En hier is de nieuwe. Comfortabel alternatief voor sportwagen: Audi S8 Sonata: Stijlvolle luxe in de hogere klasse Coupe Fiat vernieuwd ^-autn adria HYUnDOl V.D. VLIET Ford's topper in middenklasse ingrijpend aangepast voor 497 Hyundai proudly presents.. Nieuiv hoofdstuk in succesverhaal Mondeo Snel maar gedistingeerd Nieuw vijfcilinder motoren official Ford Dealer AUTOBEDRIJF SLAGER C.V. ffÏÏmn!Van °*er Wekken bv t VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 NR 26067 11 Goes, Klein Frankrijk 23, tel. 0113 - 228751 J Officieel dealer voor Schouwen-Duiveland De nieuioe Volkswagen Passat wordt op een unieke en opvallende manier geïntroduceerd in Nederland. Vanaf 21 oktober zijn maar liefst 30 trailers de weg op gegaan, elk beladen met nieuwe Passat. De azito's zijn dusdanig bestickerd dat de naam en het Volkswagen-logo niet zichtbaar zijn. Op deze manier wil de importeur de Nederlandse weggebruikers confronteren met dit volledig nieuwe model en zo enthousiasme losmaken voor de nieuwe telg uit de Duitse automobielfabriek. Vanaf 30 oktober staat de nieuwe Passat bij de Volkswagen-dealer in de showroom. mum koppel ligt op 186 Nm bij 4500/min voor de ongeblazen motor en op 310 Nm bij 2500/min voor de turboversie. Daarmee leveren de nieuwe Coupés de prestaties die je van een volbloed sportwagen mag verwachten. De Coupé 2.0 20v heeft een topsnelheid van 212 km/h en accelereert in 8,9 se conden van O tot 100 km/h. De Coupé 2.0 20v Turbo haalt een top van 250 km/h en sprint van 0 tot 100 km/h in slechts 6,5 se conden. De Coupé heeft niet alleen nieuwe motoren. Ook zijn en kele stylingdetails veranderd, is het aantal carrosseriekleu- ren uitgebreid en is het interi eur gewijzigd. Hierdoor is in alle opzichten een nieuwe lich ting van de Coupé ontstaan, die sportieve kracht combi neert met all-round comfort en een hoogwaardige afwerking. dekglas achter de doorgetrok ken koplampen vervolmaken de voorzijde. De stationwagen modellen delen dezelfde voor kant maar nemen de combina tie van de in het oog springende vormgeving, de makkelijk toegankelijke laad ruimte en de brede achterklep van het huidige model over. Aan de achterkant beschikken de vier- en vijfdeursuitvoerin- gen voortaan over grote en op vallende achterlichtelemen ten. Deze lopen om de hoeken heen en dragen zo bij tot het geïntegreerde driedimensione- le uiterlijk, waardoor de Mon deo breder en stoerder oogt. De in de koetswerklijn geïnte greerde bumpers in carrosse- riekleur kunnen voortaan zon der structurele beschadiging schokken tot vier kilometer per uur opvangen. Het interieur van de nieuwe Mondeo is functioneler en com fortabeler dan dat van zijn voorganger. De nieuw ontwor pen voorstoel verschaft tot 40 mm extra knieruimte voor de achterste passagiers. Tot de verbeteringen op het dash board behoren de nieuwe be dieningsorganen van de ver warming/ventilatie, de in de middenconsole geïntegreerde radio's met schuin aflopend front, en de nieuwe kleuren en bekledingsmaterialen. De Mondeo kan desgewenst wor den uitgerust met een nieuw type halfautomatische aircon ditioning. Deze biedt de be stuurder de mogelijkheid om aan de hand van twee druk knoppen en een digitaal dis play de temperatuur in te stel len, die automatisch wordt gehandhaafd. De nieuwe Mondeo is lever baar met de verbeterde Zetec 16V motoren met een cilinder inhoud van 1.6, 1.8 en 2.0 liter, en met de aangepaste 1.8 liter Endura-DE turbodiesel met in- tercooler en de krachtige en soepele 2.5 liter Duratec V6 met 24 kleppen. Het brandstof verbruik werd met 8 procent verlaagd, dit dank zij een an dere afstelling van de moto ren, banden met lage rolweer- stand van de laatste generatie nieuwe motorolie met een lage viscositeit, en andere over brengingsverhoudingen. De Audi S8 heeft een 340 pk sterke motor in het vooronder. BROUWERSHAVEN - Met de S8 rondt Audi de A8-lijn naar boven af door het aanbod van een topmodel in de luxe klasse dat voldoet aan de hoogste eisen ten aanzien van vermogen en ex clusiviteit. Een superieure wagen die door de combinatie van een redelijk wagengewicht met een 8-cilinder topklassemotor een spectaculai re krachtsontplooiing te bieden heeft, zonder agressieve sportiviteit. Gedistingeerd, tot grootse prestaties in staat, met een ex clusieve standaarduitrusting, zo komt de Audi S8 voor de dag. Deze auto zal vooral