In eigentijdse kleding stelen ze vaak de show Iets langeriets strakker maar vooral draagbaar Jasjes als basis wintergarderobe Nieuwe energie Naar school met nieuwe rugzak Kwaliteit herkenbaar Kleurige mannenmode in hightech materialen MODE-BIJLAGE HET EXTRA NIEUWSBLAD Of een schoonheidssalon nu groot of klein is, de gediplomeerde schoonheidsspecialist is te her kennen aan het STIVAS diploma. Het diploma staat garant voor vakmanschap en is door de overheid erkend. Dit wordt ondermeer on dersteund door de meest representatieve branche or ganisatie de ANBOS (Alge mene Branche Organisatië Schoonheidsverzorging). Een groot aantal schoon heidsspecialisten heeft een voortgezette opleiding genoten voor specialisaties zoals elektrisch ontharen, camouflagetechnieken, lymfedrainage en specifie ke massages (die zelfs als een aparte behandeling ge geven worden). Als gevolg van het toene mend aantal specialisaties werken steeds meer schoonheidsspecialisten sa men met huisartsen, plas tisch chirurgen en zorgver zekeraars. In elke stad en ieder dorp is wel een goed adres te vin den. Kijk in de Gouden Gids voor adressen en gege vens. Informatie over schoon heidssalons die ook man nen behandelen is te ver krijgen op telefoonnr 020-6 2725 62 (alleen tijdens kan tooruren). De kindermode heeft zich in de loop der jaren ont wikkeld tot een geperfectioneerde kledinglijn die volkomen geënt is op de belevingswereld van het kind. Geen kopieën meer van 'volwassen' mode of een uniform beeld van een blauwe spijkerbroek met een sweatshirt, hoewel we niet om het fenomeen van de blue jeans heen kunnen. Kindermode is mode gewor den en dat aspect komt in de verschillende collecties tot uiting, zowel bij de jongens als bij de meisjes. We zien klassieke, speelse èn romantische thema's. Daai1- naast veel variaties op de marine-look. Net zoals bij mannen- en vrouwenmode is ook de kin dermode onderverdeeld in thema's. Klassiek Jongens die kiezen voor dit thema dragen kleding die ge baseerd zijn op de klassieke kledingstukken zoals chinos, workerpants en jacks ge maakt uit natuurlijke mate rialen met accenten in fleece en nylon. Veel gebruikte basiskleuren zijn navy blue, rood, groen en bruin met geel, oranje, wit en grijstinten als accentkleu- ren. Paardrijden, skating en bow ling zijn inspiratiebronnen voor meisjeskleding in dit thema. Korte rokjes Veel korte rokjes en mouw loze jurkjes in zwart, rood, navy blue of crème die door pastel tinten een wat zachter kleurbeeld krijgen. Polka stippen en ruiten, vaak uni maar met lieve de tails. Corduroy is in dit the ma een belangrijke stof. Techno sport Een stoere levensstijl vraagt om sportieve kleding die werden afgekeken bij snow- boarders en beoefenaars van andere straatsporten. Jacks uit nylon of rubber- coated materialen maar ook uit fleece en jersey. De kleuren van de kleding is vooral zwart, groen en bruin met sterke accenten in goud en lime. Praktisch en func tioneel en toch ook speels is de kleding van het techno sport meisje. Kuiten Veel ruiten in heldere kleu ren vooral in broeken. Rood, oranje, geel, blauw en ker senrood wordt aangevuld met grijs, zilver, lime, zwart en wit. Fleece is in dit thema veel ge bruikt met daarnaast nep bont, satijn, rubbercoated en nylon materialen. Opvallend is het gebruik van neon, rit sen en badge logo's. Jeans Voor zowel jongens als meis jes is jeanskleding natuur lijk niet weg te denken. De broeken, rokken en jurk jes van denim, corduroy en flannel zien er netter uit dan in voorgaande jaren. Truitjes Verder in dit thema voor jon gens los gebreide truien, fla nel shirts en dikke sokken. Meisjes dragen geweven en gebreid jacquards en wollen truitjes. Het gros van de mannen heeft genoeg van kostuum in grijs en blauw. De vraag naar kleur neemt als maar toe. Wat die kleur betreft hebben de modema kers de kaarten geschud en is het duidelijk dat het aanbod in kleurige mannenmode aan de vraag be antwoordt. In de stoffen schuilt het kleurrijke nieuws. Diepe roden, groenen en blauwen in ruitachtigen