Strandpaviljoenhouders zitten elkaar in de haren Bijeenkomst van politieke partijen en Vrienden van Westerschouwen Met openbare discussie over natuur en economie Veerhoek: Geen toezeggingen gedaan Demopresentatie Trachina in podium 't Beest in Goes Al jarenlang op verlanglijstje Vandaag beslissing over Wandelpad Nieuwerkerk Verkeerssituatie Sirjansland vergt geen nader ingrijpen Aggregaat voor omroep Diefstal Veilig verkeer voor ouderen Mercedes gestolen Auto rijdt in sloot door slik Jeugdsoos The Trump in Brouwershaven DONDERDAG 17 OKTOBER 1996 NR 26062 3 BURGH-HAAMSTEDE - Om een discussie op gang te brengen tussen de politiek verantwoor delijken en de burgers van Westerschouwen over de in- en verdeling van de ruimte, organi seert de Vereniging Vrienden van Westerschou wen een bijeenkomst voor belangstellenden met vertegenwoordigers van de politieke par tijen. De avond wordt gehouden op maandag 21 oktober in De Schutse in Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Discussie-leider is Chr. Ka- relse. Op de avond zal de secretaris van de vereniging, mr. L. H. Remmerswaal een korte inlei ding houden over de uitwer king van het Regiovi sie/streekplan. Daarna kun nen vertegenwoordigers van de politieke partijen hun zegje doen en na de pauze kunnen er vragen worden gesteld. Na af loop daarvan is er mogelijk heid tot discussie. Op de avond kan van gedach ten worden gewisseld over de inhoud van de Regiovisie, het ontwerp Streekplan-uitwer king en de invulling daarvan door de nieuwe gemeenteraad. De avond is voor een breed pu bliek toegankelijk. 'Hoe stelt de politiek zich een evenwich tige ontwikkeling op Schou wen voor?' is het thema van de avond. De vereniging meent dat de inrichting van de ruim te, de ruimtelijke ordening, van Westerschouwen nu in een beslissende fase is gekomen. Beslissend, omdat datgene, wat de eerste komende twee jaar wordt besloten door de ge meenteraad, tot ver in 2000 be palend zal zijn voor het leefmi lieu. Secretaris van de Vereniging Vrienden van Westerschou wen, mr. L. H. Remmerswaal uit Burgh: ,,Alle politieke par tijen hebben positief gere ageerd. We hopen dat het pu bliek in groten getale op de avond af zal komen. Over de streekplan-uitwerking is een consensus bereikt, maar dat is nog indicatief, de provincie geeft het kader aan. De uitein delijke visie wordt door de ge meente in bestemmingsplan nen neergelegd. De Vrienden van Westerschouwen hebben het streven naar evenwicht tussen de natuur en de econo mische ontwikkeling als doel stelling. De plannen voor de ruimtelijke ordening die er lig gen zijn, qua belangrijkheid te vergelijken met de herverka velingsplannen van net na de watersnood in 1953." Invulling De inrichting van Wester schouwen in het streekplan en de Regiovisie is na veel over leg met allebetrokkenen gefor muleerd. Bestuurslid ing. T. de Gelder uit Burgh: „Wij willen graag horen hoe de politici denken over de invulling van de 'groene paragraaf'. Onze vereniging probeert de sterke punten van dit eiland te behou den en daarom willen we zo veel mogelijk overleg over de woonomgeving en de inwoners oproepen om zeer alert te zijn op bestemmingsplannen. De politieke partijen kunnen zich nu op deze avond profileren. Er is een open discussie moge lijk. De vereniging treedt op de avond op als katalysator naar de burgerij toe." Dialoog „De Vereniging Vrienden van Westerschouwen werd aanvan kelijk als een vreemde eend in De Vereniging Vrienden van Westerschouwen houdt een politie ke discussie-avond over de kwaliteit van het woon- en leefkli maat. Op de foto: dr. M. H. Cohen-Stuart en de secretaris mr. L. H. Remmerswaal. (Foto: Marieke Mandemaker) de bijt beschouwd, maar lang zamerhand dringt het besef door dat we voor een goede zaak vechten. Onze vereniging telt nu 260 leden." vertelt De Gelder. „De dialoog met de ge meente is steeds beter gewor den en de mogelijkheden om plannen uit te werken worden steeds beter afgewogen." Remmerswaal voegt daaraan dat het 'altijd een verademing is als ik hier vanuit de- Rand stad het eiland opkom'. „We wonen hier prachtig en we wil len er ons voor inspannen om dat zo te houden. We willen vermijden dat we hier met een Scheveningen-effect gecon fronteerd worden. Natuur en economie moet in evenwicht worden gehouden. We wonen in een van de mooiste natuur gebieden van Nederland en dat willen we graag zo