Volleyballers MEVO trakteren oude coach op ruime nederlaag In de schijnwerper Handballers Delta Sport minst slecht Brouwershaven gaat voor winst en goals Damesploeg komt tot puntendeling met Intermezzo 2 ZV Haamstede blijft koploper in zaalvoetbal MEVO'80 gelijkwaardig na rampzalige periode Kano Zwak optredeti in de openingswedstrijd tégen Hermes DINSDAG 22 OKTOBER 1996 NR 26065 7 ZIERIKZEE - Het weerzien met Ton Baas, te genwoordig de baas van volleybalvereniging Gavok, is het herenteam van WEA/MEVO'80 uitstekend bevallen. Een extra op winst gebran de ploeg ondervond alleen in de eerste set vol doende tegenstand, de rest van de wedstrijd was een 'walk-over'. De Zierikzeese dames deel den zaterdag in sporthal Onderdak de punten met Intermezzo 2. de set vervolgd. Vanwege uit blijvende aanvallen en de min dere spelverdeler aan Gavok- kant, ging MEVO ongestoord door met het maken van pun ten, 9-3. Bij een 12-7 voor sprong vroeg Van de Berg een time-out aan omdat het goede spel van MEVO enigszins stok te. Deze onderbreking sorteer de effect en MEVO kwam snel op setpoint, 14-7. Na een prach tige aanval won MEVO de set met 15-8 en de wedstrijd met 3- 1. Van de Berg was zelfs blij dat MEVO de eerste set verloren had. ,,Dit was voldoende om de ploeg op scherp te krijgen. Juist tegen dit soort ploegen, waarvan je je moet afvragen of die het derde divisie-niveau aan zouden kunnen, moeten we de punten pakken. Het is voor MEVO tegen zulke tegen standers moeilijk om in het spel te komen. Tegen betere te genstanders wordt het spelni- veau aan onze kant automa tisch beter." De dames van MEVO kregen de tweede ploeg van Intermez zo uit Middelharnis op bezoek. Meestal is in dit team een mix van geroutineerde spelers aan gevuld met aankomende jeugd aanwezig. Dirk Verbeek gaf van te voren ook aan dat het niveauverschil in de tweede klasse weinig van elkaar ver schilt. Meestal geeft een betere speelster in het team net de doorslag. MEVO moest proberen tegen deze ploeg te geloven in eigen kunnen en een gezonde dosis werklust tentoon te spreiden. Als dit zou lukken had Ver beek er alle vertrouwen in. Verbeek formeerde het basis zestal Petra Jasperse, Mariska van Peltenburg, Nardy Krab ben, Jeanine Kok, Marieke Kok en Esmeralda Schot. MEVO begon de wedstrijd met fel en goed volleybal. Inter mezzo had hier verdedigend Coach Clemens van de Berg had zijn ploeg op het hart ge drukt enthousiast en fel het veld te betreden omdat hij het gevoel had dat MEVO anders weggespeeld zou worden. On danks het advies van. de trai ner nam de basisopstelling (Hans van Eijck, Ralph Koper, Onno Bal, Reginald Weber, Gerrit van Splunder en Joost Timmermans) een afwachten de houding aan. Het spel van Gavok was niet van hoog niveau. Toch viel de ploeg naar hartelust aan. ME VO had hier geen antwoord op en zag met lede ogen aan dat de eerste set met 15-6 verloren ging. Tijdens de rust tussen de eerste en tweede set moest Van de Berg zijn spelers nogmaals wijzen op de woorden die hij aan het begin van de wedstrijd gesproken had. Dit was genoeg om de ploeg voldoende te moti veren, want in de tweede set was het een echte 'walk-over' voor de MEVO, 15-3. Geen vuist In de derde set nam MEVO we derom een snelle voorsprong van 7-0. Door harde aanvallen te combineren met een keihar de service werd de tegenstan der goed onder druk gehouden. Aanvallend kon Gavok geen vuist maken, een goed blok