Zoekplaatje Medezeggenschapsraden van regioscholen bundelen krachten Bejaarde fietser gewond in Kerkwerve Mosselsector mikt op 300.000 ton zaad Geen zestig, maar elf extra agenten Zeeland Geen ruiterpad, maar extra laag schelpen Bromfietser tegen auto VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1996 NR 26051 3 Voor november meer duidelijkheid over GMR De leden van de medezeggenschapsraden voelden zich wat overvallen door het rapport van de werkgroep onderwijs Schouwen-Dui- veland. (Foto: Marijke Folkertsma) ELLEMEET - De medezeggenschapsraden van de basisscholen op Schouwen-Duiveland heb ben gisteravond tijdens een vergadering in Elle- meet besloten een eigen werkgroep op te rich ten voor de vorming van een Gemeenschap pelijke Medezeggenschaps Raad (GMR) De gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland heeft niet alleen gevolgen voor het gemeentelijk apparaat, maar ook voor het openbaar basis onderwijs. Eerder maakte de Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland al be kend dat het openbaar basis onderwijs een driekoppige di rectie krijgt en dat gewerkt wordt aan de vorming van een GMR, die naast de bestaande MR's moet gaan functioneren. Zo'n GMR vinden ook de MR's zelf belangrijk en dat was ook de reden om in Ellemeet een vergadering te beleggen. Van de werkgroep onderwijs Schouwen-Duiveland had men tot op dat moment taal noch te ken gehoord. Tot ieders verras sing en verontwaardiging kwam die werkgroep gisteren plotseling met een concept plan voor de opzet van de GMR. De leden van de MR's voelden zich duidelijk overVal- len door het plan. ,,We waren van plan om zelf met een plan te komen en toen kregen we in eens dit plan onder de neus met de vraag of wij daar op wilden reageren. Daar waren we hele maal niet op voorbereid," al dus J. Zwetsloot, één van de MR-leden. Volgens hem zitten er nogal wat haken en ogen aan het plan zoals dat door de werkgroep onderwijs werd aangeleverd. .Vanuit alle ge ledingen van de MR's kwam daar kritiek op," vertelt Zwet sloot. Tijdens de vergadering van de gezamenlijke MR's in Ellemeet werd besloten het concept-plan door iedere MR afzonderlijk kritisch te be schouwen. De uitkomsten worden dan doorgespeeld aan de nieuw ge vormde werkgroep vorming GMR die ze bundelt. Het is de bedoeling dat kritiek en aan bevelingen op 17 oktober be sproken worden tijdens een vergadering van de gezamen lijke MR's. In de eerste week van november wil men dan tot een definitieve beslissing over de invoering van een GMR op Schouwen-Duiveland komen. Ook in de nieuwe gemeente blijft het gemeentebestuur het schoolbestuur in het openbaar basisonderwijs. Het manage ment van de scholen wordt de verantwoordelijkheid van een driekoppige directie. Driekop pig omdat Schouwen-Duive land onderwijstechnisch wordt onderverdeeld in drie districten: oost, midden en west. De huidige schooldirec teuren worden in de nieuwe opzet locatie-managers. Op de kruising Heuvelsweg/Brasweg KERKWERVE - Een 83-jarige man uit Kerk werve werd per ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierik- zee, vanwege verwondingen die hij opliep bij een aanrijding. Het ongeluk gebeurde donder dagmorgen op de kruising Heuvelsweg/Brasweg bij Kerkwerve. De bejaarde kwam daar op de fiets aanrij den: Hoewel hij van rechts kwam en op de voorrangsweg Heuvelsweg reed, kreeg hij geen voorrang van de bestuur der van een personenauto die het kruispunt naderde vanaf de Brasweg. De 23-jarige be stuurder is afkomstig uit Big- gekerke. Er ontstond een aan rijding waarbij beide voer- tui gen licht werden beschadigd. De Kerkwervenaar kwam ten val en werd met rugpijn en een schaafwond naar het zieken huis vervoerd. Daar bleken de verwondingen mee te vallen, maar gezien zijn leeftijd werd hij toch ter observatie opgeno men. Het Zoekplaatje van vrijdag 20 september leverde geen record aantal inzenders op. maar ze hadden het wel alle achttien bij het rechte eind. De foto toont de Wilhelminaweg bij Renesse. ..De witte auto midden bovenaan staat voor de voormalige Mercedes- garage." weet één van de inzenders te melden Ook twee andere inzenders noemen de voormalige garage van Gilijamse. Eén van hen meldt dat op nummer 8 Simon Goedhart, de eigenaar van pizzeria Buon Nuevo in Renessc woont en dat nummer 10 het do micilie is van de familie Korstanje-Kooman. Uit de stapel goede inzendingen werd die van S. Oosterling-Kloet. Stoofweg 14. 