Melkboer probeert 'gemaksconsument' te paaien Medailles voor donoren dier in het vizier Concert New Orleans Second Line jazzband PUZZELRUBRIEK Beëdigd jachtmakelaars primeur voor De Valk Yachtbrokers Bru Concert in Oude-Tonge 1 Wie knuffelt poes Woopie? WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD CONCERT DIRKSLAND - Muziekver eniging Amicitia uit Dirks- land en de fanfare uit Sint- Philipsland geven vrijdag een concert in verenigingsge bouw de Schakel in Dirks- land. Aan het concert nemen ook de drumbands van de verenigingen deel. Het con cert begint met een optreden van de drumband uit Sint- Philipsland. Deze drumband staat net als de Dirkslandse drumband, onder leiding van de uit Dirksland afkomstige Hans Orgers. Daarna is het de beurt aan Amicitia. Na de pauze spelen achtereenvol gens de drumband van Ami citia, de beide drumbands ge zamenlijk en de Fliplandse fanfare. De aanvang van het concert is 19.30 uur. ZANGAVOND MIDDELHARNIS - In de Ne derlandse Hervormde kerk in Middelharnis wordt zater dag 12 oktober een koor- en samenzangavond gehouden waaraan de Hervormde zangvereniging Jeduthun meewerkt. De zangavond werd door de Restauratie- commissie van de kerk geor ganiseerd ten bate van de restauratie van het kerkinte rieur. Het koor Jeduthun zingt onder andere psalm 146 naar een bewerking van Mar van der Veer, die ook als diri gent de koorzang leidt. So list is Harold van de Berge. Het orgel wordt bespeeld door Bart-Jaap de Bakker. Bij de samenzang doet Paul Kievit dat. Ds L. W. Ch Ruijgrok verzorgt een medi tatie. Aanvang 19.30 uur. AFGELAST ZIERIKZEE - De koren- avond die vrijdag 11 oktober gehouden zou worden in de Sint Willibrorduskerk in Zierikzee gaat niet door. Het evenement moest worden op geschort vanwege een droe vige gebeurtenis. De koren avond wordt nu gehouden in het voorjaar van 1997. SPROOKJES MIDDELHARNIS - 'Sprook jes op d'n tuun' is de titel van het Ópen huis dat donderdag 10 oktober wordt gehouden in openbare basisschool D'n Tuun in Middelharnis. In het kader van de Kinderboeken week is de school helemaal in sprookjessfeer gebracht. In lokalen staan de nieuwste leermethoden opgesteld en in het speelleerlokaal wor den oude schoolkaarten en schoolboeken bij opbod ver kocht. De opbrengst van het evenement is voor de aan schaf van speelmateriaal. De open dag is van 18.00 tot 20.00 uur. Uitbreiding verkoopuren en aanpassing assortiment aan tweeverdieners De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 25 september zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- Henk v. d. Pijl, Johan Frisolaan 17, Den Bommel De tweede prijs: Een waardebon van 15,- C. Schot-v. d. Dussen, Ring 40, Dreischor De derde prijs: Een waardebon van 10,- M. v. d. Linde, Heerenisstraat 27, Ellemeet De oplossing van de puzzel van 25 september is: Al doende leert men De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 14300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel mpeten uiterlijk vrijdag 18 oktober in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. schroeflijn; 4. muziekstuk; 7. mat, flauw; 8. het puik; 10. distillaat uit rijst of suikerriet; 11. bergplaats voor gedroogd gras; 13. voor naamwoord; 14. knorrig; 16. ochtendhulde met muziek; 18. verzachting; 22. vervoermiddel; 23. vorstelijke titel; 25. gesloten kring waarin geen vreemde wordt opgenomen; 26. mispunt; 27. beroep; 28. knijpbril. Verticaal: 1. willekeurig heerser; 2. het zij zo; 3. lid van een bende die het slachtoffer meetroont; 4. zangvogel; 5. genootschap; 6. wars; 7. uitste-# kend; 9. bereide dierenhuid; 12. rangtelwoord; 15. rededeel; 16. ver strooid; 17. geverfd weefsel; 19. ooit; 20. iemand die lichaamsoefening beoefent; 21. dunne plaat van harde of mooie houtsoort om een dunne laag van een edele houtsoort op aan te brengen; 24. zeegras. