Eerste optreden André Hazes na beenbreuk Internet cursussen bij ZEP dier in het vizier Nieuwe kinderkledingzaak met zelfgemaakte mode én confectie Schilderijen Lutske Strating in Zuuddek Zaterdag 28 september in De Staver in Middelharnis Nieuwe onderneming in Middelharnis Aan Lange Nobelstraat in Zierikzee Ook keramiek van drie vrouwen Zeeuwse treinmodelbeurs Nelson wil goede opvoeding bij een consequent baasje WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD MIDDELHARNIS/VLISSINGEN - De zanger André Hazes heeft De Staver in Middelharnis uitgekozen als locatie voor het eerste concert dat hij geeft, na dat hij een tijd uit de roulatie was vanwege zijn ge zondheid. De zanger kon de afgelopen maanden niet meer optreden vanwege een botbreuk in zijn been. Zaterdag 28 september is hij in De Staver te horen met een mini-concert waarbij zijn nieuwe CD 'On der de mensen' centraal staat. Zaterdag 5 oktober treedt de zanger op in sporthal Baskensburg in Vlis- singen. André Hazes is een artiest die vele mensen aanspreekt. Een artiest die moest vech ten voor zijn roem. In zijn jeugd werd hij geconfron teerd met armoede en ellen de. De eerste singles van André Hazes, 'Droomschip' en 'Juanita' brdthten de zan ger niet het succes waarop hij hoopte. Een doorbraak, zoals de jonge zanger Heintje mee maakte, bleef achterwege. Beklemming André Hazes, wist reeds op jonge leeftijd dat hij bekend wilde worden. Het maakte hem niet uit of dat met zin gen zou gebeuren of op een andere manier. Zingen was voor Hazes een manier om uit de beklemming te ont snappen, die was gekoppeld' aan zijn, niet rooskleurige, jeugdjaren. Door middel van zang kon hij de werkelijk heid ontvluchten. Hazes had vele baantjes, die varieerden van inpakker tot arbeider bij een fietsenfa- briek. Hij was schoorsteen veger, bouwvakker en bloe- menbesteller. Uiteindelijk ging hij werken als discjoc- key in café De Krommert in Amsterdam. Hier begon zijn succesvolle loopbaan als zan ger. In korte tijd werd hij in de directe omgeving bekend als zingende barkeeper, maar het zingen bleef nog steeds een hobby. Eenzame Kerst Dat veranderde toen hij het nummer 'Eenzame Kerst' schreef, op een bandje inzong en dit bij Willy Alberti in de bus gooide. Het lied werd op genomen op een single en goed verkocht. Binnen de kortste keren stond het num mer één in de tipparade. Na het eerste goud van 'Een zame Kerst' volgde nog een hitje met het nummer 'Ma ma'. Maar daarna werd het stil rondom André Hazes. Het repertoire dat hij moest zingen bestond uit liedjes als 'Witte rozen' en 'De ver schoppeling'. Nummers die niet bij hem pasten, omdat hij er eigenlijk niet achter stond. Hazes pikte het bar keepersvak weer op en zong opnieuw achter de bar. Herkenbaar De situatie veranderde toen hij contact kreeg met de eige naar van EMI-platenmaat- schappij, C. Baas. Er werden platen opgenomen en het suc ces bloeide weer op. 'Een vriend' scoorde goed bij het publiek. Zijn platen werden verkocht en Hazes trad op voor een vol Concertgebouw. De teksten van zijn songs wa ren herkenbaar voor veel mensen. De zanger groeide uit tot een fenomeen. Na een korte inzinking, om dat operatief een aantal po- liepen van zijn stembanden verwijderd moest worden, André Hazes brengt tijdens zijn eerste concerten liedjes ten gehoren van zijn nieuwe CD 'Onder de mensen'. bleven de hits volgen. 