Oppositie tegen parkeerpleintje, maar bijval voor stenen mossel Inpassing ambtenaren rond, maar nog 62 vacatures open Herfst in het land ZIERIKZEESCHE Éjjf i NIEUWSBODE® 28.6 cj I "ALS ER GROTE BRAND IS, I BEN IK ALTIJD MET VAKANTIE" dé krant van schouwen - duiveland! 3 FOTOGRAAF 4 KWEL 7 SCALDINA Een reeks van inbraken treft Schouwse horeca ^StBIBUOT^j TYREC vanai ZIERIKZEE - De Schouwse horeca wordt de laatste dagen geteisterd door een reeks van in braken. Het ongewenst bezoek sloeg zijn slag in Renesse en in Burgh. Een horecagelegenheid aan de geweg in Burgh. Een 27-jarige Daleboutsweg tussen Burgh en Zierikzeeënaar meldde de poli- Westenschouwen werd in de tie dat hij een hoeveelheid nacht van dinsdag op woens- drank en sigaretten mist. dag bezocht. Er werd onder meer een bedrag van enkele honderden guldens in contan- tt l ten gestolen. Een 27-jarige in- VCC1 SCll<iQC woner van Burgh deed hiervan v. j aangifte. DIJ DOtSlIlgf Een 66-jarige plaatsgenoot SEROOSKERKE-Deauto van deed aangifte van een inbraak een 55-jarige Fransman is in de sportkantine aan de Le- woensdagmiddag zwaar be- liëndaleweg, die dezelfde schadigd bij een aanrijding op nacht plaatsvond. Hier werd de Serooskerkseweg. geluidsapparatuur en een ge ring geldbedrag gestolen. Bij de kruising met de Delings- dijk wilde de Fransman juist In de nacht van maandag op in de richting Haamstede door dinsdag sloegen inbrekers hun rijden nadat het verkeerslicht slag in Renesse. In een locali- op groen was gesprongen. Ach- teit aan de Hogezoom werden ter hem reed nog een andere speelautomaten opgebroken auto die de Delingsdijk op en werd geld ontvreemd. Een draaide. Daarachter weer 39-jarige inwoner van Schud- kwam een 68-jarige inwoner debeurs deed aangifte van dit van Hellevoetsluis aanrijden, feit. Vermoedelijk doordat de ene auto de bocht maakte, merkte hij de auto van de Fransman te Sigaretten laat op. De 68-jarige reed vol uit op de achterzijde van de Die nacht werd ook ingebro- Franse auto. De laatste moest ken in een kantine aan de Ho- worden weggesleept. (Joop van Houdt, persfotograaf) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA. ik wil een: I MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 I KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 □HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 I HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 j Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: I Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I I 1 bank-/gironummer vermelden: I l_J I J II 1I II II II II 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. z Joop van Houdt stopt met fotograferen voor deze krant. Zoute kwel houdt landinrichtingscommissie Schouwen-Oost bezig. 5 ASIEL Zaterdag staat het dierenasiel in Zierikzee open voor iedereen. De heren tafeltennissers hebben het zwaar in de lopende competitie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. 'Geld liever besteden ten gunste Bruse burger tje als de stenen mossel. De SGP/RPF-fractie was niet ver tegenwoordigd, maar heeft in het verleden altijd gepleit voor aanleg van parkeervoorzienin gen op die plaats. Commissievoorzitter burge meester A. Vogelaar reageerde op de kritiek van Van den Ber ge en De Danschutter met de opmerking dat het door Van den Berge genoemde bedrag van 137.000 gulden een heel voorzichtige raming was van een verder niet uitgewerkt plan. Hij voegde daar aan toe dat al geruime tijd door ver schillende fracties gepleit wordt voor verfraaiing van de dorpsentree. ,,Dit is passend wat wij met z'n allen uit willen dragen," aldus Vogelaar, doelend op het mari tieme karakter van