Herenleed Voetbal is kunst SKNWK heeft opvolger voor De Valk al in huis Noodgedwongen libero Peter Brussé klaar voor hok van DFS Trainer Jan Englebert: 'Goede Patrick Roggeband is meevaller' Dreischor hoopt start beetje te overleven Valse start Ruud Dekker DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 NR 26038 9 Van der Meer aan WIK verknocht ]KERKWERVE - Je zou het niet achter haar zoeken, maar de vreemdste combinaties zijn vaak het mooist. Suzanne van der Meer bedrijft een harde mannensport, voetbal, en wil later iets met kunst. Niet bepaald een wereldje waar het recht van de brutaalsten zich laat gelden. Kunst heeft meer iets fijnzinnigs. „Het klinkt een beetje raar: een kunstenaar die van voet bal houdt. Maar waar om niet?" De tweedejaars studen te aan de Kunstacademie in Rotterdam denkt zelfs voetbal als onderwerp voor haar fabri katen te kunnen gebruiken. „Over de gebeurtenissen en sfeer in het veld. Het zou kun nen." Sfeer is er bij WIK genoeg. De dames kunnen elkaar op de ene of andere manier niet los laten. Afscheid wordt in Kerk- werve met hele kleine letters geschreven. Van der Meer voetbalt inmiddels al zes jaar bij WIK. Ze kwam van haar ge boorte- en huidige woonplaats Nieuwerkerk. Bij SKNWK be gon ze op haar zesde met het spelletje, 'omdat de hele fami lie het deed'. „Waarom kies je zoiets? Het is hartstikke leuk. Alles zit er zo'n beetje in." Omdat ze te oud werd voor een jongensteam week ze uit naar WIK. Andere damesploegen waren er toen op Schouwen- Duiveland niet. De negentien jarige ontwikkelde zich in de loop der jaren zo goed dat De Vos haar dit seizoen de aan voerdersband gaf, omdat Mo nique van Oeveren officieel ge stopt is. De positie als laatste vrouw bevalt haar goed. „Ik moet rus tig blijven en niet in paniek ra ken. Ik denk dat ik dat wel kan. Van achteren heb ik het beste overzicht en geef ik aan wijzingen als het mogelijk is. Soms luisteren ze (haar mede spelers, red.) minder goed dan anders. Dat komt later wel weer goed." Van der Meer voetbalt - en dat zal geen verrassing zijn - voor haar plezier. „Het leven draait niet alleen om voetbal. WIK is precies een ploeg waar dat kan." Tot slot, hoe denken om standers over damesvoetbal? „Dat het soms met G-voetbal wordt vergeleken, vind ik een beetje kinderachtig. Het wordt een steeds groter deel van de voetbalwereld. Selectie WIK: Petra Dugar- dein, Anja Stouten, Natasja Stouten, Mariska Hart, Rianne Hart, Ellen Vaane, Charlotte Wittenberg, Veronica Berre- voets, Lisette de Vlieger, Mo nique van Oeveren, Carolien Schot, Suzanna van der Meer, Jaimy van Beveren, Patricia van Grunsven, Esmeralda de Vos, Carlijn den Boer, Hilde den Boer. Trainer: Denny de Vos. Padmos langzaam gebracht NIEUWERKERK - Op een kleine voetblessure na is de voorbereiding van Jan-Jaap Padmos lekker verlopen. Het achttien-jarige talent van SKNWK verwacht met de competitie in de ideale elf van coach Cees Willemse te starten. Hoewel Padmos zich bescheiden opstelt, ziet hij zichzelf een beetje als de opvolger van Wilco de Valk, niet de minste spits van Schouwen-Duive- land en het Zeeuwse voetbal. Jan-Jaap Padmos, als mens een typisch voorbeeld van een Hollander: goed gebouwd li chaam, blonde haren en blau we ogen. Als voetballer een ty pe dat langzaam wordt gebracht om de top - waar die ook voor hem ligt - te halen. Vergelijk hem met jeugdige Ajacieden die zo nu en dan een kansje krijgen om zich waar te maken. Andere overeenkomsten zijn er niet. Krijgen Ajax-talentjes de kans omdat vaste krachten geblesseerd zijn, Padmos is al een vaste kracht. De Nieuwer- kerker heeft zo'n twee jaar no dig gehad om zich definitief