Appartementen en restaurant moeten Vliegveld vlot trekken De mosselhandel van Yerseke schrijft in op royaal aanbod kadobon Mosselsector is positief over najaarszaadvisserij Van der Wekke verlaat Port Zélande Stuk strand afgesloten Geld van Euregio voor milieubewuste aardappel Ierse avond VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1996 NR 26047 Plan voor 24 suites met behoud van stationsgebouw BURGH-HAAMSTEDE - Bij de Vaate Project bv in Zierikzee en Ontwikkelingsmaatschappij Röttger BV in Rotterdam hebben een plan ont wikkeld voor Hotel Vliegveld in Nieuw-Haam- stede. Volgens J. Bij de Vaate is het de bedoe ling dat volgende week de definitieve bouwaanvraag wordt ingediend bij de gemeen te Westerschouwen voor de bouw van 24 appar tementen en een restaurant, waarbij alleen het voormalige KLM-stationsgebouw blijft staan. De rest van de huidige bebou wing moet het veld ruimen voor de nieuwbouw. Volgens het plan zal het nieuwe ge bouw uit twee etages bestaan. Naast de 24 vierpersoons huur- appartementen die elk tachtig vierkante meter groot zijn, staat een restaurant gepland. Het 500 vierkante meter ruime restaurant inclusief terrassen, ligt daarbij als een schakel tus sen de twee vleugels waarin de appartementen komen. Het geheel is V-vormig, waar bij de twee V's schuin naar ach teren lopen, met het vroegere KLM-stationsgebouw als bij- na-middelpunt. Bij de Vaate zegt dat vanuit alle apparte menten uitzicht op het zweef- vliegveld geldt. Het parkeer terrein voor het gebouw blijft wat oppervlakte aangaat, on geveer gelijk aan dat van nu. Ontwerper van het complex is architect J. C. Hogendoorn van Architectuur .Associatie De Vroon BV in Haamstede. Het beheer van het complex in de vorm van de verhuur van de "appartementen moet voor re kening komen van degene die ook het restaurant gaat exploi teren. ,,We hebben al wat kan didaten, maar een definitieve keuze is nog niet gemaakt," meldt hij. Wat de huurprijs van de appartementen betreft, spreekt Bij de Vaate van een 'middenprijsklasse'. Bedragen kan hij nog niet noemen. Als alles loopt zoals het moet lo pen, zal de nieuwbouw bij het hotel over een jaar zijn gereali seerd, zegt hij. Met het plan van Bij de Vaate en Röttger, is wederom een nieuw hoofdstuk aangebroken in de geschiedenis van Hotel Vliegveld. Sinds oktober 1994 staat het gebouw leeg. Exploi tant van het hotel-restaurant, J. G. Landsbergen sloot toen de gelegenheid en verkocht zijn aandeel aan projectont wikkelaar Swingoed BV. in Zwijndrecht. Swingoed maak te een plan voor verbouw van .het hotel.tot een appartemen tencomplex dat een mix van re creatieve en permanente bewo ning voorstond. De provincie ging echter niet akkoord.'Ze wilde geen permanent be woonde appartementen in die omgeving. Swingoed liet daar op de boel de boel. Leegstand Nu na bijna twee jaar van leeg stand en een aantal belangstel lenden en plannen verder, lijkt het Vliegveld opnieuw een kans te hebben uit zijn winter slaap te ontwaken. Het college van b en w van Westerschou wen ziet in elk geval wel wat in het plan, zoals dat enige tijd geleden werd voorgelegd. De welstandscommissie kon zich ook vinden in het geheel, meldt wethouder ir C. W. Veer- hoek. Het gebouw heeft een ho telfunctie, dus staat voor ie dereen open. En dat- moet volgens Veerhoek in de toe komst ook zo blijven, omdat anders de kans bestaat dat het plan weer klem loopt bij de provincie. Zolang de apparte menten bestemd zijn voor de verhuur, zit het wel goed. Bij een plan voor verkoop in de vorm van time-sharing liggen de zaken weer wat gevoeliger, maar zijn bespreekbaar, ter wijl een plan tot 'gewone' ver koop van alle 24 appartemen ten echt problemen oplevert bij de provincie, voorspelt Veerhoek. Hoe het ook zij, de gemeente zal er volgens de wethouder blij mee zijn als het Vliegveld weer een functie krijgt. „Het hotel zoals het er vandaag de dag bijstaat, is nu niet zo'n aanwinst voor de gemeente," aldus de wethouder. Oostelijk Wad is een hooit niks BRUINISSE/HARLINGEN - De vooruitzich ten voor de najaarsvisserij op mosselzaad zien er redelijk gunstig- uit. Tijdens inventarisaties op het westelijk Wad zijn hier en daar mooie stroken zaad aangetroffen met stukstallen tot 800 in een blik. „Op het oostelijk Wad was het begin deze week nog een hoop niks", reageerde 'zaadzoeker' A. Verschuure (YE 18) desge vraagd. Nadat de