Peter Hanse ploegkampioen van Schouwen-Duiveland Heideroosjes en Swindle treden aan in Brogum 'Ik vraag me af of er wel een antwoord komt' Deze week reactie bestuur Borrendamme op brief or Drie besten door naar Zeeuws kampioenschap Zaterdag 28 september Te veel op: botsing 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geconcentreerd en precies werken zijn belangrijk vooreen beetje ploeger. (Foto: Joop van Houdt) DREISCHOR - Op een perceel aan de Nieuwe Weg in Dreischor is zaterdag de jaarlijkse ploegwedstrijd om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland gehouden. Peter Hanse uit Kerkwerve won de wedstrijd en heeft zich daarmee van een plaats verzekerd voor het Zeeuws kampioenschap, dat volgend jaar in Wilhelminadorp wordt gehouden. Aan de wedstrijd in Dreischor deden zestien eilandelijke 'ploegers' mee. Elf daarvan met een modern werktuig, de overige vijf in een aparte com petitie met een old-timer- ploeg. De old-timers zijn niet elk jaar van de partij. Is het be schikbare perceel -groot;ge- noeg, dan mogen ze.aatntrede.n. Anders is het veld alleen voor moderne ploegen. Dat ploegen niet zomaar een bezigheid is, bleek zaterdag wel. Geconcentreerd en precies werken zijn belangrijk voor een beetje ploeger. Het is na melijk beslist geen kwestie van gewoon even machinaal wat grond omwoelen. Er zit een systeem in. De ploeg moet om te beginnen goed zijn afge steld. Iets wat de deelnemers aan de wedstrijd zelf moesten doen. Ieder had een eigen lap grond ter beschikking, die zo netjes mogelijk moest worden bewerkt. ,,Ze beginnen met het ploegen van een rechte en scho ne beginvoor. De kunst daar van ligt in het goed afstellen van je ploeg," legt Jan van de Velde van de ploegcommissie uit. Verder vertelt hij dat alle ploegsnedes die daarna ge maakt worden, even hoog en recht moeten liggen. ,,Echt een sport," voegt Van de Velde toe. Een andere moeilijkheid leve- ZIERIKZEE - De Limburgse punkgroep de Hei deroosjes, is zaterdag 28 september in actie te zien op het podium van Brogum in Zierikzee. Het voorprogramma is voor de driemansforma tie Swindle, die punkrock brengt. ZIERIKZEE - De brief met aantijgingen van de ondernemingsraad (or) van Zorgcentrum Bor- rendamme in Zierikzee en de AbvaKabo aan het adres van het bestuur van het centrum, heeft tot nu toe nog geen reactie uit die hoek op geleverd. Volgens voorzitter en wethouder D. van der Wekken, volgt begin deze week overleg binnen het bestuur. „We hebben er nu nog abso luut niet samen over gesproken, dus wil ik niet reageren," deelde Van der Wekken zaterdag Na zes jaar ploeteren, of zoals ze zelf zeggen 'Door de stront kruipen voor een meier en een krat pils', bracht het jaar 1995 uiteindelijk erkenning voor de Limburgse Heideroosjes. Dit door hun succesvolle optreden op Pinkpop in Landgraaf voor een publiek van twintigdui zend mensen. Na dit optreden kwamen de za ken in een stroomversnelling. De vier bandleden, die in 1989 ren de geren op. Die gerer\ of wel schuine stukken, waren tijdens het kampioenschap in elk perceel te vinden.Je moet dus steeds korter ploegen en als die geer klaar is, weer zo vlak mogelijk aanstrijken," legt hij uit. Een volgend pro bleem komt om de hoek kijken als de grens met het perceel van de buurman is bereikt. De aansluiting luistert nauw. ,,Het is daarbij de kunst om nul centimeter over te hou den," aldus Van de Velde. De verrichtingen werden gade geslagen door drie maal twee juryleden, die zich verdeelden over een perceel. Jurylid L. J. de Jager vertelde dat het per ceel waarop de wedstrijd plaatsvond, bestaat uit hele zware klei. Zeker niet de ge makkelijkste grondsoort om te ploegen. ,,De grond is stugger, dus moet je je ploeg beter af