Motorcross is voor Erik van der Wekken een levensstijl Slinkert sterk op verspringen Vier botten genoeg voor zege De Wilde T®PSC®RERS Benauwde zege voor medekoploper WIK PP HEHHH m «li PROGR A MM A LIMI 1 1% V V li NK golf Atletiek Broers Holkers vooraan in landelijke competitie VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1996 NR 26047 9 Zierikzeeënaar kreeg pas na jaar rust plezier in zijn sport ZIERIKZEE - Van maart tot oktober zit hij ie der weekeinde wel één keer op de motor. „Ik ben altijd weg'. Ik doe het zo dondersgraag. Mijn broer is nog gekker. Als ik bij hem ben, hebben we het erover. Waar moet je rijden? Wel ke band moetje hebben? Wat voor baan is het?" Dat Erik van der Wekken graag op zijn stalen ros zit, is duidelijk. Zondagochtend om half zes opstaan om in België te rijden en 's avonds pas vaak om half elf of later terug. „En de volgende dag werken," voegt hij eraan toe. Erik van der Wekken heeft z'n motorzaakjes goed voor el kaar. Sinds hij één seizoen is gestopt - zo'n jaar of acht gele den - werd het plezier in motor crossen zo groot dat het alleen maar beter is gegaan. Toeval lig ben ik tweede in de interna tionale B-klasse in België ge worden," miskent de Zierik- zeese crosser zijn eigen talen ten. „Anderen zeggen wel dat ik goed ben." Met iets meer fysieke inspan ning - Van der Wekken houdt zich slechts bezig met een beet je krachttraining - had hij het misschien verder in de motor sport kunnen schoppen dan waar hij nu staat. Maar ja, aan 'had' in de sport heeft nog nooit iemand iets gehad en met zijn huidige positie is Van der Wekken dik tevreden. Stee vast nestelt hij zich bij de beste zeven van Zeeland in zijn cate gorie. J eugdproblemen Een dergelijke klassering wordt van hem-zondag tijdens de elfde Strandcross in Vlissin- gen verwacht. Op het ene jaar na dat hij langs de kant toe keek, heeft hij alle uitvoerin gen op het strand in Vlissingen meegemaakt. Dat Van der Wekken een sei zoen oversloeg, had te maken met typische 'jeugdproble men'. Uitgaan, vrienden, een biertje, diensttijd en meer van dat soort dingen. Ziekte Het toekijken beviel hem al lerminst. „Motorcrossen is een ziekte. Als je stopt, moet je niet gaan kijken." Het bloed kroop ook bij Van der Wekken waar het niet kon gaan. Dus pakte hij de draad weer op. „Als ik ging kijken, dacht ik: 'dat wil ik zo ook nog'. Ik ging weer meer trainen. Met mijn vader (zijn begeleider, red.) en broer (zijn monteur, red.) heb ik het weer opge bouwd en waren we net zo ver als toen ik gestopt was." Van der Wekken zegt niet vpor niets 'we'. Hij en zijn motor maken deel uit van een fami liebedrijf. In het weekeinde thuis eten bij zijn vrouw, vergeet maar. Zijn thuis op zaterdag en zondag is bij zijn ouders. Moederlief maakt dan marcaroni en zorgt dat zijn kleren spik en span Zierikzeeënaar Erik van der Wekken wordt geacht tijdens de Strandcross bij de eerste tien te rij den. (Foto: Joop van Houdt) Finale landelijke clubkampioenschappen ETTEN-LEUR - Zowel de C-junioren als de D- junioren van atletiekvereniging- Delta Sport zijn tijdens de finale bij de landelijke clubkam- pioenschappen in Etten-Leur buiten de prijzen gevallen. Van de vijftien beste ploegen van Ne derland werden de C-jongens twaalfde en de D- jongens eindigden op een elfde plaats. De concurrentieslag in de cate gorie C/D-junioren, leeftijd tussen twaalf en vijftien jaar, is groot op nationaal niveau. Daarom was het vooraf al een uitstekende prestatie om zich na twee competitiewedstrij den te plaatsen voor de lande lijke finale. Ondanks een aan tal prima individuele prestaties van Delta Sport-at- leten kwam de Zierikzeese ver eniging in het totaalklasse ment te veel punten te kort vooreen plaats