Provincie geeft 9000 gulden voor activiteiten op strand Zierikzee wil niet meebetalen aan interim-manager Zuidhoek GioeSRik Convenant Duurzaam Bouwen is gesloten Kostenstijging met 33 procent valt verkeerd VVN wil zoveel mogelijk bromfietscursussen starten Inbraak auto's Opvarenden motorjacht in nood gered Controle bromfietsen Ter verbetering recreatieproduct Voedselactie Dorkashulp voor armen Oost-Europa DINSDAG 22 OKTOBER 1996 NR 26065 De gemeente Zierikzee heeft weinig zin op te draaien voor de kosten van de aanstelling van een interim-manager voor De Zuidhoek. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee vindt dat werkvoor zieningsschap De Zuidhoek de kosten van de aanstelling van een interim-manager zelf moet ophoesten en niet mag doorberekenen aan de gemeenten. Het gaat daarom niet akkoord met een door de Zuidhoek ingediende begrotings wijziging. Brom- en snorfietsers kwetsbare groep ZIERIKZEE - De Zeeuwse werkgroep Veilig Brommen van Veilig Verkeer Nederland (VVN) wil dat er zoveel mogelijk VVN-bromfietscur- sussen in Zeeland van start gaan. Ook wil de or ganisatie dat de politie blijft controleren op het in het bezit hebben van een bromfietscertifi caat. Dit om te voorkomen dat jongeren zonder het sinds 1 juni 1996 verplichte certificaat gaan rijden. De Zuidhoek ziet zich door ver schillende oorzaken gecon fronteerd met forse kostenstij gingen. Het grootste deel van het extra geld is nodig voor in terim-manager J. E. H. Beer man (1,3 ton op jaarbasis). De ze werd een jaar geleden aangesteld bij het Zierikzeese werkvoorzieningsschap om or de op zaken te stellen en de lij nen voor de toekomst uit te zet ten. Verder moet de Zuidhoek investeren in het opzetten van een kwaliteitszorgsysteem en moet het computersysteem vervangen worden en de men sen die daarmee moeten wer ken bijgeschoold. Alles bij elkaar zou het voor de gemeenten die gezamenlijk het exploitatietekort van De Zuid hoek moeten dichten, een ex tra uitgave van 176.00 beteke nen. Een kostenstijging van ruim 33 procent en dat vindt het Zierikzees college van b en w een beetje te gortig. Het is van mening, dat De Zuidhoek in ieder geval de kosten voor het aanstellen van Beerman zelf moet dragen. Dat kan vol gens het college uit een speci aal potje dat het werkvoorzie ningsschap heeft voor calami teiten zoals het plotseling weg vallen van een eerder toegezegde grote order. In die pot zit anderhalve ton. De kwestie is al in de commis sie financiën aan de orde ge weest en toen heeft de meer derheid zich achter de visie van het college geschaard. Tij dens deze vergadering ont hield D66 zich van een advies. De kwestie komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring van maandag 28 oktober. Onderhoud MFC Op de agenda van deze verga dering prijkt ook de meerja- ren-onderhoudsplanning voor het MFC Zierikzee aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Tot nü toe werd aangenomen dat jaarlijks een bedrag van tienduizend gulden nodig zou zijn voor groot onderhoud. Dat blijkt een forse misrekening. Uit onderzoek van de Bouw- winkel blijkt dat er 70.000 gul den nodig is. Voor 1997 is vol gens de Bouw winkel 28.000 gulden nodig voor het onder houd van het MFC. De gemeente Zierikzee wil in verband met de gemeentelijke herindeling niet vooruit lopen op de toekomstige situatie. ,,Het uiteindelijke besluit wie blijvend verantwoordelijk is voor het groot onderhoud zal genomen moeten worden door de (nieuwe) gemeente Schou- wen-Duiveland," schrijft het college in haar toelichting op het voorstel. Wel wil het colle ge er voor zorgen dat voor 1997 in ieder geval de benodigde 28.000 gulden op tafel komt. Dat kan door gebruik te ma ken van een.