Poortambacht breidt toch uit in zuidelijke richting Boot brandt volledig uit in jachthaven Zierikzee ZIERIKZEESCHE! NIEUWSBODE» En nu naar Imabo voor de grootste collectie tegels en professioneel advies. il<aS 3 9 4 o 3: 5 7 Kaapse eenden gedood Imabo maakt het waar 'S ZOMERS DE TOERISTEN IN DE HERFST DE VOGELS dé krant van schouwen - du weiand! STATENFRACTIE Jneke Sturm uit Zierikzee verlaat de statenfratie van de PvdA. FOTOGRAAF Marieke Mandemaker uit Dreischor nieuwe foto graaf van Zierikzeesche Nieuwsbode. KOERSBAL Anbo Ouwerkerk wint wedstrijd koersbal voor ou deren in Duinoord BILJARTEN Koos Dorreman uit Renesse na blessureleed weer op de weg terug. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. al eerder overeengekomen met Woningbouwvereniging Beter Wonen. Of de bouwcombinatie deze woningen gaat bouwen is nog niet zeker. In verband met schaalvoordelen is dat volgens Marijnissen en De Rijke echter wel zeer waarschijnlijk. Op dit moment wordt daarover nog onderhandeld. Dat er bij de ontwikkeling van het gebied geen eilandelijke bouwbedrijven zijn betrokken is voor De Rijke van onderge schikt belang. ,,Ik zou in dit ge val het woord jammer weg wil len strepen tegen het feit dat we toch kunnen gaan bouwen in Poortambacht. Wij hadden het als gemeente niet in han den. De families hebben con tact gezocht met een bemidde laar. Die heeft op zijn beurt de bouwbedrijven gekozen." Bouwrijp Volgens De Rijke heeft het geen enkele zin om met de grond van de gemeente een ei gen koers te varen. „Dan krijg je een onwerkbare situatie." Daarnaast beklemtoont hij dat er voor het bouwrijp maken van de grond wel eilandelijke bedrijven in aanmerking ko men. „En we praten hier over 11,5 hectare. Dat is niet mis." Met het bouwrijp maken van het gebied wordt volgens Ma rijnissen beging volgend jaar begonnen. Omdat de gemeente piet tot overeenstemming kon komen met de gebroeders Kooman heeft de uitbreiding een ver traging opgelopen van ander half jaar. Voor het gebied was al een plan ontwikkeld door een stedebouwkundig bureau. Dit plan voorzag in de bouw van 153 woningen. Dit plan is echter nu van de baan. De Rijke sprak vanmorgen openlijk zijn vreugde uit, dat er net op de valreep van de zelfstandige gemeente Zierik- zee gebouwd kan worden in Poortambacht 10. Vooral om dat er inmiddels 210 gegadig den voor een woning op de wachtlijst staan. In verband met de grote hoe veelheid brandbaar materiaal aan boord, de vlammen sloe gen tot twee meter boven het dek uit, slaagden brandwfeer- lieden er pas na bijna een uur blussen in de gasfles van boord te halen. De brand was toen in middels onder controle, maar keer op keer laaiden kleine vuurtjes op. Voor het nablus sen gebruikten de brandweer lieden twee hogedrukstralen. Door met mate te blussen werd voorkomen dat'de boot te vol met water kwam te staan. Het gevolg is dan namelijk dat de boot zinkt. „En dat is niet de bedoeling met al dat vervuilde water aan boord. Als de boot straks uit het water wordt ge licht, moet dat op een juiste manier worden afgevoerd," al dus Fierens. Uitlaat Over de oorzaak van de brand kon gistermiddag nog geen uit sluitsel worden gegeven. Klompe zelf denkt dat er iets tegen de uitlaat van de motor heeft gelegen, dat door de hitte is gaan branden. „Ik heb de boot al acht jaar en ben er kort geleden drie maanden mee op vakantie geweest. Er man keerde niets aan." De twintig jaar oude boot, die als geheel verloren moet wor den beschouwd, was volgens Klompe nog zo'n anderhalve ton waard. Nieuw kost het schip, volgens hem een half miljoen. Zo kort na de brand reageert hij zeer nuchter. „Ik ben pas 65 geworden en heb nu dus alle tijd om te varen. We zijn echte liefhebbers. We zitten dan ook al bijna vier maanden aan boord, zonder thuis te zijn ge weest. Dat betekent dat we ook al het benodigde aan boord hadden. Maar je ziet het. Je bent er sneller door dan dat je het hebt". ZIERIKZEE - Aan de Zierik- zeese Grachtweg zijn in de nacht van dinsdag op woens dag twaalf Kaapse eenden doodgeschoten. Wie de eenden heeft gedood is nog niet bekend. Even na 3.00 uur 's nachts kreeg de politie een melding binnen dat ie mand op de Grachtweg met een windbuks op eenden aan het schieten was. Toen de politie arriveerde, bleek de dader al te zijn vertrokken. Twaalf Kaapse eenden Jj.e*.cn de nachtelijke actie van de tot nu toe nog onbekende dader, niet te hebben overleefd. De politie hield woensdagmorgen een buurtonderzoek, wat vol gens de politie een aantal bruikbare sporen heeft opgele verd, maar nog niet tot aan houding van de dader heeft ge leid. Meer informatie omtrent het incident, is daarom wel kom bij de politie. De Kaapse eenden zijn eigen dom van de gemeente Zierik- zee. Een woordvoerder meldt dat inmiddels verschillende re acties zijn binnengekomen op de moordpartij. De gemeente gaat geen nieuwe Kaapse een den uitzetten aan de Gracht weg. De verwachting is dat de populatie zich komend broed- seizoen vanzelf weer zal her stellen. Advertentie Molenweg 28 Telefoon: 0187 475400 Fax: 0187 484210 Middelharnis Openingstijden: ma t/m vrij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-21.00 za- 9 00-12.00 Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 0/180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Plaats: Geb.datum:. J3S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. wisselend weekmenu v.a. 34,50 DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 153e JAARGANG NR 26058 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BEWOLKING HET WEER Wolkenvelden en droog. Minimumtemperatuur rond 7 graden, middagtemperatuur ongeveer 15 graden. Vannacht weinig wind, overdag zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest, rond kracht 3. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gemeente Zierikzee bereikt overeenkomst met bouw combinatie De heilige eendracht is het zout dat huis en stad in wezen houdt. 's Maandags en dinsdags gesloten s Woensdags, donderdags en vrijdags vanaf 12.00 uur geopend Zaterdags en zondags vanaf 16.00 uur geopend Ook zeer geschikt voor een geslaagde zakenlunch ZIERIKZEE - De wijk Poortambacht breidt toch uit in zuidelijke richting. De gemeente Zie rikzee heeft overeenstemming bereikt met de Bouwcombinatie Nieuwwest voor de bouw van 230 woningen in Poortambacht 10. Verwacht wordt dat direct na de bouwvakvakantie de eer ste paal de grond in gaat. Begin dit jaar ketste de uitbreiding af, omdat de gemeente er niet in slaagde alle benodigde grond te verwerven. Wethouder P. de Rijke was vanmorgen blij dat hij het „goede nieuws", bekend kon maken. Hij was het die de on derhandelingen voerde met de gebroeders Kooman; eigena ren van ruim vier hectare be nodigde grond. Deze onderhan delingen leidden tot niets. Be gin dit jaar werd afgezien van verdere onderhandelingen en nam de gemeente het besluit de gewenste uitbreiding af te blazen. Niet definitief, naar nu blijkt. Waar de gemeente er niet in slaagde om tot overeenstem ming te komen met Kooman, slaagde. J. J. M. Marijnissen, namens Bouwcombinatie Nieuwwest daar wel in. Deze combinatie gaat de woningen straks bouwen. In deze bouw combinatie participeren de bouwbedrijven De Delta uit Middelburg, Rijk uit Goes en Flipse uit Koudekerke. De Rij ke vindt het niet vreemd dat deze combinatie er wel in slaagde de grond te verwer ven. „Het financiële plafond is voor een gemeente nu eenmaal lager dan voor het vrije be drijf," aldus De Rijke. Behalve de grond van Kooman maakt ook twee hectare grond van Bij de Vaate makelaardij deel uit van het gebied. Ook met Bij de Vaate is de bouw combinatie tot overeenstem ming gekomen. De bpuwcom- binatie neemt de "gehele ontwikkeling van het plan op zich aan de hand van het al vastgestelde bestemmings plan. Binnen de voorwaarden van dit plan worden er in to taal 230 woningen gebouwd: 36 vrijstaande, 46 twee-onder- één-kap, 83 geclusterde en 26 senioren woningen. Zestig wo ningen worden gestapeld ge- bouwcj. Sociale huursector Van de woningen vallen er 82 binnen de sociale huursector. Dit aantal is door de gemeente Schade geschat op anderhalve ton Clim Hulsbosch Jeroen de Vos Restaurant-Brasserie La Butte Ring 39 4305 AG Ouwerkerk Tel/Fax 0111-641241 Op dit moment komt er nog plotseling een eind aan de Oosterscheldeweg. (Foto: Marijke Folkertsrria) het echtpaar in een bootje naar de kant. Tevens maakte hij de boot met een koord vast. Toen Mulder daarna terug ging om te kijken of de boot nog vast lag, was het anker inmiddels vanzelf uitgegaan en was er geen gevaar meer voor afdrij ven. Gasfles De gealarmeerde brandweer van Zierikzee ging de branden de boot met één straal hoge- en één straal lagedruk. Ze werden hierbij nog even terzijde ge staan door de bemanning van een binnenvarende mosselkot- ter. Deze werd echter door brandweercommandant Huib Fierens gesommeerd door te varen. „De mosselboot lag te dicht bij de brandende boot. Dat was veel te gevaarlijk, want er stond nog een gasfles aan boord van het schip," ver klaarde brandweercomman dant Huib Fierens. Samen met zijn vrouw stelde hij zich in veiligheid door op de palen te gaan zitten van de remming van de keersluis. „Gelukkig stond de wind de andere kant op. Maar lekker zat het natuurlijk niet. En daar komt nog bij dat mijn vrouw hoogtevrees heeft." Gelukkig werden ze al na korte tijd uit hun benarde positie bevrijd door Ron Mulder van de gelijk namige jachtservice op het Zie- rikzeese industrieterrein. Na dat hij de brandende boot met Van de boot bleef weinig meer over dan een geblakerd geraamte. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Een uitslaande brand heeft het jacht De Beldert van L. Klompe uit Dreischor gistermiddag volledig verwoest. De brand brak uit toen Klompe, samen met zijn vrouw, de ha ven van Zierikzee binnen voer. Het echtpaar stelde zich in veiligheid door op de remming van de keersluis te klimmen. De schade be draagt ongeveer 1,5 ton. Het echtpaar Klompe kwam met De Beldert vanuit Middel burg. Toen de boot kort na 13.00 uur de haven van Zierik zee binnen voer zag mevrouw Klompe dat er rook uit een kastje kwam. Haar man ging op inspectie uit. „Toen ik het luik van de motor opende stond direct daarna de hele ka juit vol zwarte rook. Ik heb nog geprobeerd te blussen met een brandblusapparaat, maar ik kon niet bij de brandhaard komen. Het ging allemaal ver schrikkelijk snel," vertelt hij later. een koord had vastgemaakt aan de remming bracht Mulder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1