Werpmeerkamp voor atleten een kwestie van laatste adem Inde VOETBAL r per sch ij n we ws HSD heeft de tactiek Liempde te laat door Weersomstandigheden maken aanscherpen records bijna onmogelijk Niels Holkers ontvangt sportpenning Apeldoorn Jongelingen All-Ready stuwen ploeg opwaarts Zoveelste driekamp weer prooi voor Delta Sport Licht herstel HSD-heren DINSDAG 8 OKTOBER 1996 NR 26057 Robert van der Vegt kijkt zijn speer na tijdens de werpmeerkamp op sportpark Bannink. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Niet alleen sport verbroedert, re gen ook. De werpmeerkamp op sportpark Ban nink in Zierikzee was koud een uurtje aan de gang of de hemel stortte zich open. Paraplu's in alle maten en kleuren bleken dezelfde eigen schap te hebben. „Ik heb er ineens vrienden bij," sprak een toeschouwer tot bekenden toen hij ineens vijf mensen onder zijn regenscherm had staan. Broer Bené goed bij speeriverpen APELDOORN - Niels Holkers heeft tij dens de clubkampioenschappen meer kamp van zijn vereniging AV'34 de sport penning van Apeldoorn ontvangen. De Zierikzeese atleet kreeg deze onderschei ding, omdat hij kampioen van de nationale competitie meerkamp is geworden. Het slechte weer - veel regen en windkracht 4 - op de Zierikzee se atletiekbaan van Delta Sport maakte het aanscherpen van persoonlijke en clubre cords van het behoorlijke aan tal van tachtig inschrijvers bij na onmogelijk. Jeroen van Kralingen ondervond dat het bij zoveel hemels nat geen pretje en doen was de discus op een fatsoenlijke manier weg te gooien. Zijn eerste poging strandde omstreeks de veer- In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Maurice Brul 'In de schijnwerper'. De korfballer van AII-Ready krijgt van coach Jan Voshart speelminu ten, omdat Ronald Snoek on langs zwaar geblesseerd raak te. Volgens Voshart past Brul samen met Jan-Willem van Nieuwenhuyze, twee jongelin gen, goed in het seniorenteam. Brul doet het voorlopig erg verdienstelijk. Afgelopen weekeinde scoorde hij drie keer. Het oplopen van een gele kaart verklaart een beetje zijn agressiviteit tijdens wedstrij den. Naam: Maurice Brul. Geboren: 10 mei 1979 in Willemstad (Cu racao). Woonplaats: Zierikzee. Sport: Korfbal. Partner: Nee. Cluh(s): All-Ready. Beroep: Bijbaantje Albert Heijn, 5 HA VO RSG. Hohby('s): Muziek luisteren. Favoriete sporten: Voetbal en korfbal. Laatste boek: Heksenkring. Schrijver: Ward Ruyslinck. TV-programma('s): Studio Sport. tien meter. Later wierp de B- junior beter. Het ronde werp schijf je kwam twee keer zo ver bij 30,46 meter terecht. Over zijn prestatie op het on derdeel kogelstoten was Van Kralingen -best tevreden. „11,01 is een leuke afstand voor mij," concludeerde hij. Maar meer dan leuk mocht het niet zijn. Leo van de Blom van Rotterdam Atletiek stak met kop en schouders boven het Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode en PZC. Muziek: Heavy metal, punk-rock. Eten: Nasi. Drinken: Biertje of appelsap. Uitgaan: De Vlinder en soms naar Re- nesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Meestal gaan we naar Giet hoorn toe. Geloof: Nee, niet echt. Heeft hekel aan: Oneerlijke mensen. Slechtste eigenschap: Slordig. Beste eigenschap: Moeten andere mensen zeggen. Mooiste sportmoment: Toen we in de laatste zaalcom- deelnemersveld bij de B-junio ren uit. Zijn kogel ging ruim boven de vijftien meter, de discus land de pas