Tennisclub Westerschouwen bouwt een nieuw clubhuis D66 tempert optimisme parkeerbeleid Zierikzee Brouwse tennissers willen niet naar ASV-sportpark Steiger in jachthaven lijdt ruim ton schade door storm Maximaal 15.000 gulden bijdrage sloopkosten Subsidie voor lokale radio Dierenasiel heeft tekort Inspraakronden volgende stap Vanwege 'cultuurverschillen'voetbal en tennis Tegenvallers drukken op begroting openbare werken Jazzfestival in Domburg Subsidie RK-kerk Poppenspel Gevarieerd jaarprogramma NCVB-afdeling Bruinisse ingezonden stukken Rijvereniging 4 DINSDAG 10 SEPTEMBER 1996 NR 26041 8 Het voormalige schoolgebouwtje dat dienst doet als clubhuis van tennisvereniging Westerschouioen gaat tegen de grond en wordt vervangen door nieuwbouw. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - De tennisvereniging Westerschouwen in Burgh ziet af van renovatie van haar clubgebouw, gevestigd in een oud schoolgebouwtje. In plaats daarvan kan de ver eniging nieuwbouw plegen. De gemeente be taalt maximaal 15.000 gulden mee aan de sloop. Dat is gisteravond besloten in de gemeenteraad. Na nader be raad vindt de tennisvereniging haar huidige onderkomen te groot. Bovendien zal er on danks de renovatie op termijn toch flink moeten worden geïnvesteerd in onderhoud. Tenslotte kan het nieuwe ge bouw dichter bij de tennisba nen worden gezet. De kosten voor nieuwbouw bedragen 250.000 gulden, slechts 10.000 meer dan voor de renovatie was uitgetrokken. De gemeen teraad had al toegezegd bij te dragen in de renovatie. Daar komt nu maximaal 15.000 gul den bovenop. Behalve SGP-raadslid J. van den Berge, die om principiële redenen tegenstemde, had nie mand van de gemeenteraad gisteren moeite met de nieuwe plannen. Duinwegje PvdA-er J. Hendrikse zei dat er door het gewijzigde plan meer grond beschikbaar komt voor woningbouw aan het Duinwegje (zie elders in deze krant). De grond wordt klaar blijkelijk verkocht aan de ex ploitatiemaatschappij die de woningen laat bouwen. „Is dat wel noodzakelijk?", wilde Hendrikse weten. Verder waarschuwde hij voor een mo gelijk noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan. 'Feitelijk niet' Wethouder G. J. van der Salm ontkende niet dat de extra 824 vierkante meter wordt overge dragen, maar van vrees voor meer woningen is volgens hem geen sprake. „Demogelijkheid ontstaat, maar is feitelijk niet aan de orde." Of het bestemmingsplan moet worden aangepast laat Van der Salm nog uitzoeken door zijn ambtenaren, ZIERIKZEE - Radio Schou- wen-Duiveland krijgt van de Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland 9000 gul den subsidie voor het verzor gen van uitzendingen over de gemeenteraadsverkiezingen in november. Radio Schouwen-Duiveland is nogal wat van plan rond de ge meenteraadsverkiezingen. Er liggen plannen klaar voor openbare debatten tussen de lijsttrekkers van de verschil lende politieke partijen, een politiek café en Jan Boot wil in zijn 'Een bolus bie de koffie' de 'mens achter de kandidaat' aan de luisteraar voorstellen. ZIERIKZEE - Het Dierenasiel Schouwen-Duiveland kampt met een financieel tekort van ongeveer 6000 gulden. Om dit jaar rond te kunnen komen heeft het asiel meer subsidie nodig van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland Voor de gemeente. Zierikzee betekent dit dat zij een bedrag van 1884,- extra zou moeten bijdragen. Tijdens de openbare vergadering van de Zierikzee- se adviescommissie financiën en economische zaken wordt hierover gesproken. De com missie vergadert donderdag 12 september om 19.30 uur in het stadhuis. ZIERIKZEE - De fractie van D66 temperde gis teren het optimisme, dat bij het college van bur gemeester en wethouders bestaat over het be schikken over voldoende parkeerplaatsen voor het invoeren van belanghebbenden parkeren in de binnenstad. Deze teneur is „ongepast" aldus R. W. A. M. Pessers. Pessers zei dit tijdens de be handeling van de concept startnotitie parkeerbeleid bin nen de raadscommissie voor openbare werken en milieu. Volgens deze notitie zijn er in Zierikzee 967 parkeerplaatsen beschikbaar voor belangheb benden parkeren. Naar aanlei ding van een enquête wordt de behoefte aan parkeervergun- ningen geschat op 637. Uit deze cijfers wordt in de