Senioren Scaldina schieten voor zoveelste maal tekort Clubs bakkeleien over KNVB en ZN-Trofee Gebrek aan tijd fataal voor Verduijn de Boer Vier bowlers vechten om hetzelfde speeltuig Stadionverbod voor supporters ADO zaterdag- en zondagvoetbal Zesde plaats Van der Wielen Koersbal in Goes Judo World Series Eerste jeugdteam wint inhaalwedstrijd van Reijnaart Huishoudelijke schaakcompetitie Al dertig man geweerd sinds 1995 PROGRAMMA Tijdens vergadering regiocommissie 1 DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 NR 26066 9 DEN HAAG - Leon van der Wielen heeft bij schaatswed strijden in Den Haag een zesde plaats in het algemeen klasse ment behaald. De schaatser uit Zierikzee bond de strijd aan in een deel nemersveld met gerenommeer de namen zoals kernploegle den Jeroen Straathof, Martin Hersman en Gianni Romme. Van der Wielen legde de 500 meter af in 42.06 seconden, Straathof won de afstand op schaatscentrum de Uithof in 39.74 seconden. Op de 1500 meter finishte Van der Wielen na 2.06.76 minuten. Weer was Straathof de beste van de 22 schaatsers in een tijd van net onder de twee minu ten, 1.59.97. GOES - De Zeeuwse Sportraad organiseert in samenwerking met de provinciale werkgroep koersbal in Goes een herfst- toernooi. Ploegen uit Ouwer- kerk en Serooskerke zullen morgen in Sportpunt Zeeland aantreden. Koersbal is een zeer populaire sport in Zeeland, die vooral door ouderen wordt beoefend. Zeeland kent inmiddels 120 koersbalgroepen, met gemid deld vijftien spelers, verspreid over de hele provincie. Koers bal is een sport die zowel indi vidueel als in teamverband wordt beoefend. Het is een spannend spel dat van de deelnemers voortduren de concentratie, nauwkeurig heid en spelinzicht vraagt om tot een goed resultaat te ko men. Aan het toernooi in Goes doen 27 teams, goed voor ruim vier honderd koersbalspelers, mee. Het toernooi begint om tien uur en kent een prestatie- en recreatieklasse. BREDA - De judoka's Jerry de Haan en Marijn Verkamman hebben op een drielandentoer- nooi de eerste plaats veroverd. Op het evenement irt Breda, wkar judoka's uit Befgië, Ne- derland en Frankrijk aanwe zig waren, behaalde Willem de Jonge een tweede plaats. Se- raya Blom en Rico van Dongen moesten zich tevreden stellen met een derde notering. Alle prijswinnaars zijn lid van sportschool Geelhoed uit Zie rikzee. ATLANTA (RTR) - De strijd in de World Series in het Ameri kaanse honkbal ligt weer vol ledig open. Woensdag trokken de New York Yankees met een 8-6 overwinning in het vierde duel met de Atlanta Braves de stand gelijk, 2-2. De Yankees lieten in Atlanta zien over een flinke dosis wils kracht te beschikken. In de vijfde innings keek de ploeg nog tegen een 6-0 achterstand aan. Een homerun van Leyritz bracht de Yankees terug in de wedstrijd. Een fout van Ryan Klesko hielp de Yankees bij de stand van 7-6 definitief aan de over winning. Hij had een bal van Charlie Hayes moeten vangen, maar liet hem vallen. Brad Clontz bezorgde de Yankees het achtste punt. ,,Dit was niet onze avond," zei Bobby Cox, manager van de Atlanta Braves, na de tweede nederlaag op rij. „Door fouten hebben we de wedstrijd volle dig uit handen gegeven. Maar we slaan in het volgende duel terug." ZIERIKZEE - De senioren van Scaldina speel den in Terneuzen een slechte wedstrijd en verlo ren met 8-2 van een tweede selectie van Effect. Het Zierikzeese team