in het eerste van SKNWK te spe len. Grote mensen Pas vijftien was Padmos toen hij met de 'grote mensen' mocht meeballen. Of dat goed is, moeten anderen maar bepa len, vindt Padmos. „Ik weet het niet. Ik doe gewoon mijn best. Als je het naar je zin hebt, komt het er vanzelf bij," herin nert Padmos zijn eerste stap pen in de vaste kern. Piet Diepenhorst bracht hem in het seizoen '94/'95, vaak voor de laatste vijftien minu ten. Gewoon om te proeven hoe het is. In vergelijking met de A-jeugd ging het er even wat anders aan toe. „Als het over voetballen gaat, ben ik wel se rieus," zegt de kersverse HTS- student. Blinde Zijn tweede trainer, Cees Wil lemse, zette Padmos vorig sei zoen op de bank. In de basis stond hij nauwelijks, tijdens invalbeurten moest Padmos zich bewijzen. Je hoeft geen blinde te zijn om te kunnen zien dat Padmos een aardig balletje kan trappen. De spits scoorde bijvoorbeeld in een oe fenduel tegen Zierikzee een mooi doelpunt, meteen uit de lucht. Willemse zou wel gek zijn zo'n 'knappe' voetballer dit seizoen buiten de basis te laten. „Ik verwacht in de basis te spe len," aldus een vastberaden Padmos. De blonde speler vormt een koppel met Wilco de Valk. Beide voetballers heb ben dezelfde kenmerken: snel, technisch en een neusje voor doelpunten. Niet onterecht ziet Padmos zich 'wel een beetje' als de opvolger van hem. Hogere club Verder wil Padmos („Het is de bedoeling om kampioen te worden") niet vooruitkijken. Een andere, hogere club? La ter. „Zover is het nog lang niet. Het is wel iets om naar te stre ven." Selectie SKNWK: Erik de Bruine, Jacky de Bruine, Ron nie de Bruine, Peter van der Cingel, Michel Flikweert, Sam Flik weert, Ronnie Janson, Oby Kikstra, Menno de Jonge, Sjaak Kooiman, Freek van Marie, Simon van der Meer, Martijn Neele, Steven Neele, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Jan-Jaap Padmos, Leon Quik, Johnny Roks, Erwin Theunis- se, Wilco de Valk. Trainer: Gerard Olijhoek. Coach: Cees Willemse. BURGH-HAAMSTEDE - Nooit heeft Peter Brussé, de nieuwe eerste doelman van DFS, ge twijfeld over een volledig herstel na de hernia die hem gedurende anderhalf jaar uit zijn ge liefde doel hield. En inderdaad, nu is hij weer terug op het niveau dat hij in de A's haalde en daarmee helemaal klaar voor zijn rol als sluit post bij de club uit Burgh-H aamstede. Toch heeft het nog geruime tijd geduurd eer dat Brussé zich zelf rijp achtte voor de plaats die hij nu in handen heeft. „Wanneer je anderhalf jaar niets hebt gedaan mis je na tuurlijk spelritme. Daarom heb ik eerst een half jaar bij de A-tjes meegetraind en vorig jaar onder oefenmeester Kees Joosse mezelf geschikt in een rol als reservekeeper bij het eerste achter Edwin van de Zande, een rol die me wel be viel. Temeer daar ik nog niet geheel zeker van mezelf was, want je bent natuurlijk altijd bang dat het terugkomt".Brus sé, die volgende week tweeën twintig wordt, doelt op het ni veau van een betrouwbaar slot op de deur, die er gewoon in vliegt als de nood aan de man is. Gedurende zijn periode in de C's werd hij tweemaal uit genodigd voor de Zeeuwse se lectie. Een paar jaar nadien ging het opeen fystiek hele maal fout. „Ik werk al vanaf mijn zestiende als bakker. Op het moment dat er zakken meel gesjauwd moesten wor den wilde ik niet onder doen voor de grote mannen. Maar twee zakken van 50 kilo op mijn schouders, en dat als je nog volop in de groei zit, dat is natuurlijk niet goed". Uiteindelijk escaleerde zijn li chamelijke gesteldheid op het moment dat Brussé in aanmer king kwam voor zijn militaire plicht. „Bij binnenkomst werd door de leiding gevraagd of er iemand onthouding van