Joe Cocker hoofdact zesde Heineken Night of the Proms Erasmusbrug in Rotterdam vrijwel vlekkeloos geopend ingezonden stukken Het eiland-gebeuren Geen geld voor opleidingen zorgcentrum De Wieken Onzedelijke voorstellen Hardrijders betrapt Zes kilo cocaïne onderschept André Hazes in Vlissingen DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 NR 26038 7 MIDDELBURG - Voorlopig is er geen geld voor een opleidingsbeleid voor het zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. Het bestuur van De Wieken kreeg een afwijzing van de po- vincie. Op dit moment zijn er geen mo gelijkheden om bedragen toe te voegen aan de begrotingen van De Wieken of andere hui zen ten behoeve van de post op leidingen. Wel wordt er door de provincie nagegaan of er op dit moment mogelijkheden zijn om een extra impuls te ge ven aan de kwaliteit van het personeelsbestand. Hier is overleg over. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Enkele weken geleden had ik het genoegen dat onze combine stuk ging. Ik moest voor een onderdeeltje naar de firma Weststrate in Goes. Op de Zeelandbrug aangeko men ging de brug open, dit op onthoud kostte mij ruim een kwartier. Tevens zat heel de weg vol met verkeer. Ik ver volgde mijn weg in file rich ting Katseveer en tot mijn ver bazing ging ook hier de brug open. Na ruim een half uur ver traging haalde ik mijn onder deeltje op en reed huiswaarts. En, jawel hoor. Weer een brug open en de weg vol auto's. Om kort te zijn: ruim een uur ver traging, terwijl ook de combi ne een uur te langs til stond. Kosten 500,-. Dit is maar een van de vele voorbeelden. De afstand Goes-Zierikzee is in een goed kwartier te rijden, heeft men echter in Goes een afspraak kan men er wel drie kwartier voor zetten. Hetzelf de geldt b.v. een bezoek aan het ziekenhuis. Zou het niet mogelijk zijn de bruggen op vaste tijden te openen. Of kun nen jachten hun mast niet la ten zakken, terwijl driekwart van de schepen zonder de brug te openen er onderdoor kan. Zo moet men op Schouwen- Duiveland constateren dat toe risme veel werkgelegenheid verschaft en dat nog al wat mensen een goede boterham aan overhouden. Op zich een plezierige zaak. Het moet ech ter niet zo zijn dat anderen in de samenleving met de proble men opgeschoteld worden en daar lijkt het toch wel op. De verkeersvoorzieningen zijn ver ontoereikend. Enkelbaans en te smalle hoofdwegen, geen ongelijkvloerse kruisingen en te weinig parallelwegen, zor gen voor zeer veel onveilige situaties, met veel te veel onge lukken. De weg Bruinisse- Haamstede is één van onveilig ste wegen van Nederland. Kruisingen als bij Oosterland - afslag Kerkwerve enz. beho ren niet meer tot deze tijd en zijn levensgevaarlijk. Ook kunnen" landbouwers met ge vaar voor eigen leven met veel moeite hun landerijen berei ken. Tevens wordt men in het najaar geconfronteerd met slik op de weg, de schuld legt men bij de boer, terwijl de wegbe- heerder in gebreke blijft (goe de of te weinig parallelwegen). Tot slot nog dit. Men heeft het druk over de herindeling. Ook ik weet, hoe groter een bedrijf is, hoe voordeliger het kan pro duceren, zo ook een gemeente. Dit is echter geen wet van Me den en Perzen. Vele grote be drijven zijn echter door ver keerd beleid of te grote investeringen weer terug naar af gemoeten. Ook bij de tijde lijke voorziening van het ge meentehuis vind ik dat de kos ten de pan uit rijzen. Men praat nu al over ±6 miljoen en het zou wel eens 8 miljoen kunnen worden. M.a.w. over 30.000 inwoners uitgesmeerd 250,- per inwoner of wel 1.000,-per gezin. Enkel voor een noodge bouw, terwijl alle oude ge meentehuizen nog in takt zijn. Hier kan men toch ook nog in verblijven en als het nieuwe gemeentehuis klaar is gelij •oversteken. Ik weet: regeren is vooruitzien, maar moet toch constateren, dat vooral over heden de laatste tien jaar op grote schaal bezig zijn kapitaal te vernietigen en wat ik ook denk is dat vroeg of laat de burger hier voor moet opdraai en. L. N. HANSE Zierikzee Naar aanleiding van uw arti kel over 'onzedelijke voorstel len' in uw krant van vrijdag 30 augustus zou ik het volgende willen opmerken. Tot mijn verbazing las ik dat er nie mand bij de politie in Goes op de hoogte is van dit feit. Het volgende heeft zich bij ons voorgedaan. Op woensdag avond 13 juli werd mijn vrouw door deze viespeuk opgebeld met ook onzedelijke voorstel len. Direct daarna besloot ik de politie in te lichten. Eerst het buro in Middelburg gebeld en mijn verhaal gedaan. Daar