moet straks in de degra datiepoule hard van leer trekken om zich te kunnen handhaven in de eerste klasse. Scaldina treft in die poule we derom Effect 2 dat de acht pun ten van deze ontmoeting mee mag nemen. Cor Smalheer was in het duel tegen de Terneuzen- se ploeg als beste op dreef. Smalheer, in het enkelspel de sterkste van het Scaldina-trio, won zijn single van Francois Baert. Met Michel Holm won Smalheer het dubbel. Arjan Bom speelde ook mee, maar duidelijk werd dat dit niet gaat zonder al te veel te hebben getraind of gespeeld. Het tweede team ging op be zoek bij Slagvast 2 in Kamper land. Het gelijke spel van 5-5 had veel hoger moeten en kun nen zijn. Ad de Graaf was 'man of the match' met winst in alle enkelpartijen. Met Jan Kik versloeg hij in het dubbelspel het duo Van de Maas/Meester. De Graaf speelde aanvallender dan ooit. Dit kwam tot uiting in de wedstrijd tegen Sandee. Kon deze speler het in de eerste game nog bijhouden tot 19-21, in de tweede game ging De Graaf er met 5-21 overheen. Jan Kik won een enkelpartij, terwijl derde teamspeler Henk Goudzwaard niet tot winst kwam. Wel sloot hij een aantal games nipt af met 21-19 of 22- 20. Met deze punten staat Scal dina 2 op een.tweede plaats in de derde klasse A. Nuttig Scaldina 3 haalde een 4-6 over winning weg bij Westerzicht 4 uit Souburg. Marco Hanse en Gerrit van de Bosch wonnen beiden twee partijen, Jan van der Weele deed het eenmaal. Het dubbel zetten Hanse en Van de Bosch in winst om. Een nuttige overwinning in deze vierde klasse A, luidde de con clusie. Het vierde team speelde weer twee wedstrijden in één week. In wisselende samenstelling werd twee keer achter elkaar verloren. Dat is niet goed als je uitkijkt naar een kampioen schap. Van Kapelle 6 werd met 7-3 verloren en dat was géén beste beurt. Sjaak Hanse, nor maal de sterkste speler in dit team won maar één enkelpar tij. Bert de Jong won zijn sing le en samen met Hanse het dubbel. Rob Van de Noord kwam niet aan scoren toe. Een té groot uitgevallen nederlaag volgens Sjaak Hanse die al zijn ballen over de tafel zag gaan. In de wedstrijd tegen Wester zicht 6 was het eigenlijk niet veel beter. Er werd met 6-4 ver loren. Arthur Schenk won twee keer en Jan Remmers schreef evenveel partijen op zijn naam. Samen verloren ze het dubbel in drie games. Scal dina 4 zal dus hard moeten knokken om in deze vijfde klasse het eventuele kam pioenschap te behalen. Bovenste helft Het eerste jeugdteam speelde een inhaalwedstrijd tegen Rei- jnaert 1 uit Hulst. De drie spe lers - Arnoud Lansdorp, Bou- dewijn Heijboer en Simon Lansdorp - wonnen van Tiele- man.' Heijboer en Arnoud Lansdorp wonnen samen het dubbel. Lansdorp speelde te gen Boudewijn Maat nog een driegamer die hij verloor. De 6-4 overwinning geeft aan dat Scaldina in voorgaande wedstrijden punten liet liggen. Reijnaart sprong zorgvuldiger met de punten om; het haalde er dertig tegenover de 23 van Scaldina. Het komend week einde moet de jeugdploeg veel punten van MZ pakken om in de bovenste helft mee te kun nen blijven doen. Scaldina 2 ontmoet SAR '72 3 en het derde brengt een bezoek aan MZ 6. Cor Smalheer van Scladina verlichtte in de verloren wedstrijd tegen Effect 2 enigszins de pijn voor zijn team. Hij won als enige tafel tennisser twee partijen. (Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Jan Verduijn de Boer heeft in de huishoudelijke