Het extraatje van onze slager. 'Geen sukkels, maar afdeling van ondernemende dames' Gerda van der Werf opent schoonheidsalon in Bruinisse Lego bouwwedstrijden in de herfstvakantie Kerstactie voor Polen weer van start Leuk om mensen te verzorgen' Cl'DA YACUVUIi) ALEX DE NIE OPTIEK Veertig jaar NBvP Noordwei Ie en omstreken In sport- en recreatiecentrum Westerschouwen Voor de achtste keer sM&'tmmx. mum WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 Bovendien kan zij rekenen op de medewerking van een tiental vaardige breisters die in de afgelopen periode weer een prachtige collectie eigen gebreide kleding hebben ver zorgd. ,,Die mensen zijn we heel veel dank verschul digd", vindt mevrouw Bal. Het is volgens haar nog altijd beslist de moeite waard om een deeltje van het vele dat wij hebben af te staan aan ouderen en kinderen aldaar die in het dagelijkse leven veel moeten ontberen. „De kinderen in Polen zien nu al reikhalzend uit naar hetgeen er uit Zeeland wordt ge bracht", zegt zij. Ook bedrijven in de regio worden uitgenodigd om de hulpactie op welke manier dan ook te sponsoren. In Bruinisse hebben de direc ties van twee basisscholen hun medewerking toegezegd om de doosjes voor een be drag van een gulden per stuk aan de leerlingen aan te bie den. De kinderen uit het vis sersdorp kunnen dan naarei- Advertentie Onze Yorkham, onze Bretonse ham en onze Slagersachtertiam zijn on gelooflijk lekker. (En niet alleen op de boterham.! Deze week zijn ze ook nog ongelooflijk voordelig EN alle drie voorzien van een extraatje in de vorm van een heel leuk en lekker receptenfoldertje. Geniet ervan! Yorkham, Bretonse ham IZAOf of Slagersachterham Q an verpakt 100 gram Z.HU Met gratis receptenfoldertje.* Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl Het interieur van de nieuwe schoonheidsalon is ingericht met licht hout m combinatie met de kleuren wit en lichtgroen. fi(Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - „Ik vind het leuk om mensen te ver zorgen en met ze om te gaan. Het is heel prettig om te zien dat ze genieten en dat hun huid opknapt." Vele jaren was Gerda van der Werf-van Gogh actief als wijkkraamverzorgende. Zaterdag 19 oktober opent zij in haar woning aan het Stenenpad in Brui nisse een schoonheidsalon. Via een Open Dag kan ie dereen met de nieuwe voorziening kennis maken. Voor Gerda van der Werf was de overstap van verzorgende naar schoonheidspecialiste heel logisch. „Vroeger woon de ik in Rotterdam, waar ik werkte als wijkkraamver- zorgende. Hier op Schouwen- Duiveland bleek geen em plooi te zijn voor zo'n gespecialiseerde opleiding. Maar ik wilde toch graag zor gen, het liefste via een be roep dat ik aan huis kan uit oefenen, want ik heb twee inmiddels twee kleine kinde ren." De Bruse ging in Goes een op leiding schoonheidsspecia liste volgen, die zij in juli voltooide. Ze is ervan over tuigd dat in haar woonplaats behoefte bestaat aan een schoonheidsalon. „Toen ik met de opleiding bezig was werd ik reeds door mensen benaderd die zich wilden la ten epileren of harsen. Op dat moment was in Bruinisse geen enkele schoonheidspe cialiste actief, zodat ze voor die behandelingen waren aangewezen op andere plaat sen." De schoonheidspecialiste werkt met natuurprodukten van de merken Annemarie BÖrlind en Darphin, waaron der essenciele olieën die diep in de huidlagen doordringen. Op basis van een huisanalyse bepaalt Gerda van der Werf welke behandeling bij ie mands huistype past. Daar naast is afwisseling van de produkten die worden ge bruikt van belang. De schoonheidspecialiste is er van overtuigd dat ook goede voeding, weinig stress en niet roken een grote invloed hebben op de conditie van de huid. Verder is het van belang dat de behandeling door de schoonheidspecialiste wordt ondersteund door een goede huidverzorging thuis. „Het mooie van een mens kun je nooit uit een potje halen. Dat komt van binnenuit. Maar een goede verzorging kan er wel voor zorgen dat de condi tie van de huid aanmerkelijk verbetert waardoor iemand zich ook beter in zijn element voelt." De onspanning die een schoonheidsbehandeling met zich meebrengt en het so ciale contact dragen daar ook aan bij. Tijdens de Open Dag kunnen bezoekers gratis een huid diagnose laten stellen door een specialiste van Darphin. Ze krijgen enkele monster tjes mee om de producten uit te proberen die bij hun huid passen. Bij aanschaf van twee producten van het merk krijgen ze een gratis schoon heidsbehandeling van een uur. De Open Dag is van 10.00 tot 17.00 uur. Advertentie Samen werken naar 2000 Greet van den Ouden Fractievoorzitter in Duiveland en