CQ CD O O Comfort en kwaliteit bepalen de aankopen Iets langer, iets strakker maar draagbare mode Q Q Kinderen weten al vroeg wat ze wel en niet willen dragen HET EXTRA NIEUWSBLAD WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 EENVOUD EN KLASSIEKE KLEUREN Mode. Het woord is veelomvattend. Bijna alles waarmee we in het dagelijkse leven te maken heb ben is eraan onderhevig. Ons interieur en natuurlijk ook onze kleding. Iedereen wordt in meer of minde re mate beïnvloed door de algemeen heersende trends die ruim tevoren door de ontwerpers worden bedacht. (Foto: InWear) Modezaken waar kwalitatief goede en daarom vaak duur dere merken worden ver kocht, zijn in belangrijke mate afhankelijk van hun image bij het kopende pu bliek. Vaste klanten die daar hun seizoenaankopen doen, bepalen voor een groot deel de omzet. Full-timers Een groep die voor modeza ken van grote betekenis is, zijn werkende vrouwen met een full-time werkkring. Het liefst vrouwen met een hoge re beroepsopleiding in de leeftijdscategorie van 25 tot 45 jaar. Zij hebben immers de financiële mogelijkheden om modebewust aankopen te doen. Aan één ding hebben deze vrouwen in toenemende mate gebrek: tijd om die in kopen te doen. De moderne, werkende vrouw streeft een eigen stijl na. Modewinkels die aan die stijl tegemoet komen, heb ben hun belangstelling. Bij kledingaankopen treden mi lieu-aspecten vaker op de voorgrond. Natuurlijke materialen dra gen prettig en 'ventileren'. Voorbeelden van zulke mate rialen: diverse wolsoorten van cool wool tot angora, ka toen en linnen. Naast de gro te comfortabele eigenschap pen moet het materiaal er netjes uitzien als ze na een reis in auto of trein een zake lijke ontmoeting heeft. Combineren Een garderobe is bij voor keur samengesteld uit basics waardoor kledingstukken makkelijk te combineren zijn. Kledingstukken moe ten modieus, maar niet ex treem zijn. Trendy items completeren de basis garde robe zoals blouses, vesten, jasjes en pullis. Deze mode artikelen zijn dit najaar in allerlei kleuren en modelle ringen te vinden. Een mooie blazer in welke vorm of leng te geeft, gecombineerd met verschillende blouses, steeds wisselende combinaties. Thuiskleding De belangstelling voor de ei gen omgeving is nog steeds groot. Naast de werk-outfit kiest de werkende vrouw voor makkelijk zittende ho- mewear. Bijvoorbeeld een heerlijk warme, zacht aan voelende trui op een legging waarin ze naar de televisie kijkt. De ochtendjas of anders ge zegd de huisjas ontwikkelt zich tot een volwaardig kle dingstuk en ontbreekt niet in haar garderobe. De typische slaapkamerkleurtjes hebben gelukkig afgedaan; de huis jas is er tegenwoordig in fris se en moderne kleuren en met eigentijdse dessins. Thuiskleding of homewear staat sterk in de belangstelling. Wel zijn eigentijdse kleuren een 'must'. - (foto: Schiesser). Steeds eerder willen kinderen 'volwassen' en geen kind meer zijn. Dat begint al - zij het voorzichtig - wanneer ze naar de eerste groep van de basisschool gaan. Ook op het gebied van mode weten kleine mensen precies wat ze willen(Foto: Schiesser). Die tendens wordt sterker naarmate zij de leeftijd van acht tot tien jaar bereiken. Vandaag de dag volgt een ex plosie van woede als je een twaalfjarige met 'kind' aan spreekt. De jeugd van tegenwoordig zapt zich door een x-aantal muziekzenders, groeit op met nieuwe media-vormen en zich snel ontwikkelende technieken. Ze skaten, rolleren en surfen over de snelwegen van Inter net. Trailor Ze zijn uitstekend geïnfor meerd en weten heel precies van ze willen, ook op het ge bied van mode. Die is dit sei zoen veelzijdig en afwisse lend. Jonge lichtmatrozen in kle ding met een nautische inspi ratiebron, gaan met volle kracht vooruit.,Girlies gaan