een aantal plichten wilde als ge volg van lichamelijk zeer. Ik had al een tijd lang last van mijn rug en meldde mezelf aan. De fysiotherapeut constateer de ischias", een aandoening van een grote zenuw, „en die zou wel met rust overgaan". Een foute conlusie, zo bleek. Twee maanden later stelde de neuroloog vast dat het om een hiernia ging en dat opereren noodzakelijk was. Selectie DFS: Peter Beye, Rif- die Boskhim, Ronald Braam, René Brussé, Peter Brussé, Ar- ko Dekker, Richard Eerd- mans, Herber Goudzwaard, Pieter Hanse, Michel Hendrik- se, Bas Hogenstein, Ferry Jan sen, Anvo van der Linde, Huib Nortier, Clement Rijnberg, Johnny, de Mey, Leon Verhage, Rien Visser, Marco v.d. Zande. Trainer: Kees Joosse. i Remco van der Wekken wacht moeizaam jaar MEVO ZIERIKZEE - Zomaar een training op maan dagavond bij MEVO. In een onderling partijtje wordt Remco van der Wekken 'gepoort' door ondergetekende. Deze verontschuldigt zich bij de kortgewiekte verdediger, want 'poorten', het door de benen spelen van de bal bij een tegen stander, is het meest denigrerende wat een voet baller kan overkomen. „Het is maar een trai ning," doet Van der Wekken liet .voorval jd'.;,,In een wedstrijd ga je neer." Remco van der Wekken voet balt liever dan dat hij praat. Waarschijnlijk bescheiden heid. Geen woorden, maar da den, zeggen ze in Rotterdam. De 23-jarige speler heeft met MEVO een moeizame voorbe reiding achter de rug. Veel mensen ontbraken steeds. Mis schien nog wel meer personen verlieten de tweede bespeler van sportpark Den Hogen Blok. Niet de minsten zeiden MEVO gedag: Clement en Dick van Splunder, Ruud Dekker, Peter van der Linde en Johan Hei kamp. Een half elftal en stuk voor stuk basisspelers. „Het is jammer dat ze zijn weggegaan. Het waren allemaal goede voetballers." Door het vertrek is Van der Wekken automa tisch van zijn positie als rechts back naar die van laatste man doorgeschoven. Simpel een mannetje uitscha kelen is er niet meer bij. Van der Wekken moet met over- en inzicht het middenveld en de voorste linies bedienen. In de oefenwedstrijden beviel hem de plek als libero wel. „Het is wel leuk," geeft de automon teur van beroep aan. Ex-J oegoslaven Maar inschuiven zit er voorlo pig niet in. Omdat het elftal van trainer Ed van Lent met jonge jongens en twee ex-Joe- goslaven compleet nieuw is, moet de ploeg aan elkaar wen nen en is het zoeken naar de juiste positie. Van der Wekken beseft dat zijn hoogste baas op het voetbalveld geen makke lijke taak op zich genomen heeft. „Het is voor hem ook niet leuk dat er zoveel mensen zijn weggegaan. Dat lijkt me moeilijk voor een trainer. Maar MEVO laat zich niet één, tyreex «cU'ie uit het veld slaan. Het enthousiasme waarmee de r'' plo"ê|: in 'tfè voorbereiding 'aan de.slag.is gegaan, is haast niet meer van deze tijd. Van de vier Schouwse ploegen - MEVO. Brouwershaven, ZSC en Dui- veland - in de nieuwe vierde klasse ziet Van der Wekken zijn ploeg toch als 'de minde- Zo realistisch is de MEVO'er wel. Dit seizoen komt gewoon te vroeg voor de Zierikzeese formatie. Ook dat is reëel. Selectie MEVO: Eelco Berre- voets, Anton Hoexum, Nasser Gassi, Leon Groenleer, Remco van der Wekken, Jan Hei kamp, Dennis Lasar, Peter van der Linde, Kees de Ruiter, Ro bert Verwijs, Wilco Verwijs, Eric Wijsman, Marco van Zwol, André van Zwol, Irvat Kordic, Sabik Emir. Trainer: Ed van Lent. ZIERIKZEE - Het zit niet altijd mee. Verlaat je na tien jaar je club omdat je ergens anders wil voetballen, raak je geblesseerd. Het is Ruud Dekker, ex-MEVO, overkomen. Een spierscheu- ring in zijn bovenbeen houdt één van de aan winsten bij Brouwershaven de eerste twee we ken zeker