no titie de conclusie getrokken dat de aanwezige capaciteit toereikend is en dat er voor de betaald parkeerterreinen ook abonnementen uitgegeven R. W. A. M. Pessers: Optimisti sche teneur is ongepast. kunnen worden. Volgens Pes sers mag deze conclusie echter niet worden getrokken, omdat slechts 670 van de 2.100 inwo ners van de Zierikzeese bin nenstad reageerden op de en quête. Hij vindt dat. er pas regels kunnen worden ge maakt als de behoefte nauw keurig vaststaat. „Op dit mo ment zitten er te veel haken en ogen aan de veronderstelling dat er behoefte is aan een be paald aantal parkeerplaat sen," aldus Pessers. Hij rekende voor, dat er op ba sis van het gemiddeld autobe zit per inwoner, in de binnen stad behoefte is aan 1.100 parkeerplaatsen. En Pessers verwacht dan wel dat niet ie dere autobezitter een vergun ning aanvraagt. „Dat het aan tal vergunningen boven de 637 uitkomt, staat voor mij als een paal boven water. Ik denk dat we zelfs heel ver boven de 967 uitkomen," zo voorspelde hij. Marge Dc vertegenwoordigers van WD, CDA en PvdA waren het met Pessers eens, voor zover het de ramingen betreft van het aantal benodigde parkeer plaatsen. Ze waren echter min der pessimistisch over de even tuele problemen die hierdoor veroorzaakt kunnen worden. ,,Het aantal Van 967 beschik bare plaatsen stelt me gerust. We hebben hiermee een grote marge," aldus C. Legemaate (CDA). Ook W. A. van Ballegooijen (PvdA) wees op de veiligheden die in het vervolgtraject zijn ingebouwd. Behalve dat er ge rekend is met een marge van twintig procent in verband met de geringe respons op de enquête, wees hij op de bedoe ling om in direct overleg met de inwoners tot een definitief plan te komen. Hiertoe wor den verschillende inspraak avonden gehouden. Daarnaast is volgens Van Ballegooijen tussentijdse bijsturing moge lijk. Bijvoorbeeld door een aantal parkeerplaatsen voor betaald parkeren op te offeren voor belanghebbenden parke- Duidelijk Volgens de sociaal-democraat is niemand ermee gebaat, als het parkeerbeleid op de lange baan wordt geschoven. On danks zijn aanval op het plan, zei Pessers dat dit ook geens zins zijn bedoeling is. Zaak is hierbij volgens de com missieleden wel dat de inwo ners voldoende ingelicht wor den over het doel van het belanghebbenden parkeren. Het was J. J. Geleijnse (WD) die dit punt aanroerde. „We moeten duidelijk maken waar om we dit willen. Dat vergt een stuk voorlichting waarin we tot nu toe tekort zijn ge schoten. Maar we hebben draagvlak nodig." Commissievoorzitter P. de Rij ke kon met tevredenheid vast stellen dat alle fracties het in gezette beleid op hoofdlijnen ondersteunden en adviseerden om met de inwoners 'in ge- 1 m# C. Legemaate: „Wc hebben een grote marge." sprek' te gaan. Daar stond ook Pessers achter. „We zitten op de goede weg," luidde zijn voorzichtige conclusie. Met het belanghebbenden par keren wil de gemeente Zie rikzee het gebruik van de be schikbare parkeerplaatsen re guleren. Volgens plan kunnen de bewoners van de binnen stad voor 75 gulden een par- keervergunning kopen (bedrij ven betalen 150 gulden). Met deze vergunning hebben ze recht op een parkeerplaats in een bepaald deel van de bin nenstad. In samenhang met het belang hebbenden parkeren veran dert ook de tariefstelling van het betaald parkeren. Hoe dichter iemand bij het centrum parkeert, des te meer zal hij hiervoor moeten gaan betalen. Zo kost een plaatsje volgens het voorstel op het Havenplein bijvoorbeeld twee gulden per uur en een parkeerplaats op de Balie slechts de helft. BROUWERSHAVEN - Het bestuur van de Brouwse Tennisvereniging voelt niets voor het plan om de huidige tennisbanen aan de rand van het Brouwse Slingerbos te verplaatsen naar het sportpark Onder de Molen van de Al gemene Sport Vereniging (ASV) Brouwersha ven. Op sportpark Onder de Molen liggen diverse voetbalvelden van de sportvereniging en staat een sportkantine, die on langs is uitgebreid en gemo derniseerd. Omdat het tennis- complex aan een ingrijpende onderhoudsbeurt toe is, kwa men raadsleden van de ge meente Brouwershaven met het idee om de tennisbanen te verplaatsen naar sportpark Onder de Molen. Uit een verslag van de bespre kingen die de Brouwse wet houder G. J. van