enda Familie Bol wint prijs voor restauratie pand Mazda verkoopt de half miljoenste auto HET |Jf'KA NIEUWSBLAD mamMsmmm Kaarten theater bij VVV Citroën Saxo nu ook in andere uitvoeringen Grandorama Keukens kiest voor Citroën Schouwen-Duivelandse natuur op schilderijen WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met zaterdag 21 september Middelharnis Foto's leden fotoclub De Ra re Kiek. Galerie De Parter re. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met dinsdag 24 september Brouwershaven Gemeentehuis. Werken op papier en op linnen vanElly Mes. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 122.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Woensdag 25 september Middelharnis Werkstukken over thema Vrede, ver weg en dichtbij. Gereformeerde kerk. 14.00 tot 17.00 uur. Toten met donderdag 26 september Burgh-Haamstede Fantasiepoppen en sprookjesfiguren van cursisten. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met vrijdag 27 september Burgh-Haamstede Keramiek Femke van de Berg, Ida Wendrich en Liesbeth Muilemeister. Ga lerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag 26 september toten met dinsdag 1 oktober Middelharnis Zeefdrukken van Eduard Botman. Galerie De Parter re. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met donderdag 17 oktober Burgh-Haamstede Schilderijen (Zeeuwse tafe relen) Lutske Straling en keramiek van Eemke van den Berg, Ida Wendrichs en Liesbeth Mui lemeister. Galerie 't Zuud dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Toten met vrijdag 18 oktober Bruinisse Schilderijen Nelly Nelisse- Jumelet. Gemeentehuis. Tijdens kantooruren. Toten met zaterdag 26 oktober Ouddorp Werk Quiltkring Goeree-Overflakkee. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met 27 oktober Burgh Expo: Schrijfonderwijs door de jaren heen en roofvogels en kerkuilen. Burghse Schoole. Juli en augustus 11.00 tot 16.00 uur, september t/m 27 oktober 13.30-16.00 uur. Zo., ma. en feestdagen gesloten. 27 oktober tot 31 december Neeltje Jans Authentiek materiaal waterwerken. Hal Topshuis. Tijdens openingstijden Delta Expo. Toten met donderdag 31 oktober Sommelsdijk Merklappen van achttiende tot twintigste eeuw. Streekmuseum Goeree- Overflakkee. Dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag ook van 10.00 tot 12.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 18 september Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 19 september Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie Maatschappelijke aange legenheden. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Achthuizen Begin danslessen voor oude ren. 't Zaaltje. 19.00 uur. Zaterdag 21 september Sommelsdijk Orgelconcert Paul Kievit. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Tafelkeuring van de Eerste Flakkeese Vogelvereniging. Dienstencentrum. 13.30 uur. Oude-Tonge Opening dansseizoen Dance Fever '85. Grutters wei. 20.30 uur. Zondag 22 september Sommelsdijk Jeugddienst met gospelkoor Obaja. Nederlandse Hervormde Exoduskerk. 10.00 uur. Middelharnis Interkerkelijke kerkdienst verstandelijk gehandicap ten. Christelijke Gerefor meerde kerk. 14.45 uur. Maandag 23 september Middelharnis Begin cursus tegen inconti- nentietraining. 't Diekhuus. 09.30 uur. Nieuwe-Tonge Bezoek PvdA-fractie. Ons Dorpshuis. Van 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 24 september Middelharnis Begin cursus stoppen met roken, 't Diekhuus. 19.30 uur. Donderdag 26 september Middelharnis Lezing over wijn. Diekhuus. 