aan de kant. ZIERIKZEE - Zijn vertrek was net zo plotseling als zijn terugkomst. Zierikzee en oefenmeester Jan Englebert sloten de verloren zoon Patrick Roggeband maar al te graag in hun armen. Im mers, er is nogal wat aan kwaliteit vertrokken bij Zierikzee aan het einde van het vorig sei zoen. Englebert maakte meteen pas op de plaats. „Een goede Patrick Roggeband is een meevaller." Veel blessureleed in ploeg Tiggelman DREISCHOR - Na twee succesvolle jaren waar onder een kampioenschap staat Dreischor een zware competitie te wachten. Met enige angst en beven kijkt Toine Tiggelman naar de eerste drie, vier weken. De trainer mist zowat een half elftal aan basisspelers. „Ik heb nog maar een half uur getraind. Voor de rest heb ik niets gedaan," baalt Dekker vanuit zijn woning. De voet baller had zich wel iets meer van zijn komst naar Brouwers haven voorgesteld. „Je hoopt te voetballen. Als je dan ge blesseerd raakt, is het niet leuk. Je kunt er weinig aan doen." Net zoals het bestuur van MEVO machteloos was toen Dekker eind vorig seizoen met Clement en Dick van Splunder de Zierikzeese ploeg vaarwel zeiden. Tot overmaat van ramp verlieten Sander Kloos en Johan Heikamp de club eveneens. Dekker had het bij MEVO best naar zijn zin. „Het gaat een keer tegenstaan," legt Dekker zijn vertrek uit. Voor hun vertrek bij MEVO heeft het drietal netjes aan Cees Kraayenbrink van Brouwers haven gevraagd of ze welkom zouden zijn. En dus einde MEVO, waar Dekker de laat ste tien seizoenen voor uit kwam. „Er zat geen vooruit gang in MEVO. Als je hier de komende tien jaar voetbalt, speel je nog onderdaan." Een nieuwe club, Brouwershaven, werkt verfrissend voor Dek ker. „Een gezellige club en goede trainer," luidde Dekkers eer ste indrukken. „Het is een ech te vereniging." Een échte ver eniging, wat is dat? Dekker: „De mensen in de kantine le ven met je mee. Op de trainin gen komen ze water en sinaas appelen brengen." Ondanks zijn blessure gaat Dekker er vanuit dat hij - mits fit - gewoon in de basis staat. „Anders had ik de overstap niet gemaakt." Dekker is er van overtuigd dat Brouwers haven in de breedte een stuk sterker is dan het Brouwersha ven èn het MEVO van het afge lopen jaar. „Met ZSC en Alliance gaat Brouwershaven voor het kam pioenschap. Ik weet het. Dat zijn grote woorden," besluit Dekker. Selectie Brouwershaven: René Dalebout, Ruud Dekker, Mar cel Duinhouwer, André Goud zwaard, Peter de Haan, Erik Hartog, Edwin Hof, Johnny Jonker, Steef Kloet, Cees Kraayenbrink, Pieter Krista- lijn, Remy Lievense, Arjan van de Meer, Johnny van Mou- rik. Jaap Constandse, Marco Tanis, Sytze van der Wekken, Martin Quist, Clement van Splunder, Dick van Splunder, Arjan Visser. Voetbalclub Zierikzee maakt niet bepaald de meest ideale voorbereiding in jaren mee. Blessuregevallen, vakantie gangers, moeite met een nieuw spelsysteem en matige resulta ten in de oefencampagne. Het dieptepunt was de 3-5 oefenne derlaag tegen SKNWK. Deze afgang werd tien dagen later rechtgezet in een rechtstreeks bekerduel. Met mooi, aanval lend voetbal herwon Zierikzee de eilandelijke trots. Nog niet voldoende, oordeelde Englebert. Daarom was de te rugkomst van Roggeband een aangename surprise. Veel blijdschap zal het de Steen- bergse trainer niet geven. Hij denkt pas in oktober met de elf spelers, die hij in zijn hoofd heeft, te kunnen acteren in de derde klasse. Dat Patrick Roggeband er deel van uitmaakt, is een zeker- heidje. Bij Góes, waar de Zier- ikzeeënaar het eens hogerop wilde proberen, leek hij net buiten de boot te vallen. Dit was niet de reden dat hij de club na vijf, zes weken de rug toekeerde. Zijn verhaal. „Uit