competitie de zege laten lopen. De schaker speelde een schitterende partij te gen Hans Baris. Door gedegen spel verkreeg Verduijn de Boer een veel betere stelling en leek hij te winnen. Met overmacht begon hij aan het eindspel. Net toen hij de overwinning in zijn zak wilde steken, verslechterde zijn stel ling zienderogen. De tijdnood deed hem de das om. „Het kan verkeren," zuchtte Verduijn de Boer toen hij teleurgesteld zijn witte stukken in het doos je opborg. Martin Krijger doorbrak de goede reeks van Adrie de Jon ge. De laatste was niet opge wassen tegen het spel van de koploper. „Dat soort spelers zijn te sterk voor mij," zei De Jonge. Hans Aangeenbrug rukte op naar een tweede plaats door een fraaie zege op Van der Wes ten. Met spanning wordt uitge keken naar de topwedstrijd van volgende week tussen Aangeenbrug en Krijger. Uitslagen M. M. Krijger - A. W. de Jonge 1-0; J. Verduin den Boer - J. Ba- ris 0-1; A. M. van der Westen - J. Aangeenbrug 0-1; A. A. M. Bloom - H. Jukkenekke 0-1; R van der Veken - S. J. Stoel 1-0; J. J. Hoogstrate - J. Pannekoek 1-0; H. Brakel - J. Verkerk 1-0; P. van den Berg - M. den Boer 0-1; A. H. Nelisêe - A. N. Kou ters 1-0; N. Kordes - J. C. Dop per 0-1; T. Brouwer - J. Heili gers 1-0; E. de Jonge jr. - J. Bom 1-0; J. Vis - P. J. Kramer 0-1; C. van Eldik - G. J. v. d. Waarden 1-0; H. Bremer - J. de Jonge 1-0; Stand 1. M. M. Krijger 382,00 2. J. Aangeenbrug 272,33 3. J. Baris 271.00 4. H. Jukkenekke 256,00 5. A.W.de Jonge 223,50 6. J. Verduijn de Boer 206,00 7. A. M. van der Westen 203,00 8. C. P. Polderman 202,33 9. R. van der Veken 202,00 10. A. H. Brakel 193,00 BURGH-HAAMSTEDE - Zelfs bij een simpele - met alle res pect overigens - sport als bow len kan de hilariteit compleet en de coördinatie zoek zijn. Het was een beetje te verwach ten want André Kooman en 'Boss Ben' van Schuttershof en Giel Overbeeke en Ben Heu- tink van Forever Young ston den op de vierde speeldag te genover elkaar. Dat Schuttershof won, was niet eens de grootste verras sing. De spanning zat hem in de strijd om de bal. De vier bowlers speelden met dezelfde bal. Voor de leken: het gewicht van de bal en de positie van de greep zijn van wezenlijk be lang bij deze sport. Zodoende maakt het kwartet er voor de toeschouwers een aantrekke lijk kijkspel van. Omdat Bonanza op de avond van de slapstick vrij was, nam Schuttershof de leiding in divi sie 1 over. Het heeft wel een wedstrijd meer achter de rug. Uitslagen Poule 1: Schuttershof - Forever Young 3-0 (799-668); Braber I - Braber II0-3 (661-792). Poule II: Sportcentrum - Gebr. Boot II3-0 (674-573); V. d. Velde - Sporthuis Zierikzee 3-0 (728- 496); Euroase - Gem. Wester- schouwen 0-3 (602-730); All Stars - Gebr. Boot I 0-3 (598- Stand poule 1 Schuttershof 2270 7 Braber II 2225 6 Bonanza 1613 6 Zeeuwse Stromen 2173 5 Delta Boys 1999 5 Brab,er I 2027 3 Stichting Renesse 2064 1 Forever Young 1253 0 Stand poule 2 Gem. Westerschouwen 1422 6 Sportc. W'schouwen 1369 6 Gebr. Boot I 1325 6 Fruit- en loonbedr. v. d. Velde 1354 3 All Stars 1334 3 Gebr. Boot II 1118 0 Sporthuis Zierikzee 1020 0 Euroase 1085 0 Bowling Renesse, Louis Rijstenbil- toernooi Herenfinale: 1. C. J. Kooman 590 punten, 2. A. J. Slappendel 579, 3. T. Jonker 573, 4. P. Ber- revoets 521,5. J. Stoel 502,6. P. Schilders 492. Damesfinale: 1. J. Meuldijk 612, 2. A. van Nuenen 564, 3. B. Kriens 540, 