19.45 uur. Vrijdag 27 september Ouddorp Swarzwald avond. Café restaurant. Havenzicht. Vanaf 19.00 uur. Middelharnis Verenigde vergadering Waterschap Goeree- Overflakkee. W aterschapshuis Dwarsweg 40.14.00 uur. Zaterdag 28 september Oud dorp Swarzwald avond. Café restaurant Havenzicht. Vanaf 19.00 uur. Sommelsdijk Concert. Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Nederlandse Hervormde Exoduskerk. 20.00 uur. Miniconcert van André Hazes. De Staver. 20.30 uur. Middelharnis Snuffelmarkt op Diekhuusplein. 10.00-16.00 uur. Herkingen KNAU prestatieloop. Animoloop/AV Flakkee, hardloop en prestatieloop. Verenigingsgebouw Ons Huis. Start vanaf 13.00 uur, 15 km wedstrijd 14.00 uur, 7,5 en 15 km prestatie 14.00 uur. Achthuizen Wedstrijd dressuur en springen, demonstratie voltige. Zandweg. 10.00 uur. Woensdag 18 september Zierikzee PCOB themamiddag, De Veste, Manhuisstraat. 14.15 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB in Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Vergadering raadscommis sie bestuurlijke zaken in de raadzaal van het stadhuis. 20.00 uur. Serooskerke Zendingsavond. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Neeltje Jans Excursie langs Noordzee. Start 14.00 uur bij info-bord parkeerplaats Delta Expo. Brouwershaven Modeshow NBvP in het Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Donderdag 19 september Zierikzee Uitstapje naar Rien Poort- vlietmuseum. Hervormde vrouwengroep Wees een Zegen. 14.00 uur. Lezing over meervoudig per soonlijkheidssyndroom. MFC. 19.30 uur. Lezing KMTP Groei en Bloei van topkweker C. W. Jansen uit Dalfsen over bijzondere vaste planten in het MFC. 19.30 uur. Vrijdag 20 september Brouwershaven Concert Glasgow Phoenix Choir in St. Nicolaaskerk. 19.30 uur. Zaterdag 21 september Zierikzee Informatiedag Zeeuwse Volksuniversiteit. Biblio theek De Stolpe. 09.30 tot 12.00 uur. Busreis ANBO en PCOB naar de 50 beurs in Utrecht. KNF DruMa-festival. Sportcomplex Onderdak. Van 09.50 tot 18.00 uur. DruMa-festival in Sportcen trum Onderdak. 10.00 uur. Chr. Oratorium Vereniging Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage met Bas de Vroome, orgel. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Perenverkoop Burghse Ring. Vanaf 09.30 uur. Brouwershaven Afsluiting buitenconcerten brassband Apollo met drumband Apollo. Markt. 19.30 uur. Dreischor Bruinisser Visserskoor en Oosterlands Fanfare. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Bruinisse Ruilbeurs ODW De Nachte gaal. Clubgebouw, Molen weg. 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 22 september Neeltje Jans Excursie langs Noordzee. Start 14.00 uur bij info-bord parkeerplaats Delta Expo. Maandag 23 september Burgh-Haamstede Start yoga-cursus. Dorps huis De Schutse. 19.15 uur. WERELDZEILERS STELLENDAM - In de nabij heid van de toekomstige jachthaven Marina Stellen dam wordt zondagmiddag de terugkomst verwacht van de familie Van de Berg die een zeilreis rond de wereld heeft gemaakt. Erik, Femunie en Muriël van de Berg vertrokken in juli 1993 vanuit de haven van Stellendam met hun zeil jacht Mrs. Jones voor een tocht rond de wereld. Bij ver trek woonde de familie in Oostvoorne. Toen was Mu riël nog maar drie maanden oud. Het tien meter lange jacht van het type Sigma 33 is vorige week zaterdag van uit Le Havre vertrokken voor de laatste etappe van de terugreis. De familie wordt om ongeveer 13.00 uur terug verwacht. Na aankomst wordt in het informatiecen trum van Marina