Lezers krijgen krant eerder in de bus dier in het vizier Sirius van Greenpeace in binnenhaven Stellendam Twee airbags, ABS De Toyota en airco standaard. Carina GL. Nieuw APS-fotosysteem gemakkelijk in gebruik Rocky wil geregeld leven m\rmm Digitale data op fotorolletjes Uitgeverij sluit contract met Reclameverspreiding Bouwman Donderdag 5 en vrijdag 6 september 4 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD o o o Onder de naqm Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. Goed licht, allicht De verlichting van personenauto's dient om te zien en om gezien te worden.Het gebruik van deze verlichting is aan regels gebonden. Over de belangi-ijkste regels op dit gebied willen we het even hebben. Tijdens het rijden Een personenauto moet bij dag, indien het zicht ernstig wordt belemmerd en bij nacht(de periode tussen zonson dergang en zonsopgang) dimlicht voeren. Onderzoek wijst uit,dat het voeren van dimlicht overdag de verkeersveiligheid bevordert. In verband daarmee ad viseren wij u dan ook overdag dimlicht te voeren. Het voeren van groot licht in plaats van dimlicht is toege staan,behoudens in onderstaande gevallen: - bij dag; - bij het tegenkomen van een andere weggebruiker (ook (brom)fietsers en voetgangers!); - bij het op korte afstand volgen van een ander voertuig. Het voeren van groot licht verdient slechts aanbeveling indien de wegsituatie niet goed is te overzien. Het voeren - van verblindende verlichting is niet toegestaan. Bij mist, sneeuwval of regen die het zicht ernstig belem- - mert, mogen bestuurders van een motorvoertuig mist- licht aan de voorzijde voeren. Dat mag sinds 1 januari 1995 ook in combinatie met dimlicht of groot licht. Standaard op elke Toyota Carina; twee airbags. Standaard op de Carina GL; ABS en airco. Compleet comfort, geruststellende veiligheidsvoorzieningen, maximale betrouwbaarheid. Heel Toyota, nietwaar? Importeur Louwman 61 Parqul B V. Stcurweg 8. 4041 VR Raatmd Er is al een Carina vanaf 37.990,-. Ga voor meer informatie naar de Toyota-dealcr. Voor adressen zie de Gouden Gids of bel gratis 06-0369. TOYOTA :cr Wfjïlglngcn voorbehouden, prijzen mcl BTW. excl kosten rijklaar maken ZIERIKZEE - Advanced Photo System ofwel APS. Dat is de naam van een nieuw fotosysteem, dat de afgelopen vijf jaar werd ontwikkeld. Met de APS- camera's is zowel het fotograferen zelf als het nabe stellen van foto's nog gemakkelijker geworden. De APS-fotorolletjes zijn voorzien van digitale data, waardoor het nabestellen zeer eenvoudig is. Het"num mer van het negatief staat achterop de foto. Ook is het mogelijk tijd èn datum van de opname en zelfs nog meer informatie achterop de foto te laten printen. De index- print die wordt geleverd bij de afgedrukte foto's geeft een overzicht van alle opna men op een film. De film zelf, blijft ook na het ontwikke len in de cassette, zodat de negatieven niet kunnen be schadigen. APS-camera's en films zijn klein en licht en bieden veel gebruiksmogelijkheden. Zo hoeft de gebruiker niet in te stellen of te controleren. De camera doet zelf zijn werk. Zelfs de filminleg is pro bleemloos. De filmcassette heeft bijvoorbeeld geen aan- loopstrook en past maar op één manier in de camera. De film bevat een magneti sche laag, waarop belangrij ke gegevens kunnen worden opgenomen. Die informatie kan bij het afdrukken weer worden gebruikt om een zo hoog mogelijke kwaliteit te bereiken. Zo wordt bij geflit ste foto's voorkomen dat de gezichten te wit worden. APS is voorbereid op nieuwè ontwikkelingen op het ge bied van televisie, compu ters en elektronische commu nicatie. Nu reeds is het mogelijk om foto's direct op het televisiescherm te bekij ken. Het nieuwe APS foto- ^systeem js. onder anderen Verkrijgbaar bij Foto Bob Noomen in Zierikzee. HYPERVENTILATIE NIEUWE-TONGE - Kruis werk Zuidhollandse Eilan den start woensdag 2 okto ber met een cursus Omgaan met hyperventilatie in het Wijkgebouw aan de Kerk- ring in Nieuwe-Tonge. De cursus bestaat uit negen bij eenkomsten van twee uur (van 19.30 tot 21.30 uur). Tij dens deze bijeenkomsten wordt mensen met hyperven tilatie vaardigheden en tech nieken geleerd om beter met aanvallen om te kunnen gaan. Het uiteindelijke doel van de cursus is het vermin deren danwel voorkomen van hyperventilatie. Infor matie is verkrijgbaar bij het Bureau Groepsactiviteiten (0181-626226). Bij het bureau kan men zich ook aanmelden voor de cursus. BOSVERHALEN OOSTKAPELLE- Opinitia- tief van het Zeeuws Biolo gisch Museum wordt woens dag 11 