zowel kunstwerk als parkeerplein tje. De opmerking van Van den Berge dat het geld beter be steed kan worden wuifde Vo gelaar weg. Hij wees erop dat de gemeente bij aanbesteding van herinrichting van Dee- straat en Burgemeester Hage- laan een forse meevaller heeft gehad: het viel bijna drie ton goedkoper uit. Geld beschikbaar In Renesse en in Burgh In het weekend zetten sportvissers er hun auto en bij evenementen als Bruniversails en de Bruse Visserijdagen staat het helemaal vol. Nu wordt het groentje op de hoek Havendijk-Parallelweg - als de raad akkoord gaat - eèn officieel parkeerterrein. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - „Het is zonde om dat geld voor dat parkeerterreintje te gebruiken. Het is mooier aangekleed dan het oorspronkelijke plan, maar er kunnen minder auto's op. En Bru- enaars zullen er niet of nauwelijks gebruik van maken." Lijst Van de Velde-vertegenwoordiger C. van den Berge stak zijn mening over het plan om op de hoek van de Havendijk en de Parallel weg in Bruinisse een rond parkeerpleintje te creëren niet onder stoelen of banken. Het groentje op die locatie wordt in het weekend door sportvissers als parkeerplaats gebruikt en tijdens evenemen ten als Bruniversails en de Bruse Visserijdagen staat het meer dan vol. Het idee om het parkeren op die plaats te 'lega liseren' door het creëren van parkeervoorzieningen is niet nieuw. Nu is het plan uitge werkt en gecombineerd met het verfraaien van de entree van het dorp op die plaats. Van Veen Advies is met het idee aan het stoeien geweest en daar is uiteindelijk het voor stel uit gerold tot de aanleg van een cirkelvormige par keerplaats, overkapt door een vergrote paalmuts op meerpa len.. Eye-catcher wordt een (na tuurstenen mossel. Over die mossel kwam geen kwaad woord over de lippen van Van den Berge, maar met het pleintje heeft hij wel moei te, zo bleek tijdens de vergade ring gisteren van de commissie financiën van de gemeente Bruinisse. In de eerste ramin gen - daterend van enkele ja ren geleden - werd een bedrag van 137.000 gulden genoemd. Nu blijkt dat verwezenlijking van het plan 280.000 gulden kost. „Een forse overschrij ding," constateerde Van den Berge. „Dat scheelt 143.000 gulden. Ik vind dat we dat geld beter kunnen besteden aan iets waar de inwoners van Bruinis se profijt van hebben. Ik denk dan bijvoorbeeld aan het voet pad langs de Hoogerwerfsweg of het realiseren van een par keerplaats voor vrachtwa gens." CD A-woord voerder N. P. de Danschutter zei de kritiek van Van den Berge te delen. „Wij hebben ons daar ook al eerder tegen uitgesproken," aldus De Danschutter. Hij noemde de ijsbaan als mogelijke locatie voor een vrachtwagenparkeer terrein. ,,'s Zomers parkeerter rein en rolschaatsbaan en 's winters een ijsbaan." Ph. van der Velde (Algemeen Belang) ontpopte zich als voorstander van zowel het parkeerterrein- „Daarom is dit een „verant woorde investering," aldus Vogelaar. Hij voegde daar aan toe dat de voorzieningen voor de inwoners van Bruinisse zijns inziens op een hoog peil staan. „En er liggen nog heel wat plannen, maar als ik heel eerlijk ben weet ik dat wij die als zelfstandige gemeente niet allemaal meer kunnen realise ren. Dit plan kunnen we nog wel realiseren en we hebben er het geld voor. Ook al kost het wat meer." Vogelaar besloot de discussie met de opmerking dat een meerderheid van de raad eer der in principe heeft inge stemd met het creëren van par keervoorzieningen op die plek. „Dus ik hoop dat dit plan uit eindelijk ook weer door een meerderheid van de raad ge steund wordt." Het voorstel komt in de eerstvolgende ge meenteraad aan de