Stellendam een welkomstborrel ge schonken. Het infocentrum is gevestigd naast de binnen haven aan de Deltaweg 61. KOORAVOND OUDE-TONGE - De Stich- ting Christenen voor Israël houdt zaterdagavond 28 sep tember een koor- en zang avond. Medewerking verlenen het Hervormd Kerkkoor en het Hervormd Mannenkoor uit Rijssen. Beide koren worden geleid door Koos Riemens en begeleid door Henk Dasse- laar. Uit Dirksland komt het Jongerenkoor Con Amore, onder leiding van Willem Arie den Hertog. Zij worden begeleid door Ron van Om men. Muzikale medewerking verlenen verder de trompet tist Jacques van Broekhoven en organist Ron van Ommen. De avond wordt geopend door ds. A. Beider, predikant te Nieuwe-Tonge. Spreker is ds. W. J. J. Glashouwer, de voorzitter van Christenen voor Israël. Het thema van de avond is: Volgend jaar in Jeruzalem. Tijdens de zang avond, die om 19.15 uur be gint, worden producten uit Israël verkocht. VOGEL WEG NIEUWE-TONGE - De vo gelopvang van de dierenbe scherming Nieuwe-Tonge is op zoek naar een grote Barra- bandparkiet. Het dier is weggevlogen in Middelhar nis. De vogel is erg aanhan kelijk en luistert naar de naam Max. Max is groen van kleur met een gele kop en een rode keel. Hij heeft een lange staart. Wie Max heeft gezien wordt verzocht contact op te nemen met de vogelopvang, via telefoonnummer 0187- 651820. Van ieder deelnemend -pand hing in het kantoor van de Stichting Natuurbehoud een fotocol lage. (Foto: Joop van Houdt) SOMMELSDIJK - De familie C. Bol van het Markt veld in Sommelsdijk is winnaar geworden van de Dorpsherstelprijs van de Stichting Monumentenbe- houd. De familie kreeg zaterdag in het nieuwe kan toor van de stichting, de prijs overhandigd uit han den van burgemeester J. G. Sleurink-Rabbinge van Middelharnis. Het was de eerste keer dat de Dorps herstelprijs werd uitgereikt. De familie Bol bewoont een monumentaal pand aan het Marktveld. Door achterstal lig onderhoud was het pand hoognodig toe aan een op knapbeurt. Dat kreeg het huis onlangs. En het werd grondig aangepakt. Voor- en achtergevel en het dak wer den totaal gerestaureerd. Daarbij werd getracht het pand zo veel mogelijk in de originele staat terug te bren gen. Èn dat is volgens J. P. Kastelein, voorzitter van de Stichting Monumentenbe- houd uitstekend gelukt. „Al moet je je natuurlijk al tijd afvragen hoe de vlakver deling en de kleurstelling er honderd jaar geleden uitza gen," aldus Kastelein. Hij heeft met name waardering voor de gedurfde kleurstel ling van Bol. Waar veelal ge kozen wordt voor stand- groen, viel de keus van Bol op een teint donkerblauw dat hierbij weliswaar in de buurt komt. maar de gevel toch een geheel ander aan zicht geeft. Dat leverde vol gens Kastelein „een perfect plaatje" op. Zo perfect, dat de restauratie werd gehono reerd met de eerste Dorps herstelprijs. Nood Deze prijs werd 13 juni van dit jaar in het leven geroepen bij de opening van het nieu we pand van de stichting, 'De Drie Vergulde nagels' aan de Oostdijk in Sommelsdijk. Kastelein geeft toe dat de prijs uit nood is geboren. „De stichting heeft de afgelopen twee jaar drie grote restaura ties voor zijn rekening geno men. Er is dus geen geld meer om iets aan te kopen of te res taureren. Als alternatief hebben we ervoor gekozen mensen en instellingen te sti muleren geld in restauratie en onderhoud te steken." Dat de prijs op de jaarlijkse Open Monumentendag werd uitgereikt is geen toeval. Beide zaken sluiten volgens Kastelein uitstekend op el kaar