Zoekplaatje Peuterspeelzaal krijgt toch eigen ruimte in De Oosterhof Zierikzee vindt prijs Anton Pieck te hoog Toch wielklem als naheffing Duitsers moeilijk is te innen GroenLinks presenteert verkiezingsprogramma jaloezieën Reconstructie fietspad Aanrijding plan West Investering van 72.500 gulden Kwekerij van hennep opgerold VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 NR 26067 3 Verwachting t/m dinsdag 29 okt, ZIERIKZEESCHE ||S NIEUWSBODE IKS Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal f 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. BURGH-HAAMSTEDE - Als blijkt dat de na- heffingen voor betaald parkeren, in Duitsland niet of moeilijk zijn te innen, vindt wethouder G. J. W. van der Salm van de gemeente Wester- schouwen het op z'n plaats om selectief gebruik van de wielklem opnieuw te overwegen. „Gelijke monniken, gelijke kappen," vindt de wethouder. Betaald parkeren werd afgelo pen zomer voor het eerst inge voerd in de kernen Haamstede en Renesse. Berekend was dat dit betaald parkeren een te kort van 120.000 gulden zou op leveren. Inmiddels blijkt dat zo'n 20.000 gulden minder te zijn. ,,We zitten nu op een tus senstand van 105.000 gulden. Momenteel staat er rond de tienduizend gulden aan na- heffingen uit," zegt Van der Salm. Hij verwacht dat het te kort uitkomt op 95.000 gulden. De meevaller van 25.000 gul den komt volgens de wethou der voornamelijk door de ho gere bezettingsgi-aad van de betaalde parkeergelegenhe- den. Dit vooral in Renesse. De plaatsen daar kenden niet zo als verwacht een bezettings percentage van dertig, maar veertig tot vijfenveertig pro cent. Verder zegt Van der Salm dat het aantal naheffingen gro ter is dan voorzien. Tot half september gold be taald parkeren in de kernen. De naheffingen ofwel bekeu ringen, die toen zijn uitge deeld, hadden inmiddels al be taald moeten zijn. Omdat het betaald parkeren in Westerschouwen als parkeer belasting te boek staat, is het niet aan justitie, maar aan een particulier bureau de nog uit staande gelden aan. Justitie laat menig boete die in Duits land uitstaat, voor wat het is. Wat het particulier bureau be treft, is dat niet het geval. Hoe moeilijk of gemakkelijk het innen van een naheffing in Duitsland is door het bureau, moet nog blijken. Mocht dit echt problematisch zijn en er zodoende van de in ning van de naheffingen net als de bekeuringen bij justitie, niets terecht te komen, dan vindt Van der Salm selectief gebruik van de wielklem op z'n plaats. „Anders betaalt de een wel en de ander omdat hij of in Duitsland woont, niet. En dat kan natuurlijk niet. Gelij ke monniken, gelijke kap pen." Nieuwe gemeente Een beslissing over het al dan niet invoeren van de wielklem is voor de nieuwe gemeente. Het is aan Westerschouwen zich de komende maanden be zig te houden met het vaststel len van de wel of niet verschil lende, parkeertarieven voor de stranden. Volgend jaar moet ook daar worden betaald. De commissie Financiën van Westerschouwen evalueert het betaald parkeren tijdens de komende vergadering op woensdag 30 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis in Haamstede. In MFC Zierikzee ZIERIKZEE - GroenLinks presenteert donder dag 7 november haar verkiezingsprogramma. Eerste Kamerlid van GroenLinks, Ton Pitstra komt naar het MFC in Zierikzee om de campag ne te ondersteunen. 'GroenLinks, een verfrissende visie' is de slogan waarmee de afdeling Schouwen-Duiveland van deze politieke partij cam pagne voert. De eerste drie oaiensen op de lijst stellen zich deze avond voor. Er is gelegen heid vragen te stellen. Na de pauze treedt het jonge- renpopkoor Blaaat op. Onder leiding van dirigent Josie Kneepkens brengt het koor en kele swingende nummers ten gehore. Tm feeling so strong inside' van de zanger Labi Sif- fre is de titel van een van de songs die zij op verzoek van de GroenLinks afdeling zingen. Ton Pitstra zit voor Groen Links ruim zes jaar in de Eer ste Kamer. Hij heeft naast VROM, verkeer en waterstaat, justitie en defensie ook alle 'groene onderwerpen' zoals landbouw en visserij in zijn pakket. Het programma be gint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee doet woensdag geen bod op een schilderij van Anton Pieck, met daarop een straatje uit het Haven kwartier in Zierikzee. Volgens burgemeester J. J. P. M. Asselbergs bestaat er voor de gemeente geen enkele aanleiding het schilderij te kopen. Bovendien was het volgens hem veel te duur. Volgens Asselbergs is aankoop van het schilderij nooit aan de orde geweest. ,,De gemeente is door het veilinghuis nooit op de hoogte gebracht van de vei ling van het schilderij. En wij zijn ook niet door onze vaste tipgever in dit soort zaken at tent gemaakt op de veiling. Mede daarom ook bestaat er voor ons geen enkele aanlei ding een bod te doen." Dat de Advertentie van: luxaflex, melchior, eet. 