VVV Schouwen-Duiveland moet een slagvaardig bedrijf worden i Boutlaan en Grevelingenstrand symbolisch in gebruik genomen DEURLOO Noorse week ZIERIKZEESCHE "™~1 NIEUWSBODE Rabobank M6g autowasserette NISSAN AUTOBEDRIJF VAN DUKE Voertuig rijdt 56 kilometer te hard 3 5 6 11 Stavengooier Beachpop aangehouden in de Kuip LIEVER MINDER DINSDAGEN DAN HALVE DINSDAGEN dé krant van schouwen-duiveland! ZIERIKZEESCHE Volautomatische Keuze uit 3 programma's Geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00-18.00 uur, vrijdag tot 20.30 uur, zaterdags van 9.00-17.00 uur. U bent van harte welkom Nieuwerkerk, 0111-641364, Kerkring 37 VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 153e JAARGANG NR 26059 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ondernemers zien nieuwe kansen De nieuwe WV Schouwen-Duiveland moet het product van een gezamenlijk Schouwen-Duiveland gaan verkopen. Daarom moet de VW een sterk draagvlak hebben. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Er is van alles aan de hand op Schouwen-Duiveland. De gemeentelijke herin deling werpt zijn schaduwen vooruit. Er wordt gewerkt aan plannen voor landinrichting en kwaliteitsverbetering in de recreatie. Een sleu telrol in die recreatie ziet campinghouder en Recron-vertegenwoordiger H. P. van Oost weg gelegd voor de VW Schouwen-Duiveland. Hij pleit - namens de verzamelde ondernemers - voor een compleet nieuwe opzet van de VVV. Niet alleen de gemeentelijke organisatie moet door de her indeling op de schop, maar ook tal van andere organisaties. Er wordt gewerkt aan een nieuwe structuur voor de vrijwillige brandweer en ook de VW moet - in ieder geval in de visie van de ondernemers - op ande re leest geschoeid worden. De nieuwe VW Schouwen-Duive land krijgt straks een belang rijke maar ook zware taak: het verkopen van het product Schouwen-Duiveland. Wil de WV die taak aankunnen dan moet het roer om. „Het is heel belangrijk dat die nieuwe VW een breed draagvlak krijgt," stelt Van Oost. Hij pleit ervoor om het bestuur samen te stellen uit vertegen woordigers van het Midden- en kleinbedrijf, de horeca, Re- cron, VCB, Vekabo, Pomona en Hiswa. De bestuurlijke lei ding zou dan in handen moeten komen van een onafhankelijk voorzitter.- 'De ^ondernemers zouden graag zien dat de VW de structuur krijgt van een be drijf, compleet met verschil lende divisies en daarvoor ver antwoordelijke managers. Het is de bedoeling dat de bestaan de balies gehandhaafd blijven, maar een andere functie krij gen. De WV-balie moet louter een vraagbaak worden. Een plaats waar de recreant te we ten kan komen wat er aan eve nementen is en op welke cam ping en in welk hotel nog ruimte vrij is. De verhuur van (particuliere) kamers willen de ondernemers liefst onderge bracht zien in een aparte divi sie. Hetzelfde geldt voor het recre- atiewerk. Nu wordt dat in Wes- terschouwen verzorgd door de Stichting Recreatie Activitei ten Westerschouwen (SRAW). Wat de ondernemers betreft wordt dat in de toekomst de Stichting R^nreatieactivitei- ten Schouwen-Duiveland. Recreatiewerk Van Oost doet op zijn camping zelf ook het nodige aan recre atieactiviteiten, evenals een aantal van zijn collega's. Van Oost wil op zijn terrein een re- creatiewerk-gebouw neerzet ten en zijn collega van camping Duinhoeve heeft het zelfde voornémen. Volgens Van Oost gonst het momenteel van de bedrijvig heid in de Westerschouwse re creatiewereld. „Iedereen is en thousiast. Alle neuzen staan dezelfde kant op en daar moe ten we gebruik van maken. De tijd is rijp om te zaaien." De combinatie van gemeentelijke herindeling en initiatieven als Plan Tureluur en de Regiovisie Schouwen-West biedt in de vi sie van Van Oost een schat aan kansen voor ondernemend Schouwen-Duiveland. Ieder een is er volgens hem van door drongen dat er constant geïn vesteerd zal moeten worden om Schouwen-duiveland aan trekkelijk te houden voor de recreant. Van Oost denkt daar bij bijvoorbeeld aan het creë ren van een eigen honk voor jongeren op een camping. „Dat hoeft op zich trouwens niet