en faux-uni's strijden om de aandacht. Echter de decente kleuren en alle mogelijke schitterende subtiele combinaties met on der meer het 'vestje' mogen niet worden vergeten. Een belangrijke impuls in het gebruik van 'de nieuwe generatie stoffen' zoals ny lon, tencel en lycra geven de Matinique collectie een eigen gezicht. Naast de nieuwe stijlen, zien we ook weer een aantal klas siekers terug, zoals de lange wollen jas en het leren jack. JONG EN TRENDY Deze lange zwarte jas met kraag van astrakanbont is bijzonder vrouwelijk in ele gante verpakking. (Foto: Naf Naf) De western-look is helemaal terug, alleen nu met een mo derne en stadse finishing touch (urban cowboy). Bin nen dit thema is veel gebruik gemaakt van stretch stof. De overhemden zijn geborduurd of bedrukt om de western- look te ondersteunen. De kleuren zijn neutraal: antra ciet, zwart en grijs voren de boventoon, afgewisseld met rood. Een vrouwelijk, stads en ei gentijdse trend is Oriënt uit het thema Influence. Uit een oriëntaalse invalshoek is de ze collectie ontstaan. Warme kleuren, zoals rood, oranje, aubergine, diep bruin en geel in combinatie met elkaar of als uni, ondersteunen het thema. Fijne breisels met jacquard patronen en lurex- garens, soepele stoffen en ga bardines dragen bij aan het oriëntaalse. SPECIALISTEN Er zijn redenen genoeg om de verzorging af en toe over te laten aan een specialist. Ons land heeft meer d£n 8000 ge diplomeerde en officieel gevestigde schoonheidsspe cialisten in schoonheidssa- lons/-instituten, beautycen tra of kuuroorden. Zij kennen de huid als geen an der en beschikken over tal van behandelingsmethoden die veel verder gaan dan het opbrengen van een goede crè me. Het is een misverstand dat een bezoek aan de schoon heidsspecialist uren in be slag zou nemen of te duur is. Veel schoonheidsspecialis ten werken met behande lingsmodules van bijvoor beeld 15 minuten. Op deze wijze kan een programma ge maakt worden dat afge stemd is op uw huid, uw tijd en uw portemonnee. Ook kan een programma ge maakt worden dat uit opeen volgende onderdelen is opge bouwd en verdeeld is over een 'x' aantal bezoeken. Als je weer terug naar school moet, maak er dan het beste van. Een rugtas in het actuele limegroen vergoedt niet alles maar toch... (Foto: Kipling) Voor scholieren is weer zover. Aan alles komt een eind dus ook aan zes onbekommerde vakantiewe ken. Voorbij zijn de weken van lui niets doen of sportieve bezigheden buitensbuis. Terug naar school betekent nieuwe tassen en rugzakken waarbij je voor de dag kunt komen. Kipling blikt voor het nieuwe schooljaar '96/'97 terug in de tijd. Ontwerper Sven Bullaert liet zich inspi reren door autoraces uit de jaren vijftig. Het assortiment van deze 'race-lijn' vertoont regel rechte retro trekken wat be treft kleur en modellering. De tinten zijn donkergrijs, metaalblauw en wijnrood. De vormgeving is strak doch rond, als een welgevormde auto van die tijd. Oersterke canvastassen met glanzende waxlagen vormen de basis, maar ook aan de details werd gedacht. Gestreepte schouderbanden, contrasterende biezen, stevi ge ritssluitingen en applica ties in de vorm van wed strijdnummers maken de 'race-look' compleet. Het leven van een scholier gaat niet altijd over rozen, 's Winters in het donker op de fiets naar school en vaak pas in het donker weer naar huis. Gelukkig is de safetybag er niet alleen om je schoolboe ken in te beschermen, maar ook jouzelf. Alle stiksels, sluitingen en labels zijn ge maakt van lichtgevende ma terialen. Overdag is het reflecterende effect nauwe lijks te zien maar 's avonds vangen de reflecterende vak ken iedere straal licht op. Geen automobilist die je nog over het hoofd ziet. Basic De Basic-range artikelen zijn altijd gemaakt uit het bijna onverslijtbare 420 dernier- nylon. Alle modellen zijn verstevigd waar het nodig is hetgeen voor het gebruik door scholieren geen overbo dige luxe is. Momenteel bestaan er een kleine honderd modellen, steeds verkrijgbaar in een tiental kleuren. Nieuwe tin ten