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De ruim 2100 melkboeren in Nederland gaan zich meer richten op jongeren en werkenden. Met een ander assortiment en latere verkoopuren hoopt de beroepsgroep in de gunst te komen van de 'gemaksconsument', twee verdieners die 's avonds nog even snel een maaltijd wilen klaarmaken. De rijdende winkels experimen teren na de jaarwisseling met de nieuwe aanpak die vanaf maart 1997 in het hele land van start moet gaan. De gezamenlijke melkboe ren zetten samen 1,3 miljard gulden per jaar om. Zij ko men bij veertig procent van de bevolking in de straat. De beroepsgroep heeft het niet makkelijk en is de afgelopen jaren flink geslonken. De klant is minder vaak-thuis en doet steeds vaker voor een aantal dagen tegelijk bood schappen. De concurrentie van supermarkten is moor dend. Het is steeds moeilij ker voldoende ondernemers té vinden voor een landelijk netwerk van rijdende win kels. Afwachtende houding Zuid-Holland heeft met 340 SRV-wagens nog de meeste rijdende winkels, Zeeland de minste (65). Ook volgens SRV-man Martin de Jonge uit Zierikzee werd het tijd voor maatregelen om een steeds groter wordende om zetdaling te keren. Eigen lijk speelt deze kwestie al heel lang, maar veel onder nemers hébben lange tijd een afwachtende houding aange nomen. Vorig najaar begon men met een gerichte, collec tieve aanpak van de proble men. Het verbaast me dat men nu toch zo snel met een integraal maatregelenpak ket komt." In 1995 werd de Coöperatie Samenwerkende Ambulante Melkhandel (SAM) opge richt, waarbij 1.600 van de in totaal 2.100 melkboeren zich hebben aangesloten. Deze or ganisatie behartigt hun be langen en geeft het vakblad 'Zuivelkoerier' uit. De SAM bezit tweederde van de aan delen van het Marketing Centrum voor de Melkdetail- handel (MCM) dat (mede op basis van een in opdracht van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) en het Produktschap voor Zuivel verricht consumentenonder zoek) twee nieuwe formules bedacht, die de branche weer nieuw leven moeten inbla zen. Keuzes Het MCM heeft zowel voor de ruim 1700 rijdende winkels als voor de traditionele melkventer een passende formule bedacht. „De rijden de winkel is niet zo maar een supermarkt in het klein. Er moeten keuzes worden ge maakt," stelt het MCM. De noodlijdende winkelwagens hebben volgens het centrum voldoende kansen als zij naast zuivel komen met een uitgekiend aanbod van dag verse snelklaar producten, zoals gesneden groenten. Daarnaast zal het assorti ment ook wo2*den uitgebreid met verse vleeswaren. De traditionele melkboer, waar van er nog 373 zijn, breidt zijn handelswaar uit met 'zware levensmiddelen', zo als bier en frisdranken. „Een goed idee. Omdat de rijdende winkel op dit moment geen vleeswaren verkoopt, hoor je sommige klanten wel eens zeggen dat ze nog naar de sla ger of supermarkt moeten. Sommige van hen halen daar gelijk alle boodschappen," De rijdende SRV-winkels krijgen volgend jaar een nieuwe naam: Springer Partners. verduidelijkt De Jonge. „Daarnaast spelen we met de verkoop van kant en klare producten waarschijnlijk goed in op een bestaande be hoefte." Verkooptijden Door de verandering van de nieuwe Winkeltijdenwet vindt de branche het ook noodzakelijk om de verkoop tijden aan te passen. Veel consumenten onder de veer tig jaar worden nu gemist omdat ze overdag niet thuis zijn, als de rijdende winkel in hun wijk is. Door aanpas sing van de verkoopuren wordt het mogelijk ook de groep tweeverdieners te be reiken. Deze groep is een be langrijke potentiële doel groep