september een rondleiding gehouden door het natuurgebied Manteling. Het thema van de rondlei ding is 'Verhalen van het bos'. De gids vertelt tijdens de wandeling verhalen over de bomen en dieren in het ge bied, met speciale aandacht voor de geheimzinnige sfeer van het bos. Aanvang 14.00 uur. Belangstellenden kun nen voor nadere informatie of aanmedling telefonisch contact openemen via 0118- 582620. ROZENKRUIS MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg wordt maandag 9 september een lezing gehou den over de Gnosis van het Rozenkruis. De lezing vormt het begin van het nieuwe seizoen, waarin regelmatig bijeen komsten worden gehouden waarbij de levensvisie cen traal staat. De lezing begint om 20.00 uur. Belangstellen den kunnen voor nadere in formatie telefonisch contact opnemen via 0164-672220. BINGO DIRKSLAND - In de Victo- riahai in Dirksland wordt donderdag 12 september een bingo-avond gehouden. Het gaat om een initiatief van de buurtvereniging West. Er wordt gespeeld over vijftien rondes en een super- ronde. Het evenement begint om 20.00 uur. AUTO WEG MIDDELHARNIS - Dieven, die in de nacht van vrijdag op zaterdag binnen drongen in een woning aan de de Lin delaan in Middelharnis, na men niet alleen diverse goe deren mee, maar ook de sleutels van de auto van de bewoner. Vervolgens maakten zij zich uit de voeten met de auto; een rode Mitsubishi Colt met het kenteken XP-24-NX. Ge tuigen die in de omgeving van de Lindelaan/Doetin- chemsestraat iets bijzonders hebben gezien worden ver zocht dat te melden bij de po litie (telefoonummer 010- 2741135). Zaterdagmorgen werd aan de Koningin Julia- nastraat in Middelharnis een poging gedaan een auto te stelen. Dat lukte niet, het voertuig werd beschadigd en de inhoud van het dash boardkastje lag verspreid door de auto. (Foto: Marijke Folkertsma) De kruising Duitse herder Rocky is op zoek naar regelmaat in zijn leven, zodat hij weet waar hij aan toe is. Deze anderhalf jaar jonge reu uit het dierenasiel in Zierikzee wil graag op ge zette tijden een hapje, natje, dutje et cetera. Rocky hoopt dan ook dat hij binnenkort opgehaald wordt door een vriendelij ke baas, die hem een strakke opvoeding geeft Rocky is een hele leuke hond, die vrolijk van aard is. Hij is een speels, ac tief beestje, dat het prettig vindt om een stevige wandeling met zijn nieuwe baasje te maken. Ook voor balspelletjes weet Rocky de nodige energie vrij te maken. Deze trouwe viervoeter kan het niet goed vinden met katten Met reuen kan hij ook niet overweg, teven vindt Rocky aardig. Omgang met kinderen levert geen enkel probleem op. Wie geeft Rocky, de broodnodige houvast7 Hij wacht op een telefoontje, 01 li- 417013. Kanarie Elvis heeft een nieuw baasje. In het asiel aan de Zandweg zitten momenteel 21 katten, drie honden en een konijn. ZIERIKZEE/HELLEVOETSLUIS - De bewoners van Goeree-Overflakkee krijgen vanaf vandaag Het Extra Nieuwsblad gegarandeerd op woensdag in de brievenbus. Dat is het resultaat dat Drukkerij La- kenman Ochtman, uitgever van deze krant, heeft gesloten met Reclameverspreiding Bouwman uit Hellevoetsluis. Dit bedrijf verzorgt voortaan de verspreiding van Het Extra Nieuwsblad op Goeree- Overflakkee. Het doel van de samenwer king tussen de uitgever en Bouwman is tweeledig. Aan de ene kant wordt ermee be reikt dat de krant eerder bij de mensen op de deurmat valt. Daarnaast moet door de samenwerking het contact tussen de bezorgers en de or ganisatie rondom de bezor ging van de krant geoptima liseerd worden. „Dat is minstens zo belang rijk en misschien nog wel be langrijker, dan het tijdstip van bezorging. In het verle den gebeurde dit namelijk te weinig. Daar moet verande ring in komen," aldus Ton van Eendenburg, verkoop leider uitgeverij en in die hoedanigheid ook verant woordelijk voor de bezor ging van Het Extra Nieuws blad. Dat de krant eerder bezorgd wordt heeft ook te maken met het feit dat de editie Goeree-Overflakkee eerder gedrukt wordt dan gebruike lijk was. Door deze wijziging ligt de krant al om elf uur 's ochtends klaar voor ver spreiding. De eerste weken zal Huib Bouwman, oprichter van het bedrijf, de bezorging van de krant bij de centrale posten zelf Voor zijn rekening ne men. Later wordt dit door een van de chauffeurs van het bedrijf overgenomen. ,,Ik wil eerst zelf weten, hoe alles reilt en zeilt en goede afspraken maken met de mensen bij wie de kranten gebracht worden," aldus ver klaart Bouwman deze werk wijze. Krantenwijk Hij rolde achttien jaar gele den als bezorger