K' Verrassende collectie voor mannen met een optimistische levensvisie Iets langer, iets strakker maar vooral draagbaar Strakke lijnen en veel kleur bij de haarmode Geur die je deelt met hem en haar Bodyfashion met een eigen gezicht Laarsjes iets hoger en meer aansluitend Bescherming tegen nattigheid en koude ■jHkM MODE-BIJLAGE I HET EXTRA NIEUWSBLAD Kroko- en reptielleder populair Laarsjes blijven belangrijk in het modebeeld van d komende herfst en winter. Ze zijn wat hoger dan i het vorige seizoen en sluiten nauwer aan om hei been. Een aantal modellen is geïns pireerd op de mocassin, ter wijl ook enkelhoge schoenen (shoots) populair zijn. Hoog op de wreef gesloten schoe nen met als nieuwe trend la ge simpele trotteurs die een jonge uitstraling hebben. De laarsjes hebben minder veters, maar zijn voorzien van veel ritsen, elastiek en gepssluitingen. Fantasie elastiek wordt zowel ge bruikt als sluiting als garne ring van de schoen. Ook bont en matnikkelen gespen wor den toegepast als garnerin gen. Het basismateriaal van de meeste schoenen is kalfsleer dat veelal voorzien is van een transparante zijdeglansfi nish of heel licht is gepolis- hed. Krokoleer in al zijn uit voeringen, maar vooral in lak wordt het komend sei zoen een grote hit. Ook rep tiel (slangimitaties) in multi colour uitvoeringen wordt gebruikt in alle type schoe- De blokhak, paalrecht of in diabolovorm blijft in hei spotlight. De profielen wor den lichter eft eleganter en alleen bij de schoenen voor jongeren worden nog blok hakken toegepast. De schoe nen hebben carré of afgeron de carré-leesten en een brede neus. Je hebt je eigen leven, carrière en vrienden. Want je bent onafhankelijk, een tikje eigenzin nig en zelfbewust. Toch zijn er veel dingen die je met hem deelt. Niet alleen je badkamer, maar ook je avonturen, vreugde en verdriet. Broeken zijn slank zonder bandplooi en omslag. Mo- disch is het vierknoops dou ble-breasted kostuum met grote knopen. Naast chenille, faux unis, changeant ribcord, velours, gebreide stoffen zijn bijna al le stoffen voorzien van een structuur. De gebruikte kleuren zijn kobaltblauw in combinatie met antraciet en zwart. Schotse traditie Het casualthema The River Clyde biedt een outfit waar in oude Schotse tradities ge- mixed worden met nieuwe invloeden. Comfort en gemak zijn de sleutelwoorden voor deze collectie. In ditcasualprogramma bandplooibroeken in ge- brushte katoen en zachte ge wassen wollen tweed. De collectie van Suit-Able geeft aan mannen die ver rast willen worden door nieuwe ideeën volop de ruimte. De kleding straalt een zelfverzekerdheid en een optimisme uit. De collectie bestaat uit kos tuums, jackets, broeken, waistcoats, lederen rie men, gebreide sweaters en een keur aan tassen en reisbenodigdheden. De wintercollectie is onderver deeld in drie thema's met allemaal een eigen sfeer die zonder problemen onderling te combineren zijn. Hudson River Line is het bu- pakken, colberts en broeken siness-programma, toegesne- van IWS-wol en zachte over- den op een jonge mannen. De gedraaide materialen zijn uitgevoerd in nieuwe inter pretaties van de fijne streep en hét discrete visgi-aat des sin. De kleuren die in dit thema voorkomen zijn voorname lijk beige en groen. Gekleed Innovatief en jong is het the ma Thames Living, met een smal, slank silhouet. Naast de drie- en vierknoopscol- berts zijn er ook jasjes met rits. Eyecatchers zijn de comfor tabele kabeltruien en de ka toenen broeken met zakken op kniehoogte. Wie lingerie zegt, bedoelt eigenlijk: comfort, zacht heid en luxe. De herfst/winter collectie van het Franse merk Valisère roept absoluut het gevoel 'van vrouw zijn' op. De ontwerpers brengen dit Seizoen een collectie met ge raffineerde borduursels, nieuwe contrasterende kleu ren, stretchmaterialen en prachtig kant. Welke vrouw is niet dol op mooie ondermode? Alleen de luxe van de mooie materia len geven de vrouw dat spe ciale gevoel, mooi en aan trekkelijk te zijn. De collectie bestaat uit linge riesets, uitgevoerd in diverse kantsoorten. Dit materiaal heeft zich inmiddels in de loop der tijd in alle opzichten bewezen. Het is niet alleen mooi om te zien, maar ook heerlijk om te dragen. De bo dies zijn gemaakt van aange naam zachte, hoogelastische microvezels. Ze kunnen bo vendien niet alleen onder de kleding worden gedragen, maar zijn qok prachtig als 'outerwear'.De nieuwe bo dyfashion is er in aanspre kende kleuren: kobalt- en donkerblauw, bordeaux, zil ver en roest. Heel geraffi neerd is ook het kleurenspel tussen het licht- en donkerge kleurde tule. Beeldschone bodyfashion om in te kunnen stralen, tijdens de lange dagen in de herfst en winter. Je rijdt in zijn auto, je draagt zijn overhemden dus waarom zou je ook de nieuwste geur niet met hem delen? Can (spreek uit als ken) is gecreëerd voor man nen en vrouwen, die meer delen dan alleen hun voor deur. Can is niet de eerste eau de toilette, die gemaakt is voor vrouwen en mannen. Wellicht kun je spreken