voor de afzet van convenience-producten, zo blijkt uit het onderzoek. Een conclusie, waar Martin de Jonge het mee eens is. Aan de andere kant onderschrijft hij ook het bijzonder belang rijke kenmerk van de rijden de winkel: de grote service. „Laatst zei een bekende pro fessor dat hij verwachtte dat in de toekomst alleen nog he le grote en hele kleine win kels zouden bestaan. Juist aan de uitstekende service ontleent de rijdende winkel voor een belangrijk deel haar bestaansrecht," aldus De Jonge. Springer Partners Een ander gevolg van de op handen zijnde veranderin gen is het feit, dat SAM van start gaat met één nieuwe, landelijke formule voor alle rijdende kruideniers en melkhandelaren. „Alle an dere bestaande formules zul len verdwijnen. SRV is straks passé," aldus H. Meu- leman van SAM. De nieuwe naam wordt Springer Partners, waarbij de onder- nemersnaam in plaats komt (Foto: Marijke Folkertsma) van Partners. In het geval van Martin de Jonge wordt het dan Springer de Jonge. Men wil zo laten zien, dat de rijdende winkelier deel uit maakt van een landelijke or ganisatie, dit vanwege de be oogde uitstraling. Op 21 maart 1997 begint een landelijke tv- en radio-cam pagne. Verder is het de be doeling dat Springer weke lijks een folder met aanbiedingen gaat versprei den. Een goede reclame-cam pagne juicht Martin de Jonge in ieder geval toe. „Op dit moment is de SRV-man een behoorlijk ingeburgerd be grip, maar dat gaat allemaal veranderen." Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 7, 16, 14, 26, 8, 6, 1. Als eersten in Zeeland BRUINISSE - De Valk Zeeland BV in Bruinisse is sinds vorige week woensdag twee erkende make laars rijker. De primeur viel ten deel aan J. Hen- drikse uit Bruinisse en zijn collega M. Weijenberg uit Zierikzee. „We zijn de eersten in Zee land die deze beschermde ti tel hebben behaald", zegt be drijfsleider Hendrikse trots. Woensdagmorgen nadat de jachtenspecialisten op de rechtbank in Middelburg de eed hadden afgelegd werd in de kantine van De Valk Zee land in Bruinisse een be scheiden feestje gevierd. Tientallen, vrienden, colle ga's en vertegenwoordigers van De Valk Internationaal Yachtbrokers met vestigin gen in Loosdrecht, Hinde- loopen en Monnickendam ga ven daarbij acte de présence. Om de titel in de wacht te sle pen werden Hendrikse en Weijenberg geëxamineerd in taxaties, juridische aspecten en vakbekwaamheid. De tweejarige avondopleiding volgden zij aan het Doetin- chems Opleidings Centrum. Volgens Hendrikse vraagt de trend naar grotere schepen in de recreatiesector veel extra kennis op een breed terrein. Om de tot ver over de lands grenzen uitgestrekte klan tenkring van dienst te kun nen zijn is het een must dat de afnemers een totaalpak ket wordt aangeboden. Daar bij moet men denken aan za ken als financieringen, verzekeringen en import- en exportformaliteiten. uit Roosendaal geeft zaterdag 12 oktober een con cert in de rooms-katholieke kerk in Oude-Tonge. Met dit concert treedt het ensemble voor het eerst naar buiten. Het ensemble werd in 1995 opgericht en bestaat uit ins trumentalisten van het Roosendaals Symfonieor kest, die behalve symfoni sche muziek ook wel eens ka mermuziek en barokmuziek willen spelen. De vaste be zetting bestaat uit strijkers en een dwarsfluit. Daarbij worden gastmuzikanten uit genodigd mee te spelen, zo als ook in Oude-Tonge het ge val is. De leiding van het ensemble wisselt, met de mu ziek. Bij het concert in Oude- Tonge, hanteert Cees van Loon de dirigentstok. Mede werking aan het concert wordt verleend door de orga nist Flip Veldmans. Op het programma staan werken van onder anderen Haydn, Gluck en Handel. De aan vang is 20.00 uur. De toegang is