Plan om Nobelpoort voor 26 mille in licht te zettten G"?oeKRij< Verzorgingshuis In 't Opper wil Bru's gemeentehuis kopen Handtas gestolen Visserij mosselzaad Symposium Terpstra in Concertzaal Stuurwiel van auto afgebroken Auberge Maritiem wil cateringbedrijf bouwen Geen ambtsketen voor nieuwe burgemeester 'Voor ons en Bru is dit een unieke kans Laatste onverlichte monument in Zierikzee Poes vergiftigd DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 NR 26070 3 OUDDORP - Uit een op de Brouwersdam geparkeerd staande auto werd woensdag middag tussen 13.00 en 13.10 uur een handtas gestolen. De daders probeerden eerst een portier te forceren. Toen dit niet lukte, sloegen zij een ruit in. De handtas, die onder de voorstoel lag, werd meege nomen. In de handtas bevon den zich enkele duizenden Bel gische franken, identiteits papieren, enkele pasjes en huissleutels. De 36 jarige bena deelde, woonachtig in Leuven, deed aangifte. BRUINISSE - In verband met de zware westerstorm heeft de producentenorganisatie de voor deze week voorgenomen zaadvisserij op het wad, uitge steld tot maandag 4 en dinsdag 5 november. Ook een week la ter mogen de kwekers volgens planning de stalen korren nog twee dagen laten vieren. De Directie Visserijen heeft het verzoek van de mosselsec tor, om het gehele westelijke Wad open te stellen voor de zaadvisserij gehonoreerd. De producentenorganisatie had hiertoe een voorstel inge diend omdat de resultaten in de diepere delen van de weste lijke Waddenzee tegenvielen. MIDDELBURG - De Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel Departe ment Zeeland houdt donder dag 14 november het symposi um 'Westerscheldctunnel slagader voor de Rijn-Schelde- delta'. De bijeenkomst wordt gehou den in de Stadsschouwburg aan het Molenwater 99 in Mid delburg. Commissaris van de Koningin W. T. van Gelder opent het symposium om 10.35 uur. ZIERIKZEE - Staatssecretaris Erica Terpstra is maandag 4 november te gast bij de verkie zingsbijeenkomst van de VVD afdeling Schouwen-Duive- land. Deze bijeenkomst wordt ge houden in de Concertzaal in Zierikzee en begint om 20.15 uur. De kandidaten van de WD brengen dinsdag 5 november een werkbezoek aan woon zorgcentrum Poortershof in Brouwershaven. Zij stellen zich hierbij persoonlijk op de hoogte van de actuele situatie in de zorgsector. De aanvang is om 15.00 uur. Fractievoorzitter Frits Bol- kestein bezoekt woensdag 6 november de provinciale ver kiezingsbijeenkomst van de WD afdeling Middelburg. De ze bijeenkomst is in de Con cert- en gehoorzaal aan de Sin gelstraat en begint om 20.00 uur. GOES - Een 44 jarige inwoner uit Goes deed een vreemde ont dekking. Toen hij dinsdagoch tend met zijn auto wilde weg rijden, zag hij dat het stuurwiel van zijn auto afge broken was. Vermoedelijk hadden onbekenden getracht zijn bedrijfsauto te stelen. Er wordt vanuit gegaan, dat de stuurstang is afgebroken tij dens de pogingen het stuurslot te forceren Advertentie HABO RENESSE Tuinverlichting het mooiste herfstlicht Hoqe20om 100, Renewo Tel.: 0111 - 46 27 91 Advies commissie RO gevraagd ZIERIKZEE - Auberge Maritiem heeft bij de gemeente Zierikzee een plan ingediend voor de bouw van een cateringbedrijf in het pand aan de Nieuwe Boogerdstraat 64. Omdat het plan in strijd is met het bestemmingsplan 'Binnen- stad-zuid-west', maar overeen komt met een gedeeltelijke herziening van dit bestem mingsplan, zal medewerking verleend moeten worden via een artikel-19-procedure. Voordat het college hierover een oordeel velt wordt het ad vies