na werd ik doorgeschakeld naar Goes en weer mijn ver haal gedaan. De dienstdoende functionaris besloot dat ik een ander moest hebben en ver bond me door. Weer het ver haal verteld waarna ik het ad vies kreeg om de volgende dag naar het buro in Zierikzee te bellen wat ik, moe geworden dit telkens te vertellen, niet meer heb gedóan. Duidelijk is dat drie, waarvan twee func tionarissen van de politie in Goes, op de hoogte waren. Zie daar mijn verbazing dat de po litie tot vrijdag 30 augustus van niets af wist. C. HARTOOG, Bruinisse Klassiek: fluitist Guo Yue en Orkest van de XXe Eeuw SCHARENDIJKE - Bij snel heidscontroles woensdag op verschillende locaties op Schouwen-Duiveland zijn in totaal 126 hardrijders tegen de lamp gelopen. Van 08.00 tot 10.00 uur stond de radarapparatuur opge steld langs de N57 ter hoogte van Scharendijke. Vierhon derdvijfentachtig voertui gen werden gecontroleerd. Tegen 24 bestuurders wordt proces-verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 155 kilometer per uur op een plaats waar een maxi mumsnelheid van 100 kilo meter per uur geldt. Radarwagen Daarop werd de radarwagen verplaatst naar de Sèroos- kerkseweg waar een maxi mumsnelheid van 80 kilome ter per uur geldt. Gecontroleerd werden 667 voertuigen. Negenendertig bestuurders bleken het gas pedaal te.diep in te drukken. De hoogst gemeten snelheid was 111 kilometer per uur. 's Middags van 12.00 tot 14.00 uur werd gecontroleerd op de Weg naar de Val. Gecon troleerd werden 612 voertui gen. Tegen 63 bestuurders wordt proces-verbaal opge maakt. De hoogst gemeten snelheid was 140 kilometer pér uur op een plaats waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt. VLISSINGEN (ANP) De douane heeft op een schip in de haven van Vlissingen vijf kilo cocaïne onderschept. In verband met de vangst is dinsdag een Rotterdammer aangehouden. De. vangst was al op 19 juli maar de douane en de Fisca le Inlichtingen en Opspo ringsdienst (FIOD) hielden die stil in verband met het onderzoek De zanger André Hazes treedt op zaterdag 5 oktober op in de sporthal Baskenburg in Vlissingen. De muzikale begeleiding zal worden verzorgd door het orkest Rcndez Vous. De avond begint om 20.45 uur met een muzikale warming-upvan dit orkest en het voorprogramma Alitha. Omstreeks 23.45 uur zal het pro gramma eindigen. Een verklaring voor zijn populariteit heeft André Hazes in al die jaren niet kunnen vinden. Het is wel zo, dat alle platen die André tot nu toe gemaakt heeft goud zijn gewor den. de muziekwereld al zijn sporen verdiend. Tijdens tours, waaronder de prestigieuze World of Music and Dance Tour was hij min of meer de protégé van Peter Ga- briël. Hij heeft tevens filmmu ziek geschreven voor de beken de film 'The Last Emperor' en werkte samen met sterren als Sinéad O'Connor, The Chief tains en Hothouse Flowers. Voorverkoop De voorverkoop van de zesde Heineken Night of the Proms begint zaterdag om 9.00 uur via de Ticketservice, via de 150 grotere postkantoren en de be kende voorverkoopadressen. telefonisch kaarten bestellen kan via telefoonnummer: 06- 300125. De toegangsprijzen van de kaarten variëren van fl 35, tot fl 65, Per avond zijn er 11.500 kaarten beschikbaar. Buitenland Dit jaar worden onder de Hei- nekenvlag wederom twee con certen in het buitenland geor ganiseerd. Op 14 november zal een Heineken Night of the Proms in Zürich te Zwitser land plaatsvinden. Drie weken later, op 5 december, vindt in Madrid te Spanje de laatste Heineken Night of the Proms van dit jaar buiten onze lands grenzen plaats. Na zes arrestaties eerder deze week De Heineken Night of the Proms levert traditioneel een sfeervolle combinatie op van klassiek en pop. reld, richting Kop van Zuid. Leden van roeivereniging Nau- tilus roeiden onder de brug door. Tot slot speelde pianist Wibi Soerjadi een ter ere van de brug gecomponeerd stuk. Direct De 800 meter lange Erasmus brug verbindt het centrum van Rotterdam direct met het nieu we woon- en werkgebied op de Kop van Zuid. Burgemeester Peper: ,,Dit is de brug der ver leiding. De rivier is altijd een moeilijk obstakel geweest tus sen Rotterdam-Noord en -Zuid. Er is een nieuwe brug nodig om de twee oevers naar elkaar toe te trekken. Het is ook het sluit stuk van de wederopbouw". Rotterdam heeft nu drie brug gen, een spoortunnel, een me trotunnel en een auto- en fiets- tunnel die Noord en Zuid verbinden. Zeven jaar Minister Dijkstal (Binnen landse Zaken) noemde de ze ven jaar van voorbereiding en de bouw van de