eens zo veel te kosten," aldus VamOost. „Het hoeft niet alle maal ingewikkeld en luxe te zijn." Overdekken Een zwak punt van Schouwen- Duiveland is het gebrek aan slecht-weervoorzieningen. Ook op dit vlak leven bij de on dernemers verschillende ideeën, variërend van het over dekken van het bestaande zwembad op de camping tot het creëren van een rustige 'leesruimte' met tv voor die campinggasten die liever niet in een drukke kantine zitten. Ook is het plan geopperd voor het inrichten van een speelzaal voor kinderen en volgens Van Oost kan er bij het transferium in Renesse ook best een speel tuin of een roeivijver gereali seerd worden. „Natuurlijk kost dat een hoop geld, maar de truc is dat voor een heleboel dingen subsidie te krijgen is. En dan is het na tuurlijk uniek dat zo'n grote groep mensen samen op pad gaat." Uit onderzoek is gebleken dat recreanten behoefte hebben aan een actieve vakantie. Men wil avontuur en wat Van Oost betreft kunnen ze dat ook krij gen. „Je kunt denken aan survival- tochten, mountainbiking, het beklimmen van de reservepij ler van de stormvloedkering en meer van dat soort zaken." Zelf heeft Van Oost op zijn camping het snorkelen en dui ken in het zwembad geïntrodu ceerd. Een doorslaand succes volgens hem. „En daar kun je ook weer op voortborduren." SCHARENDIJKE - Wethouder W. G. Renden van Middenschouwen legde donderdagmiddag de laaste tegels in het voetpad aan de Boutaan en daarmee was de laatste klus aan het project Zeeland Village in Scharendijke geklaard. Het leggen van de laatste tegels symboliseerde tege lijkertijd de officiële ingebruikneming van de Boutlaan en het Grevelingenstrand in Scharen dijke. Voor de aanpassing van de Boutlaan, waarbij een fiets strook en een voetpad werden aangelegd werd door Roompot Beheer een half miljoen neer geteld. De gemeente zorgde voor de verlichting. Het op knappen van het 'schelpen strandje' aan de Grevelingen werd voor tweederde door de beheersmaatschappij betaald. Volgens directeur H. J. van Koeveringe van Roompot Re creatie Beheer, waartoe recre atiepark Zeeland Village be hoort, past deze geste geheel in de filosofie van zijn bedrijf. „Iedereen moet er beter van worden, ook de plaatselijke bevolking." Van Koeveringe was in een op perbeste stemming. „In sep tember 1994 werd de eerste balk gelegd en nu 25 maanden later zijn alle huizen verkocht en is alles in bedrijf," vertelt hij niet zonder trots. Het plaat selijk bestuur heeft de eerste balk gelegd en zal nu in de na dagen van de gemeente Mid denschouwen ook de laatste hand aan het werk leggen." Dat het park aantasting van het landschapsbeeld zou kun nen betekenen, de opvatting waarmee natuur- en milieug roepen de realisering jaren lang tegen konden houden, spreekt hij tegen. „Ik kom uit Zuid-Beveland en ik ben van een leeftijd dat ik meegemaakt heb dat de mensen de land bouw uitgeschopt werden. Daarna was er een tijd nauwe lijks een droge boterham te verdienen in Zeeland. Ik vind werkgelegenheid een belang rijk facet in de samenleving. Van alle kwaden om een boter ham te moeten verdienen, vind ik dit het minst erge. Werk loosheid vind ik persoonlijk ernstiger dan een park als dit in het landschap." Zes voltijd banen en een aantal parttime- banen worden er volgens hem momenteel op het park inge vuld. „Daarbij moet je dan nog optellen, het onderhoud aan de infrastructuur en het groenbe- heer, dat ook werk oplevert. Alles bij elkaar zijn er hier on- Wethouder W. G. Renden van Middenschouwen legde gistermid dag, als afsluiting van het project Zeeland Village, de laatste te gels in het voetpad aan de Boutlaan in Scharendijke. (Foto: Ma rieke Mandemaker) geveer 150 mensen aan het werk." Dat het nog maar magertjes ge steld is met het groen, waarin het park met de tweehonderd vakantiewoningen verscholen moeten liggen, wijt Van Koe veringe aan de snelle groei (25 maanden), van het park. „De beplanting kan zo snel niet groeien. Het oorspronkelijke groenplan is echter wel uitge voerd." Architect M. Zeelenberg, de geestelijke vader van het pro