tegen de 45 meter. Zijn puntentotaal van 1584 was dan ook onaantastbaar voor de an dere atleten. Met acht gewon nen onderdelen was de afvaar diging Rotterdam Atletiek aardig op dreef in een regen achtig Zierikzee. Het organiserende Delta Sport stelde er zeven eindzeges te genover: Maarten van de Voordt (werpmeerkamp A-ju nioren), Hans Stoutjesdijk (verspringen D-junioren), Car los Slinkert (100 meter C-junio- ren), Eddy Smit en Greet je Smit (beiden 3000 meter) en Hermien Roggeband (100 me ter en verspringen). Feestje De zeventienjarige Van de Voordt was zaterdagmiddag petitie kampioen met de A-ju nioren werden. Vervelendste sportmoment: Met training brak ik mijn voet, een paar jaar geleden. Blessures: Gebroken voet en paar keer ge kneusde vingers. Sportief doel: Zo door blijven gaan als het nu gaat. Sportvrouw/sportman uit de regio: Peter van Vossen. Beste trainer: Jan Voshart. All-Ready: Gezellige club, maar soms is het wel een zootje. Invallen: Vind ik wel leuk, als je maar niet altijd reserve bent. Scoren: Altijd leuk. Gaat niet om je ei gen, heel het team heeft ge scoord dan. Concurrentie: Is goed. Ga je zelf ook beter spelen. Winnen: Belangrijk, maar niet het al lerbelangrijkste. Ik vind dat je ook lol moet hebben. Herfst in Zeeland: Erg koud en niet lekker. Liever wat minder regen en wind. Bang voor: Door het ijs zakken. Waar blijf je voor thuis: Voor een voetbalwedstrijd op tv. Sport 7: Ja, een zootje. niet in zijn beste doen, gaf hij ruiterlijk toe. ,,Ik heb een feestje gehad en ben duf. Dat merk je meteen. Dan ben je minder explosief, hè." Hij ant woordt bevestigend op de vraag of hij dan niet beter thuis had kunnen blijven. Meer mensen op sportpark Bannink leken last te hebben van zware benen, Robert van der Vegt verlangde bij de eerste plensbui meteen naar het indoorseizoen. Uit zijn reactie kon worden opge maakt dat een werpmeerkamp niet een ideale afsluiting van het outdoorseizoen is. De meeste krachten zijn aan het einde van seizoen wel uit de li chamen van de atleten ge vloeid. Het hondenweer gafiaan de.at4! letiekwedstrijd eep sfeerloze bedoening. Jeroen van Kralin gen (16) weersprak die consta tering. „Het is niet sfeerloos. Ik vind het leuk om aan wed strijden mee te doen. Het is al- florissant voorgestaan. Liempde beheerste de eerste helft en drukte het verschil voor rust uit met twee doel punten. Na de pauze kreeg de thuisploeg de tactiek van de te genstander door. Het schaduw de de sterke middenveldster van Liempde over wie veel vij andelijke aanvallen liepen. Halverwege de tweede periode scoorde Lineke Hohman de aansluitingstreffer. HSD creëerde na de goal meer sco ringskansen, maar faalde in de afwerking. Liempde trok in de slotfase de zege naar zich toe via het derde doelpunt. Een ge lijkspel was volgens Leontine Koeman terechter geweest. De handballers troffen aller eerst het Eindhovense EMZ. Deze ploeg, uitkomend in de derde divisie, moest met 23-12 buigen voor het Delta Sport van Alex de Brauwer. Het or ganiserende Witte Ster, een eersteklasser afdeling, had iets meer te zeggen. Toch hield de Zierikzeese formatie de thuisploeg op afstand. 