4325 BB Renesse getrokken. Zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toe gestuurd. Het Zoekplaatje van deze week is zo te zien wat verder van de bebouwde kom genomen. Een doodlopend weggetje met een soort rotonde aan het eind. huizen, groen. Kortom: genoeg aanwijzingen, Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt de foto heeft gemaakt kan zijn of haar oplossitig per brief of briefkaart sturen naar dc redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossing in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zie rikzee deponeren kan ook. Inzendingen moeten voor woensdag 2 oktober binnen zijn bij de redactie. Op brief of briefkaart svp het tvoord Zoekplaatjevermelden. (Foto: Joop van Houdt) werkweek teruggaat van 38 naar 36 uur. We hadden eigen lijk om 120 extra agenten moe ten vragen." Burgers: Dit is bespottelijk'' MIDDELBURG - De politie Zeeland krijgt er niet de gevraagde zestig, maar slechts elf extra agenten bij van de 1000 die minister Dijkstal voor volgend jaar wil aannemen. ,,Dit is een bespottelijk ver haal," reageert een gepikeerde korpsbeheerder D. Burgers vanochtend vanuit het Middel burgse gemeentehuis. Vijfentwintig nieuwe politie agenten zijn de afgelopen maanden aan het werk gegaan. Door middel van een 'brand brief' aan de minister vroeg de politie Zeeland er afgelopen maandag zestig bij. De politie wil bovendien zes miljoen gul den om de begroting sluitend te krijgen. D66-Kamerlid J. A. Jorritsma vertelde gisteravond op een verkiezingsbijeenkomst in Bruinisse dat zij in een brief van Binnenlandse zaken heeft gelezen dat Zeeland er slechts elf krijgt bovenop de reeds toe gezegde vijfentwintig. Korpsbeheerder Burgers maakt zich hier vreselijk kwaad om: ,,Die zestig zijn het absolute minimum. Ze worden trouwens volledig teniet ge daan door de nieuwe arbeids tijdverkorting, waarin de Andere kijk Volgens Burgers wordt het voor Den Haag tijd voor een Structureel andere kijk op Zeeland. We zijn inderdaad geen Amsterdam. Maar weet u dat er in de hoofdstad voor el ke 175 Amsterdammers een agent rondloopt? In Zeeland hebben we één agent per 475 in woners. We hebben 's nachts in de hele provincie welgeteld vier auto's op de weg. Je moet er toch niet aan denken dat er wat gebeurt." Volgens Burgers is er op lande lijk niveau nog geld overgeble ven van de politie-reorganisa- tie van 1993 toen rijks- en gemeentepolitie in elkaar op gingen. „Die zak met geld gaan we halen," aldus een krijgs haftige korpsbeheerder. BRUINISSE/ZIERIKZEE - De producentenor ganisatie voor de Nederlandse mosselcultuur heeft bij het Produktschap Vis een vergunning aangevraagd voor het opvissen van 225.000 ton mosselzaad. „Pas na een evaluatie als we zeker weten dat het 'goed vist', proberen we de 300.000 ton volte maken", zegt woordvoerder J. Louwerse uit Yerseke. De bedoeling is dat de najaars- zaadvisperiode in de weken van de 'vlugge getijden' wordt ingelast. Gepland staan 1 en 2 oktober, 15 en 16 oktober, 29 en 30 oktober en eventueel 12 en 13 november. Tijdens de inven tarisaties in de achterliggende weken is vastgesteld dat de stukstallen vanaf 700 tot 2.000 in een blik variëren. „Het gros schommelt rond de 1.000", al dus RIVO/DLO-bioloog drs. M. van Stralen. De lijn die.de bedrijfstak op het Friese Wad heeft getrok ken loopt aan de noordkant vanaf de Biltpolders, de ton van het vingegat via de boei Oosterom 30 naar de zuidkust van Terschelling en het Wantij. Aan de oostkant van deze lijn mag in het geheel niet worden gevist, aan de westkant alleen in de diepe delen. Zuidelijk op het westelijk Wad loopt de scheidslijn vanaf het monument op de Afsluitdijk, de groene tonnenlijn van de Vlieter, de gasboei op het Texelstroom, de rode tonnen lijn in het Scheurrak en de Om draai, het Inschot, terug over de groene tonnenlijn van het Zuidoostrak, de steekbakens in het oude Zuidoostrak, de groene gasboei Verversgat 1 recht op het licht van de haven van Kornwerderzand. Het PO- bestuur zal dit najaar in geen geval vergunning aanvragen om eventueel nog buiten de aangegeven lijnen te vissen. In z'n totaliteit is de voorraad biomassa op het westelijk en het oostelijk Wad tussen de 650.000 en 750.000 ton becij ferd. Op de droogvallende ban ken blijft de zaad val ver bene den de verwachtingen. Op het Groninger Wad ligt volgens be rekeningen hooguit 75.000 ton zaad, volgens een