houden." BURGH-HAAMSTEDE - Zijn er door de ge meente Westerschouwen nu wel of niet toezeg gingen gedaan met betrekking tot uitbreiding van het aantal strandpaviljoens op het Wester- schouwse strand? Die vraag stond dinsdag cen traal tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening (RO) van de gemeente Westerschouwen. Wijst uit Noordwelle, die nu de strandtent aan de landzijde ex ploiteert, wil graag een strand tent aan de zeezijde. J. C. Kristelijn uit Renesse ook. Van der Wijst vindt echter dat hij de eerste rechten heeft én dat er bij Kijkduin geen plaats is voor twee strandpa viljoens aan de zeezijde. Hij zegt toezeggingen te hebben gekregen van de zijde van de gemeente, maar Kristelijn be weert hetzelfde. Toezeggingen aan het adres van Kristelijn zijn er volgens wethouder ir. C. W. Veerhoek niet gedaan. Kristelijn zegt een brief van de gemeente te hebben gekregen, maar vol gens Veerhoek is dat niet het geval. „Er zijn nog geen brie ven de deur uit. We moeten het nog over de voorwaarden heb ben," aldus de wethouder. Volgens mr. H. van Pijkeren, door Van der Wijst ingehuurd om zijn belangen te beharti gen, zijn er in tegenstelling tot wat Veerhoek beweerde wel degelijk toezeggingen zijn ge daan. Hij citeerde uit een brief van de gemeente Westerschou wen aan strandpaviljoenhou der Van der Wijst waarin hem wordt medegedeeld dat hij in Commissievoorzitter C. W. Veerhoek: ,,Er staat niets ver keerds in die brief. Als gevolg van de Strandnota is er plaats voor in totaal vijf nieuwe strandpaviljoens op het Westerschouwse strand. Bij Kijkduin is er nu één aan de landzijde en er zouden er twee aan de zeezijde bij kun nen komen. A. D. van der 1997 een strandpaviljoen mag exploiteren. Geïrriteerd De commissie was veront waardigd, commissievoorzit ter wethouder Veerhoek voel de zich in zijn hemd gezet. „Er is mij gezegd dat er geen brie ven verstuurd zijn en dan is voor de kous af," aldus Veer hoek. Hij kon tijdens de verga dering geen duidelijkheid ver schaffen over de brief in kwestie en dat irriteerde de commissieleden. „Dit is een kromme manier van communi ceren," stelde CD A-vertegen woordiger A. J. Padmos. „Ik heb daar geen woorden voor." J. C. Hendrikse (PvdA) schaar de zich achter de woorden van Padmos. Veerhoek kon op dat moment niets meer doen dan toezeggen de kwestie uit te zul len zoeken. Commotie „Dat heb ik inmiddels gedaan en de brief in kwestie is tijdens mijn vakantie verstuurd," al dus Veerhoek woensdagmor gen. „Daarom wist ik er niets van." Volgens Veerhoek is de commotie over de brief die door Van Pijkeren. tijdens de commissievergadering werd geciteerd niet terecht. „In de brief van de gemeente aan Van der Wijst wordt gere ageerd op zijn verzoek om een ventvergunning. Die wordt hem geweigerd en in die brief wordt terloops gemeld dat hij wel in 1997 weer een strandpa viljoen mag exploiteren. In die brief staat niets verkeerds. A. J. Padmos: Kromme ma nier van voorlichting. Van Pijkeren heeft gewoon een beetje selectief geciteerd." Veerhoek heeft op zich begrip voor het standpunt van Van der Wijst, maar hij houdt vast aan het uitgangspunt van het college dat bij Kijkduin plaats is voor twee strandpaviljoens aan de zeezijde. Veerhoek be seft dat zowel PvdA als CDA zich eerder hebben uitgespro ken tegen een tweede strand paviljoen op genoemde plaats. „Het college is inderdaad afge weken van het advies van de commissie. Maar dat gebeurt wel vaker. We hebben als colle ge de commissie steeds op de hoogte gehouden van de ont wikkelingen en daar nooit commentaar op gekregen. Bin nenkort gaan de beschikkin gen de deur uit en als Van der Wijst het daar niet mee eens is kan hij beroep aantekenen." GOES - De Goese band Trachina geeft op vrij dag 18 oktober een demopresentatie in podium 't Beest in Goes. Het programma begint om 21.00 uur. Naast Trachina treden verder nog be vriende bands op, zodat het een avondvullend programma wordt. Een DJ zal op deze avond het publiek tussen de optredens door uit hun dak laten swin gen. De avond zal starten met een optreden van Vaas, een band die omschreven wordt als een alternatieve gitaarpop band vergelijkbaar met bands als Bettie Serveert en K's Choice. Vervolgens is het de beurt aan de uit Roosendaal en Wouw af komstige band Benefit of Doubt, opgericht in 1995 na het ter ziele gaan van hun band Po sitive Hate. Rauwe punkrock voorzien