Erasmusbrug relatief kort en een voorbeeld voor alle andere grote infra structurele bouwwerken in Nederland. ,,Het kón dus wel in Nederland." Rotterdam mag zich met de brug van 365 miljoen gulden volgens Dijk stal meten met andere interna tionaal bekende oeververbin dingen. Feestprogramma De komende dagen volgt een omvangrijk feestprogramma, waar naar verwachting een half miljoen mensen op af komt. De brug gaat pas maan dag 9 september open vdor het verkeer. Er rijden of lopen dan 55.000 mensen per dag over de brug. ROTTERDAM - De zesde Heineken Night of the Proms - het muziekspektakel waar klassiek en pop elkaar ontmoeten - vindt dit jaar plaats in Ahoy te Rotterdam van dinsdag 26 november tot en met zondag 1 december. Een volledig symfonie-orkest, een 120 koppig koor en diri gent Robert Groslot en natuurlijk een klassieke artiest en popsterren van formaat zijn de ingre diënten van dit bruisende muziekfes. Dit jaar treden op: Joe Cocker, Oleta Adams en Dani Klein (Vaya Con Dios). Klassiek ar tiest dit jaar is Guo Yue op de bamboefluit. Vertrouwd is het begeleidingsorkest II Novecen- to - het Orkest van de XXe eeuw onder leiding van Robert Groslot. Het programma van de Heine ken Night of the Proms bestaat zoals ieder jaar uit de combina tie van klassiek en pop. Het Orkest van de XXe eeuw 11 No- vecento' vertolkt een groot aantal klassieke nummers. Daaronder natuurlijk de jaar lijks terugkerende openings song 'Also Sprach Zarathus- tra' en de publieksmeezinger 'Land of Hope and Glory' Daarnaast begeleiden orkest en dirigent een aantal bekende popartiesten bij speciaal voor het koor en orkest gearran geerde versies van hun groot ste successen. Wereldster Joe Cocker is dit jaar de hoofdact. Een topar tiest niet alleen bekend om zijn prachtige muziek, maar zeker ook vanwege zijn kenmerken de podiumoptreden, waarbij hij voortdurend onzichtbare gitaren bespeelt en slaat op fic tieve drums. Naast Joe Cocker zal nog een artiest van formaat haar talen ten aan het publiek tonen: Ole- ROTTERDAM (ANP) - Koningin Beatrix heeft woensdagmiddag de Erasmusbrug in Rotter dam geopend. Dat gebeurde met een vrijwel vlekkeloos verlopen plechtigheid, waarbij de koningin twee linten vanaf de zuidelijke en noordelijke Maasoever met elkaar verbond. Alleen een te vroeg losgebro ken toeterconcert van schepen op de rivier verstoorde de speech van burgemeester Pe per en het optreden van opera zangeres Charlotte Margiono. Verder ging een maanden gele den voorbereide cao-actie van de Industriebond FNV niet door. Burgemeester Peper stelde eerder deze week een algeheel demonstratieverbod in tijdens de openingplechtighgeid van de brug. Ook arresteerde de politie zes kunstenaars die een obsceen portret van mevrouw N. Peper-Kroes opstelden langs de looproute van de ko ningin. Het programma begon met een tramrit van koningin Beatrix vanaf het stadhuis aan de Cool- singel naar het middengedeel te van de brug over de Nieuwe Maas. Luchtshow Na een korte luchtshow van de marine en optredens van het Scapinoballet en de operazan geres Charlotte Margiono, lie pen kinderen vanaf de noorde lijke en zuidelijke oever met een lang lint de brug op. De ko ningin bevestigde de twee lin ten aan elkaar, waarmee zij de brug officieel opende. De koningin veryolgde te voet haar weg over de gesloten bas- culeklep, de grootste ter we- Klassiek Als klassiek artiest dit jaar laat de Chinese bamboefluiter Guo Yue het publiek genieten van een mengeling van Chine se traditionele fluitmuziek met een Westerse invalshoek. Wellicht nog niet zo bekend bij het grote publiek maar toch in Joe Cocker, de zingende gasfitter uit Sheffield, is de topact van de zesde Night of the Proms in Ahoy Rotterdam. Het plaatsen van de in Vlissingen gebouwde piloon van de Erasmusbrug. De brug is gisteren geo pend door koningin Beatrix. (Foto: Joop van Houdt) ta Adams. Zij heeft haar spo ren ruimschoots verdiend en zingt tegenwoordig niet alleen meer, maar maakt zich ook verdienstelijk als componist en producent. Al 11 jaar treedt Dani Klein op met de groep Vaya Con Dios. Na het verlaten van de groep door gitarist Willy Willy en het overlijden van Dirk Schoufs, zet Dani de band als solo-artie ste voort. In 1992 brengt ze haar eerste solo album uit, Time Flies, dat een enorm suc ces wordt. Na een grote tour nee tussen 1993 en 1995 brengt ze in 1995 het album Roots Wings uit waarop wederom de onvervalste Vaya Con Dios soundklinkt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7