te gen de Zierikzeese aanvallers bleef eveneens uit. De MEVO- formatie bleef sterk combine ren en gaf de tegenstander geen schijn van kans te scoren. Bij een 11-1 voorsprong wissel de Van de Berg Koper voor De Graaf. Dit beïnvloedde het spel van MEVO geenszins. Het overrompelde de hopeloos spe lende tegenstander met 15*1. In de vierde set maakte MEVO het snel af om zo de tweede ze ge van het seizoen te bewerk stelligen. In het begin werd het tempo en goede spel uit de der weinig antwoord op en gaf ME VO de kans een 7-3 voorsprong op te bouwen. Het spel van MEVO stokte enigszins waar door Intermezzo tot 7-7 terug kon komen. Deze stand bleef enige tijd op het scorebord staan omdat de side-outs over en weer gingen. Door concen tratieverlies van MEVO kwam Intermezzo op setpoint, 12-14. MEVO wilde deze set niet zo maar prijsgeven, stribbelde flink tegen en knokte terug tot 14-14. De strijdlust kreeg geen beloning, 14-16 voor de oppo nent. Na een gelijkopgaande score in het tweede bedrijf serveerde MEVO beter en bouwde lang zaam aan een redelijke voor sprong, 10-5. Hierna volgde spannende rally's tussen beide teams die uiteindelijk in het voordeel van MEVO beslist werden, 15-6. Net als in de eerste set ging het tot 8-8 gelijk op. Een aantal stopfouten aan MEVO-zijde brachten het team op een 8-12 achterstand. Intermezzo voer de het tempo op en kwam op setpoint te staan, 8-14. Op het laatste moment moest MEVO wederom haar meerdere er kennen in Intermezzo en ver loor de set met 9-15. Aan het spel van MEVO was te zien dat ze voor de setwinst gingen. Door een goede service en het ontbreken van de beste aanvalster bij de tegenstander, door Verbeek 'de angel uit het team' genoemd, kwam MEVO op een 11-4 voorsprong. Door voor elke bal te gaan en door werklust en inzet te tonen bleef MEVO de tegenstander onder druk houden. Het resul teerde uiteindelijk in een 14-6 voorsprong. Na een spannende eindstrijd maakte MEVO het laatste bevrijdende punt en be paalde daarmee de uitslag op een 2-2 gelijkspel. Potentie - Verbeek was bijzonder tevre den met het vertoonde spel. Vooral in de vierde set had hij een enthousiast en strijdvaar dig team gezien. ,,Het team be vat voldoende potentie om re delijk te kunnen meedoen in de tweede klasse. Alleen moet het geloof in eigen kunnen nog beter worden," zei Verbeek. Hij had bewust gekozen voor Omdat Joost Timmermans (2) de perfecte set up geeft, kan Regi nald Weber verwoestend uithalen. (Foto: Marieke Mandemaker) een vaste basisopstelling tij dens de wedstrijd dril liet even wicht uit het team piet te ver liezen. Hij gaf wel aan dat dit team nog naar elkaar moet toe groeien, maar dat de ploeg ge zamenlijk van voldoende ni veau is. BURGH-HAAMSTEDE - ZV Haamstede blijft na vier speeldagen de koppositie in de zaalvoet- baleompetitie in Burgh-Haamstede behouden. De koploper versloeg in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen Neffen d'Eule met 3-0. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Tonie van Breda 'In de schijnwerper'. De 37-jarige volleyballer kan het spelletje niet laten. Ondanks een zware knieblessure trad hij afgelo pen zaterdag voor het eerst in dit seizoen op in de basisop stelling van Kwiek. Van Breda fungeerde bij de Bruse ploeg als spelverdeler. Op deze plaats kwam de Rotterdam mer goed uit de voeten, want normaal is hij aanvaller. Maar springen gaat vanwege zijn kwetsuur amper meer. Kwiek won overigens met 3-0 van Al cazar/Erasmus. Naam: Tonie van Breda. Geboren: 4 augustus 1959 in Kerkdriel. Woonplaats: Rotterdam. Sport: Volleybal. Club(s): Bij Kwiek in de recreatie be gonnen en daarna NeVoBo ge speeld, Intermezzo, Broleco (later gefuseerd in Rijnmond) en weer terug naar Kwiek. Beroep: Hoofd afdeling service bij ABB, scheepvaartautomatise- ring in Rotterdam. Hobby('s): Volleyballen. Favoriete sporten: Bijna alles, atletiek vind ik leuk om te zien. Laatste boek: Het hemd van de leeuw. Schrijver: Youp van't Hek. TV-programma's: Actualiteiten, nieuws. en scoorde bijna alles. De Olympische titel van de Neder landse volleyballers. Vervelendste sportmoment: Zware enkelblessure, daarna heb ik een half jaar niet ge speeld. Blessures: Knieën, rug en schouder. Sportief doel: Zeker handhaven met heren van Kwiek. Dan ben ik dik te vreden. Pigalle herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag tegen ZV Haamstede. Het haalde verwoestenduit naar PJZ, 11-0. Pigalle staat met ne gen winstpunten drie punten achter op de koploper. Tussen deze tweë^vijftallen staat SHZ/SRW met tien pun ten, dat Eetcafé Scharend ijk e met 5-0 aan de kant zétte. AZC en Stulp/Schovers liggen met negen punten eV^neens op de loer. i <:fe. Neffen d'cule - ZV Haamstede 0-3 Pigalle-PJZ 11-0 Ankies Kadoshop - AZC 2-6 Fennet Boys - v. Vossen Soccer X 3-1 Stulp/Schovers - Delta Warenhuis 1-0 SHZ/SRW - Eefcafe Scharend. 5-0 ZV Haamstede 4 4 0 0 12 24- 8 SHZ/SRW 4 3 I 0 10 17- 8 Pigalle 4 3 0 1 9 27- 7 AZC 4 3 0 1 9 19- 11 Stulp/Schovers 4 3 0 1 9 18- 16 Ankies Kadoshop 4 2 0 2 6 15- 13 Fennet Boys 4 2 0 2 6 12- 17 v. Vossen Soccer X 4 1 1 2 4 19- 20 Neffen d'eulc 4 1 0 3 3 16- 13 Delta Warenhuis 4 1 0 3 3 11- 13 PJZ 4 0 0 4 0 7- 30 Eefcafe Scharend. 4 0 0 4 0 2- 31 Kranten/tijdschriften: Algemeen Dagblad, Zierikzee- sche Nieuwsbode, Elsevier, VT Wonen. Muziek: Rolling Stones. Eten: Ja, lekker pittig eten, In diaas en Indonesisch. Drinken: Biertje. Uitgaan: Ja, Rotterdam in Plan C, Dans salon en paar leuke bruine kroegen. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zijpe aan het water. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Maladieven. Geloof: Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Ruzie. Slechtste eigenschap: Dat ik soms te fanatiek ben en te ver daarin doorga, te veel in zet. Beste eigenschap: Dat ik fanatiek ben. Mooiste sportmoment: Bekerwedstrijd tussen Brevok en Rijnmond. Ik had niet ge traind, draaide toch voluit mee Sportvrouw/sportman uit de regio: Ik vind het knap dat Joop Goedhart, in het tweede van Kwiek speelt. Een superka rakter. Beste trainer: Joop Tinkhof. Beste volleyballer: 'Bas van de Goor. Slechtste volleyballer: Zijn er niet. Pijn: Die moet je maar wegdenken. Stoppen: Op medisch advies. Sport 7: Te lang, te veel en niet overzichtelijk. Bang voor: Stoppen met volleybal. Waar blijf je voor thuis: Gezellig avondje met vrien den. Kwiek: Leuke, gezellige vereniging met aardige mensen. MEVO: Een andere volleybalvereni ging op Schouwen-Duiveland. Fusie: (Na lang nadenken) Voor het volleybal zou het goed zijn, maar of het er ooit van komt, betwijfel ik deze eeuw. Uitslagen (Inhaal wedstrij den j Hontenisse Al-ZSé Al 0-0, 's H. Arendskerke Al-SKNWK Al 0-6, Zierikzee Al-Tholense Boys Al 2-1. SKNWK Bl-Steen BI 1-4, Dau- wendaele Bl-Zierikzee BI 2-2. Bruse Boys Cl-Arnemuiden Cl 1-4, Zierikzee Cl-Alliance