van een nieuwe trend. Je zou Can tweeslachtig kunnen noemen, maar Can is vee leer een combinatie van vrouwelijk raffinement en mannelijke durf. Een vleugje aromatische oliën en zacht geurende bloem blaadjes zorgen voor de vrouwelijke noot, terwijl lichte, droge houtachtige accenten samen met citrus- fruit en frisse groene geur- noten Can de mannelijke frisheid geven. Groene thee en een snufje amber in de nageur geeft aan deze geur dat ondefi nieerbare, waardoor het, zonder unisex te zijn, per fect past bij zowel mannen als vrouwen. De Suit-Able man heeft geen pessimistische kijk op de we reld. De kleuren in dit thema warmrood en groen met een vleugje oranje. Uit een onderzoek dat on langs werd uitgevoerd, blijkt dat steeds meer Neder landse mannen de weg naar de schoonheidssalon hebben gevonden. Begrijpelijk, want ook de mannenhuid heeft behoefte aan verzorging. Ook al lijkt een mannenhuid stugger, het tegendeel is waar. Door regelmatig scheren en vaak te sterk alcoholhouden de after shaves en lotions heeft zijn huid te lijden. En dat zie je dan ook. Daarenboven hebben veel mannen last van verstopte poriën of ingegroeide baard haren. Iets dat vooral bij het sche ren vervelende gevolgen kan hebben. Een juiste behande ling kan veel goed doen en ir ritaties verhelpen. Behalve verzorging van de huid biedt het programma voor mannen nog meer. Een anti-stress behandeling met name voor rug en nek is bij uitstek geschikt voor hen die veel autorijden of zittend werk doen. Afhankelijk van de grootte van het schoonheidsinsti tuut, zijn er ook diverse lichaamsbehandelingen die goed zijn voor de bevorde ring van de bloedcirculatie en de afvoering van afval stoffen. Behandelingen die zeker niet alleen zijn weggelegd voor vrouwen. In de Nederlandse haarmodelijn voor de komende herfst en winter staan coupes met strakke lijnen centraal. Piekerige kapsels zijn uit de mode en kleur is nog belangrijker. geeft advies over de verschil lende mogelijkheden. Het kenmerk van de nieuwe haarmodelijn is dat men er 'onopvallend' gekapt moet uitzien. De nieuwe haarmodelijn werd door zeven kappers ontwikkeld volgens het mo debeeld van het nieuwe sei- Voor de komende herfst en winter zetten zij een lijn neer, die toepasbaar is op verschillende haarlengtes en leeftijdsgroepen. De nieuwe basiscoupe geeft de mensen de mogelijkheid hun kapsel zelf te variëren. De kapper Lijnen De coupes, zowel voor man nen als vrouwen, zijn opge bouwd uit strakke, duidelij ke lijnen met ingebouwde zachtheid. Het piekerige kapsel van het afgelopen sei zoen is helemaal uit en kleur in het kapsel wordt nog be langrijker dan het in de afge lopen jaren reeds was. Kappers De kappers die de nieuwe haarmodelijn ontwierpen zijn Audrey van Kooy, Ro bert van der Horst, Richard Koffijberg, Michel Arend- sen, Liz van Os, Patrick Kal le en Erick Brouwer, De pre sentatie van de nieuwe haarmodelijn aan de kapper branche vindt plaats in de vorm van look learn workshops. JUWELIERS Het najaar is voor de juwe liers dé periode bij uitstek pm de nieuwe collecties te in troduceren. Behalve nieuws op het gebied van gouden en zilveren sieraden is in een aantal zaken ook de collectie te zien van het gerenommeer de sieradenmerk R&C. Uitstraling Het nieuwste model uit de collectie is uitgevoerd in achttien karaats geel- en wit- goud, dat door een rechte vorm met afgeronde hoeken aan de bovenzijde een bijzon dere uitstraling heeft. In de nieuwe sieraden kunnen briljant geslepen diamanten van verschillende grootte worden verwerkt. Prettig Door een aparte wijze van zetten wordt een sieraad ge creëerd dat heel prettig draagt. De ringen en andere nieuwe sieraden variëren in prijs van enkele honderden gul dens tot ruim duiazend gul den. Herfst en winter worden vaak geassocieerd met guur weer, nattigheid en koude. De nieuwe herfst- wintercollectie omvat kledingstukken die bescher men tegen deze weersomstandigheden. Bijvoorbeeld een ripstop go- retex jacket en darbyfield pantalon. In combinatie met een lekkere warme fleecetrui en een stevige stapper is de set volledig. De felle kleuren van de ruit- blouse en de schoenen maken de meest donkere winterdag tot een feest. Het jack is ver vaardigd van ripstop nylon dat met behulp van goretex waterdicht werd gemaakt. De naden zijn afgedicht en de mouwen zijn voorzien van een dubbele ritssluiting voor een optimale ventilatie. Ze zijn anatomisch voorge vormd om de bewegingsvrij heid zo groot mogelijk te ma ken. Het jack is aan de ach terzijde langer om de rug be ter te beschermen. De pantalon is vervaardigd van Oxford nylon en drie- laags goretex. De naden van dit kledingstuk zijn even eens afgedicht. Aan de zij kant van de broek werden driedubbele ritsen aange bracht voor optimale venti latie. De rits zelf, wordt net als bij het jack, afgeschermd met een strook klitteband. De broek is hoog gesneden en heeft een taillekoord en bre tellen. (Foto: Timberland)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 24