de Velde-de Wilde daarover voerde met be stuursleden van de tennisver eniging blijkt echter dat de tennisvereniging dat niet ziet zitten. De bestuursleden zijn van mening dat gezamenlijk gebruik van de kantine met de ASV niet mogelijk is in ver band met cultuurverschillen tussen de tennis- en de voetbal sport. De tennisvereniging wil haar banen behouden op de huidige locatie. De bestuursleden spra ken daarbij tevens de wens uit om de huidige tennisbanen te vervangen door kunstgrasba- nen. De huidige ondergrond is zeer blessuregevoelig gewor den, door boomwortels die de len van de baan naar boven drukken. Voor een aantal ou dere leden was dit reden om te stoppen met tennissen. Gravelbanen vindt het bestuur van de tennisvereniging niet geschikt vanwege het vele on derhoud dat deze banen nodig hebben, terwijl de vereniging dat niet in eigen beheer kan uitvoeren. De aanleg van twee kunstgrasbanen zou 80.000 gul den kosten. Verder is vervan ging nodig van het verroeste hekwerk om de baan en een op knapbeurt van de kantine, die in slechte staat van onderhoud verkeert en te klein is. Uit berekeningen blijkt dat nieuwbouw van de kantine in de huidige afmetingen 175.000 gulden kost. Dit concept-plan wordt doorgenomen. De eigen financiële middelen van de Brouwse tennisvereniging zijn volgens wethouder Van de Vel de beperkt. Een renteloze le ning is voor de vereniging wel bespreekbaar. De tennisver eniging heeft 105 leden, waar van dertig spelende jeugdle den. Tijdens de opënbare vergade ring van de Brouwse advies commissie algemene Zaken en ruimtelijk beheer op maandag 16 september in het Brouwse stadhuis wordt het probleem besproken. De vergadering be gint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. ZIERIKZEE - De storm die twee weken geleden over het land raasde heeft ook in Zierikzee zijn tol geëist. Gisteren maakte wethouder P. de Rij ke tijdens de vergadering van de raadscommis sie openbare werken en milieu bekend, dat er voor ruim een ton aan de steiger in de jachtha ven verspijkerd moet worden. Door de storm is een deel van de steiger „finaal uit zijn ver band" gewaaid, zei De Rijke gisteren. Het gaat om een stuk steiger bij de beweegbare brug. Direct na de storm is het stuk steiger provisorisch gere pareerd. „Maar er moet een nieuwe, steiger komen, wapt bij een volgende storm krijgen we problemen," aldus De Rij ke. Hij doelde hiermee op de te verwachten schade aan de bo ten die aan de steiger liggen. Het was aanvankelijk de be doeling het stuk steiger dat nu kapot is gewaaid dit jaar te vernieuwen. In verband met de herindeling werd er echter geen rekening mee gehouden' in het bestedingsplan. Eerder werd in twee fasen de steiger in de jachthaven over vrijwel •de gehele lengte vernieuwd. Volgens een schatting gaat re paratie van de steiger rond de 120.000 gulden'kosten. Gezien - de noodzakelijkheid van de re paratie had geen van de frac ties moeite met het beschik baar stellen van de benodigde gelden. Datzelfde was het geval bij de andere tegenvallers waarmee ze geconfronteerd werden. Zo maakte De Rijke bekend dat de verbouwing van het mortu arium in 't Vrije tot een open baar invalidentoilet in plaats van 45.000 gulden, bijna het dubbele gaat kosten, namelijk 82.000 gulden. Morrend gingen de commissieleden akkoord met de kostenoverschrijding. Unaniem vonden zij het „te leurstellend" dat er bij de eer ste aanbesteding zaken verge ten zijn, waarmee normaliter rekening gehouden moet wor den. Een andere tegenvaller doet zich voor bij de restauratie van het vakwerkhuis in het Vrij- poortje. Al betreft het hier een „tegenvallertje" in de woor den van De Rijke. Bij de werk- zaamhedehus gebleken dat een stuk njetselwerk totaal versle ten is. Dit moet vernieuwd worden. De extra kosten die dat met zich meebrengt zijn niet precies bekend. Maar ze kunnen in ieder geval binnen de post onvoorzien van het werk gedekt worden. Deze post is tienduizend gulden groot. DOMBURG - Het jazzfestival Jazz by the Sea Domburg vindt dit jaar plaats van vrijdag 20 september tot en met zondag 22 september. Het festival vormt onderdeel van de Zeeland Na zomer Festivals, die verspreid over de hele provincie duren van van 5 september tot en met 12 