van de commissie ruimte lijke ordening gevraagd. De conceptnota reclamebeleid en de conceptverordening op het stadsschoon voor het ge bied van het beschermd stads gezicht, die in de commissie vergadering van 3 april aan de orde zijn geweest, leverden nogal wat vragen en onduide lijkheden op. In een bespreking met verte genwoordigers van de Z.O.C., de welstandscommissie, de monumentencommissie en de gemeente, die daarop volgde op 20 augustus, heeft het colle ge hier verder over beraad slaagd. De concepten zijn aan gepast en worden voor advies voorgelegd aan de commissie. De heren ir. E.J. Abeln en ir. J.L.C. Weijts zullen een toe lichting geven op beide ont werpen. De vergadering vindt plaats in het stadhuis op dins dag 5 november om 19.30 uur. Oranje lint met munt mag ook NIEUWERKERK - Voor de burgemeester van Schouwen-Duiveland, die op 2 januari wordt beëdigd, zal er geen ambtsketen zijn. „Maar een oranje lint met een munt eraan, mag ook," zegt voorzitter C. Diet- vorst van de Stuurgroep Gemeentelijke Herindeling. Volgens het protocol heet het oudste raadslid de nieu we burgemeester welkom en hangt hem of haar ver volgens de ambtsketen om. Schouwen-Duiveland heeft echter op 2 januari nog geen ambtsketen. Het wachten is op goedkeuring door de Ho ge Raad van Adel van het onlangs gepresenteerde ge meentewapen. Daarna kan de zilversmid aan het werk. De 'kwestie' kwam dins dagmiddag aan de orde na afloop van de Stuurgroep vergadering in Nieuwer- kerk. De Stuurgroep heeft opdracht gegeven tot het in ventariseren van museale stukken in de zes gemeente huizen. Daarbij gaat het om allerlei historisch materi aal, waaronder geschenken van jumelagegemeenten, maar ook de zes ambtske tens. Een deel van dat materiaal is het waard om in een mu seum bewaard te blijven. ,,Maar wat doe je met een glas-in-loodraam," vroeg beoogd gemeentesecretaris M. Sas zich hardop af. Een burgemeester is vol gens de wet verplicht om bij bepaalde gelegenheden de ambtsketen te dragen. Bij de coördinatie van rampen bijvoorbeeld, dient de eer ste burger aan de keten her kenbaar te zijn. Huidige zes Het is onwaarschijnlijk dat één van de huidige zes ambtsketens voorlopig dienst gaat doen. Als dat al gebeurt, dan kan dat hoog uit die van centrumgemeen te Zierikzee zijn. De Stuur groep wil niet de indruk wekken dat een bepaalde gemeente een streepje vóór heeft op de andere vijf. Het gebouw aan de Molenstraat: gemeentehuis tot het eind van het jaar. Wat er daarna mee gebeurt, is nog niet bekend. Volgens het CDA zou behalve In 't Opper en de Christelijke Woningbouwvereniging ook een computerbedrijf belangstelling hebben voor het ge bouw. (Archieffoto) BRUINISSE - Hij ziet het helemaal voor zich, directeur F. Postema van In 't Opper in Bruinis- se. Het Bruse verzorgingshuis wil graag het bin nenkort vrijkomende gemeentehuis aan de Mo lenstraat aankopen, het gebouw eerst een paar jaar gebruiken als bedrijfsgebouw en vervol gens slopen om veertig zorgwoningen op die lo- katie te bouwen. Of het zover komt is echter nog maar de vraag want er zijn meer - en kapitaal krachtiger - kapers op de kust. Er zijn al eerste voorzichtige gesprekken geweest met het gemeentebestuur en die heb- ben Postema niet optimistisch gestemd. De vraagprijs voor het gebouw is hem niet be kend, maar hij vreest dat het de draagkracht van In 't Opper te boven gaat. ,,De boekwaar de van het gebouw is voor het gemeentebestuur uitgangs punt bij het vaststellen van de vraagprijs. En die boekwaarde is 1,2 miljoen gulden." Postema vindt