kandidaat voor de WD: De politie moet voor iedereen oitijd aanspreekbaar zijn. zie ook adv.pag. 13 DANSAVOND GOES - Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 19 ok tober een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaan den vanaf 25 jaar. Deze avond vindt plaats in wijk centrum De Spinne in Goes. De aanvang is om 21.30 uur. Advertentie DISPOSABLE CONTACTLENZEN ^dWMtrn Jfiofanon gratis* proefpaar nu verkrijgbaar exclusief aanpaskosten ra BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 's maandags GESLOTEN y Advertentie Ruim de zolder maar'es op ADVERTEER GRATIS IN HET EXTRA NIEUWSBLAD Plaats een GRATIS EX TRAATJE en bereik ruim 30.000 brievenbussen! (Zie advertentie elders in deze krant) Advertentie NOORDWELLE - De naam Nederlandse Bond van Pattelandsvrouwen kan de indruk wekken dat het om een groep vrouwen gaat die vooral geintereseerd zijn in zaken die betrekking hebben op het huishou den. A. Vis - den Hartigh uit Scharendijke is ervan overtuigd dat dat niet het geval is. Zeker niet bij de afdeling Noordwelle en omstreken, waarvan zij voorzitter is. „In onze groep zitten vrouwen die geïnteresseerd zijn in het leven. We zijn geen suk kels, maar een afdeling van ondernemende dames." Op vrijdag 25 oktober wordt in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Platboslaan in Haam stede een feestelijke bijeen komst gehouden, waarmee de afdeling haar veertig-ja rig bestaan viert. Daarbij ge ven de verschillende clubs van de plattelandsafdeling op creatieve wijze een beeld van hun activiteiten. Het gaat daarbij om de bowling club, het zangkoor, de drie leeskringen en de wandel groep. Omstreken Behalve uit Noordwelle zijn de 115 leden van de jubileren de afdeling afkomstig uit Burgh-Haamstede, Renesse, Serooskerke, Ellemeet en Scharendijke, de 'omstre ken' waarop reeds werd ge doeld bij de oprichting van de afdeling op 4 juli 1956. De huidige secretaris van de af deling M. Herder-Vrieze heeft nog de notulenboeken waarin melding wordt ge maakt van die mijlpaal. „De afdeling werd opgericht op initiatief van de dames Elenbaas-Kik, Borgmeijer- Mater, Steur-Prins, Delst- Van de Weele en Hoogen- boom-Dalebout Het was de tijd na de Tweede Wereldoorlog en de Waters noodramp. Een periode waarin behoefte ontstond aan organisaties, waar vrou wen elkaar konden ontmoe ten en geïnformeerd werden over allerlei onderwerpen. „Gevormd en ontwikkeld om hun besef besef van ver antwoordelijkheid voor, en deelname aan de samenle ving te bevorderen", zoals de doelstelling van de officiële doelstelling van de bond luidt. De notulen van die beginpe riode doorkijkend komt me vrouw Herder tot de conclu sie dat de activiteiten in de vijftiger en zestiger jaren vergelijkbaar zijn met de te genwoordige programma's van de afdeling. Gezellig samenzijn „Toen werd ook al veel aan dacht besteed aan educatieve onderwerpen en werden uit stapjes georganiseeerd." Daarnaast is het gezellig sa menzijn, het ontmoeten van andere vrouwen, veertig jaar na de oprichting nog even be langrijk als toen. ,De sfeer van saamhorigheid en gezelligheid is belangrijk. En daarnaast doe je tijdens elke bijeenkomst weer wat informatie op." aldus me vrouw Herder. Zij werd veertien jaar geleden lid van de afdeling toen ze op Schou- wen-Duiveland kwam wo nen. „Om mensen te leren kennen. In mijn vorige woonplaats was ik ook al lid van de plattelandsvrouwen- bond." Zestig jaar In tegenstelling tot de begin periode is tegenwoordig maar een klein deel van de leden afkomstig uit de agra rische sector. De afdeling trekt vooral vrouwen van veertig jaar en ouder. De ge middelde leeftijd van de le den is ongeveer zestig jaar. Mevrouw Vis vindt dat geen probleem. „Jongere vrou wen hebben het druk met hun werk en jonge kinderen. In de praktijk blijkt dat ze vaak interesse krijgen voor de activiteiten van onze afde ling wanneer ze wat ouder worden. Wanneer we op die manier steeds nieuwe leden kunnen blijven trekken is het voortbestaan van de af deling verzekerd." De voorzitter is vooral en thousiast over de educatieve mogelijkheden die de bond aan haar leden biedt. „Niet alleen via de afdselingsbij- eenkomsten, maar ook de initiatieven van het provin ciaal bestuur van de NBvP. Zo werd voor plattelands vrouwen uit de hele provin cie onlangs een zeer interes sante bijeenkomst gehouden over de schrijfster Belle van Zuylen." Goede herinnerin gen heeft mevrouw Vis ook aan provinciale bijeenkom sten over afvalverwerking en openbaar vervoer. Goedbezocht Vanwege de afstand naar Middelburg of Vlissingen, die voor zo'n bijeenkomst moet worden afgelegd, is het aantal