kenner net voldoende voor de fourageren- de vogels. BURGH-HAAMSTEDE - Nee, er komt geen apart ruiterpad langs het Jonkersweegje in Re- nesse. Om klachten over modder, paardenpoep en stof tegen te gaan zal er twee maal per jaar een nieuwe laag schelpen worden aangebracht. Exploitant Kristelijn van ho tel De Tweespan aan de Laone heeft bij de gemeente een plei dooi gehouden voor de aanleg van een apart ruiterpad langs het Jonkersweegje. Zijn gasten klagen over paardenpoep aan de schoenen. De bewoners van het weegje zijn het daar niet mee eens, zo blijkt uit een brief én de aanwezigheid van een de legatie gisteravond in het ge meentehuis tijdens de raads commissie openbare werken. Zij vinden dat het karakter van het wegje hierdoor wordt aangetast, de rijbaan voor au to's onnodig wordt versmald, de doorgang voor voetgangers nog moeilijker wordt en dat er een hoop geld onnodig wordt weggesmeten. Zij zeggen niet zozeer last te hebben van de paardenpoep als wel van stof en modder. „Kristelijn doet wat en zegt te handelen in het belang van de omwonenden. Die laten nu we ten dat het zo maar moet blij ven en dat we er alleen meer schelpen op moeten gooien," bracht mevrouw A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma de situatie in kaart. Nu dit hoge woord eruit was, zei ook wethouder C. W. Veer- hoek dat hij eigenlijk niet zo'n trek had in het verwijderen van bossages ten faveure van een ruiterpad. SGP-commis- sielid J. van den Berge - die in eerste termijn nog pleitte voor het ruiterpad - kon zich hier ook wel in vinden. „Het gaat mij om het beperken van de overlast. Ik ben ook niet zo voor slopen en dergelijke." Alleen PvdA-er C. Verton hield voet bij stuk. Al hoeft het ruiterpad voor hem ook niet. „Maar ik wil toch nog eens kij ken naar een andere route voor de paarden. Het zijn de hoeven die het pad onbegaanbaar ma ken. Je kunt er nu wel wat meer schelpen strooien, maar over een half jaar heb je weer hetzelfde probleem." Bureaulade Verton verzettè zich echter niet tegen deze (tijdelijke) op lossing en dus kan een reeds uitgewerkt plan van de dienst gemeentewerken de onderste bureaulade in. Over een jaar wordt nog eens gekeken hoe het ermee staat. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 IGVQDSQ 75jaar/1921-1996 technisch installatieburo Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 am WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht z.west 6 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht z.west 6 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 28 sept. Zon op 07.36, onder 19.22 Maan op 20.06, ondér 09.05 29 sept. Zon op 07.38, onder 19.20 Maan op 20.38, onder 10.20 30 sept. Zon op 07.40, onder 19.18 Maan op 21.13, onder 11.30 Laatste Kwartier: 4 okt. (14.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Buien en wind bepalen voorlopig het weerbeeld. Toch is er ook nu en dan ruimte voor de zon en wordt het de eerste dagen 's mid dags een graad of 17. Vannacht klaart het op, maar kan er eerst nog een bui vallen. In de nanacht en vroege ochtend is in het binnenland een mistbank mogelijk. Het kwik daalt tot rond 9 graden. Zaterdag blijft het waarschijnlijk tot de avond droog. De zon schijnt van tijd tot tijd en het wordt ongeveer 16 graden. Eerst is er niet veel wind, maar naar mate de dag vordert neemt de wind toe. Boven land wordt hij meest ma tig en langs de kust krachtig. De toe name van de wind wordt veroor zaakt door het dichterbij komen van een storing. Op nadering ervan neemt zaterdagavond de kans op een bui toe, vooral in de kustprovin cies. Zondag, en ook de dagen daar na, houdt het wisselvallige weer aan. Alle belangrijke weerselementen ko men aan bod. Zon en buien wisselen elkaar met regelmaat van de klok af. Bovendien waait er een stevige zuid wester. 's Nachts wordt het gemid deld 9 graden; overdag bereikt het kwik op de meeste plaatsen maxima van 16 graden. SCHARENDIJKE - Een 20-ja- rige man uit Colijnsplaat reed op de Boutlaan in Scharendij- ke met zijn bromfiets tegen een Duitse personenauto. Het ongeluk gebeurde donder dag om ongeveer 12.00 uur toen de bromfietser, komende van uit Den Osse, over de Boutlaan reed. De bestuurders liepen geen noemenswaardige ver wondingen op. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) f 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17(/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3