Zoekplaatje lovonso 75 jaar/1921-1996 Twintig bekeuringen uitgedeeld bij eerste RoadBIock-controle streeknieuws exposities Parade speelt 'Marokko' in podium 't Beest Aanrijding- Te hard 'Wethouder Veerhoek heeft huiswerk niet goed gedaan' Landinrichtingscommissie houdt discussie over regio GS willen drie ton voor luchtmeetapparatuur Vierhonderdvijftig voertuigen gecontroleerd VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 NR 26071 5 Nieuwerkerk 0111-641368 UNAstraat 10 technisch installatieburo Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 BURGH - Op de Hogeweg in Burgh ontstond donderdag avond om 20.09 uur een aanrij ding tussen twee personen auto's. Een 34-jarige inwoonster van Burgh reed over de Hogeweg, komende uit de richting Haamstede. Doordat zij niet zoveel mogelijk rechts hield, ontstond tussen de haar tege moet komende auto, bestuurd door een vijftigjarige inwoner van Hellevoetsluis, een aanrij ding. Beide voertuigen raak ten licht beschadigd. NIEUWERKERK - Bij een snelheidscontrole op de N59 bij Nieuwerkerk, donderdag tus sen 18.45 en 20.15 uur, werden 570 voertuigen gecontroleerd. Vier voertuigen overschreden de toegestane maximumsnel heid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid was honderd kilometer per uur. ZIERIKZEE Verkoping Welfare De afdeling Welfare van het Rode Kruis Zierikzee houdt dinsdag 5 november de jaar lijkse verkoping. Dit evene ment is van 14.00 tot 16.00 uur in Zorgcentrum Borrendam- me. Verkocht worden hand werken, waaronder gebreide sokken. Belangstellenden kunnen sjoelen. Tevens wordt een verloting gehouden. De op brengst wordt gebruikt voor de aankoop van nieuw materi aal. De Welfareafdeling houdt dinsdag 12 november een ver koping in Zorgcentrum de Wie ken. Eveneens van 14.00 tot 16.00 uur. Verkoping Welfare De afdeling Welfare van het Rode Kruis Zierikzee houdt dinsdag 5 november de jaar lijkse verkoping. Dit evene ment is van 14.00 tot 16.00 uur in Zorgcentrum Borrendam- me. Verkocht worden hand werken, waaronder gebreide sokken. Belangstellenden kunnen sjoelen. Tevens wordt een verloting gehouden. De op brengst wordt gebruikt voor de aankoop van nieuw materi aal. De Welfareafdeling houdt dinsdag 12 november een ver koping in Zorgcentrum de Wie ken. Eveneens van 14.00 tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Dialezing De vogelwerkgroep van de Na tuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland houdt vandaag een dialezing over de vinken- baan in Westenschouwen. De presentatie wordt verzorgd door de gebroeders Van Ree, die bij de vanginrichting actief zijn. Ze vertellen over hun werkzaamheden op de vang-in- richting en de vogelsoorten die daar worden gevangen. Verkiezingsavond In hotel Bom wordt vanavond een verkiezingsavond gehou den van D66. Sprekers zijn staatssecretaris Jacob Kohn- stamm, Europarlementariër Johanna Boogerd-Quaak en lijsttrekker Schouwen-Duive- land, Jos van der Veer. De avond begint om 20.00 uur. NOORDWELLE Jubileum NBvP De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken vier de haar veertigjarig bestaan met een feestavond. De be stuursleden van het eerste uur, die in 1956 de afdeling opricht ten, werden gehuldigd. Even als de dames die gedurende de volle veertig jaar van het be staan van de afdeling lid zijn geweest. Het huisvrouwenor kest van de plattelandsvrou wen uit Moerkapelle verzorg de een optreden. De dames van de NBvP deden zich ook tegoed aan een koud buffet. ELLEMEET Komedie Toneelvereniging Ellemeet speelt zaterdag 9 november de komedie 'Pluchen Beertje' in het dorpshuis van Ellemeet. Het is een toneelstuk van John Vermeulen en speelt zich af in een wat antieke familie. De opa houdt zich niet aan de daar geldende regels. Hij wordt ver liefd op een veel jongere vrouw. Dit valt niet zo in de smaak bij de rest van de fami lie. Is de vriendin uit op het geld van opa? Er is bal na. De aanvang is om 20.00 uur. Verwijt mr. II. van Pijkeren: ZIERIKZEE - „Wethouder Veerhoek heeft ge woon zijn huiswerk niet goed gedaan." Die con clusie trekt mr. H. van Pijkeren naar aanlei ding van de commotie ontstaan rond de toezeggingen voor de exploitatie van een strandtent aan de zeezijde bij Kijkduin aan het Westerschouwse strand. Twee horeca-ondernemers hebben een aanvraag daartoe ingediend: A. D. van der Wijst uit Noordwelle, die reeds een strandtent aan de landzijde ex ploiteert en J- C. Kristelijn, uitbater van hotel De Tweepan in Renesse. Van der Wijst heeft raadsman Van Pijkeren ingeschakeld als pleitbezorger voor zijn belan gen. In de onlangs gehouden