'Straatfeesten kwamen op als acute blindedarmontsteking' Nieuw seizoen voor Sport Overdag Elopak in Terneuzen schrapt aantal banen Hoogbejaarde (93) krijgt tolgeld niet terugbetaald Zestig jaar buurtvereniging De Hoofdpoort Vereniging erfpachters in Renesse opgericht Lijk van man gevonden Afvalbrand Voor sporters van alle leeftijden Plan voor rolstoel bij VVV DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1996 NR 26038 3 Rittenkaarten Zeelandbrug gevonden ZIERIKZEE - De 93-jarige mevrouw Gos- selaar krijgt haar ongebruikte rittenkaar ten voor de Zeelandbrug niet terugbetaald. Haar zoon, M. N. E. Gos- selaar uit Amstelveen, schreef namens zijn moeder een brief aan gedeputeerde staten met het verzoek 32,50 gulden téfug te stor ten op zijn girorekening. Wat blijkt: moeder vond on langs tussen haar papieren een drie-rittenkaart en een tien-rittenkaart van de Zee landbrug. „Ik zou het ui terst onredelijk en onfat soenlijk vinden indien u aan dit verzoek geen gevolg zou geven. Immers: het zijn vooruitbetaalde bedragen, waarvoor geen diensten zijn verleend," schrijft Gos- selaar. Het provinciebestuur laat zich hierdoor allerminst uit het veld slaan en antwoordt dat iedereen tot een jaar na het tolvrij worden van de brug de kans heeft gehad ongebruikte kaarten in te wisselen. Via een uitgebrei de voorlichtingsactie is hieraan bekendheid gege ven. Afgewezen Gs sluiten niet uit dat het desondanks mogelijk is dat sommigen hiervan niet op de hoogte zijn. Maar toch worden verzoeken om te rugbetaling de laatste jaren consequent afgewezen. Er zat trouwens alleen een drie-rittenkaart bij uw brief, merkt het college fijntjes op. i Een plaatje uit 1937: Feest in de Hoofdpoortstraat ter ere van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. ZIERIKZEE - Uit het hart en niet uit een boek je. Dat zou de lijfspreuk kunnen zijn van buurt vereniging De Hoofdpoort uit Zierikzee. „Straatfeesten kwamen op als een acute blinde darmontsteking," schreef het bestuur tien jaar geleden in een terugblik naar aanleiding van de viering van het vijftigjarig bestaan. Tien jaar later is de buurtvereniging nog steeds springle vend. Zaterdag wordt het 60-jarig bestaan ge vierd. De aanleiding voor de oprich ting van de buurtvereniging was de verloving van prinses Juliana met prins Bernhard op 8 september 1936. Met verve werd begonnen met het treffen voor de voorbereidingen van het volksfeest ter ere van het huwelijk van het prinselijk paar op 7 januari 1937. Bij bakker Du son werden pa pieren rozen gemaakt, er kwam een grote lichtbak en er werd van alles gedaan om de straat zo mooi mogelijk te ver sieren. Het volksfeest ter ere van het huwelijk van Juliana en Bernhard bleek het begin van een bloeiende buurtver eniging die minstens een keer per jaar vergaderde en feest vierde. ,,Maar die vergaderin gen duurden nooit langer dan een half uur," weet bestuurs lid Gré Nouwen - 't Vrouwtje van de centen' zich te herinne ren. Humoristen De buurtfeesten van De Hoofd poort waren berucht en be roemd. Ondanks het feit dat de contributie bewust zeer laag werd gehouden slaagde het be stuur er altijd weer in om een geslaagd feestprogramma in elkaar te draaien met optre dens van goochelaars, humo risten en toneel. ,,We toveren met geld en dat doen we nog steeds." Het biljart van Hotel Smal- heer - nu het chinees-indisch restaurant - werd dan omge bouwd tot podium voor het to neelstukje en de mensen van het bestuur wisten op de een of andere mysterieuze wijze al tijd aardige prijzen in de wacht te slepen voor de verloting en de bingo: tot zelfs een Solex bromfiets of een auto toe. Zoals het toen was wordt het volgens Gré Nouwen nooit meer. „Vroeger was de hele straat lid van de buurtvereni ging, maar dat is voorbij," ver telt zij. Na de Watersnoodramp die ook in de Hoofdpoortstraat 'een spoor van verwoesting trok en onder meer de vaste stek van de buurtvereniging met de grond gelijk maakte veranderde er iets. Mensen trokken weg, er kwamen nieu we mensen in de straat wonen. En die werden lang niet alle maal lid van de buurtvereni ging. „Vroeger kende je iedereen in de straat, maar nu zou ik niet meer weten wie er nu een eind je verderop wonen," bekent Gré Nouwen. „Nu is het een ik-maatschappij geworden, maar de mensen die hier vroe ger woonden laten elkaar nooit meer los. Er zijn ook mensen die nu ergens anders in Zierikzee wonen, maar die nog wel lid zijn van de buurtver eniging. Tot