'Een vriend' en 'Koud zonder jou' waren grote successen. André Hazes trad tientallen keren per maand op, maakte platen, televisieshows en tournees. De zanger werd slaaf van zijn agenda en dat eiste zijn tol. Hij dronk te veel, sliep te weinig en leefde in een roes. Hazes is nog steeds blij dat die periode achter hem ligt. Tot nu toe werden alle platen die hij maakte goud. De populari teit van de zanger lijkt gren zeloos. Hij is puur en spon taan en zingt met hart en ziel. De nieuwste CD van de zan ger 'Onder de mensen' is an ders dan de voorafgaande. De liefde voor muziek is de basis voor het nieuwe schijf je. Mini-concert Tijdens het mini-concert in De Staver en in Baskensburg brengt Hazes een aantal nummers van deze CD ten ge hore. Daarnaast zingt hij de liedjes waarmee hij reeds grote bekendheid kreeg. In het voorprogramma van het concert treedt Alitha op. Zo wel haar optreden als dat van Hazes wordt live bege leid door The First Show band De concerten beginnen om 20.30 uur. Het concert in De Staver is een initiatief van de eigenaar van organisatiebureau Hap py Music Entertainment A. van der Valk en de manager van De Staver L. Jordaan. De kaartverkoop van de con certen loopt respectievelijk via de VVV Overflakkee in Middelharnis en de VW- Vlissingen. ORGELCONCERT SOMMELSDIJK - 'Rondom Handel' is het thema van een orgelconcert door Paul Kie viet, dat zaterdag 21 septem ber wordt gehouden in de Hervormde kerk in Som- melsdijk. Een aantal werken die Kie viet uitvoert is oorspronke lijk niet gecomponeerd voor orgel, maar voor clavecimbel of voor orgel en orkest. Toch worden ze door Kieviet ten gehore gebracht op het Mee- re-orgel. Hij speelt onder meer Air con Variazioni van Handel, Voluntary for dou ble organ van Purcell en de Fuga in G van Handel, en van de weinige echte orgel werken van deze componist. Het concert begint om 20.00 uur. JEUGDDIENST SOMMELSDIJK - 'Ik doe het niet voor niets' is het thema van een jeugddienst in de Ne derlandse Hervormde Exo- duskerk in Sommelsdijk, die wordt gehouden op zondag 22 september. Aan de bijeenkomst werkt het gospelkoor Obadja uit Dordrecht mee. Ongeveer twintig zangers die worden geleid door Jolanda den Houter. Het koor zingt Nederlandse en Engelse werken, onder an dere van de Continental Sin gers en het Oslo Gospel Choir. Ds S. Dierx uit Oude Wetering leidt de dienst. Aanvang 10.00 uur. WATERSCHAP MIDDELHARNIS - Het be- schikbaar stellen van geld voor de reparatie aan de schroefpomp van het gemaal De Drie Polders in Herkin- gen. Dat is een van de onderwer pen die aan de orde komen tijdens een vergadering van het Waterschap Goeree- Overflakkee. De waterschapsbestuurders komen vrijdag 27 september bijeen in het Waterschaps huis aan de Dwarsweg 40 om 14.00 uur. Op de agenda staat ook de benoeming van een heem raad en een waarnemend heemraad ongebouwd. En een voorstel voor overname van beheer, onderhoud en ei gendom van het kustbeheer op Goeree. VERKEERSVEILIGHEID MIDDELBURG - Het district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland (VVN) zet zich via allerlei acties en campagnes in voor verbetering van de verkeersveiligheid. Het werk wordt uitgevoerd door vrijwilligers. Om haar werk voort te kunnen zetten heeft VVN nieuwe mensen nodig die actief willen zijn in een VVN-projectteam in hun regio. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmelding telefonisch con tact opnemen via 0118- 642556. MIDDELHARNIS - Sinds kort heeft zich in Middel harnis weer een nieuw bedrijf gevestigd: ZEP BV. De nieuwe onderneming aan de Voorstraat in Mid delharnis richt zich in de eerste plaats op de ontwik keling van educatieve software, maar is daarnaast tevens actief in het aanbieden van cursussen en trai ningen op maat. Vanaf 1 november aanstaande wordt een start gemaakt met Internet cursussen voor particulieren, non-profit organisaties en be drijven. Directeur van ZEP B. V. is de 48-jarige Hans Zwerus uit Rotterdam. Het startende bedrijf heeft momenteel acht werknemers in dienst die fulltime dan wel parttime inzetbaar zijn. ZEP B.V. is een initiatief van algemeen directeur Hans Zwerus uit Rotterdam. Als docent economie is hij al ja ren op zoek naar geschikte software, die zowel klassi kaal als individueel toepas baar moet zijn. Ondanks de snel voortschrijdende techni sche mogelijkheden op dit gebied, kon Zwerus geen ge schikte programma's vin den. Op een gegeven moment is hij zelf maar aan het pro grammeren geslagen. Daar bij kon Zwerus zelf