4. W. de Vegt 535, 5. L. Boogaard 511, 6. A. van Bo ven. DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van ADO Den Haag heeft zeven aanhangers van de club voor vijf jaar de toegang tot het Zuiderparkstadion ontzegd. Het college nam de maatregel naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Den Bosch. De zeven fans wa ren hierbij betrokken. half jaar het stadion niet meer in. Hij werd afgelopen zater dag betrapt op het gooien met vuurwerk bij de wedstrijd tus sen ADO Den Haag en RBC. Sinds het seizoen '95-'96 heeft ADO Den Haag bijna dertig supporters een stadionverbod opgelegd. „Met dit lange verbod willen we duidelijk laten blijken dat er absoluut iets ondernomen wordt tegen het gedrag van de fans," vertelde een woordvoer der van de club. Tijdens het duel met Den Bosch richtten Haagse suppor ters vernielingen aan. Ook werden er mensen bedreigd. De fans van Brabantse club moesten voor hun eigen veilig heid voortijdig het stadion verlaten. Een andere supporter mag een Barcelona is weer koploper in de Spaanse competitie. Het sterrencollectief van trainer Robson won woensdag de uit wedstrijd tegen het laag ge klasseerde Sevilla met 1-0. Verrassend was de afgang van kampioen Atletico Madrid op eigen veld tegen Rayo Valle- cano, 1-3. Barcelona hoefde over geluk niet te klagen. De enige treffer van het duel was nou eens niet van Ronaldo, maar van Luis Enrique, één van de weinige Spanjaarden die kan rekenen op een plaats in de basis van het wel zeer internationaal ge tinte Barcelona. Beelden toon den overigens aan dat, alvo rens Enrique inkopte, de door Figo via de onderkant van de lat ingeschoten bal al achter de lijn was geweest. De vraag is of de scheidsrechter dat al had gezien. Luis Enrique zorgde voor zekerheid. Op dat mo ment, 78e minuut, waren al twee doelpunten van Sevilla wegens buitenspel afgekeurd. Zaterdagamateurs Tweede klasse E Bnisc Boys-AZV V Vierde khKse B Hocdckenskerkc-Brouwcrsh. Res. 2c klasse 021 Bruse Boys-Krabhcndijkc 2 Re». 3e klasse 031 MEVO 2-WHS 4 Res. 4c klasse 041 Brouwersh. 2-Krabbcndijke 3 Res. 4c klasse 042 Nicuwland 2-DFS 3 Zcclandia 7-Wiss.cnkcrkc 2 Res. 5c klasse 061 MEVO 3-GPC 4 Ooslkapcllc 3-Middclburg 5 Res. 5e klasse 062 Nicuwdorp 3-Brouwcrshavcn 3 Rcs. 5c klasse 063 GPC 5-Wcmcldingc 3 ZSC3-VCK5 Zondagamatcurs 5c klasse A Clingc-Sluis Com Boys-Rcnc-sse Graauw-Oosthurg Hulsicrloo-I.cwcdorpse Boys Robur-Hooldplaat Zeclandia-Hontcnissc 6c klasse A Grocdc-Schoondijkc Res. 3e klasse 304 SSW 2-Ahlasscrdam 2 Res. 4c klasse 401 Ouwcrkcrk 2-Middelburg 4 RCS 5-Zccland Sport 3 Renesse 3-Rcncssc 2 Vlissingcn 3-RCS 6 Walcheren 3-Noonnanncn 2 Zcclandia 3-Jong Ambon 2 Zeeland Sport 4-Luctor'88 3 Res. 5e klasse 501 Drcischor 2-Walchcrcn 4 Jong Ambon 3-Ouwcrkcrk 3 RCS 7-Patrij7.cn 3 Vlissingcn 4-Zicrikzcc 5 Volharding 2-Lcwcd. Boys 3 Zcclandia 4-Noormanncn 3 Zonncmairc 2-Kwadcndammc 2 Damcscompctitie 3c klasse 803 Nicuwdorp-Slicdrcchl 4e klasse 804 VVcmcldingc-SV Capcllc 5e klasse 809 Amcmuidcn-Zonncmairc Oostkapcllc 2-Vccrc SCHARENDIJKE - Op de vergadering- van de regiocommissie Schouwen^Duiveland kibbel den de Schouwen-Duivelandse voetbalclubs als vanouds over de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee èn de problemen bij de KNVB als gevolg van de herindeling. Afgevaardigden van Brou wershaven, DFS, Ouwerkerk en WIK ontbraken in de kanti ne van ZSC op de periodieke