gratis. KRIEBELBEESTJES NIEUW-HAAMSTEDE Kriebelbeestjes is detitel van de excursie die zaterdag 12 oktober wordt gehouden op initiatief van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht.Tij dens het evenement kunnen kinderen onder leiding van een gids van de Jeugd Na tuur- en Vogelwacht in de duinen zoeken naar kleine diertjes. De excursie begint om 10.00 uur bij de parkeer plaats bij duinovergang Ver klikkerpad. (Foto: Marijke Folkertsma) Rustig en kroelen. Dat^zijn de twee woorden waar het in het leven van poes Woopie om di-aait. Relaxt zittend in een boom pje in het Zierikzeese asiel houdt deze kleine viervoeter alles nauwlettend in de gaten. Prachtig vindt ze het om iedereen vanaf haar vaste stekje te observeren. De anderhalf jaar jon ge zwart/witte Woopie vindt het ook leuk om te knuffelen met haar toekomstig baasje. Ze is erg gesteld op aandacht. Kalme Woopie is een leuke, opgewekte poes, die een beetje verlegen is in de omgang met soortgenotenContact met een rustige kat zal waarschijnlijk geen problemen opleveren. Woopie houdt niet van honden. Ze is dol op mensen, die ze dan ook met open armen zal ontvangen in het dierenonderko- men aan de Zandweg. Wie zich over Woopie wil ontfermen, kan bellen met het asiel, telefoon 0111-417013. De open dag af gelopen zaterdag was druk bezocht. „Het was een geslaagde dag." aldus beheerster van het asiel, Jolanda Meerman Elf katten zijn gereserveerd. Hond Wendy is waarschijnlijk ge plaatst. Momenteel zitten er 27 katten en vier honden te wachten op een baasje. J. Hendrikse uit Bruinisse en M. Weijenberg uit Zierikzee, de eerste jachtmakelaars in Zee land. (Foto: Marijke Folkertsma) Zondag 13 oktober in Swarte Schaep BROUWERSHAVEN - In 't Swarte Schaep in Brou wershaven treedt zondag-13 oktober The New Orle- OUDE-TONGE - Het ensemble Amici della Musica ans Second Line Jazzband op. De jazzmiddag wordt gehouden vanaf 15.00 uur. De New Orleans Second Line Jazzband is een van de meest bekende New Orleans-en sembles van Nederland. Bandleider Tom Bade is een bekende New Orleansklari- nettist en zangeres Linda van Helden verwierf be kendheid door de wijze waarop zij de blues vertolkt. Het jazzorkest speelt in Brouwershaven in de origi nele bezetting zonder trom pet, waardoor trombonist Jan Trip uit Groningen bijna een dubbelrol vervult. Hij is ondersteunend en begelei dend actief, maar ook als hoofdrolspeler bij het con cert. Wouter Nauwens speelt banjo en gitaar. Drummer Ton Kolkman, bassist Gijs van Helden en pianist Emile van Pelt vormen samen de ritmesectie van de band. Second Line bestaat tien jaar. De bandleden zijn van mening dat zang een belang rijke rol speelde bij de ont wikkeling van de jazzmu ziek. Zangeres Linda van Helden demonstreert dat on der andere met nummers van Billie Holiday. Het jazzcon cert in 't Swarte Schaep is gratis toegankelijk. The New Orleans Second Line Jazzband. Zes trouwe bloeddonoren zijn gisteravond in De Blauwe Keet in Oosterland onderschei den voor veertig of zestig maal bloed geven. Voorzitter A. Klaassen van de Vereniging van Bloeddonors Zuid-West Nederland ging in op het waarom en hoe van het doneren en wel in het bijzonder op de recent onstane mo gelijkheid van het geven van bloedplasma. Dat gebeurt met een kostbare machine die vooralsnog alleen staat opgesteld in Goes en Dordrecht. Op de foto van links naar rechts: D. Koppenaal-Visser uit Nieuwe-Tonge, J. Jumelet uit Zierikzee, A. Hoek uit Ouddorp, burgemeester W. den Boer van de gemeente Middenschouwen die de onderscheidingen uitreikte, A. J. Oosse uit Nieuwerkerk, D. Huizer uit Stad aan 't Haringvliet en J. Schoor uit Nieuwe-Tonge. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11