RIVO/DLO-biologen drs. M. van Stralen en M. van der Land samen met piloot Stoffel Otte (BRU 14) twee we ken geleden het Waddengebied vanuit de lucht hebben beke ken is vervolgens verder geïn ventariseerd met behulp van de mosselkotters YE 39 en sinds afgelopen week de YE 18. Dinsdagavond werden vanaf de YE 18 teleurstellende resul taten gemeld vanaf Lauwers- oog tot aan de Holwerderbalg. De voor deze gelegenheid uit zeven man bestaande beman ning had alle hoop gevestigd op de bestekken onder Ame land waar woensdag en don derdag verder zou worden ge zocht. De onderzoekers op de YE 39 (onder leiding van Van Stra len) ontdekten vorige week in teressante zaadbankjes in de gebieden: Zwanenbalg, Ver versgat, Omdraai, Vlieter en de diepere delen van de Doove Balg. Afgelopen maandag moest men gelijk al een tegen valler incasseren op het Texel- stroom waar nauwelijks iets van zaad werd onderschept. Later op de dag en dinsdag werden in het Breesum, het oostelijk deel van de Doove Balg, het oude Zuidoostrak en het Kimstergat her en der waardevolle bankjes mossel zaad aangetroffen. Ook op de droogvallende platen in de Meep zijn een 'paar mooie stro ken' gevonden. Vandaag (vrij dag) zou Van Stralen zijn be vindingen bij de Producen tenorganisatie van de Neder landse Mosselcultuur presen teren. Zes jaar lang was Dean van der Wekke het gezicht naar buiten toe van Grand Dorado Port Zélan de op de Kabbelaarsbank. Al tijdens de bouw van het bungalowpark startte hij met het promoten ervan. Daar kwam gisteren tijdens een receptie officieel een einde aan. Van der Wekke vertrekt naar Bergen op Zoom. Daar wordt hij commercieel manager cliëntadvies van de Rabobank. Zijn werk bij Port Zélande wordt overgenomen door Inge van der Poort. (Foto: Joop van Houdt.) Advertentie VLISSINGEN (ANP) De Zeeuwse gemeenten Oostburg, Sluis-Aardenburg en VJissin- gen willen een deel van bet strand tussen Cadzand en Het Zwin tijdelijk tot verboden ge bied kunnen verklaren in ver band met het ruimen van muni tie. Zij hebben aangekondigd in hun eerstkomende raadsverga deringen hiertoe een verorde ning vast te stellen. De gemeenten willen een ver bod kunnen afkondigen in ver band met de mogelijke aanwe zigheid van munitie in het in dé Tweede Wereldoorlog gezon ken Britse koopvaardijschip Fort Maisonneuve. Zie pagina 10 Appelmarkt 1* Zierikzee Delta Mossel tast diepst in de buidel BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 9 tot en met 14 september werden 111 ladingen mos selen op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een totaal gewicht van 47.486 ton netto. Dat is ruim 5.600 ton meer dan in de voorgaande week. Alle aangeboden partijen werden aan de handel verkocht. De gemiddelde prijs bedroeg 119,38 per ton, ruim drie gulden meer dan een week eerder. De verzending was volgens opga ve: België 13.060 ton, Frankrijk 4.226 ton, bin nenland 5.420 ton en diverse landen 192 ton. Demonstratiebedrijven gezocht DAMME - De Euregio Seheldemond is op zoek naar een tiental demonstratiebedrijven voor de milieuvriendelijke teelt van aardappelen en ook van groenten. Op maandag 9 september ga ven dertien vaartuigen acte de présence op de mosselveiling, waaronder negen uit Yerseke, twee uit Bruinisse, één uit Hontenisse en één uit Zierik zee. De ZZ 8 (Jac. Schot en Zoon BV) loste die dag onder me.er 317 nettotonnen met een stukstal van 134. Delta Mossel toonde voor deze partij met een vleesgewicht van 27 kilo de meeste belangstelling. De HON 14 viste 394 nettoton met een stukstal van 159 en een vleesgewicht van 25,6 kilo voor rekening van Krijn Ver wijs. Dinsdag gingen opnieuw der tien ladingen onder de hamer, waarvan zeven uit het noor den. De WR 41 (Ruitenberg) en de WR 55 (Ten Bokkel Kooij BV) arriveerden respectieve lijk met 401 ton en 478 ton in de haven van Yerseke. Zeelands Roem en Krijn Verwijs legden hiervoor de hoogste prijzen neer. Grote partijen werden die dag aangeboden door de Bru 8 (Fa. J. en C. Padmos, 945 nettoton) en YE 56 (Hollestel- le, 1.232 nettoton). Scheutig Woensdag werd de drukste dag voor de produktschapsmede- werkers in Yerseke. In twee veilingen gingen die dag 44 verschillende partijen in ande re handen over, waarvan het leeuwendeel (36) uit het noor den. De grootste vrachten wer den aangeboden door de YE 96 Prins Dingemanse, (1.087 ton), de YE 30 (Dhooge BV, 808 ton), de YE 80 (Hollestelle, 