23-18. De breder geworden selectie toonde in Waspik eens te meer zijn waarde. Bert Nuyens, Bert de Vos en Ferdinand Tierie leen jammer dat sommigen weinig tegenstand hebben." Volgens Van Kralingen, stu dent aan de Vlissingse Zee vaartschool, werden er vooral gemiddelde prestaties gele verd. „Nederlandse records zullen hier niet gestoten wor den J' Uitslagen Delta Sport-atleten Werpmeerkamp Meisjes D-junioren: 6. A. van der Wek ken kogel 9.02-speer 18.94-778, 12. J. de Jonge kogel 8.10-speer 13.80-621, 14. R. d'Anjou discus 14.98-speer 16.66-464. Jongens D-junioren: 8. S. van Kralin gen kogel 9,54 meter-discus 20,92 meter- puntentotaal 824, 11. M. Heeres kogel 5,91-discus 18,26-574. C-junioren: 5. M. van Kralin gen kogel 12,66-discus 31,32- 1137, 6. S. Keus kogel 11,02-dis- cus 30,80-1137, 8. J. van Donk kogel 10,03-speer 28,40-994, 9. C. Slinkert kogel 10,58-discus 23,64-992. B-junioren: 4. J. van Kralingen kogel 11,01-discus 30,46-1017, 6. M. van der Wekken kogel 8,80- discus 25,24-731. A-junioren: 1. M. van de Voordt kogel 10,60-speer 39,98- 994. Senioren: 5. R. van der Vegt speer 49,98-633. Jongens D-junioren 80 meter, 2e serie: 4. H. Stout jesdijk 11.3. Verspringen: 1. H. Stoutjes dijk 4,64. C-junioren 100 meter: 1. C. Slinkert 12.3. Verspringen: 2. M. van Kralin gen 5,06, 3. C. Slinkert 5,02. B-junioren 100 meter: 3. M. van der Wek ken 13.5. Senioren 3000 meter: 1. E. Smit 10.09.1, 2. P. Vader 10.13.1. Meisjes D-junioren 60 meter, 2e serie: 4. J. de Jon ge 9.5, 3e serie: 4. R. d'Anjou 10.0. Verspringen: 7. J. de Jonge 3,60;8.'R.'d'Anjou 3,56. Senioren 100 meter: 1. H. Roggeband 13.9. 3000 meter: 1. G. Smit 12.15.6. Verspringen: 1. H. Roggeband 4,28. Vivian Bijdevaate verdiende een pluim voor haar aanwezig heid. Ze slaagde er niet in op tijd af te bellen en wilde haar ploeggenoten niet laten staan. Zelf stond ze met ruim 39 gra den koorts op het kunstgras. Kim Bijdevaate heeft het erger getroffen. Zij mag vanwege rugproblemen niet meer hoc keyen. HSD - Liempde 1-3 (0-2) - 15. 0- 1, 25 0-2, 55. Hohman 1-2, 65. 1- 3. Opstelling HSD: Smit, Hassel- meijer, Hohman, Blom, Bijde vaate, Van de Pols, Gerritsen, Limburg, Timmermans, Koe man, Van Velthoven. ontbraken. Bij de competitie start, 20 oktober tegen het Haagse Hermes, is het trio wel van de partij. Delta Sport lijkt misschien op een klein keepersprobleem aan te sturen. Eerste doelman, Mark Veldhorst, moet de club waarschijnlijk verlaten als hij een andere baan krijgt. Overi gens bevalt de nieuw aange trokken Danny Wassink prima en heeft de club 'good old' Piet Bos achter de hand. Holkers greep tijdens de clubtitelstrijd eveneens naar de hoofdprijs. Met een puntentotaal van 5023 pun ten werd hij kampioen. Op het onderdeel hoogspringen vestigde hij met 1,74 meter een nieuw persoonlijk re cord. Zijn broer René evenaarde de prestatie door clubkam pioen te worden in zijn klasse. Het puntentotaal van de jongere uitvoering van Holkers, 5681 punten, zou hem landelijk gezien een negende plaats op heb ben geleverd. Met het speer werpen, 53,26 meter, zou hij zelfs op een tweede plaats zijn geëindigd. Zijn presta ties met de discus (41,42 me ter) en 1000 meter (3.10.84 ZIERIKZEE - De hockeyheren van HSD zijn nog puntloos, maar de verloren thuiswed strijd (0-2) tegen Liempde gaf de ploeg hoop. Na vier zware nederlagen op rij zijn de koppen bij elkaar ge stoken. Het resulteerde zon dagmiddag in een hard werkende HSD-ploeg die Liempde, de nummer twee in de vierde klasse D, aardig in bedwang hield. Met twee spe- De overwinning op Zaamslag kwam de Zierikzeese ploeg zeer gelegen. Voor het duel stonden beide teams op