op het erescha- vot. Carlos Slinkert zette een keu rige sprong neer bij het ver springen (5,48) en Jefta van Donk wierp de discus naar een aardige afstand van 31,78 me ter. Roeland Landegent liep de 800 meter in 2.27.78 minuten, terwijl Marijn van Kralingen behoorlijk wat punten ver diende op het kogelstoten (11,36 meter) en hoogspringen (1,50 meter). Sprint Arnout van Koeveringe raffel de de 100 meter sprint af in 13.12 seconden. Hij had ook aandeel in de 52 seconden op de 4x100 meter estafette die hij met Van Kralingen, Slinkert en Van Donk aflegde. De elfde plaats voor de D-juni- oren was het hoogst haalbare vóór de Delta Sport-ploeg. De atleten Matthijs Heeres, Si mon van Kralingen, Hans Stoutjesdijk en Harro Heij- boer liepen een uitstekende 4x80 meter estafette in 46.13 se conden. Stoutjesdijk kwam bij het hoogspringen tot 1,45 meter en Niels Gebraad Een beeld van de tiende Strandcross in Vlissingen uit 1995. De elfde uitvoering is zondag. klaar liggen voor de. motor cross. Semi-prof „Ik ben semi-prof. Ik hoef al leen maar te rijden," waar deert hij de zorgen van de men sen om zich heen. Dezelfde personen maken het mogelijk dat hij de laatste jaren zo goed kan presteren. In alle klassen reed Van der Wekken bij de Zeeuwse top. Landelijk raak ten de Zierikzeeënaar en ande re provinciegenoten achterop. Dat maakt Van der Wekken, die vroeger handbalde bij Del ta Sport en tot anderhalf jaar geleden bij Zierikzee voetbal de, weinig uit. Hij crosst voor zijn plezier. De trainingen haalt hij uit de clubwedstrijden op zaterdag in Wemeldinge, Vlissingen, Axel en. Rilland-Bath. 's Zondags gaat hij altijd naar België om regelmatig in de prijzen te rij den. Bovendien vindt hij de sfeer rondom de koersen ge moedelijker dan in Nederland en bevallen de banen hem be ter. Stuurmanskunst t* Van der Wekken rijdt het liefst op harde banen. Dan kan hij 'technisch' rijden, met andere woorden zijn stuurmanskun sten vertonen. Op zachte ba nen zoals die er veel zijn in Ne derland moet hij zijn conditie meer aanspreken. Op zulke parcoursen wil hij dan nog wel eens net tekort schieten op fy siek gebied. De Strandrace in Vlissingen is derhalve niet zijn ideale parcours. Hoe het traject van de dertigja rige Van der Wekken is, kan hij niet zeggen. Na het succes volle seizoen als dit plakt hij er zeker één aan vast. Bovendien móet de familie hem blijven steunen. „Als je het alleen moet doen, moet je alles opzij leggen," verklaart Van der Wekken, die als manneke van acht jaar op de camping in Er- melo op een bromfietsje zijn eerste rondjes reed. Oe-hoe oe- hoerend hard.. Viswedstrijd HSV Dreischor ZIERIKZEE - Met de vangst van vier botten won Wessel de Wijde de door HSV Dreischor ge houden viswedstrijd aan het Pikgat. Het was de vierde wedstrijd die meetelde voor het club kampioenschap 1996. Van Kralingen stootte de ko gel naar een prima afstand van 9,63 meter. Ook de 80 meter horden van Stoutjesdijk was met 13.93 seconden een prima resultaat. Uitslagen landelijke clubkam pioenschappen C-junioren 4x100 meter: Van Koeveringe, Van Donk, Van Kralingen en Slinkert) 52.0 sec., 100 meter: Van Koeveringe 13.2 sec., 100 meter horden: Slinkert 18.44 sec.,800 meter: Landegent 2.27.78 min., verspringen: Slin kert 5,48 meter, hoogspringen: Van Kralingen 1.50 meter, ko gelstoten: Van Kralingen 11,36 meter, discuswerpen: Van Donk 31,78 meter, speerwer pen: Van Donk 30,34 meter. D-junioren 4x80 meter Heeres, van Kralin gen en Stoutjesdijk) 46.13 se conden, 80 meter: Heijboer 11.9 sec., 80 meter horden: Stoutjes dijk 13.93 sec., 1000 meter: Heeres 3.15 min., verspringen: Heijboer 3,99 meter, hoog springen: Stoutjesdijk 1,45 me ter., kogelstoten: Van Kralin gen 9,63 meter, discuswerpen: Van Kralingen 19,84 meter. Gelijk na het ingooien kreeg De Wilde al een aanbeet. Even later legde hij een bot van der tig centimeter op de lat. Bij de junioren noteerde Johan van der Velde snel een bot van 34 centimeter. De vangst bestond in deze wedstrijd grotendeels uit kleine botten tussen de 28 en 34 centimeter. Niek Romijn ving nog een kleine zeebaars van 29 centimeter. Er werden in totaal slechts vijftien vissen gevangen waar van De Wilde er vier ving. Met 113 punten werd hij overtui gend winnaar van deze wed strijd. Johan Rombouts kwam in deze wedstrijd laat op gang, in het laatste half uur ving hij nog twee botten en kwam daarmee op de tweede plaats met' 63 punten. De derde plaats was voor Ro mijn die met een zeebaars en een bot goed was voor 57 pun ten. Vierde en vijfde plaats wa ren voor Van der Velde en Adrie van der Welle met 36 en 35 punten, zij vingen allebei een bot en een grondel. Door deze uitslag is er weinig veran derd in de kop van het klasse ment. Stand: 1. Johan Rombouts 506 punten, 2. Wessel de Wilde 251,3. Johan van der Velde 162, 4. Niek Romijn 156, 5. Adrie van der Welle 128. BRUINISSE - Golfclub Greve- Iingenhout in Bruinisse orga niseerde onlangs het nationaal jeugdkampioenschap NGF. Achttien meisjes en 36 jongens van twaalf tot en met vijftien jaar liepen 27 holes in een strokeplay-wedstrijd zonder handicap-verrekening. Zowel bij de meisjes als bij de jongens was een play-off nodig om een winnaar aan te kunnen wijzen. De prestaties waren hoopgevend, want de finalis ten bij de jongens speelden tien slagen boven de par van de baan, de meisjes veertien bo ven par. Wilco de Valk (SKNWK) 4, Pe ter de Haan (Brouwershaven), Mischa van den Hoek, Peter Moerland (beiden Renesse), Youri Pankow (Ouwerkerk) 3, Peter Bezemer (Ouwerkerk), Michel Flikweert (SKNWK), Dick van Splunder (Brouwers haven), Olivier Verwest (Ou werkerk)'. Theo Wittenberg (WIK) 2. 31 spelers met 1 doel punt en 1 eigen doelpunt tegen stander. Uitslag jeugdkampioenschap pen NGF Jongens: 1. A. Hamilton of Sil- verton 117 strokes, 2. T. Huij- bregts 117, 3. N. Davis 119. Meisjes: 1. K. van Erve 121, 2. G. Thomasse 121, 3. J. Trepels 130. Floris Asselbergs won in Brui nisse een Stablefordwedstrijd over achttien holes in het ka der van de landelijke Golf jour naal-beker. Op een deelne mersveld van vijftig man bleef de jongste golfer zelfs club kampioene Marianne Uitten- boogaa'rd voor. Angelique Meijer werd derde. Asselbergs verdedigt op 5 oktober de Bru- se clubkleuren in de nationale wedstrijd op de Oosterhoutse golfclub. ZIERIKZEE - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt van daag de Sporthuis Zierikzee- loop. Deze wedstrijd, ook geschikt voor recreatielopers, voert over verharde paden en wegen rond Kaaskenswater en over de Schouwse Dijk. De start en finish is op de atletiekbaan van Delta Sport. Lopers kun nen kiezen tussen drie, zeven en elf kilometer en de start is om zeven uur. Zaalvoetbalcompetitie Onderdak ZIERIKZEE - Met een benauwde zege (7-6) op De Keien heeft WIK de koppositie in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie in sport hal Onderdak in Zierikzee kunnen behouden. WIK deelt de eerste plaats met Sportsurf Jon ker dat Trinity weinig' kansen gaf, 5-0. In de tweede klasse zijn drie koplopers. Zeelandia I ver sloeg Bijmakelaardij met 3-5 en Café 't Oekje zette Profile Tyrec RR met 4-1 aan de kant. De derde koploper, PTT, kwam niet in actie. SV Drei schor won zijn eerste wedstrijd in de derde klasse met 7-3 van Vanity/Banjaard. Autobedrijf Louwerse, aan voerder van de ranglijst, deed deze positie eer aan, 11-1 tegen Garage Slager. Sporthuis ZZ 3 0 12 1 6-27 De Keien 2 0 0 2 0 10- 14 SamanBoys 3 0 0 3 0 8- 