aan. Het is dan ook de bedoeling ieder jaar op deze dag de Dorpsherstelprijs uit te reiken. Dit jaar was dat een bronzen beeldje, dat een danseres voorstelt. „Daar spreekt iets uit van creativi teit. Daarvan willen wij dat de mensen die ook tot uit drukking brengen in de ge vel van hun pand," aldus Kastelein. Kunstwerk Om de kunstenaars uit de re gio bij de prijs te betrekken is het de bedoeling dat er steeds een kunstwerk van één van hen als prijs uitge reikt wordt. Kastelein: „Dat was dit jaar niet het geval. Daarvoor was het allemaal te kort dag. Maar voor'vol gend jaar hebben we al een toezegging." Van wie, wilde hij nog niet bekend maken. Behalve de hoofdprijs wer den er ook nog vijf eervolle vermeldingen uitgereikt. Deze gingen naar de familie Kersten-Knops uit Nieuwe- Tonge, de familie Van Brus sel uit Stad aan 't Haring vliet, mevrouw Rozenheek uit Sommelsdijk, mevrouw Buis uit Middelharnis en de familie Mulder uit Sommels dijk. MIDDELHARNIS - De avonden worden langer en het wordt weer tijd het vertier binnen vier muren te zoeken. Bijvoorbeeld in het theater. De VW/ANWB boekt plaat sen voor het ongelofelijk gro te culturele aanbod van dit najaar. Van toneel tot caba ret; van klassiek tot pop en van musical tot opera. Zo worden de musicals The Sound of Music, Evita en West Side Story in diverse plaatsen van het land ver wacht. Qua humor komen Ti neke Schouten, Waarden- berg en De Jong, Bert Visscher en Harrie Jekkers naar het Luxortheater in Rotterdam. In het fonkel nieuwe Chassétheater in Breda staat Toon Hermans met 'Hoera, we zijn normaal' en valt ook te genieten van Het Brabants Orkest. Het Muziektheater in de hoofdstad biedt het Nationa le ballet met De Notenkra ker en de Nederlandse Opera met Rigoletto. Bij de WV zijn gratis brochures te krij gen van diverse theaters, evenals het tijdschrift Theater. ZIERIKZEE/DIRKSLAND - Onlangs werd in Ne- derland de half miljoenste Mazda ingevoerd. Een mijlpaal die door de Mazda-dealers wordt gevierd met een reeks 'Jubilee'-uitvoeringen van de Mazda- modellen, die extra voorzieningen hebben en dui zenden guldens goedkoper zijn dan gebruikelijk. De actie loopt tot en met 14 oktober. auto's heeft mistlampen on der de voorbumper, een spe ciale Mica-kleur en afstands bediening in combinatie met startonderbreker. De Mazda- De Jubilee-modellen zijn te zien bij autobedrijf Lege- maate in Zierikzee en auto bedrijf Cor Melissant in Dirksland. Het gaat onder meer om de Mazda 323-serie die in de Jubilee'-uitvoering ruim vertegenwoordigd is. Zo heeft de Coupé 1,5 LX speciale bekleding, een ach terspoiler, bijzondere wiel doppen, sierstootlijsten en is gespoten in een exclusieve Oriental Red metallic lak. De Mazda 323 F Jubilee is te vens voorzien van een derde remlicht, terwijl de Mazda 323 Sedan 1,5 LX onder meer een afstandsbediening op de deurvergrendeling kreeg, in combinatie met een starton derbreker. Ook de 626-modellen zijn bij de jubileumactie betrokken. De Jubilee versie van deze dealers voorzien de Mazda 626-stationcar tijdens de ac tie gratis van een airco. De sportcoupé MX-3 heeft in de Jubilee-uitvoering specia le spoilers en wieldoppen. De Xedos 6 en Xedos 9 kun nen voor een actieprijs wor den voorzien van aircondi tioning. En de dieselversie van de bestelwagens wordt verkocht voor de prijs van een benzine-auto. Mazdarij- ders die nog geen nieuwe au to nodig hebben kunnen van de actie profiteren door voor de symbolische prijs van bij na twintig gulden een derde remlicht