van melodieuze gi- taarriffs. pakkende meerstem mige zang en snelle tempo's met veel breaks. Ze stonden al regelmatig op het podium met bands als Undeclinable Am buscade, The Travolta's en Brotherhood Foundation. Dan is het de beurt aan Trachi na zelf. Bezetting van de band: Sara Dessi zang, Ruud Ver kamman gitaar en zang, Chris de Rooy gitaar, Hugo Dirkson bas en Maurice Rentmeester drums. Ze timmeren sinds 1994 hard aan de weg om door te breken met hun muziek die in het begin, dankzij de stem van Sara Dessi, veel raakvlakken vertoonde met de band The Cranberries. Al snel evolueer de de band tot een eigen stijl, die moeilijk is in te delen. Tra china heeft het in zich om uit het Zeeuwse circuit te breken om door te stromen tot natio nal e hoogte. NIEUWERKERK - Het wandelpad, dat al ja renlang op het verlanglijstje van de inwoners van Nieuwerkerk staat, zal er binnenkort ko men. De plannen voor het pad krijgen vaste vorm. De commissie financiën zal vanmiddag, donderdag, beslissen over het benodigde kre diet. De vergadering begint om 16.30 uur. grond ervan is in particulier bezit. Voor het gebruik van de grond zouden eveneens plan nen ontwikkeld worden, maar zo ver is het nooit gekomen, al dus een woordvoerder van de gemeente Duiveland. Het nieu we wandelpad zal ook gedeel telijk langs de kanoroute lo pen. Het beoogde wandelpad komt te liggen rondom plan Loens- weg en een deel van plan d'Heule. In 'een later stadium wordt het pad doorgetrokken langs de sportvelden en wordt er een aansluiting op de wan delroute van het Slingerbos ge maakt. Het totale plan kost 325.000,- De aanleg van het wandelpad staat al jarenlang op het pro gramma, maar de realisatie er van is steeds uitgesteld, omdat de gemeente aldoor gewacht heeft op plannen die op de - in de volksmond genoemde - 'mo- telgrond' uitgevoerd zouden worden. Het motel dat daar zou verrij zen is er nooit gekomen. De Peuterspeelzaal In de commissievergadering van donderdag komen verder nog aan de orde: een extra kre diet voor de peuterspeelzaal in Oosterland, deelname aan het Stimuleringsfonds Volkshuis vesting en decentralisatie van onderwijshuisvesting. Conclusie na onderzoek college: DUIVELAND - Het valt nogal mee met de ge vaarlijke verkeerssituatie op de kruisingen in de Lageweg in Sirjansland. Dat is de conclusie van het onderzoek dat het college van burge meester en wethouders van Duiveland heeft la ten instellen naar aanleiding van de schrijf- en handtekeningenactie van de Vereniging Sir jansland Vooruit. De bevolking van Sirjansland maakt zich volgens die actie zorgen om de kruisingen van de Lageweg met de Bredeweg en de Lageweg met de Sport- weg/Poststraat. Volgens de vereniging hebben zich al di verse aanrijdingen voorge daan en is de situatie aldaar onoverzichtelijk en bovendien zorgelijk omdat veel kinder.en gebruik maken van de Lage weg. Het verkeersadviesbureau BRO heeft mede op grond van gegevens van de politie voor zesduizend gulden een onder zoek uitgevoerd. Wethouder W. P. Stouten laat desge vraagd weten, dat het resul taat van dit onderzoek het col lege van b en w geen aanleiding geeft tot nadere maatregelen. Zijn voorlopige conclusie is, dat er eigenlijk niks aan de hand is op de Lage weg in Sirjansland. „D'r rijdt niet zoveel verkeer in Sirjans land. Volgens de bewoners hebben er verschillende aanrij dingen plaatsgevonden, maar bij de politie is daar geen enke le registratie van." Niks doen Het college stelt de commissie Bestuurszaken vanavond dan ook voor om niks te doen aan de verkeerssituatie in Sirjans land. Het onderzoeksresultaat geeft daar volgens b en w in elk geval geen enkele aanlei ding toe. De commissie Be stuurszaken komt vanavond in openbare vergadering bijeen in de raadzaal van het gemeen tehuis in Nieuwerkerk, aan vang 19.30 uur. De agenda vermeldt ook: huis vesting peuterspeelzaal Oos terland; voorbereidingsbesluit voor de bouw van twee vrij staande woningen aan de Gre- velingenstraat in Sirjansland; aanleg wandelpad Nieuwer kerk en verkoop wijkgebouw Oosterschelde Thuiszorg Oos terland. OofcT-SOUBURG - Op körte termijn willen liet samenwer kingsverband van provincie en genieenten Openbare Veilig heid Zeeland en Omroep Zee land een noodaggregaat aan schaffen voor de studio van de omroep in Oost-Souburg. De noodstroomvoorziening is nodig om Omroep Zeeland bij rampen in de lucht te houden op