lief- hebers van techniek en een fors motorvermogen aanspre ken die zich van andere be stuurders van luxe wagens willen onderscheiden en hun individualiteit willen accentu eren. Het design van de carrosserie met verlaagd onderstel op 18- inch velgen in Avus-design en de in licht antraciet gehouden grille met een duidelijke na druk op de verticale lamellen, wekt een krachtige, dynami sche indruk. Er zijn meer van deze gedistin geerde verschillen met de Au- di-A8, zoals de emblemen op grille en achterzijde in de be kende rood-met-zilveren race- sport-look of de gepolijste alu minium spiegelhuizen, die de doorgewinterde autospotter duidelijk maken dat hij met een heel bijzondere Audi te maken heeft. Ook de uitlaat pijpen die naast elkaar uit monden in een aluminium- kleurige plaat hebben een geheel eigen, beschaafd aan zien gekregen. De motor Bij de ontwikkeling van de V8- motor heeft niet alleen het doel voor ogen gestaan het maxi mumvermogen te verhogen, met name de zorgvuldig ge stroomlijnde buitenspiegels, de stevige stootrand en de nieuw ontworpen wieldoppen opvallen - voert ons naar de achterzijde, waar state of the art vormgegeven, uit één stuk spuitgegoten (dus stof- en wa terdichte) achterlichtunits on middellijk in het oog springen. Maar ook bijvoorbeeld de vloeiende vormen van de ach terbumper en de welving on der de achterrand van de baga- geklep zijn opvallende elementen in een stilistisch sterk geheel dat - zie de dubbe le verchroomde uitlaat onder de bumper - vermogen en stijl uitstraalt. De .nieuwe Sonata is een stille auto waarin het prettig toeven is. Zaken als in hoogte verstel bare driepuntsgordels, het met hout afgewerkte dashboard en het in het linker voorportier geplaatste bedieningspaneel voor de elektrische ramen en buitenspiegels verhogen het gevoel van comfort. De neus van de Sonata is het visitekaartje van het nieuwe Hyundai. Drie stijlelementen spelen een hoofdrol: de V-vor- mige lijnen in de motorkap die uitlopen in de luchtinlaat on der de bumper, de ovalen grille en de origineel vormgegeven koplampen. De combinatie van een elliptische (met daarin dimlicht, stadslicht en rich tingaanwijzer) en een ronde vorm groot licht) samen met de sterk naar voren geplaatste grille maken van de Sonata een auto die onmiddellijk her- Het vlaggeschip van Huyandai: de Sonata Advertentie Advertentie Haringvlietplein 10 - 4301 XG Zierikzee Telefoon 0111 - 41 72 16 Advertentie Uw partner voor betere service GOOD Poortddijkstraat 61-63 - Brouwershaven Tel. 0111-691344 na 18.00 uur 691561 De nieuwe 2.0 20v motoren, een met en een zonder turbo, geven de topmodellen aanzien lijk meer vermogen: 108 kW voor de Coupe 2.0 20v en 162 kW voor de Turbo 2.0 20v. Daarmee is deze laatste de snelste Fiat ooit in seriepro ductie gebouwd. Samen met de enkele maanden geleden geïnt roduceerde 1.8 16v (96 kW) vor men deze tweeliter 20v moto ren de nieuwe Coupé-reeks. Daarin vindt elke koper in dit segment een auto die is afge stemd op zijn wensen en eisen. Het bijna overdadige vermo gen van beide vijfcilinders gaat samen met een royale hoe veelheid trekkracht: het maxi- ZIERIKZEE - Hyundai proudly presents.... de nieuwe Sonata, een sedan in de hogere midden klasse die het eindpunt markeert van een pro grammavernieuwing die begon bij de Excel (1994) en de nieuwe Lantra (1995) en die onlangs zijn voorlopige hoogtepunt kende met de pre sentatie van de Coupé, Hyundai's door de pers zeer lovend besproken niche-model. maar wilde men tegelijkertijd het harmonische karakter van de motor behouden en de ver trouwde lange levensduur van een Audi-motor kunnen garan deren. Door een hele reeks nieuw ont wikkelde componenten is de 4,2 liter 8cilinder motor er 30 kW (40 pk) op vooruitgegaan, zodat voor de voortstuwing van de S8 het indrukwekkende vermogen van 250 kW (340 pk) beschikbaar is. Deze soepel dooraccelererende V8-motor met dwarsstroomcilinderkop- pen en 4-klepppen techniek, het volledig elektronische mo tormanagementsysteem en zijn dynamische krachtsont plooiing vormen de basis voor een ongekend, ontspannen rij- genot. De nauwkeurig schake lende 6-versnellings schakel- bak nodigt uit tot snel, sportief schakelen. De Audi S8 bereikt vanuit stilstand een snelheid van 100 km/h binnen 5,5 secon den. "Voor de tussenacceleratie van 60 tot 120 kmlh heeft de wagen in de 5 versnelling