openbare vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning (RO) van Westerschouwen benadrukte Van Pijkeren, dat er inmiddels toezeggingen zijn gedaan door de gemeente Wes terschouwen. Hij citeerde uit een brief van de gemeente aan Van der Wijst, waarin deze wordt medegedeeld dat hij in 1997 een strandpaviljoen mag exploiteren. Ook Kristelijn uit Renesse gaf te kennen een schrijven van de gemeente te hebben ontvan gen. Welles-nietes Na een aanvankelijk 'welles- nietes' over het al of niet doen van toezeggingen erkende wet houder Veerhoek dat er tijdens zijn vakantie inderdaad een schrijven is uitgegaan. Mr. Van Pijkeren had daar tijdens de commissievergadering vol gens Veerhoek echter selectief uit geciteerd. De raadsman op zijn beurt weerlegt die beschuldiging nu in een brief aan het college van b en w van Westerschouwen. Van Pijkeren herhaalt in zijn brief de alinea, die hij citeerde tijdens de commissievergade ring en benadrukt nogmaals dat er dus wel degelijk toezeg gingen zijn gedaan betreffende het exploiteren van een strand paviljoen bij Kijkduin, con form de aanvraag van zijn cliënt. De raadsman reageert in 'zijn brief ook op een mondelinge mededeling, die Veerhoek deed aan deze krant. De wet houder liet weten dat de be schikkingen binnenkort de deur uit zouden gaan. ,,En als Van der Wijst het daar niet mee eens is, kan hij beroep aantekenen." Mr. Van Pijkeren noemt die mededeling van Veerhoek 'on begrijpelijk' in zijn brief aan het college van b en w. De raadsman wijst erop, dat de wethouder naar aanleiding van de commotie rond de toe zeggingen de leden van de com missie RO in de volgende ver gadering een nadere toelichting had toegezegd. Als er tussentijds beschikkingen de deur uitgaan, meent Van Pijkeren daaruit te kunnen concluderen, dat wethouder Veerhoek zonder verder over leg met de commissie gewoon doorgaat. De raadsman gaat er tot slot in zijn brief vanuit dat Veerhoek met hem in het openbaar gaat vaststellen, dat er niet selec tief is geciteerd en dat er te recht toezeggingen aan zijn cliënt zijn gedaan. Over plan Sehouwen-Oost ZIERIKZEE - De landinrichtingscommissie Schouwen-Oost houdt maandag 9 en dinsdag 10 december in Zierikzee een kerndialoog. In mei van dit jaar heeft de landinrichtingscommissie van de streekbewoners al gehoord wat zij als problemen en als sterke punten in hun leefomge ving ervaren. Intussen heeft de landinrichtingscommissie de problemen in vier hoofdvra gen ondergebracht. Hoe kan een verkeersveilig Schouwen-Oost bereikt wor den? Hoe wordt gekomen tot een optimale landbouwkundi ge structuur? Hoe kan de land bouw en natuur goed op elkaar afgestemd worden? En hoe wordt gekomen tot een aan trekkelijk landschap met mo gelijkheden voor recreatief medegebruik? De bedoeling is om samen tot creatieve deeloplossingen, te komen. Oplossingen die later zoveel mogelijk meegenomen worden in een nog op te stellen landinrichtingsplan. Voor na dere inlichtingen en aanmel ding: telefoon 0113-237240. MIDDELBURG - De Gedeputeerde Staten doen een ontwerpbesluit om 300.000 gulden ter be schikking te stellen voor de aanschaf van nieu we meetapparatuur. De oude apparatuur en wa gen voor het controleren van milieu-eisen dateren van 1979 en zijn technisch afgeschre ven. Ten behoeve van de controle op de handhaving van milieu vergunningen worden emissie metingen verricht om de lucht verontreiniging plaatselijk op te meten. Daartoe is meetappa ratuur opgesteld op een vrachtwagen. Deze combinatie is nodig aan vervanging toe. Kosten Omdat het uitvoeren van deze metingen door een extern bu reau veel duurder zouden uit vallen en meer tijd zouden vra gen, valt deze optie af. Ook het leasen van een meetwagen is geen reële optie, een dergelijke wagen met apparatuur is niet ter leasing verkrijgbaar. De kosten voor een nieuw sys teem bedragen 500.000 gulden. Het is mogelijk uit de reguliere vervangingsbudgetten van de jaren 1996 - 1999 een bedrag van 200.000 te reserveren. Voorgesteld wordt de resteren de 300.000 gulden in 1997 ter beschikking te stellen en deze als volgt te dekken: 50.000 gul den ten laste van de gereser veerde gelden voor de provin ciale bijdrage van 2,5 procent bij bodemsaneringen van meer dan tien miljoen gulden en de meeropbrengst van de leges. Tot en met vrijdag 29 november Burgh-Haamstede Vrouwfiguren in gouache. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Advertentie Vrijdag 8 november GOES - In podium 't Beest in Goes staat vrij dag 8 november de voorstelling 'Marokko' van de Vlaamse theatergroep De Parade centraal. Het is een toneelstuk geba seerd op het leven van Paul en Jane Bowles. Zij hadden le vens die totaal uit elkaar lie pen. Paul en Jane hielden ont zettend van elkaar. Paul was componist, schrijver, fervet kifroker en 'vader van de beat generation'. Hij trouwde met Jane Auer om zijn ouders te shockeren. Jane was een flam boyante lesbienne. Paul hield meer van jongens, maar vond het eigenlijk jammer dat er zoiets als sex bestaat. In 1947 ging het echtpaar in Marokko wonen,. Omdat het leven daar trager gaat en je alle tijd hebt voor de details van het dage lijks leven. De rollen worden gespeeld door Willem Carpen- tier en Caroline Rottier. In totaal werden 20 bekeuringen uitgeschreven, variërend van een kapotte koplamp en het niet dragen van de autogordel tot het niet kunnen tonen van papieren. (Foto: Marijke Folkertsma) WILLEMSTAD - Bij een grootscheepsé controle op het Hellegatsplein heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag 450 auto's ge controleerd. In totaal werden 20 bekeuringen uitgeschreven, variërend van een kapotte kop lamp tot het niet dragen van de autogordel of het niet kunnen tonen van de juiste papieren. Eén persoon werd aangehouden wegens verbo den wapenbezit. Hij had een boksbeugel en een dolkmes in zijn bezit. Verder werd bij drie personen in totaal voor 4400 gulden aan nog openstaande boetes geïnd. Vier keer werd de hasjhond in gezet, maar zonder resultaat. De controle bij het Hellegats plein vormde de start van het project RoadBlock. In dit pro ject werkt het district Bergen op Zoom van de Regio Midden en West Brabant op een aantal gebieden samen met het dis trict Oosterscheldebekken van de regio Zeeland. Het doel van RoadBlock is om het veiligheidsgevoel bij het publiek te vergroten en het aantal woning- en bedrijfsin- braken terug te dringen. Dat wil de politie vooral doen door te werken aan een betere sa menwerking tussen de ver schillende politieregio's. In de bedrijfsprocessen-systemen wordt informatie gezocht, on derzocht, bewerkt, geanaly seerd en operationeel ge maakt. Het is de bedoeling dat een aantal keren per jaar grote In- ter-regionale controles wor den gehouden-. 'Inbraak-toeristen' Daarnaast controleren de ze ven surveillance-eenheden in de twee districten elke nacht naar schatting in totaal 70 voertuigen. De politie hoopt daarmee 'inbraak-toeristen' te kunnen ontmoedigen. Inbrekers .gaan .vplgens de^po- litie steeds verder van huis om .hun slag te slaan- en vooral in West-Brabant en Zeeland wor den zij steeds vaker gesigna leerd. Totaal worden er in één jaar tijd meer dan 25.000 voer tuigen gecontroleerd. Aan de controle werkten in totaal 70 mensen mee. Naast personeel van de districten Bergen op Zoom en Ooster scheldebekken werd medewer king verleend door district de Eilanden van de Regio Rotter dam-Rijnmond, het Korps Landelijke Politiediensten, de Douane, de Koninklijke Mare chaussee, de Koninklijke Luchtmacht, de dienst Motor rijtuigenbelasting, Veilig Ver keer Nederland en Rijkswater staat. Slaat het project aan dan vormt deze manier van werken een blauwdruk voor de overige districten in Nederland, zo ver- tmoeden de twee politiedistric- - ten. Er wordt ook over gedacht om de .samenwerking uit te breiden tot over de grens met België. Het project RoadBlock heeft een looptijd van een jaar. Het stapeltje inzendingen dat deze week bij de redactie binnen kwam bevatte opvallend veel brieven en kaartjes uit Scharendij- ke en omgeving. Het was dan ook de Ingridstraat in deze kern, die vorige week centraal stond op het Zoekplaatje. Een aantal le zers meldde details, zoals het feit dat aan de rechterzijde van de foto bejaardenwoningen staan en links het huis van de familie De Bakker. Uit de stapel goede inzendingen werd het briefje van Linda Olree als winnende inzending getrokken. Linda woont* niet in Scharendijke, maar aan de Lange Dreef 9, 4307 AD Oos- terland. Naar haar wordt de cadeaubon ter waarde van 25 gul den gestuurd. Lezers die het Zoekplaatje van deze week herken nen maken daar eveneens kans op. Op de foto staat slechts één gebouw, maar dat ziet er vanuit de lucht bijzonder intrigerend uit. Mensen die de locatie herkennen kunnen een briefje of kaart mei de goede oplossing sturen naar de redactie van da Zierikzee- sche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De inzendingen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. Ze moeten uiterlijk woensdag 6 november bij de redactie binnen zijn en aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje melden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5