momenten dat de reguliere stroom is uitgevallen. De om roep is al aangesloten op het nationaal noodnet, het tele foonnet dat tijdens bestrijding van rampen door de bevoegde instanties wordt gebruikt. Binnen een maand moet duide lijk zijn of de deelnemers in het samenwerkingsverband1 de helft van de noodstroomvoor ziening voor hun rekening kunnen nemen en Omroep Zee land de andere helft. BRUINISSE - Bij een in aan bouw zijnde woning in Brui- nisse is in de nacht van maan dag op dinsdag voor 3.500 gulden aan materiaal gestolen. Vanaf de bouwplaats aan de Grevelingenhout zijn twintig kunststof schroten en twaalf schragen meegenomen. Ook werd een aanhangwagen gesto len. Een 29-jarige man uit Nij megen heeft dinsdag aangifte gedaan bij de politie. ZIERIKZEE - Veilig verkeer voor ouderen is het onderwerp van de themamiddag van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) afde ling Zierikzee donderdagmid dag 24 oktober in het gebouw Paternoster aan de Paternos terstraat in Zierikzee, aanvang 14.00 uur. SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is in de nacht van maandag op dinsdag een zil verkleurige Mercedes-Benz ge stolen van een 33-jarige man uit het Duitse Remscheid. De auto stond op het bunga lowpark Zeeland Village aan de Boutlaan. Het betreft een combi-model met het kenteken RS-HA87. Op het dak van de auto was een imperial bevestigd. Op de achterbank van de auto ston den drie kinderzitjes. KERKWERVE - Slik op de weg was er gisteren de oorzaak van, dat een 24-jarige vrouw uit Bruinisse in de buurt van Kerk werve met haar auto in de sloot langs de Heuvelsweg te recht kwam. Op de Heuvelsweg kwam de vrouw terecht in een lading slik, die op het wegdek lag. Ze raakte de macht over het stuur kwijt en kwam aan de linker kant van de weg in de sloot te recht. De auto van de vrouw raakte beschadigd. Zijzelf bleef ongedeerd. Aktie Het is de eerste keer in de hui dige oogstperiode, dat slik op de weg een ongeluk veroor zaakt. Het Regioneel Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland, voert samen met onder andere poli tie. Landbouwschap, wegbe- heerders en gemeenten, actie om de wegen zo schoon moge lijk te houden en auto mobilisten op de aanwezigheid van slik op de weg te wijzen door middel van borden. Verwachting t/m maandag 21 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht west 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht z.west 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht z.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 okt. Zon op 08.11, onder 18.37 Maan op 14.06, onder 23.12 Eerste Kwartier: 19 okt. (20.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zon speelt de komende dagen de hoofdrol. Alleen morgen moet we het met minder doen. Het is dan bewolkt en de kans op regen is groot. Net als afgelopen nacht wordt het ook de komende nacht koud met landinwaarts minima rond 4 graden. Vooral in het oosten van het land kan het kwik dicht bij de grond even on der nul komen. Vrijdagochtend neemt vanuit het zuidwesten de be wolking toe en gaat het regenen. Door bewolking en regen komt het kwik in de thermometers niet veel hoger dan een schamele 12 graden. Pas in de avond klaart het wat op, maar een bui blijft mogelijk. Er staat een matige, aan de kust vrij krachti ge, mogelijk krachtige, wind uit rich tingen tussen zuid en west. In het weekeinde keert de zon weer terug en is de kans op neerslag maar klein, 's Middags wordt het een graad of 14, een normale waarde voor de tijd van het jaar. Vanaf maandag doet het kwik er nog een schepje boven op. BROUWERSHAVEN - Wet houder G. J. van de Velde-de Wilde van Brouwershaven opent op zaterdag 19 oktober de nieuwe jeugdsoos The Trump in het scoutinggebouw in Brouwershaven. De feeste lijke opening wordt die zater dag voortgezet met een recep tie van 16.00 tot 18.00 uur. De gasten kunnen tijdens de receptie kennis maken met het ouderbestuur en de nieuwe jeugdsoos bezichtigen. Op de feestdag zijn er allerlei activi teiten voor de hele familie met onder meer een Karaokewed- strijd. 's Avonds is er Bingo met allerlei prijzen. ZIERIKZEESCHEtëSS NIEUWSBODE Ui Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1,4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) DeZierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen vêrantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3