- niet voorzien BTW-voordeel van 2,3 ton. Dit voordeel is ontstaan door bij de verhuur van het gebouw te kiezen voor de zogenaamde be laste verhuur. De Strandnota gaat uit van een verdeling van het strand in vier types: een activiteiten- strand, een natuurstrand waar ook plaats is voor naaktrecre- atie, een gezinsstrand en een luxe- en comfortstrand. De gemeente wil acht activitei ten die op de vier gezinsstran- den moeten rouleren. Hiermee komt het totale aantal activi teiten op de gezinsstranden op 132 gedurende de zes weken hoogseizoen. De activiteiten zijn zowel thematisch, sportief als creatief van opzet en hele maal gericht op gezinnen met kinderen. Zandkastelen bou wen en allerlei spelletjes rond zee en strand vallen daaron der. Voor de vier activiteitenstran- den staan acht activiteiten in die zes weken op stapel. In to taal gaat het hier om de organi satie van 48 sportieve activi teiten, zoals, volleybal- en voetbaltoernooien met daarbij de verhuur van sportmateria- len. BRUINISSE - In Bruinisse zijn gisteren in totaal vier auto's opengebroken. Uit de VW-Golf van een 31-jari- ge man uit Huissen werden in de nacht van zondag op maan dag op Aquadelta twee zonne brillen en een aantal CD's mee genomen. Ook werd ook een poging gedaan in te breken in de auto van een 24-jarige vrouw uit Noordwijkerhout. Aan de Zuidweg werden giste ren uit de auto van een 37-jari- ge vrouw uit Eeklo een hand tas met waardepapieren en een verrekijker gestolen. Ook uit de auto van een 31-jarige man uit Knokke, die eveneens aan de Zuidweg stond, werd een tas weggenomen. Deze tas werd later zonder geld in de slootkant teruggevonden. Brom- en snorfietsers zijn vol gens WN de meest kwetsbare groep in het Zeeuwse verkeer. Van de 142 Zeeuwse verkeers slachtoffers binnen de leef tijdsgroep 16- en 17-jarigen werden er maar liefst 115 als bestuurder of medepassagier van een brom- of snorfiets ge registreerd. Daarbij vielen vijf doden en moesten 26 jongeren zwaargewond opgenomen worden in het ziekenhuis. Ter wijl deze groep jongeren slechts drie procent van de Zeeuwse bevolking uitmaakt, valt dertien procent van alle verkeersslachtoffers binnen deze bijzonder kwetsbare groep. Bromfietscertificaat De verplichting voor aspirant- brom-, en snorfietsers om examen af te leggen bij het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) ziet VVN als een positieve zaak. WN verwacht dat door Dorkashulp is een christelijke hulporganisatie die met een bijbelse visie structurele en so ciale hulp biedt, onder andere in Oost-Europa, Midden- en Oost-Afrika. Noodhulp wordt geboden in gebieden die door natuurrampen, hongersnoden en oorlogsgeweld worden ge troffen. Inzameladres Op Schouwen-Duiveland is in vrijwel elk dorp een inzamel adres voor voedsel. Het gaat onder meer om producten als thee, suiker, rijst, groente in De betrokken partijen willen met het afsluiten van dit con venant de eerste aanzet geven tot een milieuvriendelijke bouw in de provincie als uit werking van het Nationaal Pakket Duurzaam Bouwen (NPDB). Het convenant beoogt een basisniveau van duurzaam bouwen in nieuwe woningen en gebouwen te bereiken. Dit met een zo groot mogelijk draagvlak bij alle deelnemen de partijen. Het convenant werd onderte kend in aanwezigheid van staatssecretaris dr D. K. J. Tommei van VROM. De be trokken partijen zijn: de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) kring Zeeland, Inspec tie Volkshuisvesting (IVH) Noord-Brabant en Zeeland, Provincie Zeeland, Stichting Bewust Wonen. Vereniging BURGHSLUIS - De beman ning van reddingboot Graaf van Bylandt heeft vrijdagmor gen twee bemanningsleden van een jacht in nood gered. Het Engelse jacht Graham Walker