een gesprek met de trai ner (Hugo Barends, red.) bleek dat ik elfde of twaalfde man zou worden." Met zo'n positie kon Roggeband alle kanten op: wisselspeler, basiskracht of af en toe eens in het tweede van Goes spelen. Overigens is oud ploeggenoot Erwin Nelissen wel zeker van een basisplek. „Door mijn werk heb .ik veel trainingen gemist. Je kunt pas de concurrentie aangaan als je twee of drie keer per week kunt trainen. Het is niet zo dat ik de concurrentie niet aan durfde. Ik heb meer gekozen voor mijn werk en mezelf. Ik wil ook wel eens andere dingen doen. Kijk, als ik daar nu in de basis had gestaan, had ik wel met lege maag naar Goes gere den om de training van zeven uur te halen." Voor dc concurrentiestrijd had Goes hem graag behouden. „Voor mezelf begrepen ze dat ik besloot terug te gaan." Over zijn 'thuiskomst' zei Engle bert: „Iedereen is welkom. Ik ben blij dat je terug bent geko men." Wat Englebert van Rog geband verwacht? Hij verlangt een goede instelling van het hele team, kreeg Roggeband te horen. Het heeft de 23-jarige Rogge- band vorig seizoen bevreemd dat veel mensen rond en bij Zierikzee het periodekam pioenschap als 'gewoon' be schouwden. „Iedereen maakte zich druk om de degradatie. Je moet naar boven kijken." Nee, het gegok op gelijke spe len mag wat Roggeband be treft tot het verleden behoren. „Ik hoop dat we leuk mee draaien en mooie wedstrijden spelen. Gewoon aanvallen. Dan kun je ook een keer verlie zen. Maar niet meer met één spits spelen en hopen op een kansje. Dat is niet leuk." Selectie Zierikzee: Jacco van der Schee, Sander Kloos, Mar cel Oostdijk, Collin Struyk, Richard van Baaien, Rogier van Bourgonje, Jan Heikamp, Jarno Vermeulen, Frans Kom mer, Raymond Massop, Barry Hage, Patrick Roggeband, Robbert Roggeband, Peter van Beveren, John van der Have, Johan Heikamp, Leon Hen- drikse, Wilfried Nelissen, Mar co van Oeveren, Marco Jonker, Maurice van Velthoven. Trainer: Jan Englebert. „Ik hoop de start een beetje te overleven," spreekt Tiggel man aan de vooravond van de voetbalcompetitie 1996/1997. Als zondag de eerste wedstrijd tegen Schoondijke op het pro gramma staat, mist Tiggelman een waslijst aan mensen. Keeper Bonne Meintema is ge stopt en Peter van der Linde deed een stapje terug naar het tweede elftal. Vanwege werk zaamheden in de horeca kun nen Dennis Dijst en Nico Schouwenaar zondag niet op draven. Serge van de Bos, Jai me Tiggelman, Stefan Regeer, Bayunga Tekadiamona en Wim van der Linde zitten, de een wat erger dan de andere, in de ziekenbqeg. Daartegenover staat de terug komst van Lucien Vroegh. Tig gelman: „Het is een hele goede kracht, een vaste basisspeler met een redelijke techniek en een goede inzet." Vanwege een schorsing mocht Vroegh twee jaar niet in actie komen. Het moge duidelijk zijn dat de mid denvelder verlangt naar het moment weer in het veld te staan en dat hij zich wekelijks opvrat als hij zijn ploeggeno ten zag spelen. Met of zonder Vroegh. Drei schor krijgt een moeilijk jaar. Aantrekkelijk zijn d« derby's met Ouwerkerk en Zonnemai- re, zwaar zullen de ontmoetin gen met de Zeeuws-Vlaamse ploegen zijn. „Jong Ambon en Noormannen schat ik hoog in. zegt Tiggelman. Selectie Dreischor: Gert-Jan van de Berg, Bram Blaken- burg, J. van de Bos, Serge van de Bos, Dennis Dijst, P. de Jon de. Leon Kloet, Leon Meer- dink. Jan Pankow, Stefan Re geer. M. de Rijke. John van de Sandc, Nico Schouwenaar, Jai me Tiggelman, Johnny Ver west, Lucien Vroegh, B. Teka diamona. S. Veenstra. Trainer: Toine Tiggelman Tekst: Peter Godrie Klaas Verspoor Michel Brands Foto's: Joop van Houdt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9