Weeldeweg in Burgh blijft deels éénrichtingsverkeer Meerderheid Middenschouwen houdt vast aan ouderencomplex in het dorp Geen coffeeshops in Bruinisse Kritiek op besteding geld WVG door college Duiveland 0111 417808 ''Van uitslag enquête is geen chocola te maken Raadsfracties verwerpen motie van CDA Oud papier voor zending Commissie algemeen bestuurlijke zaken 'Van de zotte om hier WVG-geld voor te gebruiken' Parkeren aan de Havendijk In het Zeeuwse mosselmekka Handel betaalt minder voor dalende aanvoer HUIS VERKOPEN? TAXATIE TE KOOP VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1996 NR 26051 5 Deels éénrichtingsverkeer en deels tweerichtingsverkeer. Zo is het en zo zal het blijven. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Weeldeweg in Burgh verandert voorlopig helemaal niets. De uitslag van een enquête onder de bewoners geeft geen aanleiding tot veranderingen. „Er is geen chocola - noch melk noch puur - van te ma ken," vindt PvdA-commissielid C. Verton. Wel zal over enkele maanden, bij de reconstructie van de Le- liëndaleweg, de splitsing Le- liëndaleweg/Weeldeweg zó worden aangelegd dat automo bilisten genegen zijn rechts de Leliëndaleweg op te rijden. Dat lijkt de raadscommissie openbare werken voldoende om 'verdwaalde' recreanten te weren uit de woonstraat Weel deweg. Beter bekend verkeer weet de Appelmeet dan toch wel via de kortste weg te vin den. De commissie was gister avond unaniem in deze me ning. Een paar maanden geleden lag dat nog geheel anders. De SGP wilde éénrichtingsverkeer over de gehele Weeldeweg. Het CDA juist over de Leliëndale weg en de WD wilde gewoon tweerichtingsverkeer. Een en quête onder de bewoners zou uitkomst moeten bieden. Dat deed ze dus niet. Geen van de door de dienst gemeente werken gesuggereerde oploss ingen kreeg een overtuigende meerderheid van stemmen. Met veel goede wil - en voorzit ter C. W. Veerhoek had die gis- teravond - valt er hooguit te concluderen dat de meerder heid van de bewoners het wel best vindt zo. H. Klatter (CDA): „Wat je ook kiest, je stelt altijd net zoveel mensen teleur als dat je bevre digt. Vorige keer meende ik er wijs aan te doen de Leliëndale weg aan te wijzen als dé route, maar die is daar nog niet ge schikt voor. Laat het daarom maar even zoals het is." Albert Heijn De WD viel ook niet helemaal van haar principes af. Me vrouw A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma: „Negenen dertig mensen vinden dat je het moet laten zoals het is. Veertig zeggen dat er tweerich tingsverkeer moet komen. Dat is ook ons standpunt. Maar voor het moment zullen we het zo maar laten. Als we dan toch wachten, laten we dan meteen het hele autoprobleem oplos sen door ook de situatie bij Al- bert Heijn erbij te betrekken." Twee keer De Leliëndaleweg gaat twee keer op de schop. Binnen een half jaar wordt de weg ver breed. Op de wat langere ter mijn wordt de weg geheel gere construeerd. SCHARENDIJKE - Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Middenschouwen houdt vast aan het plan om het toekomstige ser- vicewoningencomplex in Scharendijke aan de Dijkstraat te bouwen. Een motie van het CDA, deze locatie maar te vergeten en definitief te kiezen voor een locatie in het plan Scharendij ke West kreeg van geen van de overige raads fracties steun. Het CDA, kwam tot de motie, omdat het bij de leden van deze fractie bekend was geworden dat de Gereformeerde Kerk niet wil overgaan tot verkoop van de grond aan de Dijk straat. Dat bleek tijdens een onlangs belegde ledenraadple ging van deze kerk. Fractievoorzitter P. W. Berre- voets-Ringelberg, had er wei nig vertrouwen in, dat dit be sluit snel verandert. Zij haalde daarom de al eerder geuite wens van het CDA uit de kast om het complex in Scharendij ke West te realiseren. Een meerderheid