stellen. Elk dingetje telt," al dus De Jager. Hij vindt dat er die dag over het algemeen goed is geploegd, gezien die omstan digheden. Over het aantal deelnemers is op 15-jarige leeftijd begonnen met het maken van punkmu- ziek, kregen waardering. De muziek die door de Heideroos jes wordt gemaakt, is geïnspi reerd op Bad Relegion, de Ra- mones, de Sex Pistols en zelfs op het werk van Urbanus. Tek stueel doet de band het vierta lig: in het Engels, Duits, Ne derlands en soms in het Limburgs dialect. De groep Swindle die het voor programma voor haar reke- Van de Velde best te spreken. ,,Elk jaar hebben we zo tussen de tien en vijftien man, ook nieuw talent," meldt hij. Of de ploegers zich voorbereiden op de wedstrijd door veel te oefe nen? Van de Velde: ,,Je hebt er die de hele week bezig zijn, an deren komen bij wijze van spreken rechtstreeks van het land hiernaartoe. Voor de nieuwelingen viel een speciale prijs te winnen. Een prijs die is ingesteld om de ani mo voor de ploegwedstrijd on der jong akkerbouwend Schouwen-Duiveland, te sti muleren. De prijs voor de beste nieuweling ging zaterdag naar Jan van der Maas uit Ooster- land, die 175 punten haalde. Winnaar van de wedstrijd werd zoals gezegd Peter Hanse uit Kerkwerve met 226 punten, tweede werd Coen van den Hoek uit Dreischor met 222 punten en derde Jan Goense uit Noordwelle met 213 pun ten. Deze eerste drie gaan door naar het Zeeuws kampioen schap ploegen volgend jaar in Wilhelminadorp ning neemt, werd in 1992 opge richt en heeft sindsdien gespeeld op Klomppop, Anywave, Schoutrock en in De Piek en 't Beest. Naast eigen werk beschikt Swindle over dertig covers van bekende en minder bekende punckrock- bands uit de beginjaren van de punk. De zaal van Brogum gaat open om 21.30 uur, terwijl het optre den van Swindle begint om 22.00, gevolgd door de Heide roosjes. mee. Voorzitter van de or van Bor- rendamme, mevrouw N. A. Ringelberg vraagt zich af of er wel een antwoord van het be stuur komt. ,,De tijd is kort. We hebben in de brief gesteld dat wil er nog gepraat kunnen worden, er voor het eind van de maand een gedegen ant woord moet komen en open heid van zaken," zegt ze. De or heeft kort geleden het vertrouwen opgezegd in het bestuur van Borrendamme. Bijgestaan door de inmiddels ingeschakelde vakbond Ab vaKabo, verwijt de or in een brief het bestuur onder meer onzorgvuldig en denigrerend optreden in de richting van di recteur van het zorgcentrum, H. F. Zeegers. De or kwam er deze zomer ach ter dat het bestuur Zeegers wil de ontslaan, omdat hij volgens het bestuur, niet capabel was gebleken de gewenste zorgver- ZIERIKZEE - Een 25-jarige in woner van Zierikzee werd vrij dag door de politie bekeurd wegens rijden onder invloed nadat de man met zijn auto te gen een geparkeerd staande auto was gereden. De Zierikzeeënaar reed met zijn auto vrijdagavond over de Caustraat. Bij het inrijden van de De Kanterlaan nam hij de bocht te ruim en z*aakte met de voorwielen het trottoir. Daar door verloor de man de macht over het stuur en botste achter op een aan de andere kant van de straat geparkeerd staande bestelwagen van een 38-jarige inwoner van Zierikzee. Beide voertuigen raakten flink be schadigd. De 25-jarige Zierik zeeënaar bleek met te veel al cohol op achter het stuur te zijn gekropen. Hij blies 510 micro gram per liter terwijl 220 mi crogram per liter het maxi maal toegestane is. Hij kreeg een rijverbod en moet zich te zijner tijd tegenover de kan tonrechter verantwoorden voor zijn gedrag. Zondag werd een 56-jarige in woner van Bergen op Zoom in Bruinisse betrapt op rijden on der invloed. Hij blies 255 mi crogram per liter, hetgeen hem op een boete van 350 gulden kwam te staan. In Haamstede werd een 37-jarige inwoner van Utrecht aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. De rrian weigerde een bloedproef. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en- de Utrechtenaar zal zich te zijner tijd tegenover de kantonrech ter moeten verantwoorden. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ede: R. van Laar te Zevenbergen; te Oosterhout (Protestantse Gemeente, SoW): C. Nieuwenhuizen te Leerdam. Bedankt voor Giessendam-Ne- der-Hardinxveld: G. D. Kamp huis te Apeldoorn (b.w.). Gereformeerde Kerken Beroepen te Doorn: G. J. van Pijkeren te Breda-Haagse Beemden (SoW); te Pijnacker en Nootdorp: dr. S. Stoppels, kandidaat te Amstelveen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Bussum-Huizen: H. Drost te Brunssum-Tree- beek (wijk Venlo). Beroepbaarstelling: J. J. T. Doedens, Keulsestraat 46, 8262 TW Kampen, telefoon 038- 3316077 (b.g.g. 038-4771998). Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Mijdrecht: E. Everts te Ulrum en Lutjégast. nieuwing door te voeren. De or vraagt zich af waarom Zeegers niet eerder, voor het plan hem te ontslaan, te horen heeft ge kregen dat hij niet goed func tioneerde. 'Zeegers is al vijf jaar direc teur van Borrendamme. Waar om heeft u hem niet eerder la ten weten dat hij niet goed functioneerde? Dan geef je ie mand de kans om de zaken an ders aan te pakken. De direc teur heeft wel regelmatig signalen gegeven richting be stuur, dat bepaalde zaken niet goed liepen. U heeft daar niet tijdig op gereageerd,' stelt de or. Verder vindt de or dat het ontslag van de directeur maar matigjes is onderbouwd door het bestuur en voornamelijk is gebaseerd op geluiden van bui tenaf. ,,Op grond van die informatie wilden we niet oordelen over de ontslagaanvraag. We heb ben daarna keer op keer meer ZIERIKZEE Bijbelstudie Op maandag 30 september gaat in Zierikzee een serie van zes avonden van start over re laties gezien in bijbels perspec tief. Gerard Feller verzorgt de inleidingen. Naast de vraag hoe als christen om te gaan met relaties, staat de vraag cen traal: 'Hoe gaan we om met on ze naaste in het algemeen. De studies, georganiseerd door de Christengemeente Zierikzee, worden gehouden op 30 sep tember, 14 en 18 oktober, 11 en 25 november en 9 december in het MFC in Zierikzee. De avon den beginnen om 20.00 uur in lokaal 18. Inlichtingen bij M. Vaane, telefoonnummer: 671717. Kledingbeurs De Stichting Kledingbeurs Zierikzee, houdt op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober een kle dingbeurs in obs 't Kofschip in Zierikzee. Inleveren van de kleding kan op 4 oktober tus sen 19.30 en 21.30 uur, terwijl de verkoop op 5 oktober tussen 10.00 en 11.30 uur plaats vindt. Voor inlichtingen kan men te recht bij Y. van Marion, tele foonnummer 414143. CJV-clubs Het Christelijk Jongeren Ver bond is weer begonnen met zijn wekelijkse jeugdclubs. Al le bijeenkomsten worden ge houden in gebouw De Drie hoek .aan het kei'khof NZ. Belangstellenden kunnen voor informatie bellen naar me vrouw Schot: 412154. ANBO-reisje De afdeling Westerschouwen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) opende het winterseizoen met een busreis naar Den Haag. Dit jaar gingen 63 ANBO-leden mee met het reisje. Na de kof fie in Hillegersberg werd een rondrit gemaakt door de resi dentie en aan het einde van de rit werd een bezoek gebracht aan het Omniversum. Daar werden films vertoond over het leven in de oceanen. In Ouddorp werd de koffietafel gebruikt. RENESSE Collecte De collecte voor de Kankerbe strijding heeft in Renesse 2581 gulden opgebracht. Dat is 274 gulden meer dan vorig jaar. SCHARENDIJKE ANBO De ANBO-afdeling Midden- schouwen opent op woensdag 25 september het nieuwe sei