uit Scarborough Yorkshire was op weg van Great Yarmouth naar Oosten de via een drukke vaarroute. Ter hoogte van de Blighbank - op ongeveer 50 kilometer van Burghsluis - viel de elektrische installatie van het jacht uit en werd het schip een speelbal van de golven. Na vier vuurpij len te hebben afgeschoten was er nog geen hulp op komen da- de invoering van het brom fietscertificaat de ongevallen- cijfers zullen dalen, maar kan dat nog niet staven met cijfers. Bovendien moet er in de visie van WN meer gebeuren. Leren remmen, stoppen, manoeuvreren met een brom-, of snorfiets leer je niet uit een boekje," stelt WN in een pers bericht. Omdat een praktijk opleiding niet verplicht is le ren veel jongeren letterlijk met vallen en opstaan hun voertuig beheersen. Maar al te vaak loopt dit verkeerd af." WN pleit voor het verplicht stellen van een praktijkoplei ding voor brom-, en snorfiet sers. Om het voor jongeren en rijschoolhouders extra aan trekkelijk te maken de WN- bromfietscursus te volgen heeft WN er samen met het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland voor ge zorgd dat er een stimulerings bijdrage van vijftig gulden beschikbaar is voor elke jonge re die de cursus volgt. blik en koffie. Vele kerken, scholen, verenigingsgebouwen en huizen van particulieren fungeren als inzamelplaats. Naast het geven van voedsel kan ook een gift afgegeven of overgemaakt worden. Het voedsel vanuit Schouwen- Duiveland wordt gesorteerd in een Dorkas-depot in Maas dijk. Vandaar gaat het op transport naar het voormalige Oostblok. In enkele dorpen luiden om 13.00 uur de kerkklokken als een oproep en herinnering voor de mensen. Wie meer wil weten kan bel len: 415238. van Zeeuwse Gemeenten (VZG), Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF), Zeeuwse woningcor poraties en het Nederlandse Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) Gewest Zeeland. Het NVOB verleent zijn mede werking aan het afsluiten van convenanten, mits deze aan sluiten op het Nationaal Pak ket Duurzaam Bouwen. De voorkeur gaat daarbij uit naar convenanten minimaal op pro vinciaal niveau, zoals nu in Zeeland is afgesloten. Duurzaam Bouwen is de con cretisering van duurzame ont wikkeling in de bouw. Het wil de gezondheids- en milieuscha de beperken in alle bestaansfa- sen van een woning of gebouw, vanaf winning van de grond stof, het ontwerp en de bouw tot en met de sloop. gen en besloten de twee be manningsleden aan booi'd een brandje te stichten, dat werd opgemerkt door de Argo Adur, een Engelse grindzuiger. Zij boden eerste hulp totdat de in middels gealarmeerde Graaf van Bylandt ter plaatse was. Deze nam de twee opvarenden van het jacht aan boord en sleepte het motorjacht naar de haven van Zeebrugge. Advertentie HABO RENESSE Narcis'Carlton'HI C95 25 stuks voor J. Hogezoom 100. Renessc Tel.: 0111 - 46 27 91 Verwachting t/rn zaterdag 26 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht zuid 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp.8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht z.west 4 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht z.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 okt. Zon op 08.19, onder 18.27 Maan op 17.08, onder 04.07 24 okt. Zon op 08.21 .onder 18.25 Maan op 17.35, onder 05.25 Volle Maan: 26 okt. (16.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Fraai najaarsweer staat voor de komende dagen op het pro gramma. Zon is er in overvloed en met een zuidenwind wordt zachte lucht aangevoerd, 's Middags wordt het ongeveer 17 graden. Normaal voor de tijd van het jaar is een graad of 14. 