bijeenkomst. Slechts WIK meldde zich officieel af, de an dere lieten niets van zich ho ren. „Dat vind ik gewoon jam mer," liet voorzitter Piet Bal teleurgesteld weten. Met name de afwezigheid van WIK was jammer te noemen. De vergadering was voor de club uit Kerkwerve een mooie gelegenheid de plannen van de finaledag om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee te ontvou wen. WIK kreeg de organisa tie, omdat de vereniging vol gend jaar veertig jaar bestaat. De finaledag is waarschijnlijk zaterdag 7 juni. Traditiegetrouw hadden velen hun mening over de opzet van het toernooi. Hans de Haan (Zonnemaire) gaf al antwoord op zijn eigen vraag. „Een sys teem waarbij de kleine clubs beter voor de dag komen? Dat is moeilijk." In de huidige vorm blijft Zonnemaire aan de kant staan. Commissielid Dig Vleugel wil de er aanvankelijk weinig woorden aan vuil maken. „We moeten in poules verder gaan. Het is geen goede zaak als we het weer veranderen. Als je kijkt naar de uitslagen van vo rig jaar, daar zaten geen gigan tische uitslagen bij, toch?" Al le wedstrijden op één dag zag Vleugel niet zitten. „Dan krijg je flutwedstrijden van een kwartier." Later na vele meningen te hebben aangehoord, beloofde Vleugel een enquête te maken en deze aan de clubs te zullen sturen. In dit vragenformulier krijgen de verenigingen de ge legenheid voor de allerlaatste keer hun ideeën over de ZN- Trofee te spuien. Discussie De eerste weken van het nieu we KNVB-district Zuid 1 ga ven voor de clubs in Scharen- dijke uiteraard veel stof tot discussie. Een paar uitlatingen op een rijtje. Henk Groene- veld, voorzitter Bruse Boys, toonde net als in voorgaande gevallen clementie met de KNVB. „Het is nu half okto ber, alles is gespeeld met scheidsrechters en al. We moe ten niet alleen kritiek leve ren." Collega-preses Piet van der Horst van ZSC had voor de huidige gang van zaken weinig goeds over. „Als je ziet waar mee we worden opgezadeld, da's niet normaal meer." En Cor Verkaart - hij houdt zich bezig met het zaalvoetbal in sporthal Onderdak - zag niets van deze voetbaltak terug in de Officiële Mededelingen (OM), een wekelijkse uitgave van de bond. „Het lijkt wel of alles in de papierversnippe raar is gegaan, want in de ÓM staat er niets van in. Het is maar goed dat we het zelf doen," doelde Verkaart op de bekende computerproblemen. Vleugel, dezer dagen geen te benijden man want overal waar hij komt, wordt hij ge- confonteerd met klagende mensen over de KNVB, beloof de beterschap. De problemen met het jeugdvoetbal zullen na 9 november volgens hem gro tendeels zijn opgelost. Ondergetekende ondervond gisteren dat Breda, de plaats van het districtskantoor, de za ken aardig op de rails begint te krijgen. Een telefoontje voor het inhaalprogramma van ko mend weekeinde was voldoen de om de wedstrijden binnen het kwartier per fax te kunnen ontvangen. Het kan dus wèl. Verder werd op de regioverga dering bekend dat jeugdspe lers niet meer in een lager elf tal mogen invallen en dat de contributie voor de clubs per lid waarschijnlijk met onge veer 25 gulden omhoog gaat. De bijdrage zou in eerste in stantie met zes gulden dalen. Toch kon Groeneveld een fi nanciële meevaller meedelen. Alls clubs in Zeeland krijgen een tient je terug als gevolg van een positief budget van de ou de afdeling Zeeland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9