zoen. De contactmiddagen worden één keer in de twee we ken gehouden in het Neder lands Hervormd Verenigings gebouw in Scharendijke en beginnen om 14.00 uur. Op de ze middagen is er gelegenheid om te koersballen. Nieuwe le- informatie gevraagd. Dan kre gen we van het bestuur het ant woord: 'We weten wel meer, maar dat is vertrouwelijk'. Zeegers bleek bovendien geen bezwaar te hebben als de or die vertrouwelijke informatie on der ogen kreeg. Wie dan wél en waarom, dat is ons niet duide lijk," vertelt Ringelberg. Ook over de eis van het be stuur dat hoofd verzorging me vrouw H. M. den Haan, vroeg tijdig moet vertrekken, is de or verbolgen. 'Den Haan had op een fatsoenlijke manier af scheid kunnen nemen van Bor rendamme. Door uw handelen en alle publicaties die in de pers zijn verschenen over het functioneren van het hoofd verzorging, is dit onmogelijk geworden,' verwijt de or in de brief het bestuur. Volgens haar is het nu aan het bestuur om conclusies te trek ken. ,,Wij wachten af. Komt er i geen goede respons, dan gaat er weer een brief naar het be stuur. Over de inhoud daarvan wil ik nog niets kwijt," aldus de voorzitter. Zeegers onthoudt zich voorlo pig van commentaar wat be treft de brief van de or. ,,Ik zit momenteel in een kwetsbare positie. Eigenlijk is het mijn karakter niet om mijn mond te houden, maar dat is nu een maal afgesproken. Als de tijd rijp is en dat duurt niet lang meer, kom ik naar buiten met mijn verhaal," zegt de direc teur. den zijn'welkom. Voor inlich tingen en aanmeldingen kan men terecht bij B. Herder, tele foon 672098. Ook de schaak club is dan actief. Inlichtingen bij A. Kouters, telefoon 671691. De creatief/handwerk- club komt op vrijdagmiddag bijeen. Inlichtingen bij me vrouw De Koe, telefoon 672162. De bowlinggroep gaat één keer in de twee weken op donderdagmiddag naar de baan in Renesse. Inlichtingen bij mevrouw Van der Panne, telefoon 671526. De eerste repe titie van de dames-zanggroep is op drie oktober om 14.30 uur. Deze groep kan ook nieuwe le den gebruiken. Inlichtingen bij mevrouw Kunst, telefoon 672148. Elke woensdagmorgen tenslotte, is de zwemgroep te vinden op Port Zélande van 19.15 tot 11.15 uur. Dan is er voor ouderen de gelegenheid rustig te zwemmen. DREISCHOR Concert Voor zaterdag 28 september heeft de Stichting Musi Voca •een concert op stapel staan in de kerk van Dreischor. Mede werking is er van de 'Reierse' fanfare Crescendo onder lei ding van Johan Witte, violiste Annette Kik en pianist Samiel Deurloo uit Zierikzee en Jeugdkoor'Sjaloom uit Zierik zee onder leiding van Kees Groenleer. Ook het kerkkoor zelf treedt aan. Dit onder lei ding van Cor P. van Eek. In het totale programma is veel sa menzang ingelast. De avond begint om 19.30 uur De toegang is gratis. OUWERKERK Kankerbestrijding De collecte ten bate van de Kankerbestrijding heeft in Ouwerkerk 1041,45 gulden op gebracht. NIEUWERKERK Stroopwafels Tot zaterdag 28 september worden huis-aan-huis stroop wafels te koop aangeboden. Hilly en Kees Folmer zamelen op deze manier geld in voor hun negentiende reis met hulp goederen naar het Poolse No- wogard en omgeving. Voor 80 tot 100 gezinnen worden le vensmiddelen, fruit, vitami nen en schoolspullen gekocht. BRUINISSE Verkoopmorgen Zaterdagmorgen 28 september houdt de bazaroommissie van de Hervormde Gemeente Brui nisse in de Koop- en kijkhal aan de Industrieweg 7, een ver koopmorgen Verkocht wordt een breed scala van huishoude lijke artikelen en meubilair, waarvan veel uit grootmoe- derstijd. De opbrengst "Is be stemd voor de restauratie van het orgel. Wie iets speciaals zoekt, kan informatie verkrij gen onder telefoonnummer 481977.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6