oktober. Vrijdag 20 september wordt een openluchtconcert gehou den in de Stationsstraat van de Fondy Riverside Bullets Jazz band en een kroegentocht met in elk café een eigen jazzband. Zaterdag 21 september Pep ping Express in het museum, Streetparade met looporkes ten en concert van Carmen Go- mes, Jean Shy and Climax Jazzband en Gold River City Jazzband in de Parel. Zondag 22 september Jazzkerkdienst in de Zionskerk om 12.45 uur en 14.00 uur Jazz by the Sea op en aan het strand, in pavil joens en cafés. Om 15.30 uur Slotconcert in Gulden Tulip Badhotel, Kwartet Hein de Jong. MIDDELBURG - De H. Willi- brorduskerk in Zierikzee krijgt van het rijk een tege moetkoming van 13.610,-. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg stelt het geld be schikbaar voor de uitvoering van een restauratie. Het Rooms-Katholieke Kerkbe stuur in Zierikzee had een vraag daartoe ingediend. OOSTKAPELLE - Dc historie van het landgoed Westhove staat centraal tijdens het pop penspel voor kinderen, Anna. Het poppenspel wordt zondag 29 september gespeeld in het Zeeuws Biologisch Museum. Het begint om 14.00 uur. Kaar ten zijn telefonisch verkrijg baar via 0118-582620. BRUINISSE - Het nieuwe seizoen voor de NCVB-afdeling- in Bruinisse start op donderdag 19 september met de komst van gastspreker do minee Johan Bruning uit Middelharnis. De pre dikant hoopt een inleiding te houden over het onderwerp „Werken en omgaan met mensen die een verstandelijke handicap hebben". Voor dinsdag 8 oktober staat een uitstapje naar België ge pland, op donderdag 17 okto ber gevolgd door een lezing van mevrouw Blikman uit Zie rikzee met een diaserie en qui- zover Schouwen-Duiveland. Het traditionele jaarfeest staat voor 21 november op de agenda terwijl de kerstviering op 19 december zal worden ge houden. De Bruenaar Leo Hui- bers zal op donderdag 16 janu ari aan de hand van een diaserie vertellen over de char mes van zijn geboortedorp. Voor 20 februari staat de komst van Els van der Tuin van de Wereldwinkel op het programma. Op 20 maart wor den de leden van de zusteraf- deling in Kerkwerve en Zierik zee verwacht voor de streek- vergadering, met als gast spreekster Nel Benschop. Dinsdag 20 april komt Dames mode Marita uit Zierikzee naar Bruinisse voor het verzor gen van een modeshow. Op 15 mei zal mevrouw A. A. de Jon ge het een en ander over 'Thuiszorg' komen vertellen. Do lOdactie behoudl zich hol rochl voor ingekomsn stukken in to korten. Plaatsing betekonl niet dal do inhoud door do redactie wordt onderschrijven Ingozondon stukken zi|n builen verontwoordoll|khoid van de redact>o en uitsluitend voor rekening van de bnelschrijver, waarvan naam cn ad ros bi| de reductie bekend moeten zl|n. Naar aanleiding van het arti kel over de LR en PC Westelijk Schouwen in uw krant van 30 augustus wil ik graag een paar opmerkingen maken. De afgelopen week ben ik door een aantal oud-leden gebeld naar aanleiding van het arti kel over het 25-jarig bestaan van de vereniging in uw krant. Volgens artikel 2 van de statu ten van de vereniging is deze opgericht op 1 december 1970. De reden van de oprichting was de behoefte aan een ver eniging in de Westhoek. Deze behoefte is door de oprichters M. C. Geleijnse. N. J. Beije, J. Hanse, C. A. Prince en R. Groe nendijk goed aangevoeld. In het jaarverslag van 1973 staat vermeld dat er 70 leden en 75 donateurs zijn. Een niet zo kleine vereniging dus. Het oefenterrein lag aan de Kloosterweg waar de eerste lessen werden verzorgd door de heer Deurloo. Later had de vereniging een oefenterrein aan de Lage Zoom, vervolgens genoten we gastvrijheid op de Dreef bij de familie Steur en later bij manege Grol. Vele ja ren heeft men tot ieders tevre denheid les gehad van de heer W. de Braanker. Veel mensen hebben zich op allerlei terrei nen ingezet voor het welzijn van de vereniging, onder meer bij de grote lustrumfestivitei ten. Bij iedere thuiswedstrijd konden we een beroep op een vaste groep medewerkers doen en er waren grote evenemen tenbij! We waren in die tijd een bloei ende vereniging, een gastvrije vereniging en een vereniging die ook buiten de regio z'n spo ren heeft verdiend. HENK BREMER. oud-voorzitter 4 1 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5