sturing geven aan onder meer de ge bruikersvriendelijkheid eenduidige structuur en posi tieve feedback die hij zo graag in goede educatieve software ziet. Didactisch De positieve reacties van zijn leerlingen op de door hem ontwikkelde software sterk te Zwerus in zijn idee om der gelijke programmatuur op de markt te gaan brengen. Uit onderzoek bleek al snel dat bij de meeste scholen be hoefte bestaat aan kwalita tief hoogwaardige maar ui terst gebruikersvriendelijke software, die aansluit bij de lespraktijk. Omdat de meest programma's van ZEP wor den ontwikkeld met behulp van uit het onderwijs afkom stige personen, heeft haar software een gegarandeerd didactisch karakter. Voor elk nieuw project wordt door ZEP een beroep gedaan op mensen uit de praktijk. Geïnteresseerden uit het on derwijs kunnen zich overi gens altijd'bij de organisatie aanmelden. Van de ervaring die ZEP heeft opgedaan met de ont wikkeling van educatieve software wordt ook gebruik gemaakt bijde ontwikkeling van Internet cursussen die met ingang van 1 november starten. In 1997 wordt het cursusaanbod van ZEP nog verder uitgebreid. De Inter net cursussen van ZEP wor den gegeven voor partiuclie- ren, non-profit organisaties en bedrijven. De cursussen bestaan uit verschillende modules. Modules zijn kleine afgeronde trainingsonderde len, waarin de verschillende functies van Internet worden behandeld. Een module duurt drie uur. Een cursist kan voor een of meerdere modules kiezen en zo zijn ei gen cursus samenstellen. ZEP ontwikkelt ook modu les die specifiek gericht zijn op een bepaalde organisatie, ofwel modules op maat. Bij het ontwerpen van de mo- dulkes staan de functies van Internet en Intranet cen- - traal. Particulieren, non profit organisaties en bedrij ven kunnen Internet op verschillende manieren ge bruiken. Waarom kan Inter net als een nieuw medium interessant zijn voor bijvoor beeld een organisatie? Het Internet is in feite een elec- tronische afspiegeling van de echte wereld met digitale steden, bedrijfsparken, win kelcentra, wetenschappelij ke netwerken en ga zo maar door. Het soort informatie dat via Internet beschikbaar is, kan vele vormen aanne men. Een bedrijf kan zijn producten en diensten uit wisselen, archieven en bibli otheken raadplegen, electro- nische kranten en tijdschriften doornemen, deelnemen aan nieuws- en discussie groepen. Intranet Een goed intern bedrijfsnet werk is vandaag de dag nage noeg onmisbaar. Ook aan dit zogenaamde Intranet wordt door ZEP in haar cui'sussen aandacht geschonken. Bij In- ZIERIKZEE - In (le winterperiode maakt Annette de Otter-van der Vlist kinderjurken voor in de zo mer. Die kledingstukken vormen een onderdeel van de collectie in de nieuwe kinderkledingzaak die zij vandaag (woensdag) opent aan de Lange Nobel straat 15 in Zierikzee. In de, in witte en lichtgroene tinten uitgevoerde, zaak hangt verder confectiekle- ding voor kinderen 'voor el ke beurs'. Ik heb exclusieve en dus wat duurdere model len. Maar het merendeel van de collectie bestaat uit be taalbare, draagbare mode voor kinderen. Geen merkar tikelen, maar wel kwaliteit. Ik heb een hekel aan synthe tische troep." Gebreide truien De eigenares van de nieuwe zaak weet waarover ze praat. Zeven jaar geleden opende zij haar eerste kinderkle dingzaak in Rotterdam. ,,Ik maakte zelf kinderkleding. Het begon met truien die ik breide. Later ging ik ook kin derkleding ontwerpen en naaien. Ik begon een winkel om die spullen te verkopen." Om te voldoen aan de vraag naar broeken en rokjes om te combineren met de zelfge maakte truien werd het as sortiment al snel aangevuld met confectiekinderkleding. Twee jaar geleden verhuisde Annette de Otter met haar echtgenoot naar Wissenker- ke, waar zij haar zaak voort zette. Te klein Maar het dorp bleek te klein voor een kinderkledingwin kel zoals Annette de Otter die gewend was. Daarom keek het echtpaar uit naar een andere stek in Zeeland ,,Van