ject, vindt het van één kant jammer dat de groei van het park zo snel is gegaan. Oor spronkelijk had hij het algehe le beeld van het park minder monotoon willen maken en met een rijkere architectuur. „Ik had liever hier en daar to rentjes aan de huizen gemaakt, want torentjes, daar worden de mensen vrolijk van. Er was vooruitlopend op het bestem mingsplan echter één type huis ontworpen. Binnen zes weken was alles uitverkocht. We zijn er helemaal niet aan toe geko men om nog een ander type huis te ontwerpen, omdat deze huizen bijzonder populair ble ken te zijn. Bij nieuwe projec ten hebben we dat nu anders aangepakt, met een rijkere ar chitectuur. Zeeland is aantrek kelijk vergeleken met de rest van Nederland. Men ziet dit soort huizen als een goede geld belegging." Ook het interieur van het hoofdgebouw werd ontworpen door Zeelenberg. Daarbij werden veel spiegels gebruikt om een ruimtelijk effect te creëren. OUWERKERK - Bij een snel heidscontrole op de NS9 ter hoogte van Ouwerkerk regis treerde de radarapparatuur gisteren een voertuig dat maar liefst 56 kilometer te hard reed; 136 in plaats van de toe gestane 80 kilometer per uur. De bestuurder van dit voertuig was een van de in totaal 85 be stuurders die de snelheidsli miet aan hun laars lapten. De controle werd uitgevoerd tus sen 18.15 en 21.45 uur. In totaal passeerden 1.172 voertuigen de radar. Kort daarvoor werd een snelheidscontrole gehouden op de Weg naar de Val bij Zierik- zee. Tussen 16.15 en 18.00 uur werden op deze weg 782 voer tuigen gecontroleerd, waarvan er 37 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 118 kilometer per uur. Advertentie Ook zaterdags zijn wij open van 10.00 uur t/m 12.30 uur op kantoor Haamstede en Zicrikzec Rabobank Schouwan-Z)ar1kteo Toekomstige gebeurtenissen werpen haar schaduw vooruit. Thomas Campbell PERIODEN MET ZON m HET WEER Vannacht wolkenvelden, c perioden met zon. Droog. Minimum temperatuur omstreeks 6, middagtemperatuur 16 graden. Vannacht weinig wind, overdag zuidelijke wind, zwak tot matig, rond kracht 3. REÜNIE Rijkswaterstaat verwacht dertienhonderd mensen op de reünie van de Oosterscheldekering. O ZOC De Zierikzeese Ondernemers Centrale houdt vast aan nieuwe opzet van Zomerprogramma. FIETSPAD Bij Burghsluis is'teen bijna 1650 meter lang fiets pad in de maak. SURFEN Komend weekeinde wordt op Grevelingenmeer het surfevenement Super 8 Junior Cup gehouden. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ROTTERDAM/RENESSE - De politie Oosterscheldebekken heeft woensdagavond een 26- jarige man uit Berkel en Ro denrijs aangehouden in de Kuip in Rotterdam. Hij wordt ervan gedacht met een staaf naar een politieagente te heb ben gegooid tijdens het Be- achpop-festival in Renesse op zaterdag 20 juli. De man werd aangehouden tij dens de competitiewedstrijd Feijenoord-Groningen. Aan de aanhouding gingen enkele maanden van intensief speur werk vooraf. De verdachte is ingesloten op het politiebu reau in Goes. Hij heeft inmid dels een bekentenis afgelegd. De mamwordt poging tot dood slag cq. zware mishandeling ten laste gelegd. De man gooide tijdens het Be- achpop-festival een ijzeren staaf naar een politieagente te paard. De agente liep hierbij letsel op aan haar arm en schouder. Ook haar paard raakte licht gewond. Tijdens het festival braken rellen uit op het moment dat de band Party Animals het optreden wilde beginnen. Dat werd be let door boze Feijenoord-sup- porters. Deze verdachten de band ervan, tijdens een concert een Feijenoordvlag in brand te hebben gestoken. De politie sluit niet uit dat er meer arres taties zullen volgen. Advertentie van zaterdag 5 t/m 12 oktober a.s. bij INTER-/WEUBEL |Haringvlietplein 4, Zierikzee, tel. 0111-412946 (ZOC houdt vast aan nieuwe opzet Zomerprogramma) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving èf 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr/mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I bank-/gironummervermelden: L_J JI II II II II II II II 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1