slechts 10,8 secóhden nodig; de topsnelheid wordt elektro nisch begrensd op 250 kmlh. De Audi S8 wordt alleen als quattro aangeboden. De per manente vier-wielaandrijving, nog altijd op eenzame hoogte binnen de luxe klasse, is voor een topklasse-auto van Audi een vanzelfsprekend gegeven. De vier-wielaandrijving zorgt voor de beste tractie en koers- stabiliteit. De invloed van de aandrijving op het stuurge- drag is tot het uiterste mini mum teruggebracht. Bij de Au di S8 verdeelt een zelfsperrend Torsen-tussendifferentieel de aandrijfkracht over de voor- en achterwielen. Het antiblok- keersysteem met elektroni sche remkrachtverdeling (EBV) doseert de remdruk voor elk wiel afzonderlijk, zo dat zowel tijdens rechtuit rij den als in de bocht alle wielen hun volle bijdrage aan het rem men leveren, terwijl toch een maximale rijstabiliteit wordt gehandhaafd. Witte wijzers op de in gedistin geerd grijs gehouden wijzer platen in het instrumentenpa- neel voorzien de bestuurder op overzichtelijke wijze van de vereiste informatie. De nieuwe snelheidsmeter begint bij nul (en dus niet zoals gewoonlijk bij 20 km/h) en loopt tot 300 km/h. ZIERIKZEE - Twee nieuwe vijfcilinder tweeli ter motoren met 20 kleppen en een aantal func tionele en stylingverbeteringen versterken de positie van de Coupé Fiat als een uiterst dyna mische high-performance sportauto. Advertentie Driekoningenlaan 1 Zierikzee Telefoon 0111-412212 Stijlvol en luxueus: dat moe ten twee van de belangrijkste trefwoorden zijn geweest bij de briefing die de Hyundai-in- genieurs voor de ontwikkeling van de nieuwe Sonata kregen. Het resultaat is een auto die de vergelijking met welke grote middenklasser ook met glans doorstaat. Zijn nieuwe uiter lijk, waarvan vooral de neus en achterzijde de aandacht trekken! is karakteristiek en zelfbewust, het interieur straalt rust en comfort uit. De vele uren die besteed zijn aan het terugdringen van het geluidsniveau in de auto heb ben hun vruchten afgeworpen: de nieuwe Sonata is een zeer stille auto en geeft-een gevoel van comfort dat in zijn prijs klasse ongekend is. Een verbe terd rijgedrag, het met hout af gewerkte dashboard en de ergonomisch geplaatste bedie ningsorganen dragen daar het hunne aan bij. En ook de uit rusting en techniek laten wei nig te wensen over: van dubbe le airbag tot van binnenuit te openen bagageklep, van stuur bekrachtiging tot schokabsor- berende bumpers: de zakelijke rijder krijgt wat hij mag ver wachten. kend wordt wanneer hij in de binnenspiegel opduikt. De nieuwe koplampen geven de auto niet alleen een high tech uiterlijk, ze zorgen ook voor beter begrensde, scherpe re lichtbundels. De V-vormige lijnen in de motorkap lopen uit in de fors bemeten 'luchthap- per' onder de in de kleur van de auto gespoten bumper.-Deze is overigens gemaakt van TPO (Thermo Plastic Olefin) en is bestand tegen botsingen tot een snelheid van 8 km/h. De zijkant van de auto - waarin De nieuwe Ford Mondeo heeft een opvallende nieuwe neus ge kregen. ZIERIKZEE - Ford heeft de Mondeo, in 1994 de Europese "Auto van het Jaar", ingrijpend ge wijzigd. Met deze ingreep wil de constructeur na drie en een half jaar van ongeëvenaarde ver koopsuccessen zijn stempel blijven drukken op het grotere middenklassesegment. Naast de 19 Europese markten is de Mondeo voortaan ook leverbaar in 41 exportmarkten, waarmee het aantal landen waarin de Mondeo wordt aange boden op 60 komt. De vérgaande verbeteringen voor het modeljaar 1997 zijn bedoeld om dit succes voort te zetten. De nieuwe Mondeo werd zowel aan de buitenkant als binnenin onder handen ge nomen. Daarnaast werd ook aan het onderstel gesleuteld en kreeg de wagen verschillende nieuwe comfortsnufjes mee. Ten slotte werd ook het veilig heidssysteem opgewaardeerd. De Mondeo wordt gekenmerkt door een opvallend nieuw uite- lijk. Daarvoor werden alle zichtbare koetswerkpanelen - het dak en de zijdeuren uitge zonderd - van de vier- en vijf- deursmodellen opnieuw ont worpen. Wat de voorpartij betreft, krijgt de Mondeo gebogen drie- dimensionele koplampen mee, die het vooraanzicht en de flan ken in elkaar doen overvloei en, terwijl de kromming van dezelfde lichtblokken door loopt tot in de motorkap. Het nieuwe ovalen radiatorrooster met verchroomde omlijsting en het knipperlicht met wit af-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11