de één na onderste plaats op de rang lijst. Door de winst is All-Rea dy twee punten los en laat het nu twee ploegen, waaronder Zaamslag, onder zich. Coach Jan Voshart noemde de korfbalontmoeting een 'stevi ge wedstrijd met veel paal werk'. Deze speelwijze haalde Zaamslag uit het ritme. De drie keer scorende Maurice Brul viel voor de tweede op eenvolgende maal goed in voor de geblesseerde Snoek, die er in de zaalcompetitie weer bij zal zijn. Voshart: „Brul begint zijn plaats te vinden." Volgens de campinghouder uit Burgh- Zierikzee Al-Tern. Boys Al afg., Vlissingen Al-DFS Al 2- 1. Corn Boys Al-ZSC Al 0-2, Duiveland Al-SKNWK Al 1-9, MEVO Al-'s-H. Arendskerke Al afg. Vlissingen Bl-Zierikzee BI 0-6, Kloetinge Bl-SKNWK BI 6-0, Zonnemaire Bl-Wolfaartsdijk BI 2-1, SSV'65 Bl-Duiveland BI 3-3, Dreischor BI-Bruse Boys BI 7-4, Rcnesse Bl-Zee- land Sport BI 5-2, DFS Bl-Mid- delburg B2 1-8. minuten) betekenden per soonlijke records. Niels Holkers: sportpen ning gemeente Apeldoorn. (Foto: Marijke Folkertsma) Iers van het tweede, Vis en De Jong, maakte de thuisploeg er een leuke wedstrijd van. Tim mermans, Hasselmeijer en Heyman ontbraken tegen Liempde. HSD - Liempde 0-2 (0-1) - 20. 0-1 (strafbal), 69. 0-2. Opstelling HSD: K. van Geer, Limburg, Jobse, Loeve, B. van Geer, Vis (Van de Doe), De Jon ge (Kalwij), Bij de Vaate, Van Eijk, Kroezeman, Zondag. Haamstede krijgen Brul en Van Nieuwenhuyze - ook drie goals - van de ploeg, het collec tief, de gelegenheid goed te spelen. Verandering Zaamslag, dat de punten ook hard nodig had, leek na een 3-1 ruststand in de slotfase aan te pikken. Thuisploeg All-Ready stond drie minuten voor tijd met 7-5 voor. De overwinning bleef op sportpark Bannink. Daar kon een zesde treffer van Zaamslag in de laatste minuut geen verandering meer in brengen. Doelpuntenmakers All-Ready: Van Nieuwenhuyze 3, Brul 3, In 't Veld 1. Zierikzee Cl-Madese Boys Cl afg., Bruse Boys Cl-Arnemui- den Cl afg., WIK Cl-DFS Cl 0- 4, Duiveland Cl-SKNWK Cl 3- 3, MEVO Cl-Wemeldinge Cl afg., Renessc Cl-ZSC Cl 14-1, Zierikzee C2-SSV65 C2 afg. Vogelwaarde Dl-Zierikzee Dl 1-3, Vogelwaarde Dl-Zierikzee Dl, Colpl. Boys Dl-MEVO Dl 1-5, Bruse Boys Dl-SKNWK Dl afg Duiveland Dl-Wol- faartsdijk Dl afg., Brouwers haven Dl-Zonnemaire Dl afg., Colpl. Boys D2-ZSC Dl 14-1, DFS DI-Middelburg D2 3-5. Ploeg loopt gelijkspel mis ZIERIKZEE - De HSD-dames hebben op sport park Bannink met 1-3 verloren van het net iets hoger geklasseerde Liempde. Door de neder laag staat de vrouwenploeg vierde op de rang lijst. Dit is na een maand competitie geen slecht resultaat. Het team heeft er wel eens minder Belangrijke winst korfballers Terwijl een teamgenoot de bal ontvangt, loopt Debbie Voshart (midden) van All-Ready zich vrij om de volgende aanval op te zetten. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Na weken van recessie lijken de korfballers van All-Ready de ernstigste crisis - de blessure van Ronald Snoek - te boven. Met name de jongelingen Jan-Willem van Nieuwen huyze en Maurice Brul speelden in de 7-6 winst op Zaamslag een doorslaggevende rol. WASPIK - Het afwerken van driekampen is Nutsspaarbank/Delta Sport in de voorberei ding meer dan goed afgegaan. Slechts twee pot jes werden verloren, de rest toch behoorlijk overtuigend gewonnen. De laatste driekamp in Waspik was het niet anders. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7