van de raad toon de zich in een eerder stadium tegenstander van dit plan van het CDA. „Wij willen toch doorgaan met de realisering van het servicewoningencom- plex. Voor onze fractie staat klip en klaar vast dat we met deze locatie niet door kunnen gaan. Dan stagneert het," al dus Berrevoets. Muziek Het college van burgemeester P. W. Berrevoets: ..Met deze lo catie kunnen we niet door gaan. en wethouders en de andere raadsfracties zijn een andere mening toegedaan. Zij willen niet op de zaken vooruitlopen. Zolang er van de zijde van de Gereformeerde Kerk nog geen officieel bericht is ontvangen dat deze de grond niet wil ver kopen, moet er ook niet over een andere locatie worden ge praat, is de algemene mening. „Het CDA loopt met de motie voor de muziek uit," aldus G. A. M. Cobussen (PvdA). Hij wilde alleen met de motie mee gaan, als de tekst daarvan zo danig gewijzigd werd, dat dui delijk zou zijn, dat pas naar een locatie in Scharendijke West gekeken zou worden, als echt zeker was dat een complex in het dorp onmogelijk zou zijn. Burgemeester W. den Boer te kende daarbij nog aan, dat het nog wel enige tijd kon duren voordat Woningbouwvereni ging Beter Wonen, die het com plex moet gaan bouwen, tot uitvoering van de plannen wil komen. Dat er op dit moment geen draagvlak binnen de kerk bestaat voor verkoop van de grond baart hem geen zorgen. „Binnen de kerk moeten ze wennen aan het idee. Als dót wennen parallel loopt aan de tijd die Beter Wonen nodig heeft om stekken te steken, dan kan het complex wellicht over twee jaar gerealiseerd worden." Dwingend Den Boer vond de motie te dwingend. Dat had eerder Co- bussen ook al verkondigd. De sociaal-democraat verklaarde alleen in te kunnen stemmen met de motie als de tekst ge wijzigd werd. Het moest vol gens hem duidelijk zijn, dat pas naar een locatie in Scha rendijke West gekeken zou G. A. M. Cobussen: ..CDA loopt voor de muziek uit. wordt, als het duidelijk is, dat de realisering van het service- woningencomplex in het dorp onmogelijk is. Het CDA wilde daar, na over leg in de wandelgangen, echter niet aan. Berrevoets moest tot haar „teleurstelling, constate ren dat het CDA alleen staat in het streven vooruitstrevender te zijn in de keuze van een nieuwe locatie" dan de overige fracties. Deze opmerking was tegen het zere been van Cobussen. „Het CDA tracht de publiciteit te halen. Ook wij hebben de uit drukkelijke wens een service- woningencomplex te realise ren. Maar dan wel in het dorp. En pas als blijkt dat dat onmo gelijk is komt er een andere lo catie in beeld. Daar moeten we nu niet over praten." NIEUWERKERK - Inwo ners van Nieuwerkerk kunnen morgen tussen 9.30 en 11.00 uur oud pa pier brengen bij gebouw Salem aan de Molen straat. De opbrengst is be stemd voor de zending. BRUINISSE - Handel in softdrugs in of vanuit coffeeshops wordt in Bruinisse verboden. Dat blijkt uit de conceptnota drugsbeleid. Na onder meer de gemeente cept gereed en wordt aan de or- Zierikzee is men nu ook in de gesteld tijdens de vergade- Bruinisse doende met het vast- ring donderdag 3 oktober van stellen van een drugsnota. de commissie algemeen be stuurlijke zaken (ABZ) van de Deze nota is inmiddels in con- gemeente Bruinisse. Verder op de agenda van de commissievergadering de con cept-winkeltijdenverorde ning, het horen van een be zwaarmaker tegen het bestem mingsplan buitengebied en be zwaarmakers tegen het be stemmingsplan Riekusweel III. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal en be gint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - Vergezocht en politiek on juist. Zo omschreef PvdA-gemeenteraadslid A. J. C. Melieste het besluit van het college van b en w van Duiveland om een ton aan geld uit de pot Wet Voorzieningen Gehandicapten te beste den aan het realiseren van een gemeenschaps ruimte bij het nog te bouwen servicewoningen- complex De Saele in Oosterland. „Het is van de zotte om hier WVG-geld aan te besteden," be toogde Melieste. In mei dit jaar besloot de Dui- velandse gemeenteraad 82.000 gulden beschikbaar te stellen voor het ouderengeschikt ma ken van de woningen in De Saele. Dat geld kwam uit de pot reserve dorpsuitleg. In het kader van het preventief be leid woonvoorzieningen op grond van de WVG besloot het college - aan wie de besteding van die gelden gedelegeerd is - een ton WVG-geld uit te trek ken als bijdrage voor de ge meenschapsruimte. Aan de raad werd gisteren gevraagd het besluit van mei in te trek ken. Melieste stelde allereerst dat in zijn visie het college bij zijn besluit als uitgangspunt heeft gehanteerd 'De wet laat het toe, dus waarom zouden we het niet doen'. „Wij vinden dat principieel onjuist," aldus Me lieste. Hij wees erop dat er bij nieuwbouw bepaalde bouw- Burgemeester G. Hokken: ,,Ik bestrijd dat wij gebruik heb ben gemaakt van een maas in de wet." voorschriften gelden. „Ik zie het verband met de WVG niet." Burgemeester G. Hok ken reageerde als door een hor zel gestoken. „Ik verzeker u dat wij ons als college hier grondig in verdiept hebben. Wij hebben ons heel goed voor laten lichten." Hokken voerde als argument voor het college- besluit aan dat bij De Saele zorgwoningen gebouwd wor den en dat derhalve de ge meenschappelijke ruimte aan gepast moet worden voor gehandicapten. Dat laatste werd door Melieste niet bestre den. „Natuurlijk zijn wij voor het aanpassen van de gemeen schapsruimte, maar daar gaat het niet om. Het gaat om de fi nanciering." Melieste beschul digde het college ervan het geld oneigenlijk via een maas in de wet te gebruiken. „Het college speelt nu mooi weer met geld dat aan gehandicap ten besteed dient te worden." Dat laatste was bij Hokken te gen het zere been. „Ik bestrijd dat wij gebruik zouden hebben gemaakt van een maas in de wet." Hokken voegde daar aan toe dat er geen sprake van is dat het Duivelandse college zou beknibbelen op WVG-uit- keringen aan individuele ge handicapten. Volgens hem is het vooral onwetendheid die mensen ervan weerhoudt om een beroep te doen op de WVG. VVD-vertegenwoordigster G. van den Ouden-Zwart haakte daar op in. „Wij vinden het erg treurig dat mensen niet weten dat zij er een beroep op kunnen doen. Het is van de gekke als mensen daardoor tussen wal en sch,ip vallen." P. van Donk (CDA) constateerde dat de raad eigenlijk niet tegen het voorstel kon zijn. „De wijze waarop het WVG-geld besteed wordt, daar hebben wij ook moeite mee. Maar het geld is er gewoon voor." Lastiger •J. A. van den Berge (SGP) sprak zich niet tegen het voor stel uit, maar plaatste wel kri tische kanttekeningen. „Ik hoor van veel gehandicapten dat het voor hen niet gemakke lijker is geworden door de WVG." Wethouder C. W. Flik- A. J. C. Melieste (PvdA):Ver gezocht en politiek onjuist. weert moest toegeven dat op bepaalde punten - hij noemde het collectief vervoer als voor beeld - de WVG voor gehandi capten inderdaad niet gunstig werkt in de praktijk. PvdA'er C. J. Hillebrand deed het be toog van Melieste nog eens dunnetjes over, maar stemde uiteindelijk wel in met het voorstel. Melieste en mevrouw P. A. A. van Oeveren-Pairoux stemden als enigen tegen het voorstel om het eerdere raads besluit in te trekken. BRUINISSE - De aanleg van een bovendijkse parkeervoor ziening aan de Havendijk in Bruinisse is één van de zaken op de agenda van de commissie financiën van de gemeente Bruinisse. Al eerder gingen stemmen op om het bovendijkse terrein in de hoek Havendijk/Parallel- weg in te richten als parkeer terrein. Door Van Veen advies is inmiddels een plan uitge werkt waarbij het terrein op een voor Bruinisse representa tieve manier is ingevuld. De inrichting bestaat uit een cir kelvormige parkeerplaats, overkapt door een vergrote paalmuts op meerpalen. Daar naast is ook een natuurstenen mossel in de plannen opgeno men. De Bruse commissie financiën vergadert woensdag 2 oktober in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 19.30 uur. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 16 tot en met 21 september werden 108 ladingen mosselen op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een totaal gewicht van 43.560 ton netto. Dat is 3.926 ton minder dan in de voorgaande week. De aangeboden partijen wer den alle aan de handel ver kocht. De gemiddelde prijs be droeg 108,30 per ton, ongeveer elf gulden per ton minder dan een week eerder. De verzending was volgens op gave: België 11.468 ton, Frank rijk 3.408 ton, binnenland 4.696 ton en diversen 308 ton. In de eerste twaalf weken van het seizoen zijn (tot en met 21 sep tember 1996) in totaal 477.699 ton mosselen netto bij inschrij ving verkocht. Op maandag kwamen de Pro- duktschapsmedewerkers in ac tie voor het bemonsteren van elf verschillende Zeeuwse la dingen Prins Dingemanse voteerde die dag de hoogste prijs van 131,59 per ton voor een partij met een stukstal van 128 en een vleesgewicht van 26,5 kilo. De overige ladingen gingen vanaf 52,50 tot hoog uit 88,89 per ton in andere handen over. De volgende dag gingen in twee veilingen in totaal onge veer 7.000 ton netto onder de hamer. Per as arriveerden on der meer de vangsten van de YE 69 en de YE 19 in het Zeeuwse mosselmekka. De YE 19 viste 376 nettoton met een stukstal van 115 en een vlees gewicht van 30,4 kilo. De la ding van de YE 69 uit het Scheurrak kookte bij een stukstal van 129 een vleesge wicht van 28,7 kilo. De mossel- kotters YE 30, BRU 5 (Fa. J. de Waal-Jumelet), YE 56, en de YE 80 meerden die dag uit het noorden af met ladingen van respectievelijk 909 ton, 589 ton, 1.219 ton en 1.144 ton. Op woensdag waren er twee veilingen nodig om in totaal 45 verschillende ladingen te ver kopen. Zeelands Roem en Del ta Mossel schreven elk interes sant in voor een lading van de ZZ 5 (Fa. Praet) met stukstal len van rond de 130 en een vleesgewicht van circa 35 kilo. Het tarrapercentage hiervan kwajn gemiddeld uit op 15,5 procent. Delta Mossel en Aqua- mossel sleepten op woensdag elk een vracht van de ZZ 10 (Chr. Schot BV) in de wacht. Bij stukstallen van 118 en 120 kwam het vleesgewicht uit op ruim 29 kilo. In totaal werd die dag een bod uitgebracht op ruim 17.000 ton netto. Op donderdag verdwenen iets meer dan 13.000 ton zwarte schelpdieren in koperhanden. Uit het Oosterom verscheen die dag in totaal 520 ton netto per as van de BRU 40 (Leu- schel) met een stukstal van 103. Het vleesgewicht van deze la ding bedroeg circa 28 kilo, het tarrapercentage ruim 36 pro cent. Hoogste bedrag Delta Mossel telde voor beide partijen het hoogste bedrag neer. De YE 38 voer met 380 nettoton uit het westelijk deel van de Oosterschelde met een stukstal van 138 en een vlees gewicht van 21,1 kilo. Koper was Prins Dingemanse. Op vrijdag gingen de ladingen van de BRU 40 (per as), de YE 96. de YE 30 en de YE 110 onder de hamer. De prijzen varieerden vanaf 60 gulden voor de Zeeuwse tot krap 139 gulden per ton voor een partij schelpdieren uit de Meep. Delta Mossel betaalde in week 38 de hoogste prijs van 182,50 per ton voor een lading met een stukstal van 116 en een vleesgewicht van 33,5 kilo aan een kweker uit Yerseke. Advertentie harde vloerbedekking van besouw, Bonapartes. Vemerk, Louis de Poorter, Tretford, Cotton Club, etc. 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111 413727 Advertentie SIP» deltamakelaardij marco bij de vaate. makelaar o.g. manhuisstraat 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5