Cl 0- 8. Duiveland Dl-Wolf aartsdijk Dl 21-3, Bruse Boys Dl- SKNWK Dl 17-1, Tern. Boys Dl-Zierikzee Dl 4-6. Verlies basketballers53-29 TERNEUZEN - Basketbalploeg Coltof/ME- VO'80 heeft slechts een helft goed gespeeld te gen de tweede keus van Scheldesport. De eerste periode in Terneuzen verliep werkelijk desas treus. Het team scoorde slechts vier punten. Uiteindelijk werd het 53-29. Het eerste bedrijf gaf genoeg aanleiding de oorzaken aan te geven. Volgens Paul yan der Sneppen had MEVO geen ver weer tegen de man-to-rpan-ver- dediging van Scheldesport. Verder stond iedereen op een kluitje en was het schotpercen tage bijzonder laag. Hoe veel schoten er niet uitvlogen, het was niet te tellen," sprak Van der Sneppen. Ook basisfouten lagen ten grondslag aan de af straffing voor rust. De tweede helft verliep aan zienlijk beter. Beide ploegen scoorden 25 punten. Bij MEVO ontbraken twee belangrijke jongens: Edwin de Koning en de geblesseerde Robert Hoe- vens. Van hem wordt verwacht dat hij over twee weken in ac tie kan komen. Lichtpuntje te gen de Terneuzense ploeg was het optreden van cadet Rudolf Meijers. Hij speelde een ver dienstelijke tweede partij voor MEVO. Meijers doet bij de se nioren mee, omdat er nog geen cadettenteam is. Van der Sneppen is ervan over tuigd dat MEVO met De Ko ning en Hoevens Scheldesport even terugpakt. ,,We zijn ge brand op revanche," klonk hij strijdlustig. Doelpuntenmakers MEVO: Loubert 11, M. Pikard 5, Van der Sneppen 4, Rave 4, J. Pi kard 3, Scherpenzeel 2. Lekkere rentree Dekker KRABBENDIJKE - Brouwershaven is ook in een oefenwedstrijd ongeslagen gebleven. In en tegen Krabbendijke vocht de ploeg van Pim Potappel zich van een 3-1 achterstand terug naar een 3-3 gelijkspel. De trainer is vol ver trouwen voor het inhaalduel tegen Hoedekens- kerke van komende zaterdag. Hij verwacht winst en als het kan veel goals. Bij een overwinning komt Brouwershaven in punten ge lijk met Klundert, ook nog zonder puntenverlies in de vierde klasse B, dat een iets be ter doelsaldo heeft. Wanneer die wedstrijd, dè strijd om de eerste periodetitel, gespeeld wordt, is niet bekend. Naast het goede vertoonde spel in Krabbendijke maakte Ruud Dekker zijn entree in het elftal van Potappel. De ex-MEVO- voetballer had sinds zijn over gang naar Brouwershaven vanwege een blessure niet ge voetbald. Dekker speelde een uut én kendë'geen'reactie rjia het duel. Brouwershaven vond na een 1-0 achterstand snel aansluiting door André Goud zwaard. Een foute terugspeel bal van de keeper en een penal ty zetten Krabbendijke op een comfortabele 3-1 ruststand. Goals van René Dalebout en weer Goudzwaard gaven Brou wershaven een terechte pun tendeling. Later in de wedstrijd zag de grensrechter niet dat een bal van Brouwershaven duidelijk over de doellijn was. ,,Hij dacht zeker dat de bal het net moest raken," grapte Potap- f" -■ Bowling Renesse Woensdagleague: Bowling Re- nesse-Bungalowverhuur de Kam 3-1, Drogisterij Belladon na-Restaurant Zeelust 4-0, Jan Piet Staal-Marktzichl; 4-0, Naamloos-Restaurant de Wig 3-1. Stand: 1. Belladonna 8 punten, 2. Bowling, Naamloos 5,4. J. P. Staal, De Wig 4, 6. Marktzicht 3, 7. De Kam 2, 8. Zeelust 1. Hoogste game dames: J. de Bruyn 177, heren: A. J. Slap- pendel216. Donderdagleague: Brood- en banketbakkerij De Jonge-Al- prokon I 3-1, Taxibedrijf de Keijzer-Schilderbedrijf Pland- soen 1-3, Pizzeria Schovers-Al- prokon II 