's Nachts verandert er voorlo pig weinig. Onder een bijna onbe wolkte hemel koelt het af tot zo'n 6 graden. Hier en daar vormen zich en kele mistbanken. Morgen overdag schijnt de zon, na het optrekken van de mist, volop en wordt het in de middag een graadje warmer dan vandaag. Op veel plaatsen loopt het kwik in de thermometers op tot 16 graden. Er staat daarbij een zwakke tot matige zuidoostenwind. Verant woordelijk voor het rustige weer is een hogedrukgebied boven Duits land. Deze trekt verder naar het oos ten, waardoor de wind bij ons uit het zuiden gaat waaien en nog zachtere lucht aanvoert. Donderdagmiddag wordt het, bij flink wat zon, gemid deld 18 graden. Hier en daar in het zuiden van het land kan het zelfs 20 graden worden. Vanaf vrijdag is er meer bewolking, neemt de kans op regen toe en wordt het minder zacht. ZIERIKZEE - Tijdens een ver keerscontrole van de politie kregen drie bestuurders een proces-verbaal omdat hun bromfiets te veel lawaai maak te. In samenwerking met het bu reau technische ondersteuning controleerde de politie vrijdag een groot aantal bromfietsen. Diverse bestuurders konden geen verzekeringsbewijs of bromfietscertificaat tonen. Zij zijn in de gelegenheid gesteld deze op het politiebureau te komen tonen. ZIERIKZEESCHE H NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, mat/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17,30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels)"? 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Wester- schouwen krijgt van de provincie negenduizend gulden als bijdrage voor het organiseren van ac tiviteiten op het strand. Dit voorstel doet het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Gs is bereid over de brug te ko men omdat het college vindt dat dit kustproject past binnen de doelstellingen die met de to tale kustaanpak worden nage streefd. Verder wil gs de bij drage geven omdat het project ook financieel wordt gesteund door het Nationaal aanjaag- team voor de kustaanpak. Daarin hebben zitting het mi nisterie van Economische Za ken, de provincie en de Provin ciale VVV. Het geld is bedoeld ter ondersteuning van de uit voering van een activiteiten programma op de Wester- schouwse stranden voor de jaren 1996, 1997 en 1998. Aan gezien het kustproject drie jaar loopt, gaat het om driedui zend gulden per jaar. De gemeente Westerschouwen nam enige tijd geleden de Strandnota aan, samengesteld door het lokale aanjaagteam en als inbreng in het nationale Kustproject. Een nota waarin aan de hand van zonering van het strand en sturingsmaatre gelen, onder meer kwaliteits verbetering van het strand te weeg gebracht moet worden. 4 Onderdeel daarvan vormt de opzet van op verschillende doelgroepen afgestemde acti viteitenprogramma's, die rou leren. De organisatie van het al lopende project is in handen van de Stichting Recreatie- werk Zuid Nederland. Volgens de gemeente komen de kosten van de activiteitenpro gramma's jaarlijks neer op 37.000 gulden. Anderen die bij dragen zijn de gemeente zelf, de ondernemers, de Stichting Recreatie Activiteiten Wester schouwen (SRAW) en het Rijk. f De recent geplaatste verdwaalpalen vormen onderdeel van het gezinsstrand zoals de gemeente Westerschouwen dat voorstaat. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Dorkashulp Internationaal houdt zaterdag 2 november een voedselactie voor Oost-Europa. Via de plaatselijke kerken en christelijke organisaties worden voedsel pakketten uitgedeeld aan de allerarmsten. Ook op Schouwen-Duiveland wordt actie gevoerd. MIDDELBURG - Het Gewest Zeeland van het Nederlandse Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB), heeft vorige week een Convenant Duurzaam Bouwen gesloten op pro vinciaal niveau.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3