouwbedrijf Vaessen uit Raamsdonksveer tia het leggen van de laatste plaat opgelucht. Het is de bedoeling dat het gebouw volgende week woensdag wind- en waterdicht is. De Brabander denkt dat de uitstraling van het gebouw mooi aansluit bij de landelijke omgeving van de Dorpsweg. ,,Het wordt een mooi pand dat er zal uitspringenaldus Van Oosterhout. Volgens brandweercommandant J. de Ronde zijn de voorbereidingen voor de openingsdag inmiddels in goed overleg met het Rode Kruis uitgestippeld. De officiële opening staat gepland voor zaterdag 21 december. Voor zaterdag 28 december wordt gedacht aan een open huis voor belangstellenden. (Fo to: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het enthousiasme over het ge bruik van de half-pipe voor rollerskaters en skateboarders, die tijdens de herfstvakantie tij delijk in Poortambacht is geplaatst, was erg groot. Op 11 november volgt de evaluatie over het project met alle betrokkenen. Op deze dag gaan de gemeente, de wijkgroep Poortambacht, Sociaal Cultureel Werk, de scholen uit de buurt, de politie en de betreffende firma, die de half-pipe geleverd heeft, om de tafel zitten om de voor- en de nadelen te bespreken van een eventueel aan te schaffen half- pipe. Volgens de heer R. Prager van het Sociaal cultureel werk zijn er geen klachten binnen geko men over het gebruik van de half-pipe. ,,Dit is met name te danken aan de locatie. Er is een ideale plaats voor uitge zocht. Als er een vaste baan komt, zal het een soortgelijke zijn. Alleen zal de nieuwe nog minder geluid voortbrengen dan het type dat er tijdens de herfstvakantie stond, omdat er dan een vaste bak omheen zit. Die zal aan alle geluids- en veiligheidsnormen voldoen," aldus Prager. Ook mevrouw M. Tange, voor zitter van de wijkgroep Poort ambacht was erg enthousiast. ,,Voor de nieuwe baan bestaat de mogelijkheid om te kiezen tussen een half-pipe (half rond van vorm, red.) en een mini- ramp (deze is langer doordat het een plat gedeelte in het midden heeft, red.). Beiden zijn 1.50 meter hoog. Uit over leg met de gebruikers en verte genwoordigers uit het jonge renbestuur moet nog blijken welke het meest voldoet," al dus Tange. Samenwerking; Scholengemeenschap Schou wen-Duiveland heeft toege zegd om, als het allemaal door gaat, tegen kostprijs aanvullende attributen te ma ken om het geheel nog aantrek kelijker te maken voor de ge bruikers. Volgens Mascha Geleinse, ambtenaar welzijn, komt het verzoek voor een vaste baan niet alleen vanuit Poortam bacht. Een dergelijk plan om iets voor deze leeftijdsgroep te doen, was eigenlijk toch al in voorbereiding. Op maandag 4 november om 19.30 uur vergadert de commis sie van advies voor welzijn en sociale zaken in de Raadzaal van het stadhuis. Dan wordt het voorstel behandeld. Het college van b en w sprak zich al eerder in positieve zin uit. De kosten, die er meè gemoeid zijn, worden geschat op 25.0000 gulden. ,,Heel belangrijk is de samen- Zowel rollerskaters als skateboarders konden een week lang hun hart ophalen (Foto: Marieke Mandemaker). werking tussen alle betrokken iedereen als heel positief erva- partijen geweest. Deze is door ren," aldus Prager. Dorkasactie De totale opbrengst van de voedselinzameling stemt tot tevredenheid (Foto: Marijke Folkertsma) Gelukkig hebben wij er nu iets aan gedaan," zei één van de kinderen, toen deze op TV beelden van hongerend Afrika zag. ,,De kinderen van deze school hebben echt het idee dat ze iets positiefs doen voor de hongerenden in de wereld. De manier van inzamelen, maakte dat de honger in de wereld erg dichtbij kwam en haast tast baar werd," aldus één van de leerkrachten. Door de kinderen werd de hal van de school omgetoverd tot een magazijn van levensmid delen. Groep acht maakte gro te papieren thermometers, die aan de wand gehangen wer den. Onder de thermometers mochten de kinderen hun zelf meegebrachte levensmiddelen neerzetten, waarna per dag door de leerkrachten op de thermometers de stand werd bijgehouden Daarna werden de levensmiddelen geselec teerd en in grote dozen gedaan, die op tafels midden in de hal waren geplaatst. Dagelijks brachten de kinde ren levensmiddelen mee en als er één vande thermometers achter dreigde te raken, werd dat product zo snel mogelijk aangevuld. Ook was het een sport voor de leerlingen, die de thermometers gemaakt had den, om te kijken wiens ther mometer aan kop lag. Resultaat Het resultaat van één week verzamelen mag er zijn: 61 pakjes thee, 72 pakken rijst, 30 pakken suiker, vlees, 35 pakken 30 blikjes koffie, 2 pak- De christelijke, hulporganisa tie Dorkashulp Internationaal houdt op zaterdag 2 november een nationale voedselactie voor de allerarmsten van Oost- Europa: Oekraïne, Moldavië, Albanië, Tsjetsjenië, Rusland, Ex-Joegoslavië en Roemenië. De allerarmsten zijn mensen die een voortdurend een tekort aan voedsel hebben of dié soms zelfs dagenlang helemaal niets te eten hebben. Voor inlichtin gen en/of giften; telefoon 414336/415238. Advertentie ZIERIKZEE - De kinderen van de J.W. van den Doelschool hebben zich deze week met groot enthousiasme ingezet om voedsel bij elkaar te krij gen voor de minderbedeelden in Oost-Europa. Zij deden dit in het kader van een Dorkas actie. De wijze van verzamelen bleek goed aan te slaan. jes filters, 68 blikken groente, 36 pakken bloem, 22 pakken olie, 82 pakjes soep en 49 pak- ken macaroni, en dat alles bij eengebracht door de leerlingen zelf. Eén van de leerkrachten: „De ze manier van verzamelen sloeg zo aan, omdat de kinde ren er ontzettend bij betrok ken waren. De kinderen waren vreselijk enthousiast bezig en wilden zelf de stand bijhou den. Door het enthousiasme van de kinderen werden we zelf ook aangestoken. Ja, deze manier van verzamelen is echt voor herhaling vatbaar". Tot vrijdag 12 november kun nen de levensmiddelen worden ingeleverd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7