orde. IKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 153e JAARGANG NR 26054 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Op de ware steen der wijzen, staan deze zes woorc bemin, verdraag, hoop". HET WEER Vannacht af en toe regen er. minimumtemp. ±11 gr. Oven wisselend bewolkt en enkele b. Middagtemp. ±14 gr. Zuidwestt wind, matig tot vrij krachtig, windkracht 4 tot 5, aan de kust krachtig tot hard, 6 tot 7. Nieuwe kans tijdelijke werknemers NIEUWERKERK - Alle vaste werknemers van de zes huidige gemeenten hebben een plaatsje binnen de nieuwe gemeente Schouwen-Duive- satie die niet groter is dan de som van de zes gemeentelijke organisaties." Nog deze week gaan de brieven aan de ambte naren over hun plaats binnen de nieuwe gemeente de deur uit. Tot die tijd weigeren Diet- vorst en Sas zich daarover uit te laten. Tijdens de extra stuurgroep vergadering werd door de stuurgroep besloten om de ge- meentewerf in Bruinisse aan te passen. De gemeentewerf wordt het onderkomen van de werknemers van de buiten dienst van district oost van de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland. De huidige kantine wordt een kantoor en er wordt een stuk aangebouwd. land gekregen. Dat neemt niet weg dat er nog 62 vacatures niet ingevuld zijn: baantjes die niemand wil of waar geen gekwalificeerde mensen voor zijn. Dat maakte de Stuurgroep Herindeling gisteren, woensdag, bekend. Het is volgens Stuurgroep- voorzitter drs. C. Dietvorst en projectleider M. Sas best mo gelijk dat in de praktijk blijkt dat niet alle 62 vacatures inge vuld hoeven worden, maar die beslissing is aan de nieuwe ge meente. In het inpassingsplan zoals dat nu is vastgesteld gaat het om 280 formatieplaatsen, bezet door in totaal naar schat ting 320 werknemers, waaron der de nodige part-timers. Wel is het de bedoeling dat voor ja nuari 1997 - als de nieuwe ge meente officieel een feit wordt - voor maximaal 25 openstaan de vacatures nog invulling ge zocht wordt. Interne sollicitatie Als dat lukt wordt de nieuwe gemeentelijke organisatie daarmee volgens Dietvorst en Sas in staat gesteld om goed te kunnen functioneren. Men wil proberen die maximaal 25 vacatures in te vullen via in terne sollicitatieprocedures. Ambtenaren die niet tevreden zijn met de aan hen toebedeel de plek kunnen dan alsnog pro beren een andere stek te vin den en voor de werknemers in tijdelijke dienst betekent het een nieuwe kans om alsnog bij de nieuwe gemeente in dienst te treden, iets waar tot dusver re geen sprake van was. In de praktijk van de nieuwe ge meente moet blijken of het no dig is om de resterende 37 vaca tures (62 min 25) alsnog in te vullen. Wezenlijk „Het gaat er om dat voorko men moet worden dat er we zenlijke dingen ontbreken in de nieuwe organisatie," legt Sas uit. Hij voegt daar wel meteen aan toe dat invulling van de na 1 januari 1997 nog openstaande 37 vacatures de nieuwe gemeente extra geld kost. Hij benadrukt dat dat echter de verantwoordelijkheid van de nieuwe gemeente is en niet van de Stuurgroep Herinde ling. „De stuurgroep gaat uit van een gemeentelijke organi- ZIERIKZEE - VISSERSDIJK 4c Oktober, de wijnmaand, overal zijn vruchten te vinden. Appelen, peren, noten... en natuurlijk kastanjes. Altijd blijft het voor kinderen een wonder. In de weerbarstige en stekelige groene bol ster schuilt de gladde donkerbruine kastanje. Iedere nieuwe generatie trekt opnieuw het herfstbos in om de schatten te zoeken. Later pronken de vondsten opgepoetst en wel op de herfsttafel. Deze twee kinderen in Ouwerkerk moeten even pronken met de mooie kastanjes, die ze al gevonden heb ben. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1