1.274 ton), de YE 20 (Ver schuure, 1.294 ton en de Bru 9 (fa. De Waal-Stouten, 891 ton). Delta Mossel betaalde voor vier ladingen meer dan 175 gul den per ton. Vier andere inko pers voteerden ook een bedrag in die orde van grootte, de ove rige partijen brachten meestal tussen de 90 en 160 gulden per ton op. De Bru 33 (Fa. Gebr. Kik) viste in het Scheurrak 362 ton met een stukstal van 116 en een vleesgewicht van 28,2 kilo. Uit het Zuidoostrak arriveerde de YE 83 (Fa. Gebr. Vette) met in totaal 698 ton met stukstallen van 146 en 149. Vanuit het In- schot meerde de YE 74 af met een lading van 739 nettoton met een stukstal van 114. Deze schelpdieren voor rekening van Vette Verhaart kookten ongeveer 30 kilo. Aquamossel tastte het diepst in de buidel voor de 526 nettoton van de YE 55. Het stukstal hiervan be droeg 137 bij een vleesgewicht van 31,2 kilo. De ZZ 3 (CV Ge br. Schot-de Jonge) korde de vorige dag 475 ton in het In- schot aan boord met een opval lend laag tarrapercentage van 9,4 procent. De Bru 5 (Fa. J. de Waal-Jumelet) kwam uit het zelfde vangstgebied met een iets hoger tarrapercentage, na melijk 12,7 procent. Uitschieters Op donderdag verwisselden in totaal nog krap 16.000 nettoton van eigenaar, aangeboden door 32 vaartuigen. Uitschie ters in tonnages bleken de YE 79 (De Rooij, 1.243 ton), de YE 57 (Nieuwenhuijze, 927 ton) en de YE 56 (Hollestestelle, 1.250 ton). Murre sleepte voor een bedrag van 176,45 per ton een lading met een stukstal van 95 en een vleesgewicht van 29,1 kilo in de wacht van een Zie- rikzeese kweker. Een kweker uit Tholen deed op donderdag een partij met een stukstal van 111 en een vleesgewicht van 26,5 kilo van de hand aan Zee lands Roem. Triton werd voor een tonnageprijs van 189,57 per ton de nieuwe eigenaar van een partij van 30,1 kilo. De hekkensluiters op vrijdag wa ren de YE 19 (Barbé), de YE 3 (Van der Plasse), de YE 80 (Hollestelle) en de YE 36 (Roem van Yerseke) met in totaal 1.637 nettoton. Delta Mossel betaalde vorige week de hoog ste prijs van 203,39 per ton voor een lading met een stuks tal van 124 en een vleesgewicht van 32,7 kilo. SINT MAARTENSDIJK In recreatiecentrum Haes tinge aan de Sportlaan in Sint Maar tensdijk wordt zaterdag een Ierse avond gehouden. De avond gaat van start met een optreden van de Thoolsc band The Jolly Beggars, die Ierse folkmuziek speelt. Het duo La Taine uit Breda brengt een keur van keltisch instru mentaal werk op fluit, fiddle en bouzouki. Top of the bill is de Brabantse zevenmansfor matie Na fir bolg met werk van Rhe Dubliners, Christy Moore en traditionals. De avond wordt omlijst met Guiness van de tap. Ierse ge rookte zalm en Dooblin kaas. Aanvang: 20.00 uur. Het project Milieubewuste Teelt van de Stichting Land bouwvoorlichting heeft bijna 200.000 Ecu gehad voor ver sterking van de concurrentie positie van aardappel- en vol- legrondstelers die hun producten op milieuvriendelij ke wijze verbouwen. Woensdag maakte de Euregio Seheldemond bekend dat een gedetailleerd werkplan zal worden opgesteld. Daarna vindt een marktverkenning plaats. Aan de hand van inter views zullen de wensen van de afnemers,in kaart worden ge bracht. Dat moet leiden tot ar gumenten om telers te overtui gen van de haalbaarheid van milieuvriendelijke teelt. Verder gaat de Euregio op zoek naar een tiental bedrijven dat. wil fungeren als demons! ra! ie- bedrijf voor de aard: Ook voor de groenteteelt wordt een tiental bedrijven ge- zdcht. De bedrijven u i n drie seizoenen moeten experimen teren met miliouvrienrï' üjke teelt. Tot en met 24 september Brouwershaven Gemeentehuis. Werken op papier en op lin nen van Elly Mes. Openingstijden maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met donderdag 26 september Burgh-Haamstede Fantasiepoppen en sprookjesfigunn ,n cursisten. Atelier-galerie Josefim Pin 1. woensdag en donderdag van 10.00 0 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 27 september Burgh-Haamstede Keramiek Femke van dc Bem. lu W« ml- rich, Liesbeth Mullemcister. Galei i< i Zin i dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 mn vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur Tot en met donderdag 17 oktober Burgh-Haamstcde Schilderijen (Zeeuwse mi. Straling en keramiek van Berg, Ida Wendrich en Liesbei h M ter. Galerie't Zuuddek. Donder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5