de kranten wereld binnen. Hij werkte op dat moment bij de toen malige RTM. Een collega van hem vroeg of hij geen zin had diens krantenwijk over te nemen. Bouwman zag daar helemaal geen brood in, maar liet zich toch overha len. In 1980 kwam bij het bezor gen van kranten de versprei ding van folders. Ook in dit geval had hij dat te danken aan een collega. Deze had een verspreidingsbedrijf in Brielle en op een gegeven moment folders die in Helle voetsluis verspreid moesten worden. Bouwman: ,,Hij vroeg of ik dat wilde doen. Maar voor de kranten had ik maar zeshon derd brievenbussen en hij had veel meer folders. Maar hij zei dat dit geen probleem was. Ik moest de rest van de folders gewoon door anderen laten bezorgen. En toen is het balletje gaan rollen." Inmiddels hebben Huib en Karin Bouwman, zijn vrouw werkt fulltime mee in het be drijf, zeshonderd bezorgers rondlopen in vier zogenaam- Onder toeziend oog van verkoopleider Ton van Eendenburg overhandigt directeur Wicher Deddens van drukkerij Lakenman Ochtman (links) een stapel kranten aan Huib en Karin Bouwman ter bezegeling van het zojuist afgesloten contract. (Foto: Joop van Houdt) de korpsen. Twee korpsen brengen kranten rond. De andere folders, waarvan één spéciaal voor een super markt. Verplichting „Om te voorkomen dat de be zorgers de kranten en folders opsparen en vervolgens in één keer rondbrengen heb ben we voor de verspreiding verschillende korpsen. En ook de wijken corresponde ren niet met elkaar. Zo kun nen ze ook geen vriendjes of vriendinnetjes laten lopen. Wat dat betreft kun je zeg gen, dat we ze voor zijn ge weest," aldus Bouwman. Behalve in Ouddorp zijn de bezorgers op Goeree-Over flakkee dezelfde gebleven. Zij hebben de verplichting om op woensdag Het Extra Nieuwsblad te bezorgen. Volgens Bouwman moet dat kunnen. ,,De laatste bezor ger krijgt de kranten uiter lijk drie uur binnen. Dan kunnen deze nog de hele dag bezorgd worden. We hebben geen tijdstip vastgesteld, waarop de krant in de bus moet liggen. Het is tenslotte een hele dag woensdag. Maar op donderdag bezorgen is er straks niet meer bij." NIEUWE-TONGE - Faal angst. Zo heet de cursus voor ouders van kinderen die pas de overstap hebben gemaakt naar de middelbare school. De cursus is een initiatief van het Kruiswerk Zuid-Hol landse Eilanden. Ze wordt vanaf vrijdag 13 september wekelijks gehouden in het wijkgebouw aan de Kerk- ring in Nieuwe-Tonge van 20.00 tot 21.15 uur. Belang stellenden kunnen voor na dere informatie of aanmel ding telefonisch contact opnemen via 0181-626226 (maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur). DISCOTHEEK DIRKSLAND - De Stichting Discotheek Thunderbird start op zaterdag 7 septem ber het nieuwe seizoen in 'De VIC'. De evenementen zijn bedoeld voor jongeren vanaf dertien jaar, die dit seizoen voor het eerst een pasje nodig hebben om in de discotheek te ko men. Op 28 september en 28 juni 1997 wordt de drive-in show Move your body gehou den. Op 9 november verzorgt DJ Corné Klein de muziek. Op 28 december en 22 maart wordt een mystery evening gehouden en 1 februari de drive-in show Stads Radio Rotterdam. Het actieschip Sirius kan door iedere belangstellende worden bezocht. Advertentie FAALANGST STELLENDAM - Het actieschip van Greenpeace,de mv Sirius, komt naar Stellendam. Op donderdag 5 en vrijdag 6 september ligt het schip in de binnenha ven van de havenplaats. De Sirius komt vanuit Bres- kens in Zeeuws-Vlaanderen naar Stellendam en gaat van daaruit naar Rotterdam. Daar ligt het zaterdag 7 sep tember afgemeerd aan de Wilhelminakade voor hotel New York en zondag 8 sep tember bij de wereldmarkt aan de Westerkade. Op beide dagen is de Sirius van 10.00 tot 17.00 uur toe gankelijk voor iedere be langstellende. Aan boord van het actieschip bevindt zich een tentoonstelling over de Noordzee-visserij. Ook de andere ruimten van de Sirius zijn te bezichtigen in het ka der van 'Open Schip voor ie dereen'. Een rondleiding door het va rende actie-museum bete kent een kijkje in de geschie denis van de scheepvaart en een overzicht van 25 jaar Greenpeace-acties. De ten toonstelling belicht ook de verschillende schakels en be dreigingen van de voedselke ten in de Noordzee. Kinderen kunnen aan boord van de Sirius hun 'wens voor een vis' (wish for fish) crea tief vorm'geven. De afgelopen weken hebben reeds enkele duizenden men sen het actieschip bezocht in de Nederlandse havens, waar het tot nu toe afmeerde. 4 k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 19