eentje die ver huisd is naar Sirjansland toe." Grollen Met graagte haalt Gré Nouwen herinneringen op aan de grap pen en grollen van Cor Berre- voets, naast stads-Sinterklaas ook jarenlang voorzitter van de buurtvereniging en gang maker op de feesten. „Voor ie dereen was er altijd een per soonlijk woord. Daar zorgde hij wel voor." Als het feest was namen de Hoofdpoortstraters hun straat in bezit. En dan kwam er ook niemand door. Gré Nouwen herinnert zich nog goed die man die per se door de straat wilde met zijn auto. „Rij maar om door de Ze venhuisstraat," was het ad vies. Later werd Gré gevraagd of ze wel wist wie ze met zoveel verve uit de straat had ge weerd. „Ik had geen idee. Bleek het Van Geesbergen van gedeputeerde staten van Zee land te zijn. Maar hij kon er wel om lachen." Een belangenvereniging wil de buurtvereniging zichzelf niet noemen, maar als het echt moet is men niet te beroerd om zaken aan te kaarten. In de te rugblik van het bestuur op vijftig jaar buurtvereniging schrijft men over de 'bewogen vergadering' over het straat- dek. „Weet u nog? Onze gevels vielen op straat zeiden ze. Ep hoe is het geworden? Mede dankzij onze adviezen en be moeizucht een .wegdek als een glasplaat. Geen trilling meer." Lief en leed De buurtvereniging is meer dan alleen maar een gezellig heidsclub. „Lief en leed wordt gedeeld. We leven met elkaar mee als er een sterfgeval is, een geboorte of een huwelijk. En als er iemand ziek is gaan we op ziekenbezoek. Zolang wij er nog zijn proberen we de ge meenschapszin vast te hou den." Wat er zaterdag precies op het feestprogramma staat moet nog een verrassing blijven. Wel wordt gefluisterd dat 'de Chinees' voor vuurwerk zorgt en dat er van alles en nog wat voorbereid wordt. En er komt in ieder geval een groot span doek met daarop '60 jaar De Hoofdpoort', de straat wordt versierd en de leden zijn vanaf 19.00 uur welkom in Chinees- Indisch restaurant Lotus. Merendeel erfpachters toegetreden RENESSE - In Renesse is een vereniging- van erfpachters opgericht. In het voorlopig bestuur van de Vereniging Belangenbehartiging Erf pachters Complex B hebben zitting genomen: E. M. C. Groenendijk, S. W. H. M. Simons en J. C. Goedvolk. Op donderdag 12 september wordt in het dorpshuis in Re- nesse de oprichtingsvergade ring van deze vereniging be legd. De vergadering begint om 19.30 uur. Inmiddels zijn 62 erfpachters van de in totaal 66 pachters in dit complex toege treden. Op de vergadering komt niet alleen de verkiezing van het dagelijks en algemeen bestuur aan de orde, maar zal tevens worden beslist, welke deskun digen en/of juristen de vereni ging gaan adviseren c.q. verte genwoordigen bij de verdere contacten met het bestuur van de Stichting Renesse. De bewoners van de Oosteren- banweg en een deel van de Jan van Renesseweg hebben zich verenigd om zich te verweren tegen de volgens hen extreme verhoging van de erfpacht, op gelegd door de Stichting Re nesse. De erfpacht wordt ver hoogd van 65 cent naar zes gulden per vierkante meter, na protesten uitgesmeerd over een periode van twaalf jaar. Beide partijen zullen een des kundige in de arm nemen om tot een bevredigende oplossing te geraken. TERNEUZEN (ANP) - Verpakkingsfabrikant Elopak (325 werknemers) gaat een nog onbe kend aantal arbeidsplaatsen schrappen. Vol gens directeur A. de Groot gaat het uitsluitend om uitzendkrachten en mensen met een tijdelij ke aanstelling. Elopak kampt met een terug vallende vraag. Toen vorig jaar de vraag met 20 procent toenam, schakelde het bedrijf over van een drie- op een vijf ploegendienst. Extra mensen werden aangenomen, zij het op tijdelijke contracten. Er werd in de weekeinden doorge werkt. De vraag is nu weer te ruggevallen tot het niveau van enkele jaren geleden. CNV Papier en Karton vreest voor een kwart van het aantal arbeidsplaatsen. De Groot stelt dat er nog geen aantallen bekend zijn. Hoeveel mensen bij Elopak geen aanstelling voor onbepaalde duur hebben, is niet bekend. „Een behoor lijk aantal", is het enige dat De Groot daarover kwijt wil. Philips Voor Terneuzen betekent de ingreep bij Elopak opnieuw slecht nieuws. Bij de plaatse lijke vestiging van Philips staan ook honderden banen op de tocht. OOLTGENSPLAAT - In het water van de Volkerak, nabij Ooltgensplaat, is afgelopen maandag het stoffelijk over schot van een nog onbekende man aangetroffen. De man werd gevonden door de bemanning van een vissers boot. Het is nog