een kennis hoorden wij dat de mensen op Schouwen- tranet kan onder meer ge dacht worden aan het uitwis selen van berichten, bestan den en informatie binnen het bedrijf. Maar ook de corre spondentie, administratie en marketing kan zeer efficient in een Intranet worden opge nomen. Ook de particuliere compu tergebruiker kan met een aansluiting op het Internet ongeloofeiijke mogelijkhe den aanboren. Informatie over hobby's, gratis handige software downloaden, spel letjes spelen, achtergrond in formatie nazoeken, goedko pe producten aanschaffen, het laatste nieuws over mu ziek en films bekijken, enz. De mogelijkheden zijn onbe- perktInternet is echter con1- stant aan veranderingen on derhevig. ZEP zorgt ervoor dat haar cursisten op de hoogte blijven van de nieuw ste ontwikkelingen op het Internet. Met vragen over Internet cursussen, ook over de cur sussen op maat, kan contact worden opgenomen met ZEp B.V., Postbus 215, 3240 AE Middelharnis, telefoon 0187- 486477. ONTWERPWEDSTRIJD OUDE-TONGE - Creatieve kinderen maken kans op een prijs als ze deelnemen aan een ontwerpwedstrijddie wordt georganiseerd door drogisterij Van Loon. De opdracht is het ontwer pen van een nieuwe verpak king voor Davitamon Total Junior. Daarbij kan gebruik worden gemaakt van de tech nieken plakken, knippen, te kenen en kleuren. De inzen dingen moeten voor 14 oktober worden ingeleverd bij de drogisterij. De drie mooiste inzendingen worden beloond met een radio/cas setterecorder, een portable cassette of vijf audiocasset tes. De wedstrijd is voorkin deren van vijf tot tien jaar. SQUAREDANSEN GOES - In de Wilhelmina- school aan de Lijnbaan 14, worden vrijdag 20 en 27 sep tember informatieavonden gehouden over squaredan- sen. Belangstellenden kunnen de ze dansvorm bekijken en en kele dansfiguren aanleren en meedansen. Aanvang 20.00 BURGH-HAAMSTEDE - Het Zeeuwse licht, dat door de eeuwen heen zoveel schilders boeide, is ook de inspiratiebron voor Lutske Strating uit Middel burg. In galerie 't Zuuddek is tot en niet donderdag 17 oktober een expositie van haar schilderijen. Duiveland heel enthousiast zijn en dat hier best behoefte was aan nog een kinderkle dingzaak." Toen bleek dat in het cen trum van Zierikzee ook nog een geschikt pand leeg stond was de beslissing snel geno men. De afgelopen weken waren Annette de Otter en haar man druk bezig met de inrichting van de nieuwe zaak. Zij creëerden een gezel lige winkelruimte met een vloeroppervlakte van onge veer vijftig vierkante meter. Modebewust De collectie, die daar wordt aangeboden, varieert van kleding en attributen voor pasgeborenen tot kinderkle ding in maat 176. Annette de Otter weet uit ervaring dat kinderen tegenwoordig heel modebewust zijn. ..Ze weten precies wat ze willen. Vaak is dat mode die lijkt op de kleding die volwassenen dra gen. Felle kleuren, leggings en chenile truien. Ook dc vraag naar jurkjes neemt toe." Dc schilderes Lutske Strating uit Middelburg laat zich inspi reren door het Zeeuwse licht De expositie omvat verder keramiek dat werd gemaakt door Femke van den Berg, Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister. Strating ont wikkelde haar liefde voor te kenen en schilderen tijdens activiteiten met haar kinde ren en als ouderhulp op een basisschool waarbij zij mee werkte aan de tekenlessen. In 1993 kwam zij in contact met de Middelburgse kunste nares Leontien Hooij, waar zij sindsdien schilderlessen volgt. Strating gebruikt voor haar werk allerlei verschil lende technieken. Haar Zeeuwse taferelen zijn uitge voerd met olieverf, acryl verf, pastelkrijt én aquarel. De schilderes vindt het een uitdaging om vormen zoda nig te abstraheren dat de vorm wordt gesuggereerd. Zij gaat graag met een klein groépjè mensen naar buiten om een moment van de na tuur vast te leggen op papier. De invloed van de steeds wis selende luchten, het contrast tussen licht en donker en kleur is belangrijk in haar werk. Dc