onbeschrijflijk vrouwelijk gekleed. Voor kleine vrouwtjes geen unisex meer, maar echte meisjesmode met romanti sche aanknopingspunten. Veel schortjurkjes van soe- pelvallende stoffen zoals ka toen/viscose of crêpe in een aansluitend silhouet. Sportieve kleding Sportieve kleding wordt door zowel jongens als meis jes heel graag gedragen. Rechte en aansluitend vor men met elementen uit de sportwereld blijven actueel. Capuchonsweatshirts, of jeans worden door de wat ou dere 'kinderen'gedragen. Cool moet 't zijn Voor alles geldt voor deze groep: 'Het moet cool zijn.' Blauw krijgt een 'grijze' (in alle mogelijke nuances) op pepper terwijl ook rood en oranje stralende accenten aanbrengen. Trendy voor meisjes is bacca- ra-rood en voor jongens avo cado-groen vaak in combina tie met grijs. De herfst- en wintermode voor zowel mannen als vrouwen vertoont een silhouet dat een beetje langer en een beetje slanker is dan die van dit voorjaar. Maar ter geruststelling de kleding zit verre van strak en blijft prettig draagbaar. Dankzij veel nieu we en comfortabele stretch materialen draagt de mode van deze winter vrijheid en draagbaarheid uit. Degene die invloeden uit de jaren 60 en 70 ont dekken hebben gelijk. Inderdaad is een vleugje hau te couture in de verschillende modecollecties te vin den. Glamour maakt plaats voor een meer relaxed modebeeld. (Foto: Hennes Mauritz). Binnen de vrouwenmodecol lecties zien we verschillende concepten die gedurende het seizoen wisselen. De Hennes wintercollectie voor vrou wen heeft een pure uitstra ling, die de vrouwelijke vormen benadrukken. De woman-collectie bestaat uit klassieke en comfortabe le kleding, modieus maar niet extreem. De stilering is vrouwelijk, met een draagbare modelle ring perfect geschikt voor de vrouw van vandaag. Herfst De herfstcollectie begint met een zwart en wit city-thema met een accent op oranje. Pakjes in heftige kleuren met rechte, korte rokjes. Kostuums in pinstripes zijn vrij mannelijk met klassieke broeken. Jersey is een belangrijk ma teriaal voor shirts, rokken, broeken en jurken. Strepen zien we veel bij het breigoed en de jerseys. De tuniekjur ken zijn terug van heel lang weggeweest. Verder in het seizoen wordt het thema klassiek en ele gant in grijstinten en bleke grijsgroenen en off-whites. Jasjes en jackjes worden ge dragen op verschillende uit voeringen eenkleurige, ge ruite of grijsachtige rokken en broeken. Witte blouses of turtleneck jersey tops zijn bijzonder ac tueel. Wil je wat anders dan een jasje of jackje dan zijn er dit seizoen veel sweaters an cardigans in chenille, of wol en angora-mengingen. Winter Midden in de winter is het de tijd voor strakke, scherp ge sneden eenkleurige kleding. Bruin, creme. camel, grijs en zwart zijn de hoofdkleuren met als accenten oranje en korenbloemenblau w Draagbare jackjasjes, som- (Foto: InWear) mige met opgestikte zakken en riem/ceintuur, strakke stretch èn skibroeken, lange rechte rokken en heerlijk lange, warme vesten laten de kou voor wat ze is. L.O.G.G. is een basic en tijd loze vrouwencollectie; dè es sentiële garderobe voor een vrouw van deze tijd. Tijdloos en toch actueel, sterk bein- vloed door Amerikaans sportkleding. De collectie omvat een basis garderobe zoals een jacket, een bootsmanjas, Oxford shirt en kabeltruien. De collectie zet de lijn van dit voorjaar door met het ver schil van andere materialen en kleuren. Natuurlijke materialen do mineren met katoen, wol, lamswol en Shetlandwol. Tijdens de seizoenen worden kleuren toegevoegd. Naast de belangrijkste basis- kleuren zwart, grijs en off- white varieren de accent- kleuren van groen, blauw, roest via rood en oranje naar geel, lichtblauwen rood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15