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111.413727 gemeente geen gooi doet naar het binnenhalen van het schil derij heeft ook te maken met de prijs. De opbrengst van het schilderij wordt geschat op zes- tot zevenduizend gulden. „Veel te hoog voor Zierikzee," aldus Asselbergs. Temeer om dat de gemeente al een werk van Pieck in huis heeft. Enkele jaren geleden werd van de schilder een tekening gekocht van de Sint Lievensmonsterto- ren. Het schilderij wordt woensdag in Amsterdam bij Christie's geveild. Pieck schilderde het werk, een olieverfpaneel van zeventien bij zestien centime ter, in 1931. Als straatje koos hij voor de Venkelstraat. Dat is duidelijk te zien aan het gil- depoortje dat pp het schilderij staat. Dit werd vermoedelijk in het midden van de achttien de eeuw gemaakt door Mat- thijs van Nooijen. Hij was steenhouwer, maar lid van het metselaarsgilde. HAAMSTEDE - De commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen be steedt aandacht aan de tracé- verlegging van het fietspad aan de Kloosterweg te Haam stede. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis. Voor het publiek bestaat de moge lijkheid om te reageren. De vergadering is maandag 28 ok tober om 16.30 uur. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht zuid 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht z.west 5 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht n.west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 26 okt. Zon op 08.25, onder 18.21 Maan op 18.34, onder 07.56 27 okt. Zon op 07.27, onder 17.19 Maan op 18.08, onder 08.09 28 okt. Zon op 07.28, onder 17.17 Maan op 18.45, onder 09.18 Volle Maan: 26 okt (16.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Overgang naar wisselval lig herfstweer. De regenkans neemt de komende dagen sterk toe. Bo vendien wordt het frisser en kan de wind soms flink aanwakkeren. Za terdag valt het nog wel mee. Van nacht blijft de buienkans beperkt tot de kustgebieden. Elders klaart het op, maar het koelt niet verder af dan tot een graad of 9. In de ochtend maakt het hele land kans op een bui. Een zwak hogedrukgebied zorgt de rest van de dag voor een weersver- betering. Het blijft vrijwel overal droog en de zon laat zich geregeld zien. Op veel plaatsen wijzen de thermometers 14 graden aan. De wind is matig van kracht en waait uit zuidwestelijke richtingen. De weers- verbetering is maar van tijdelijke aard. Zondag, en ook de dagen daarna, bepalen oceaanstoringen het weerbeeld. Weliswaar spelen wolken de hoofdrol, maar de zon laat zich soms ook van zijn goede kant zien. De kans op regen is groot en van tijd tot tijd kan de wind stevig aantrekken. ZIERIKZEE - In plan West in Zierikzee is gisterochtend schade onstaan door een aan rijding. Een 38-jarige Zierikzeeënaar draaide met zijn auto vanaf het Haringvlietplein de Haring- vlietstraat in. Hij remde af en stopte omdat de weg verderop door loswerkzaamheden ge stremd was. Een 30-jarige plaatsgenoot die achter de 38-jarige reed, kon niet meer op tijd remmen en botste achterop. Peuterspeelzaal 't Kraaiennest krijgt een eigen ruimte. Daarmee komt een einde aan het gedwongen steeds weer opbergen van alle speelmateriaal. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - Goed nieuws voor Peuter speelzaal 't Kraaiennest in Oosterland. Als de gemeenteraad akkoord gaat komt er een aan bouw aan dorpshuis De Oosterhof in Ooster land, bestemd voor de peuterspeelzaal. Met de realisering van de aanbouw is een investering van 72.500 gemoeid. De kwestie komt aan de or de tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 31 oktober. Al 22 jaar zetelt 't Kraaiennest in De Oosterhof en al 22 jaar lang moeten de leidster na af loop van een peuterspeelzaal ochtend de zaal helemaal leeg ruimen. Tafeltjes, stoeltjes en speelmateriaal worden opge stapeld in een kleine ruimte en de volgende peuterspeelzaal morgen moet alles weer te voorschijn gehaald worden en neergezet. In juli dit jaar sprak voorzitster Y. Smits-Melsen - niet voor de eerste keer - haar onvrede uit over deze manier van werken. „Het is niet meer van deze tijd. Ik ben ervan overtuigd dat de Arbo-dienst en de GGD de werkomstandig heden zouden afkeuren wan neer zij een onderzoek verrich ten." Zo'n onderzoek werd door de mensen van 't Kraaiennest toen niet aangevraagd uit angst dat de peuterspeelzaal dan gesloten zou moeten wor den. Wel droeg het bestuur van de Duivelandse peuterspeel zaal allerlei alternatieve loka- ties aan zoals het nog te bou wen servicewoningencomplex De Saele, een leegstaand schoollokaal, het Kzuisge- bouw aan het Koninginneplein of de kantine bij de gymnas tiekzaal. Liefst wilden de men sen van 't Kraaiennest echter een aanbouw aan de rechter- achterzijde van De Oosterhof. De gemeente bleef echter de boot aanhouden. Tot juli dit jaar. Onderzoek Tijdens de juli-vergadering van de Duivelandse gemeente raad werd besloten om 17.500 uit te trekken voor een aantal - kleinere - aanpassingen ten be hoeve van de peuterspeelzaal en het instellen van een nader onderzoek „Dit onderzoek heeft er in geresulteerd dat na overleg met het bestuur van de peuterspeelzaal voorgesteld wordt een aanbouw aan het dorpshuis te plegen waardoor de peuterspeelzaal een eigen ruimte krijgt. Door inbreng van een groot deel zelfwerk zaamheid kunnen de kosten voor de gemeente beperkt blij ven tot een bedrag van 72.500 gulden," schrijft het college in haar toelichting op het voor stel om een aanvullend krediet beschikbaar te stellen. Het geld komt uit de pot stads en dorpsvernieuwing. Daar is recentelijk wat meer ruimte in gekomen omdat de gemeente raad besloot WVG-geld in plaats van geld uit de pot stads- en dorpsvernieuwing aan te wenden voor het bejaar- dengeschikt maken van servi ce-woningen. Het voorstel kwam eerder al aan de orde tij dens een vergadering van de commissie financiën en die ad viseerde positief. Wandelpad Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering aan de orde het voorstel van het college om 41 mille uit te trek ken voor de aanleg van een wandelpad aan de rand van het gebied dat bestreken wordt door bestemmingsplan Loens- weg. Tijdens de afgelopen winter werd een deel van de beplan ting rond het plan Loensweg al gerooid om aanleg van het pad mogelijk te maken. Volgens het college is er vol doende financiële ruimte aan wezig om het plan te realise ren. De gemeenteraadsvergadering wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. THOLEN - De politie Ooster- scheldebekken heeft gisteren in Tholen een professioneel in gerichte en operationele hen nepkwekerij opgerold. De kwekerij bevond zich in een kelder onder een woning. Ze werd ontdekt tijdens een door de rechtercommissaris gevorderde huiszoeking. De kwekerij met toebehoren is in beslag genomen. De twee bewoners van het pand, tevens de verdachten, hebben bekend dat de kweke rij reeds enige jaren in wer king was. Het Zoekplaatje vati vorige week bleek niet moeilijk. Maar liefst 42 inzendingen kwamen bij de redactie binnen. De foto toont de korenmolen van Verhage aan de Rijksweg 59 bij Mori- aanshoofd. Een inzender wist te melden dat de molen uit het jaar 1$86 dateert. Drie kinderen vermeldden zelfs dat de molenaar bij hun opa de brokjes voor de koeien brengt. Uit de stapel goede in zendingen werd die van Marco Kristalijn, Verseputseweg 8. Kerkwerve als winnaar getrokken. Hij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Het Zoekplaatje van deze week werd ge maakt in een woonwijk met rijtjeshuizen, waar ook het nodige groen staat. Wie ziet waar fotograaf Joop van Houdt deze foto heeft gemaakt kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Post bus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossing in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken in Zierikzee deponeren kan ook. Inzendingen dienen uiterlijk woensdag 30 oktober binnen te zijn. Op de brief of briefkaart graag het woord Zoekplaatje ver melden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3