2-2, Schipper Ac countants-Supermarkt Camping Schouwen 3-1. Stand: 1. Bakkerij de Jonge, Schipper Accountants, Alpro- kon II, Camping Schouwen, Schovers 5, 6. Plandsoen 4, 7. De Keijzer 2, 8. Alprokon 11. Hoogste games dames: A. van Nuenen 174, heren: R. Hen- drikse 203. Badminton Uitwedstrijden: Astroïden 6- Zierikzee 5 3-5, Rillandia 2-Zie- rikzee 3 5-3, Rillandia 4-Zierik- zee 5 0-8. ZIERIKZEE - Berry Linden- bergh geeft donderdag 24 okto ber vanaf half twaalf een kano-demonstratie. De instructeur doet dit in het zwembad van sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Na af loop is er voor belangstellen den gelegenheid zelf in een wildwater-kano plaats te ne men. DEN HAAG - De heren van handbalvereniging Delta Sport sloten hun eerste competitie-optre den in de tweede divisie tegen het Haagse Her mes winnend af. In een zwak optreden van bei de zijden trok de Zierikzeese formatie met een sterk acterende Erwin Schaalje en keeper Dan ny Wansink aan het langste eind te trekken, 17-23. Vooraf werd gesteld door te gaan waar de voorbereiding werd afgesloten. Peter Lefèvre verwoordde de huidige filoso fie als volgt. ,,We gaan lekker handballen. Iedereen heeft ple zier en lol en gezien de laatste wedstrijden kan er wat dat be treft weinig mis gaan." Trainer Alex de Brauwer tem perde het enthousiasme enigs zins en wees erop dat de voor bereiding is geweest en er vanaf heden gepresteerd moet worden. ,,De voorbereiding is geweest om de patronen te per fectioneren. Nu is het zaak om dit vast te houden en te conti nueren. Ik hoop dat we de ge zelligheid onder de druk vbn de competitie kunnen blijven vasthouden." Dat de patronen in deze eerste wedstrijd niet geheel tot uiting konden komen, bleek wel ge durende het eerste bedrijf. Delta Sport speelde zwak en rommelig en leed in aanval lend opzicht teveel onnodig balverlies. Het had aan zich zelf te wijten dat de heren van Hermes bijbleven. De verdedi ging van de Zierikzeeënaars daarentegen kon op een gege ven moment wel een potje bre ken. Resoluut Alles wat Haags was, probeer- Erwin Schaalje: sterk acte rend. (Foto: Marijke Folkcris- ma) de over de cirkel door te bre ken. Delta Sport had in de be ginfase hierop geen antwoord. Het herstelde zich na een min dere periode resoluut. Door be hoorlijke fouten en de indivi- dule klasse van onder andere Erwin Schaalje en cirkelspeler Bert Nuyens liepen de hand ballers van Zierikzeese make lij naar een voordelige marge vijf doelpunten. Door hulp van een zwak leidend scheidsrech- tersduo en een behoorlijke do sis geluk naderde Hermes tot op een doelpunt, 8-9. Het was in de tweede helft te danken aan keeper Danny Wansink, die dit seizoen voor het eerst onder de lat staat bij de Zierikzeese ploeg, dat Delta Sport aan de voordelige kant van de score bleef staan. De imposante gestalte van de Vlissinger dreef zijn tegen standers tot wanhoop. Vier strafworpen en zeker zo vele belangrijke reddingen waren zijn deel. Ongeveer twintig mi nuten lang wisten de Zeeuwen geen gebruik te maken van het handballend onvermogen van de Hagenaars. De thuisspelen- de ploeg liet duidelijk merken' dat het onwaardig is om op het tweede divisie niveau te acte ren. Het spel van de Hagenaars was dermate simpel dat een flinke score niet kon uitblij ven. Via een 15-20 tussenstand bereikte Delta Sport een eind stand van 17-13.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7