plattelandsvrouwen dat er heen gaat meestal be perkt. De activiteiten van de eigen afdeling worden goed be zocht. Eén keer per maand komen de plattelandsvrou wen bijeen in Noordwelle of een van de kernen uit de 'omgeving'. Vaak wordt ook nog een uitstapje gemaakt. „Bijvoorbeeld naar de wa terzuiveringsinstallatie in Westerschouwen. Bij instel lingen en bedrijven gaan meestal de deuren open wan neer je ze als afdeling wilt bezoeken. Dat is de grote kracht van een plattelands vrouwenafdeling. De leden kunnen een kijkje nemen in organisaties waar ze alleen niet ontvangen zouden wor den." Natuurwandelingen Behalve de maandelijkse bij komsten en uitstapjes heb ben de leden van de afdeling de mogelijkheid om deel te nemen aan het zangkoor van de afdeling, een van de drie leeskringen waar moderne en klassieke literatuur wordt besproken, de bow lingclub of de wandelgroep die stads- en natuurwande lingen maakt is de wijde om geving. Al die groepen presenteren zich tijdens de jubilumyie- ring op 25 oktober. Verder is e§n fotocollage gemaakt die een beeld geeft van de afgelo pen veertig jaar. Het Platte landsorkest uit Moerkapelle treedt op en de bijeenkomst wordt afgerond met een koud buffet. (Foto: Marieke Mandemaker) BURGH-HAAMSTEDE - Kinderen die graag met le go spelen kunnen in de herfstvakantie hun hart op halen. Op woensdag 16 en 23 oktober wordt in sport en recreatiecentrum Westerschouwen een lego bouwwedstrijd gehouden. Het betreft een initiatief van Ron van der Deyl van Crea tief vakantieparken en Lesly Wolters van sportcentrum Westerschouwen. Zij wilden een bijzonder eve nement organiseren, waar aan zowel de jeugd van Schouwen-Duiveland kan deelnemen als kinderen die hier op vakantie zijn. Aan elke wedstrijd kunnen maximaal tweehonderd kin deren meedoen. De jeugdige deelnemers worden inge deeld in de leeftijdsklasses vier tot en met zeven jaar en acht tot en met twaalf jaar. Zij krijgen een uur de tijd om hun mooiste legobouwwerk te maken. De werkstukken worden be oordeeld door een jury, die behalve creativiteit en origi- nalitiet ook de leeftijd van de deelnemers laat meetel len. Voor de drie mooiste le gobouwwerken in elke leef tijdscategorie wordt een prijs beschikbaar gesteld in de vorm van een legobouw doos. De prijzen worden om 17.00 uur uitgereikt door de direc teur van de Stichting Renes se Dick Kooman. Elke deel nemer aan de wedstrijd krijgt een legobouwmeester diploma. Kinderen die aan het evene ment willen deelnemen kun nen zich laten inschrijven bij sportcentrum Westerschou wen tot 12.00 uur voor aan vang van de wedstrijd. De inschrijving stopt wan neer zich tweehonderd kan didaten hebben gemeld. Na dere informatie via telefoonnummer 652351. Het huidige bestuur van de jubilerende afdeling. ^T^OTTERDAM (OMMOORD) CAPELLE a d ijssel OLm-BEVFRUND BRUINISSE - „Ze rekenen op ons hoor. Hopelijk wordt het weer zo'n groot succes als in voorgaande jaren." Dat zegt stuwende kracht Els Bal van de Stichting Tholen helpt Polen in Bruinisse. Achter de schermen is de fa milie Bal voor het achtste achtereenvolgende jaar druk in touw met de voorbereidin gen voor de kerstactie ten be hoeve van hulpbehoevenden in Polen. Zij wordt daarbij gesteund door een groot aan tal vrijwilligers(sters) die op verschillende manieren hun bijdrage leveren. gen smaak een pakketje sa menstellen voor een minder bedeeld leeftijdgenootje in Polen. Vooral (houdbare) le vensmiddelen zijn bij de in vulling van de pakketjes van harte welkom. Ook voor particulieren be staat weer de mogelijkheid om een kerstpakket voor een Pools gezin af te staan. Ge zien het succes in de voor gaande jaren is Els Bal er van overtuigd dat iedereen de vaste bezorgadressen weet te vinden. De geschenkpakketten die nen uiterlijk 15 november af geleverd te zijn bij een van de bekende hulpverleners. De uitreiking er van vindt evenals in voorgaande jaren in eigen beheer plaats. Els Bal weet in Polen overal de weg, dus uw kerstpakket komt altijd goed terecht. Advertentie Alle 65 winkels van Hans Verkerk Keukens vieren deze week een onwijs Italiaans feest!! Hans introduceert zijn Bella Italia actie. Dat betekent keukens in Italiaanse stijl voor Hollandse prijzen, want Hans verkoopt deze week zijn Bella Italia assortiment voor de helft van de door de leveranier aan bevolen adviesprijs. Als u bin nen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt u rJ krijgt u die dus voor YÏ\fc\ half geld!! 'J i> J¥ Kom snel naar de winkel en profiteer dan tevens van onze snelle beslisserskorting!! donderdag en vrijdag koopavond ROTTERDAM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1