te laten monteren of een binnen/buiten thermo meter. De Mazda 323 Coupé Jubilee en andere 'Jubilee'' modellen zijn vanwege de verkoop van de half-miljoenste Mazda in Ne derland tijdelijk goedkoper. Dieselmotor, vijfdeursuitvoering en automaat ZIERIKZEE - Na de introductie van de Citroën Saxo in het afgelopen voorjaar, komen nu ook andere uit voeringen van deze auto op de markt. Het gaat om een Saxo met dieselmotor, een model met vijf-deursuitvoering en een Saxo-automaat. De Saxo Diesel is een van de meest zuinige dieselauto's die mo menteel leverbaar zijn. De auto verbruikt 3,8 liter die sel op honderd kilometer. De diesel is uitgerust met een TUD5-dieselmotor die een ci linderinhoud heeft van 1527 kubieke centimeter en 42 ki lowat ontwikkelt bij 5000 toeren per minuut. De Citroën Saxo vijfdeurs is vanaf deze maand leverbaar met grotendeels dezelfde uit rusting en motoren als de driedeurs versie. De auto heeft dezelfde bescherming tegen zijdelingse aanrijdin gen als de driedeurs versie. De middenstijlen van carros serie zijn verbonden door een daktraverse waardoor de passagierskooi heel stevig is. De automatische versnel lingsbak komt deze maand op de Nederlandse markt voor de drie- en de vijfdeurs Saxo. Dit in combinatie met de l,6i benzine-motor en met het uitrustingsniveau SX. De versnellingsbak is com pact van afmeting en heeft drie versnellingen vooruit en één achteruit die worden in geschakeld door twee enkel voudige tandwieloverbren gingen. Alle informatie over de nieu we uitvoeringen van de Saxo is verkrijgbaar bij Goed- bloed Auto's in Zierikzee, de Citroëndealer voor Schou- wen-Duiveland. Cees den Boer van Goedbloed Auto's (rechts) overhandigt de sleutels van de Citroën bedrijfswagens aan de directeur van Grandorama Keukens, Rick van Zanten. ZIERIKZEE - Bij het vervangen van een groot deel van haar wagenpark koos de directie van Grandora ma Keukens uit Zierikzee voor Citroën bedrijfswa gens. Bij autobedrijf Goedbloed Auto's overhandigde Cees den Boer de sleutels van twee Citroën Jumpy's en een Citroën Xantia Break aan de directeur van het keukenbe drijf, Rick van Zanten. Grandorama Keukens is in middels ruim twee jaar ge vestigd in een bedrijfspand aan het Haringvlietplein in Zierikzee. Het bedrijf ver zorgt de levering en plaat sing van eigentijdse keukens in alle denkbare opstellin gen. Bij Grandorama werken zeven mensen. Goedbloed Auto's is bijna 25 jaar oud. Het bedrijf is de of ficiële Citroëndealer voor Schouwen-Düiveland en Ci troën Business Center voor Zuid-West Nederland. Het bedrijf verzorgde de levering van de nieuwe bedrijfsauto's voor Grandorama. BRUINISSE - De natuur op Schouwen-Duiveland is voor Nelly Nelisse-Jumelet uit Schuddebeurs een belangrijke bron van inspiratie voor de schilderijen die zij maakt. In het Bruse gemeentehuis is tot en met vrijdag 18 oktober een expositie van haar werk. Het betreft voornamelijk aquarellen, een olieverf schilderij en twee acrylschil- derijen. De schilderes werd geboren in Bruinisse. Zij was een van de eerste exposanten die, on geveer vijftien jaar geleden, gebruik maakten van het Bruse gemeentehuis om hun werk aan publiek te tonen. Nu het gemeentehuis binnen kort wordt gesloten in ver band met de gemeentelijke herindeling, is zij tevens een van de laatste exposanten in het gebouw.De expositie is te bezichtigen tijdens de kan tooropeningstijden. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 32 3814 Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9