niet duidelijk hoe de man om het leven is ge komen. Een sectie wordt ver richt om de doodsoorzaak vast te kunnen stellen. De politie stelt een nader onderzoek in, een misdrijf wordt niet uitge sloten. BRUINISSE - Een bewoner van de Nieuwstraat in Bruinis- se heeft dinsdagmiddag om half een de buurt opstelten ge zet door een partij afval in brand te steken. Geschrokken door een hevige rookontwikkeling sloeg een van de omwonenden alarm en waarschuwde de brandweer. Terwijl de Bruse vuurbestrij- ders zich in het gareel hesen klonk het bericht dat de mel ding kon vervallen. De afval- stoker had het vuur reeds ge doofd. ZIERIKZEE - Afgelopen woensdag is het sport- seizoen weer begonnen voor Sport Overdag in Onderdak in Zierikzee. Tussen half tien en elf uur kan men terecht voor veelzijdig sportief be wegen onder deskundige leiding van Esther Goedhart-Schot. Esther Goedhart vertelt, dat Sport Overdag toegankelijk is voor sporters van alle leeftij den. „De jongste is momenteel rond de 30 en de oudste is 78 jaar oud." Mannen en vrouwen zijn welkom. Vaste groep „De deelnemers komen van heel Schouwen-Duiveland, om mee te doen aan de activitei ten. We bestaan al meer dan tien jaar en er heeft zich inmid dels een grote vaste groep ge vormd. maar nieuwe sporters zijn nog steeds welkom. Het eind van het jaar wordt afge sloten met een gezamenlijke fietstocht over het eiland." Na een langdurige warming-up worden er loopoefeningen ge daan, spieroefeningen en er wordt gewerkt aan lenigheid en behendigheid. De deelne mers doen iedere les mee aan een of andere spelvorm, zoals volleybal, badminton, slagbal en stokhockey. Volgens Esther Goedhart is het leuke van Sport Overdag, dat niets moet en bijna alles kan. „Nooit is de ochtend hetzelfde als die ervoor, de variatie is groot. Daarom kunnen veel mensen zich hier op hun plaats voelen. Men kan ook een keer op proef meedraaien." Inlichtingen bij A. van Velthoven, telefoon 412013. Elke woensdagmorgen kunnen mensen van alle leeftijden tus sen half tien en elf uur terecht in Onderdak voor veelzijdig sportief bewegen. (Foto: Ma rijke Folkertsma) Verwachting t/m maandag 9 sept.. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht noord 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 sept. Zon op 07.00, onder 20.14 Maan op 00.44, onder 16.33 Nieuwe Maan: 13 sept. (01.08) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen is het droog en soms flink zonnig. De tem peratuur stelt zich echter beschei den op; het wordt 's middags onge veer 17 graden. Na het weekeinde neemt de kans op een paar buien toe en waarschijnlijk wordt de wind ste viger. Van veel wind is de komende nacht geen sprake. Onder een hel dere hemel koelt het dan ook flink af; de minimumtemperatuur schom melt rond een graad of 8. Morgen overdag gaan de frisse kantjes er ge lukkig weer vlot af en het wordt uit eindelijk een graad of 17, in het zuid oosten wellicht nog 19. Er is flink wat zon, al drijven er van tijd tot tijd ook enkele wolkenvelden over. De wind waait uit het noordoosten en is meest matig van kracht. Tijdens het weekeinde houdt het voor vrijdag geschetste weerbeeld aan. Pas na zondag lijken buien een einde te ma ken aan het droge weer. Zowel een hogedrukgebied als een depressie zijn verantwoordelijk voor het Ne derlandse weer van de komende da gen. Het hoog ligt boven de Atlanti sche Oceaan, de storing boven het oosten van Europa. ZIERIKZEE - Een 'witte' rol stoel bij de VVV in het centrum van Zierikzee maakt de stad toegankelijker voor gehandi capte bezoekers. Burgemeester èn wethouders zien dit idee van CDA-raads- lid, mevrouw C. J. P. M. Kal- wij-Snel helemaal zitten. Wet houder D. van der Wekken zegde Kalwij maandagavond toe dat hij de werkgroep toe gankelijkheidsbevordering zal benaderen met dit idee. „Hier hoeven we niet lang over te praten. Ik vind dit een zinvolle suggestie," aldus Van der Wek ken. De rolstoel komt op een centrale plek in het centrum, bijvoorbeeld bij het VW-kan- toor, te staan. Gehandicapten kunnen het vervoermiddel le nen of tegen een gering bedrag huren. ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE H Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) DeZierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar f100.00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) f 180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inievertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3