dat het gemeen tebestuur van Bruinisse een principiële keuze rrfoet maken en heeft inmiddels de Bruse raadsfracties in een brief op de hoogte gesteld van de plannen van In 't Opper. Hij hoopt dat de Bruse politiek niet kiest voor het financiële voordeel van verkoop aan een bedrijf maar voor wat hij omschrijft als 'de toekomst van de oude renzorg in Bruinisse'. De kwestie staat officieel nog niet op de raadsagenda van van avond, maar Postema heeft goede hoop dat tijdens die ver gadering de discussie aange- slingerd wordt. Postema ziet unieke kansen voor de ouderenzorg in het al gemeen en die van In 't Opper in het bijzonder. Het toeval wil dat het Bruse verzorgingshuis in 1997 mag beginnen met een broodnodige renovatie èn dat het gemeentehuis in hetzelfde jaar vrijkomt. Het gemeente huis ligt vlakbij In 't Opper en zou er heel gemakkelijk bij ge trokken kunnen worden. Dat zou Postema de ruimte ver schaffen om zijn toekomst plannen uit te voeren. Postema wil het aantal plaat sen in het verzorgingscentrum terug brengen van 84 naar 65. Het is de bedoeling dat er gro tere kamers gecreëerd worden. Ruim voor één persoon, ruim genoeg voor twee personen. ,,Dan voorkom je dat mensen gedwongen moeten verhuizen als hun partner met wie ze sa men in het huis wonen over lijdt." Daarnaast wil Postema een deel van In 't Opper verpleeg- huisgeschikt maken en op ter mijn het aantal aanleunwonin gen uitbreiden van 32 naar 72. De veertig extra woningen zouden kunnen verrijzen op de plaats waar nu nog het ge meentehuis staat. Centraal in de toekomstvisie van Postema staat zorg op maat. Een combinatie van ver pleeghuiszorg - waarvoor men sen nu alleen in de Zierikzeese Corneliastichting terecht kun nen - en thuiszorg. Het grote voordeel daarbij van het leeg komende gemeentehuis is dat het vlakbij In 't Opper gelegen is en met minimale aanpassin gen geschikt zou zijn te maken als bedrijfsgebouw. Een ge bouw waarin administratieve diensten ondergebracht kun nen worden, dagopvang kan worden gerealiseerd en waar magazijnvoorraden kunnen worden opgeslagen. Na een paar jaar zou het gebouw dan gesloopt kunnen worden en kunnen op de in de ogen van Postema ideale locatie veertig zorgwoningen gebouwd wor den. Of dat ideaal verwezen lijkt kan worden, hangt af van de keuze van het gemeentebe stuur. „Wij willen geen dure woningen neerzetten. Het moet betaalbaar zijn en dat kan alleen als koop van het ge meentehuis voor ons betaal baar is. Als wij al een hoge prijs zouden kunnen betalen zou dat ten koste gaan van de hoogte van de huur van de nieuw te bouwen zorgwonin gen. En dat willen we niet." Volgens de Bruse CDA-fractie heeft een computerbedrijf ook belangstelling voor het ge meentehuis. Mocht het ge meentebestuur besluiten het gemeentehuis aan genoemd be drijf te verkopen, dan wil het CDA-Bruinisse, zo meldt de fractie in een persbericht, dat de gemeente alsnog grond ter beschikking stelt voor de bouw van woningen voor be jaarden en senioren. Volgens het CDA is daar in Bruinisse dringend behoefte aan en rust op het gemeentebe stuur de morele plicht tot wo ningbouw voor die in omvang toenemende laag van de bevol king. gemeester en wethouders dat het verlichten van de toren bij draagt aan de promotie van Zierikzee. „Maar we moeten wel goed op passen dat de verlichting het verkeer op de Nieuwe Kool- weg niet verblindt," licht hoofd gemeentewerken C. L. van der Linde toe. Enkele ja ren geleden was dat het geval bij het verkeer rond de Zuidha venpoort. Toen is de stand van de lampen aldaar