24 Studio 'l Marktje - Egelantier 3-1 Café 'i Oekje - Profile Tyrec RR 4-J Bijmakelaardij - Zeelandia 1 3-5 Uitslagen en standen le klasse De Keien-WIK 6-7 Saman Boys - De Gouwe Geit 2-6 Trinity - Sportsurf Jonker 0-5 Sporthuis ZZ - Toren Boys I -11 Sportsurf Jonker 33 0 09 23- 2 WIK 3 3 0 0 9 37- 17 Toren Boys 2 2 0 0 6 17- 3 DeGouweGeit 3 I 1 1 4 II- II Autobedr.v.d.Have 2 10 13 9-10 Trinity 3 1 0 2 3 11 - 24 Zeelandia I Café 't Oekje PTT Bijmakelaardij The Pit Studio T Marktje Egelantier Profile Tyrec RR 3e klasse 2 2 0 0 6 12- 5 2 2 0 0 6 8-2 2 2 0 0 6 7-2 0 1 0 1 I 0 1 0 0 3 0 7- 7 7- 7 3- 4 5- 12 3 0 0 3 0 5-15 Vanity/Banjaard - SV Dreischor 3-7 Autobedr. Louwerse - Garage Slager 11-1 Zeelandia 11 - Stella Boys 1 -5 Autobcdr.Louwerse 2 2006 15- 2 Stella Boys SV Dreischor Garage Slager Vanity/Banjaard Braber Groenv. FC Kerkwerve Zeelandia II 2 110 4 110 0 3 2 10 13 2 0 111 0 0 0 0 0 10 0 10 2 0 0 2 0 3-10 3 6- 13 6- 10 0- 0 1- 4 Niels niet naar Bordeaux ZIERIKZEE - De Zierikzeese atleten Niels en René Holkers hebben met hun ploeg AV'34 hoge ogen gegooid bij de landelijke competitie. Minder prettig was het bericht voor Niels Holkers dat de in ternationale wedstrijd in Bor deaux niet doorgaat. De natio nale atletiekunie was vergeten het team van Holkers aan te melden. Misschien dat de bond volgend jaar beter oplet, want Holkers is met zijn Apeldoornse ploeg opnieuw kampioen van Neder land bij de B-junioren gewor den. Het teamhaalde de natio nale titel in<Delft binnen. 7 René Holkers was met de C-ju nioren van AV'34 in Ede actief. Zijn ploeg wérd tweede van Nederland met een achter stand van 127 punten op de kampioen. Tijdens deze wedstrijden ves tigde Holkers een nieuw per soonlijk record op het kogel stoten. Zijn beste worp is nu 13,77 meter, een verbetering met 51 centimeter. De speer be landde na 48,30 meter in het gras. Zaterdag 21 september Handbal Zierikzee, sportpark Bannink, bekerwedstrijd, 19.00 uur: Delta Sport-Saturnus (HAJ). Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 13.00 uur; HSD-Olympia BI (meis jes B), 15.00 uur: HSD-Push A2 (jongens A), uitwedstrijden: Mid- delburg-HSD (meisjes A), Vlissingen-HSD (meisjes 8D). Korfbal Uitwedstrijden: Scheldevogels-All-Ready, Scheldevogels 2-A11- Ready 2, TOP D-All-Ready D. Paardensport Bruinisse, manege Aquadelta: NBVR-dressuurwedstrijden. Tennis Nieuwerkerk, TV Duiveland: finales eilandelijke kampioen schappen. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak, voorronde nationale herenbeker, 16.00 uur: WEA/MEVO'80-De Zebra's. Zondag 22 september Handbal Zierikzee, sporthal Onderdak, driekamp, 13.15 uur: Delta Sport, Avanti, HV Heerle. Hockey Zierikzee, Sportpark Bannink. 12.45 uur: HSD-Prinsenbeek (da mes 1), 15.00 uur: HSD-Udenhout (heren 1), uitwedstrijd: Tempo- HSD (heren 2). Maandag 23 september Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onderdak, competitie, 20.10 uur: Stella Boys 1-Autobedrijf Louwerse, 20.50 uur: SV Dreischor-Zeelandia II, 22.10 uur: FC Kerkwerve-Braber Groenv. Dinsdag 24 september Volleybal Damesbeker eerste ronde, 20.15 uur: EUR/OKK'70-WEA/ME- VO'80. Woensdag 25 september Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onderdak, 20.10 uur: Zeelandia I-Café 't Oek je, Toren Boys-Saman Boys, 20.50 uur: Egelantier-PTT, WIK-Au- tobedrijf Van der Have. 21.30 uur: Profile Tyrec RR-The Pit, De Gouwe Geit-Trinity, 22.10 uur: Slagerij Jonker-Studio 't Markt je, Sportsurf Jonker-De Keien. Donderdag 26 september Badminton Zierikzee, sporthal Onderdak, competitie: Zierikzee 2-DOK, Zie rikzee 3-Rillandia 2, Zierikzee 4-Zierikzee 5. Volleybal Herenbekereerste ronde, 21.1-5 uur: Shell-Kwiek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9