zijn: limegroen. aard- bruin. menthol, oranje of 'true blue', een nieuwe tint donkerblauw. A Opvallend aanwezig in deze collectie is de feestkleding. Glanzende, metaalkleurige stoffen met dessins op een ef fen achtergrond geven een futuristisch beeld. Devoree fluweel in eenvou dige modellen, wijdvallen de, met kralen versierde, tu nieken en smokings met satijnen revers - eenvoudig weg een geweldige collectie voor speciale gelegenheden. Accessoires Een reeks accessoires maken de Laura Ashley najaarscol lectie compleet. De schoen met vierkante neus mag niet ontbreken in je garderobe. Durf eens een hoed te dragen - wees elegant en modieus met veren, fluweel of kunst bont. Of gewaagd met een grote hoed met luipaarddes sin. Ook shawls in onweerstaan bare kleuren en texturen ont breken uiteraard niet. Nieuwe dessins, die door de vloeiende lijnen en vormen 'handgeverfd' lijken, wijken af van de traditionele ont werpen. Nauwsluitende, soepelval- lende jurken met details in roze met een vleugje cham pagne, donkerbruin of paars rood. Nonchalante wollen voile jurken in marineblauw of palissander, speels bedrukt met lavendelkleurige bloem bladeren, geven een romanti sche, maar toch trendy look. Bloemendessins uit de jaren dertig in pasteltinten com plementeren satijnen jur ken, rokken en tunieken. Kleuren en stofsoorten ge ven de outfit van de zelfver zekerde vrouw van vandaag iets individueels. Klassieke inspiratie vormt de basis- kleuren - zwart, chocolade bruin, ossebloedrood en ma rineblauw. Bouclé, tweed of crêpe in de kleuren lichtroze, wijnrood of lila vallen extra in het oog. Fijne ruiten en strepen in marineblauw en mosgroen naast effen basiskledings tukken in levendig robijn rood, veenbessenrood of op windend kobaltblauw. Fluweel Fluweel, traditioneel voor de avond, leent zich uitste kend voor lange, 'single bre asted' jasjes en strakke broe ken. In combinatie met warm oranje krijgt het flu weel een nog rijker aanzien. Onder de blazers worden fij- ngebreide truinen, vesten en shirts in felle tinten gedra gen. Belangrijke kleuren zijn grijzen, blauwen, zwart en antraciet gecombineerd met accentkleuren: oranje, geel, rood en kobalt. Zoals in elke najaarscollectie is de outerwear heel belang rijk. Voor de jacks is gebruik ge maakt van hightech materia len in felle kleuren. Om een gevarieerde wintergarderobe samen te stel len begin je met een pakje. Getailleerde jasjes vor men hiervoor de basis en benadrukken het vrouwe lijke silhouet. Coupenaden, prinsessenlijnen en met fluweel afgewerkte zakken en kragen leggen extra accent op het model. Dit in combinatie met strakke broeken, lange overgooiers of rokken. Blazers De stoffen zijn met veel oog voor exclusiviteit uitgeko zen. De nieuwe look uit zich tevens in de nieuwe styling van de blazers, die voorna melijk hooggesloten zijn en zowel single als double breasted. Opvallend is de toename van het aanbod behande lingen dat er op gericht is om de energiebanen te ac tiveren. Niet onbekend is de thalasso-therapie die het lichaam verzorgt door pakkingen en baden van algen en zeewater. Uitstekend voor de bloedcircula tie en een bij uitstek geschikt anti-stress middel of ter ondersteuning van afslanktherapieën. Evenzo goed is de aroma-the rapie, een behandeling met etherische oliën, die door hun specifieke eigenschap pen een weldaad kunnen zijn voor lichaam en geest. In hetzelfde rijtje van ooster se therapieën past de reflex zone massage, waarbij bij voorbeeld de voetzool gemasseerd wordt en daar door organen positief beïn vloed worden. Hierbij wordt de bloedsom loop verbeterd en worden af valstoffen afgevoerd. Daar naast zijn er vele vormen van massages, die er allen opge richt zijn om het welzijn van de mens te bevorderen. Drukpuntmassages, oormas sage, hoofd/huidmassage, lymfedrainage, activerende en ontspannende massages, eventueel ondersteund met apparatuur. Kortom te veel om op te noe men en zeker de moeite waard om advies over in te winnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 17