aangepast. De bij de Zuidhavenpoort op gedane kennis wordt nu aan de noordzijde in praktijk ge bracht. Volgens Van der Linde is de Nobelpoort het laatste monu ment in de stad dat 's avonds nog in duisternis is gehuld. „Als dit klaar is, is de zaak compleet." Voor het plan is 31.000 gulden gereserveerd in het bestedingsplan 1996. Het werk kan voor 26.230,84, in clusief BTW worden uitge voerd. De raadscommissie voor openbare werken en mi lieu wordt maandag 4 novem ber om advies gevraagd over het verlichtingsplan. Scholen Op de agenda van de commis sie staan verder een aantal bouwkundige aanpassingen aan scholen en gymzalen en het verlengen van de bestrating in één van de insteekstraatjes aan de Deltastraat op het be drijventerrein Zuidhoek. De vergadering in het stadhuis be gint om 19.30 uur. Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft het plan opgevat om de Nobelpoort in het licht te zetten. Archieffoto ZIERIKZEE - Als de gemeenteraad het goed vindt, staat de Nobelpoort binnenkort in de spotlights. De poort is het laatste monument in Zierik zee dat 's avonds nog niet verlicht is. Het werk gaat ruim 26.000 gulden kosten. licht. Omdat de Nobelpoort weg van geheel Schouwen-Dui- aan de N59 - de ontsluitings- veland - ligt, verwachten bur- Volgeris het plan wordt de poort aan alle zijden uitge- Verwachting t/m maandag 4 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zondag Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht z.west 7 Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht z.west 7 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht z.west 6 ZON- EN MAANSTANDEN I nov. Zon op 07.36, onder 17.09 Maan op 22.05onder 12.47 Laatste Kwartier: 3 nov. (08.51) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nederland heeft voorlopig onbestendig weer. Tot begin vol gende week waait aan de kust gere geld een harde, en soms ook storm achtige, zuidwestenwind. Boven dien regent het vaak. Pluspunt is de temperatuur. Normaliter ligt de tem peratuur in deze tijd van het jaar rond II graden, maar voorlopig komen we uit op ongeveer 14. Ook de ko mende avond en nacht is het verre van koud. De temperatuur daalt niet verder dan tot een graad of 9. Dit komt doordat het bewolkt en regen achtig is. Morgenochtend is dat nog steeds zo. 's Middags wordt het wat droger en de temperatuur loopt op tot 13 graden. De wind waait uit wes telijke richtingen en bereikt boven land kracht 4, aan zee en rond het IJsselmeer kracht 7, later kracht 6. Wolken, wind en regen horen bij een oceaanstoring die in de loop van morgenochtend passeert. Nu is de Atlantische Oceaan op dit moment een broeinest van weerkundige sto ringen. Ze koersen de komende da gen richting West-Europa, met als onvermijdelijke gevolg: onbestendig weer in Nederland. BORSSELE - Een 29 jarige vrouw uit Borssele deed woensdag aangifte van moge lijke vergiftiging van een poes. Het dier werd door de buren voor het laatst gezien op 19 ok tober. Het beest liep toen met schuim op de bek. Later trof de eigenaar het dier dood aan in de tuin van haar woning. Schietpartij Een maand geleden werd een kat in Borssele slachtoffer van een schietpartij met een buks. Door een dierenarts werden toen twee kogeltjes uit het li chaam van het dier verwij derd. De kat heeft het over leefd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE lü Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Ziprikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Süccesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3