expositie in 't Zuuddek is op donderdag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. Nog meer over verlichting Overdag bij mist,sneeuwval of regen die het zicht ernstig belemmert voert u op uw personenauto dimlicht.Het ad vies is overdag altijd dimlicht te voeren omdat dit veili ger is. Bij nacht in het beginsel altijd dimlicht. Groot licht al leen als de wegsituatie niet goed is te overzien,behalve: - bij het tegenkomen van andere weggebruikers; - bij het op korte afstand volgen van een ander voertuig. Het gebruik van stadslichten Staat uw auto buiten de bebouwde kom op de rijbaan stil, dan moet u'bij dag,indien het zicht ernstig wordt belem merd en bij nacht stadslichten en achterlicht voeren. Die verplichting geldt ook bij het stilstaan op langs autosnel wegen en autowegen gelegen parkeerstroken, parkeerha vens, vluchtstroken en vluchthavens. Ook stilstaande aanhangwagens,zoals caravans vallen onder dit voor schrift. Het gebruik van mistlichten (voorzijde) Bij mist,sneeuw val of regen die het zicht ernstig belem mert,is het voeren van mistlicht aan de voorzijde van de auto toegestaan.Dat mag ook in combinatie met dimlicht of groot licht.Het gebruik en de aanwezigheid van deze mistlichten is niet verplicht.De mistlichten moeten sym metrisch geplaatst zijn en de maximale afstand mag niet meer bedragen dan 40 cm.binnen de uiterste linker- en rechterzijde van de auto. Mistlichten moeten wit of geel licht uitstralen. Het gebruik van mistachterlichten Het gebruik van 1 of 2 mistachterlichten is toegestaan bij mist of sneeuwval die het zicht beperkt tot een afstand van minder dan 50 meter. Dus niet als het zicht wordt be perkt door regen.Dit in verband met het verblindingsge vaar. Auto's die na 31 december 1995 in gebruik zijn genomen moeten voorzien zijn van 1 of 2 mistachterlichten. De ach terlichten en de verlichting van de kentekenplaat moeten steeds gelijktijdig met groot licht,dimlicht, stadslicht of mistlichten branden. Om verwarring tegen te gaan bevelen wij het gebruik aan van slechts 1 mistachterlicht.aan de linkerachterzij de van de auto.Daarmee wordt voorkomen dat de beide mistachterlichten worden aangezien als remlicht. KAPELLE - In de Vroone in Kapelle wordt zaterdag 21 september de Zeeuwse Treinmodel ruilbeurs ge houden. Tijdens de beurs kunnen mo delspoorattributen worden geruild en gekocht, onder meer modelauto's in schaal 1:87. Op een videoscherm is Rail Art te bezichtigen en bij de testtafel kunnen bezoe kers hun locomotieven of wagons gratis testen. Het evenement is van 10.00 tot 15.30 uur. Modelspoortreinen wekken niet alleen bij kinderen enthou siasme op, maar ook bij veel volwassenen. (Foto: J. C. Korsuise) (Foto: Marijke Folkertsrria) Nelson vindt het tijd, de hoogste tijd dat hij bij écn baasje gaat wonen. Deze twee jaar jonge kruising Schotse terriër en Cairn terriër verblijft namelijk al vanaf 27 juni in het dieren asiel in Zierikzee. Van alle hondjes zit hij er het langst. „Nelson ziet er schattig uit, maar hij is niet voor de poes," vertelt Jolanda Meerman, de beheerster van het asiel aan de Zandweg. Het is een dominant beestje, die zwart gestroomde Nelson. Hij heeft dan ook een streng, consequent baasje no dig, dat hem een goede opvoeding geeftKrijgt hij die opvoe ding, dan heb je een prima hond aan Nelson. .Te kunt dan een leuke tijd met hem beleven en hebt er een fijne kameraad bij. Het zou voor Nelson ideaal zijn als hij geplaatst wordt bij een alleenstaande man. Met katten, kinderen en reuen kan Nels on namelijk niet goed opschieten. Omgang met teven hoeft geen problemen op te leveren. Wie gaat de uitdaging aan om Nelsons leventje in goede banen te leiden, om met hem een fijne tijd tegemoet te gaan? Dit - eventuele - aanstaande baasje kan bellen met het asiel, telefoon 417013. Er zitten zes tien katten en vier hondjes. Poes Prinses is geplaatst. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11